Bridlica a krieda doska: aplikácia v interiéri +75 fotografií

Jednoduchá bridlica v interiéri môže pridať rozmanitosť do každej miestnosti. Myšlienka použitia bridlice ako dekor pochádza z Francúzska. Tam, tieto dosky, aby sa vstup do kaviarne, takže návštevníci sú si vedomí aktuálneho menu. V obývacích izbách sa tento dizajn začal používať neskôr. Ale nezvyčajný dizajn sa páčili mnohým a dosky sa teraz považujú za kompletné interiérové ​​doplnky.

Čo je to bridlica?

Brúsenie bridlice sa vykonáva špeciálnou farbou. Pri predaji existujú možnosti, kedy je možné hotový náter zakúpiť vo forme lepiacej pásky. Môžete nájsť ready-made možnosti v Ikea, rovnako ako v iných podobných obchodoch.

    

Farba, ktorá vytvára vrstvu na kreslenie kriedou, je nielen grafitová, hnedá a zelená. Dnes môžete nájsť farbivo akejkoľvek tieň, a môžu byť použité kresby a nápisy v pastelkách.

Existujú dokonca samolepky napodobňujúce povrch bridlice. Sú prilepené k chladničkám a ostatným interiérom, aby im poskytli nezvyčajný vzhľad.

Pre steny, výrobcovia vyrábajú nielen farby, ale aj hotové bridlice tapety. Bridlica steny v miestnosti je nový módny trend, ktorý používa mnoho slávnych dizajnérov.

    

Bridlica farba

Bridlica farba, zvyčajne obnovené dosky v škole. Jedná sa o pomerne lacný a spoľahlivý spôsob, ako obnoviť povrch poškriabanej dosky.

Dizajn miestnosti využíva tieto farby:

  • Magnetické farby;
  • Farba v plechovkách;
  • Alkydová farba na nanášanie štetcami alebo valcami;

Magnetické farby umožňujú použiť ošetrený povrch ako magnetickú dosku, na ktorú môžete písať aj kriedou. Ich tajomstvo spočíva v časticiach železa pridaného do základnej kompozície.
Farebné plechovky sa dajú ľahko aplikovať na stenu. Môžu byť použité iba vo vetranej miestnosti, kde boli predtým uzavreté všetky povrchy, ktoré sa nedajú spracovať.

Jednoduchá bridlica sa nanáša tradičným spôsobom. Jeho doba schnutia je o niečo dlhšia ako vyššie uvedené možnosti, ale veľké plochy môžu byť pokryté takouto farbou.

    

Je tiež možné nájsť značkové farby na predaj. Nazývajú sa analógmi náterových materiálov. Zloženie týchto farieb je šetrné k životnému prostrediu a má nepopierateľnú výhodu: po zaschnutí náteru na ňu môžete napísať „vodné“ značky rôznych farieb. Cena týchto farbív je pomerne vysoká, napríklad jeden liter farby môže stáť asi 8000 rubľov, a to je dosť maľovať pozemok 6 metrov štvorcových.

Tento typ dekoru má svoje klady a zápory. Zvážte ich podrobnejšie:

výhodynedostatky
Vysoká odolnosť proti opotrebeniu.Zvýšená cena v porovnaní s inými možnosťami.
Environmentálne priateľstvo, nedostatok vône.Používajte len na prácu v interiéri.
Krásny povrch.
Požiarna odolnosť

Medzi nesporné výhody patria tie, ktoré sa týkajú života s malými deťmi pod jednou strechou. Jedna bridlicová stena ušetrí všetky opravy v byte alebo dome pred násilím malých umelcov. Koniec koncov, môžu na ňu kresliť, maľovať povrch od podlahy k stropu novými obrazmi.

Je tiež vhodné robiť si poznámky na bridlicové alebo stenové. Vždy môžete zobrazovať niečo nezvyčajné, aby ste mohli rozšíriť vzhľad miestnosti.

    

Približná spotreba tejto farby sa vypočíta v 125 ml na meter štvorcový. Presnejšie ukazovatele sú na každej banke.

Farbu bridlice schne asi 24 hodín. Po jeho tvrdosti a pevnosti možno bezpečne otestovať pastelkami a špongiami. Tento typ povlaku sa nebojí škrabancov, ale netoleruje nízke teploty.

Tento druh farbiva možno jednoducho kúpiť v obchode, a môžete to urobiť sami. Povlakový recept obsahuje farbu, vodu a omietku. Pomery zložiek sú 3: 1: 2. Okrem toho je tu ďalší recept na túto farbu - pohár z akrylu a dve polievkové lyžice cementu. Kohler v týchto zmesiach, môžete pridať akékoľvek.

