Art deco štýl v interiéri - 30 fotografií dizajnérskych nápadov

Art Deco doslova preložené ako "umenie zdobenie" z francúzštiny. Ide o štýlové hnutie, ktoré získalo svoje meno z medzinárodnej výstavy z roku 1925. Art Deco v interiéri vždy vyberala kreatívna inteligencia, elita, šľachtická elita. Súvisí to s luxusnými stavovými interiérmi ako z obrázkov lesklých časopisov, luxusných apartmánov, hviezd budoáru, exkluzívneho vybavenia. Opísať najlepšie prispôsobenie charakteristiky - drahé, svetlé, tučné. V poslednej dobe je nová vlna populárnych destinácií. Návrhári prehodnotili hlavné úspešné komponenty a jeho návrat do európskych interiérov nezostal bez povšimnutia.

Tento štýl geometrických vzorov a luxusných povrchových materiálov umožňuje v ideálnom prípade zahrnúť do interiéru početné drahé vybavenie, ktoré moderné osoby veľmi oceňujú. Vhodné pre veľké apartmány, vidiecke domy, štúdiové apartmány.

5 charakteristických znakov

Dizajn Art Deco má určité podobnosti s inými oblasťami - existujú kontakty s trendmi modernej, high-tech, ale existujú základné princípy, ktoré z neho robia jedinečné:

 1. Veľká geometria vzoru s cikcakmi, rovnými čiarami začínajúcimi na strope a stenách, prenášajúcimi sa na nábytok, textil. Zrkadlový odraz kruhových motívov stropu je striktne vertikálne na podlahe.
 2. Použite pri dokončovaní elitných prírodných materiálov výraznej textúry: krokodílej kože, zebra kože, leoparda, vykladanie slonoviny.
 3. Farebná schéma je celkom monochromatická, netoleruje polovičné tóny, kombinácia je vytvorená vďaka kontrastu nasledujúcich farieb: biela, čierna, zlatá, fialová.
 4. Maximalizmus dizajnu: sporenie nie je miesto, drahé a bohaté - motto tohto štýlu.
 5. Úplná absencia romantických, prírodných ozdôb.

Primárne farby a tvary

Všestrannosť dizajnu sa prejavuje vo vynikajúcom nasadení jeho dôležitých prvkov v modernom dizajne. Cikcak tvary dokonale usporiadať priestor, stačí použiť rozloženie parkiet v cikcak alebo ktorým sa čierne a biele dlaždice s vianočný stromček. Ďalším dôležitým prvkom sú slnečné lúče, pošmyknutia vo formách, dekorácie. Prípustnosť prúžkov mnohých prvkov: prúžky závesov čalúneného nábytku prechádzajú do stien alebo podlahy. Princíp slnečných lúčov je často kombinovaný dizajnérmi s odstupňovaním - potom sa expresívne lúče môžu líšiť v krokoch.


Detaily majú lichobežníkový tvar: chrbát pohoviek, stoličiek, tvar rámov zrkadiel, okná. Čo môže vyzerať rafinovanejšie ako použitie „klavírneho efektu“: čierne a biele pruhy (menej často iné kontrastné farby), podobne ako klávesy, sa striedajú individuálne. Geometria, symetria sú hlavnou charakteristickou vlastnosťou tvarovania, takže povrchy sú orámované, aby sa dosiahla maximálna jasnosť kontúr. Farebný koncept sa vzťahuje na prírodné prvky (zem, koža, kameň, kov, sneh). Farby, ako je modrá, zelená, červená, vínová, ak sa zavedie do dizajnu, potom veľmi mierne, tlmené.
Dizajn rôznych priestorov vo svojej funkčnosti má svoje vlastné nuansy.

Český salónik

Obývacia izba v štýle art deco je schopná stelesniť stelesnenie rôznych myšlienok a premeniť miestnosť na skutočné centrum estetiky. Tu je dôležité použiť extravagantné materiály (krokodílej kože, žraloky), kombináciu nejednotného, ​​napríklad skla s kovovým odlievaním, orientálnych egyptských motívov. Prítomnosť ohniska alebo schodiska umožňuje, aby boli logickým centrom a geometria obývačky úplne eliminuje hladké línie a ďalej zvyšuje kontrast.

