Falošné krby v interiéri obývačky

Falošné krby v interiéri obývacej izby môžu byť zaujímavým prvkom výzdoby a v tých obdobiach, keď je vonku studené alebo centrálne vykurovanie je vypnuté, môžu miestnosť naplniť útulným teplom.

Toto riešenie sa často používa v chatkách, súkromných domoch a najmä v štandardných mestských bytoch, kde nie je možné vybudovať plnohodnotný krb s vykurovaním dreva kvôli nedostatku komína. Tento krb dokonale zvláda obidve funkcie - dekoráciu a vykurovanie vášho domova.

Miesto falošných krbov v interiéri určujete vy. Môžu byť umiestnené v strede steny, v rohu miestnosti, alebo dokonca zavesené na strope.

Akú izbu zdobí krb, záleží na preferenciách majiteľa. Bude to vhodné v štúdii, v spálni av kuchyni, najmä ak je veľký. Ale najznámejšie miesto pre krb je, samozrejme, obývacia izba, kde sa celá rodina môže stretnúť.

Typy falošných krbov

Falošné krby v interiéri obývačky možno rozdeliť do troch skupín:

  1. imitácia s vysokým stupňom spoľahlivosti;
  2. imitácia, ktorá má určitý stupeň podmienenosti;
  3. symbol ohňa.

V prvej skupine sú postavené zo sadrokartónu alebo dokonca murované výklenky s portálom. Môže byť ozdobený rôznymi povrchovými materiálmi.

V takomto krbe môžete vložiť ohrievač s imitáciou skutočného ohňa. Hĺbka výklenku nie je menšia ako 40 cm, ako dekoratívne prvky na výrobu takýchto falošných krbov v interiéri sa používajú skutočné guľatiny, kamene a niekedy aj uhlie.

Jednou z variantov spoľahlivej imitácie je biokrb Pracujú na biopalivách, zvyčajne suchom alkohole, a poskytujú skutočný oheň a teplo. Je pravda, že takýto oheň vyzerá inak ako drevo.

Druhú skupinu tvoria napodobeniny krbu. Majú tiež výklenok, ale jeho hĺbka nepresahuje 20 cm, výklenok sám je zdobený „obyčajným“ krbom a otvor určený v skutočnom krbe pre ohnisko sa používa v súlade s vlastnými preferenciami.

Tam môžete dať sviečky, krásne inštalácie alebo dokonca zložiť hromadu tenkých konárov. Ak chcete vizuálne zvýšiť hĺbku takejto napodobeniny na „položených“ štyridsať centimetrov, môžete vyložiť výklenok so zrkadlovou tkaninou alebo dlažbou.

Tretia skupina nezahŕňa vybudovanie výklenku pre falošný krb v interiéri obývačky alebo inej miestnosti, kde ste sa rozhodli vytvoriť. Označte krb na stene jednoduchým kreslením. Pamätáte si všetci na maľovaný krb v skrini Papa Carla?

Môžete to urobiť a múdrejší. Na stenu položte „rám“ starých dosiek, ozdobte ju starožitnými sviečkami na oboch stranách, do ktorých umiestnite zapálené sviečky av strede kompozície nájdete vázu s kyticou čerstvých kvetov alebo sušených kvetov. Ak na stene za týmto „rámom“ visí krásne zrkadlo v elegantnom ráme, dojem bude kompletný.

výzdoba

Výzdoba falošných krbov v interiéri sa môže meniť a meniť na prázdniny alebo nezabudnuteľné dátumy, ale vo všeobecnosti by mala byť v súlade so štýlom a farbami interiéru miestnosti, kde ste to urobili.

Napríklad nový rok môže byť zaznamenaný s doplnkami červenej, bielej, zelenej, žltej a bielej farby. Vence z borovicových nôh, šišky, krásne hračky na vianočný stromček - to všetko je vhodné na dekoráciu. Horiace sviečky budú slúžiť ako skvelý doplnok k novoročnej nálade.

Portál s krbom si môžete zaplietať s elektrickým girlandou na vianočný stromček alebo pozlátko - hlavná vec je nepreháňať ho dekoráciami.

Falošné krby je možné zakúpiť v obchodoch, a môžete urobiť sami - to všetko závisí na vašich potrebách. V každom prípade, takýto doplnok do interiéru bude dom útulnejšie a teplejšie.

Zanechajte Svoj Komentár