Interiér obývacia izba v modrom: funkcie, fotografie

Obývacia izba v modrej farbe môže byť udržiavaná v takmer akomkoľvek štýle, vyzerá krásne v klasike a hi-tech, v štýle retro smeru av najmodernejších interiéroch. Ale modrá sa hodí najviac organicky do škandinávskeho štýlu, štýlu Provence, rovnako ako do Stredozemného mora, najmä jeho gréckej variácie.

Modrá farba pomáha relaxovať a odpočívať. Je to symbol úspechu, dôvery, stability. V poslednej dobe sa modrá stala najmodernejším trendom v interiérovom dizajne.

Modrá má mnoho odtieňov a môže byť buď veľmi svetlá alebo veľmi tmavá, takmer čierna. Preto obývacia izba v modrej farbe môže vyzerať veľmi odlišne, v závislosti od toho, ktorý tón je zvolený pre konečnú úpravu.

Modrá farba je považovaná za studenú, dáva pocit chladu a je vhodnejšia v južných miestnostiach ako v tých, ktorých okná sú orientované na sever.

Ak však napriek „severnej“ lokalite chcete ozdobiť miestnosť v modrom odtieni, pridajte k nim farby teplej časti spektra - ružová, žltá, oranžová, červená. Miestnosť, v ktorej je príliš veľa jasného svetla, môže byť „ochladená“ pridaním tyrkysovej a modrej až modrej.

Ak sú tmavé modré odtiene použité v obývacej izbe v modrých farbách, môžu spôsobiť, že miestnosť bude ponurá, takže by ste mali pridať bielu. Čím viac sa používajú zriedené, bielené tóny, tým jemnejšia bude nálada v miestnosti.

Osvetlenie hrá kľúčovú úlohu v interiéri pomocou modrej. Zvyčajne jedno centrálne svietidlo nestačí na rovnomerné osvetlenie celej miestnosti, pretože jeho rohy môžu vyzerať pochmúrne.

Preto je vhodné zvoliť si osvetlenie pozdĺž obvodu, vstavané stropné svietidlá, alebo pridať nástenné svietidlo a rohové svietidlá do centrálneho svietidla. V tomto prípade bude obývacia izba v modrom svetlé, a dá pozitívnu náladu.

kombinácie

Modrá ide dobre s rôznymi farebnými odtieňmi. Ale to neznamená, že táto farba môže byť zmiešaná s čímkoľvek.

Napríklad tmavé farby všetkých farieb nie sú vhodné na doplnenie modrej - miestnosť bude vyzerať nepohodlne, spôsobí úzkosť, úzkosť. Pamätajte tiež, že tmavé pozadie vizuálne znižuje veľkosť pozorovaných objektov a vizuálne ich „váži“.

Modrá sa najlepšie kombinuje s nasledujúcimi farbami:

  • Bielu. Jedna z najviac harmonických kombinácií. Najmä často používané v štýle minimalizmu, Stredomoria a námorných štýlov. Obývacia izba v modrej farbe s prídavkom bielej bude vyzerať striktne a klasicky a zároveň si môže oddýchnuť.

  • Béžová. Kombinácia modrá a béžová - mäkká, pohodlná. Béžová môže byť veľmi ľahká, takmer mliečna a aktívna, piesčitá. Táto kombinácia je vhodná v námornom štýle, v klasike av rôznych variantoch stredomorského štýlu.

Brown.

  • Farba čokolády, kávy, škorice je dokonale kombinovaná s modrými a modrými odtieňmi. Obývacia izba v modrej farbe s použitím hnedých odtieňov v nábytku, v dekoratívnych kožených prvkoch vyzerá veľmi výhodne. Vhodné pre etno-štýly.

  • Red. Modrá s červenou - svetlá, aktívna kombinácia. Červená je lepšie používať len ako prízvuk a pre rovnováhu stojí za to pridať bielu.

  • Zelene. Rôzne odtiene zelenej farby v kombinácii s modrými tónmi vám umožňujú vytvoriť klasiku a niekde aj konzervatívny interiér. Je vždy krásna a elegantná.

  • Žlto. Obývacia izba v modrých odtieňoch vyzerá skvele v kombinácii s doplnkami žltých odtieňov. Hlavnou vecou je udržať pomer, a nie „preháňať“ so žltou farbou.

  • Gray. Kombinácia modrej s šedou je klasickým, moderným interiérom, zdobeným v týchto farbách, bude vyzerať striktne a formálne.

Zanechajte Svoj Komentár