Schopnosť rozdeliť povrch do jasných blokov vám umožní harmonicky vstúpiť do modernej technológie. Optimálna farebná schéma je hnedo-béžová alebo čiernobiela. Pri zdobení stien je možné kombinovať viac rozpočtových materiálov, napríklad tapetu, s exkluzívnymi drevenými panelmi. Najobľúbenejšou podlahou je tmavá parketová podlaha.

Nábytok - luxusný, na objednávku z najtmavších lesov. Charakteristickým znakom umiestnenia je symetria, možno budete potrebovať záložné objekty na vyváženie jednej časti miestnosti s opakom. Niekedy stačí umiestniť priestrannú vitrína a naplniť ju krásnymi hodnotnými vecami. Uistite sa, že máte starostlivo vybrané textílie - ťažké zamatové záclony nastaviť tón, a vankúše ju podporujú; vintage starožitné doplnky; malé sochy ženských postáv; veľké vázy; nástenné hodiny alebo dokonca polo-starožitné hodiny.

Spálňa hollywood hviezd

Ak chcete vytvoriť spálňu v štýle art deco, nemali by ste sa báť experimentov s dekoratívnymi prvkami, ale neprekračujte čiaru medzi jemnou, rafinovanou eleganciou a luxusom hraničiacim s gýčom.

Spálňa tohto dizajnérskeho riešenia je charakteristickejšia pre mäkkosť tvarov, pretože v strede tejto miestnosti je posteľ s čalúneným čelom. Prítomnosť toaletného stolíka nezvyčajného tvaru a pohovky je nevyhnutná, rovnako ako dostatočný počet zrkadiel, ktoré neumožnia vizuálne znížiť priestor v dôsledku tlmených tónov potrebných pre pohodlný spánok. Výkresy a ozdoby sú jedným z hlavných prvkov nástenné dekorácie, fresky alebo dekoratívne maľby sú možné, a štukové výlisky je vhodný pre strop.

Pred posteľou by sa mala usadiť prírodná koža alebo koberec s dlhou srsťou s hustou podsadou. Samotná posteľ je pokrytá luxusným prehozom, farba vankúšov je kombinovaná s tónom čalúnenia čalúnenej stoličky, stoličky. Čalúnenie by malo byť v kontraste so stenami a stropom. Spolu s centrálnym krištáľovým lustrom, prítomnosťou prídavných svietidiel, stojacích svietidiel, LED osvetlenia je potrebné.

Elegantná kuchyňa-jedáleň

Pre kuchynský a jedálenský priestor je charakteristickým znakom dostatočná viacúrovňová výmena a nahradenie niektorých povinných materiálov funkčnejšími: parkety na podlahe sa určite musia nahradiť dlažbou; v čalúnení stoličiek dávajú prednosť pleti. Ideálnou možnosťou by bolo naplánovať kuchyňu s ostrovom (špeciálne miesto, kde sa vyberá umývadlo, pracovný priestor, varná zóna). Dobrým riešením by bolo pôsobivé zrkadlo nad barom, ktoré by opticky zväčšilo priestor kuchyne a jedálne. Jasné rozdelenie by malo byť vykonané na strope a stenách, na podlahe - pódium pod jedálenským stolom. Textilné panely sú vynikajúce pre konečnú úpravu jedálenského priestoru. Najlepším farebným riešením je stále čierno-biela kombinácia, ktorá vám umožní harmonicky zapájať domáce spotrebiče vyrobené z plastu a chrómovej ocele.

Hlavným pravidlom pre vytvorenie expresívneho kuchynského nábytku je konzistencia. Všetko by malo byť rovnako slávnostné, od jedálenského stola až po dlaždicu na zástere.

Zrkadlový svet

Osvetlenie hrá takmer hlavnú úlohu, dáva priestor miestnosti, čistotu, svetlo. Bez jeho spoločníka je nemožné - zrkadlo. Koniec koncov, aj nábytok môže byť nielen kov, ale majú zrkadlové plochy (a to nie je o banálne šatník v spálni). Takže v spálni si môžete urobiť zrkadlové dvere, ktoré rozpozná len zlatá rukoväť. Je možné vytvoriť efekt mnohonásobnej prítomnosti vzorov, ktoré odrážajú, čo robí interiér miestnosti vizuálne bohatším. Návrhári odporúčajú použiť maximálny počet reflexných univerzálnych povrchov, bronzové svietniky, kované figúrky. Registrácia zahŕňa obrovský výber zrkadlových povrchov - orámovaných simulovaným slnečným svetlom, lichobežníkovým tvarom, obrovskými zrkadlami výšky celej steny, poučenými kryštálmi.

Slnečné zrkadlo je vizitkou tohto štýlu, je to vynikajúci kúsok nábytku, ktorý symbolizuje harmóniu a dokonalosť.

Iba s pomocou obrovského množstva zrkadlových povrchov sa môžete pokúsiť vytvoriť jedinečný žáner art deco v malom byte, ktorý sa na prvý pohľad zdá nemožný z dôvodu množstva ťažkých textílií a viacerých dekoratívnych prvkov.

trendy

Je potrebné poznamenať, že každoročne sú k dispozícii nové dokončovacie materiály a riešenia na ich použitie. Interiér v štýle art deco sa neustále vyvíja - dizajnéri pracujú na detailoch, vyberajú príslušenstvo, menia nové nápady. Vznik nových stavebných nástrojov vám umožní navrhnúť priestory a ozdobiť ich v tomto štýle rýchlejšie a jednoduchšie, pretože to môže trvať dlho od projektu až po realizáciu. Rôznorodosť nábytku a ďalších doplnkov v roku 2018 zjednoduší úlohu zdobenia.

Renomovaní výrobcovia nábytku čoraz viac vyvíjajú nové zbierky s objektmi patriacimi do akéhokoľvek konkrétneho štýlu, ktorý tiež otvára širšie horizonty v dizajne, pretože nábytok na mieru nie je tak drahý, ale veľmi nepríjemný.


Z lesklých časopisov môžete zistiť smer hlavného módneho vektoru tým, že kreslíte zaujímavé nápady pre interiérový dizajn. Čo sa týka trendov vo farebnom dizajne, v roku 2017 bola popularizovaná bohatá modrá farba, ktorá bola oživená jasným monochrómom. V roku 2018 budú v móde farby zlata, mramoru, bielej, šedej a vínnej farby, ktoré sú charakteristické najmä pre farebnú škálu tohto štýlového smeru. Samozrejme, interiérový dizajn nie je určený na jeden rok života.

Klasika bude vždy módna, ale v posledných rokoch art deco posilnila svoju pozíciu a dá sa bezpečne predpokladať, že bude relevantná po dlhú dobu. Teraz je tu ďalší nárast záujmu o art deco v architektúre, móde, a teda aj interiérových riešeniach. Pohodlie všetkých členov rodiny sa stáva prvoradou vo filozofii tohto štýlového rozhodnutia.

Z najvýznamnejších nových produktov je možné uviesť použitie osvetlených onyxov, ktoré nie je tak ťažké realizovať. Používa sa na výzdobu schodov, dverí, pre dosky, na strop. Stylistický art deco sa stal aktívnejším v dizajne detskej izby. Takže jedna ďalšia novinka, luminiscenčný fotopapier-papier, sám o sebe je celkom sebestačný, nepotrebuje ďalšie doprovod zbytočných detailov, ale môže vytvoriť jedinečnú atmosféru mágie.

Výhody dizajnu

Tento štýl má mnoho pozitívnych aspektov, keď sa používa v dizajne rôznych miestností:

 • luxus, skutočná elegancia v kombinácii s možnosťou prejavu tvorivého potenciálu;
 • drahé prírodné materiály na konečnú úpravu (mramor, prírodná kožušina, koža, hodváb, zamat, drahé drevo, sklo, kov, vitráže);
 • originálny cenný nábytok v kombinácii s modernými spotrebičmi a pomôckami;
 • zjemňovanie farieb;
 • aktívne používanie chrómu, pozlátenie na dekoráciu interiéru;
 • striktné geometrické vzory;
 • jasné osvetlenie.

Ak sa pozrieme na štýl ako celok, potom to vyzerá veľmi extravagantne, drahé, bohémske, elitné a elegantné. Významnou nevýhodou sú značné finančné náklady na jeho realizáciu, čo obmedzuje širšiu distribúciu. Ak však chcete luxus, slobodu, českú eleganciu, neuveriteľne elegantný a štýlový interiér je jednoducho vytvorený, aby ste si mohli vychutnať život.

Zanechajte Svoj Komentár