Farba domácej výroby sa bude líšiť od výrobných analógov v neprítomnosti mramorových čipov v nej. Výrobcovia robia svoje výrobky trvanlivými a odolnými, čím prispievajú k zloženiu rôznych prísad a stabilizátorov.

    

Bridlica tapety na plochu

V srdci bridlice tapety položil vodotesný vysoko kvalitný vinyl. Na Západe sa tento typ povrchovej úpravy používa už dlho. V iných krajinách, bridlice tapety sú len začiatok ich výstup na vrchol interiérov trendy.

Brúsené tapety sú samolepiace. Ak chcete umiestniť tapetu na stenu, jednoducho oddeľte film od základného materiálu a prilepte ho na zvolený povrch.

    

Ekologický a high-tech náter vydrží až 10 000 cyklov vymazávania a kreslenia pomocou kriedy. Tam sú tiež filmy, na ktorých môžete kresliť so značkami.

Porézny povlak dokonale napodobňuje bridlicu. Je príjemný na dotyk, dostatočne odolný voči poškriabaniu, po odstránení z povrchu nezanecháva nečistoty.

Tieto tapety sa používajú v interiéri obývacej izby, kuchyne, detskej izby. Môžu byť videné v kúpeľni a chodbe. Tento typ povrchovej úpravy je tiež umiestnený nad pracovnými plochami, takže záznamový priestor je vždy po ruke.

    

V detskej izbe

Škôlka je ideálnym miestom pre bridlice alebo steny. Všetky deti bez výnimky milujú maľovať na akékoľvek povrchy. Ak chcete poskytnúť im miesto pre kreativitu, steny v blízkosti okna môžu byť vyrobené bridlice.

Mnohé detské inštitúcie sú zdobené tapetami a inými krytinami. Tam je tento typ dekorácie veľmi populárny. Všetky kresby na dotykovom hrote je možné skladovať niekoľko dní a potom ich umyť, keď je paleta okuliarov.

    

V kuchyni

V kuchyni s týmto dekorom môžete ozdobiť chladničku. Je tiež možné vyrobiť celú stenu bridlice za jedálenským priestorom, ako v kaviarni, alebo premeniť jednoduché vnútorné dvere na písací stôl.

Keďže najčastejšie je takéto pokrytie dosť tmavé, stojí za to zvážiť účinok stmavnutia v celkovom koncepte interiéru. Pre malé kuchyne vhodné malé bridlicové plochy, veľké plochy môžu byť zdobené bridlicovými nátermi od podlahy až po strop.

    

V kancelárii

V kancelárii, táto možnosť dokončenia nie je luxus, ale naliehavá potreba. Workflow zahŕňa vytváranie spontánnych nahrávok. Môžu byť ľahko a rýchlo umiestnené na bridlicovej stene. Je to dobrý spôsob, ako dokončiť kabinet pre kreatívnych ľudí. Sú to oni, ktorí majú skvelé nápady, ktoré vyžadujú okamžité písanie a grafické zobrazenie.

    

Tvorba bridlice maľovať celú miestnosť - tento moveton. Najlepšie je použiť tento typ povrchovej úpravy na jednej stene alebo jej časti.

Aby ste sa vyhli notoricky známym omrvinám z kriedy v miestnosti, môžete umiestniť špeciálne soklové lišty v blízkosti týchto stien, alebo použiť kriedovú značku na tekutom základe.

    

Na chodbe

Bridlica tapety v spojení s fotografiou tapety vyzerajú skvele na chodbe. Na stenu môže byť prilepený len jeden bridlicový náter a písací stôl je pripravený. Pomocou takejto interiérovej recepcie sa nemusíte starať o nákupný zoznam. Je tiež možné zanechať poznámku v blízkosti najvýraznejšieho miesta.


    

Neobvyklé interiérové ​​predmety s bridlicou

Krieda alebo značkovač sa nanáša nielen na steny. Materiál bridlice možno nájsť na najnečakanejších miestach: na stole, na komore, na dverách skrinky a na kvetináč.

Nábytok s podobným povrchom vyzerá netriviálne, ľahko zapadá do moderného interiéru. Grafit ako základ sa používa na ozdobenie pohárov, svietnikov, hodiniek a hrnčekov. Jeho tvorivý vplyv sa rozširuje na najrozsiahlejšie oblasti. Hlavná vec je, že fantázia dizajnéra sa nevyčerpá.

    

záver

Bridlica v interiéri môže mať rôzne formy. Niektorí remeselníci preto usporiadajú podnosy, riady a obaly na knihy. Iní používajú tradičné možnosti natierania, ktoré sú najčastejšie umiestnené na stenách. Kde môžem použiť túto možnosť? Takmer všade, ale nezabudnite, že tento spôsob dekorácie by mal byť kombinovaný so zvyškom miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár