Bytový dizajn s vysokými stropmi + 50 fotografických interiérov

Východná múdrosť hovorí: "Výška človeka nie je meraná od zeme k hlave, ale od hlavy až k nebu." Veľký vzdušný priestor v byte je základným faktorom, ktorý zabezpečuje duševné zdravie jednotlivca. Zvyknúť si na skutočnosť, že Chruščovov strop doslova tlačí na ramená, je veľmi ťažké. Preto je úroveň horného prekrytia jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere nového bývania. V procese opravy musí byť pôvodná výhoda použitá správne. Dôkladne zvážiť dizajn bytu s vysokými stropmi v prvej fáze projektu, na posledný majitelia dostane harmonicky zariadené miestnosti, v ktorej bude pohodlné byť.

Významná výška: zmena funkcie na veľké plus

Vybavením bytu vysokými stropmi je potrebné dbať nielen na horizontálne a vertikálne smery, ale aj na zvyšovanie objemu. Zaujímavým dizajnovým rozhodnutím v domoch predrevolučnej stavby môže byť rozdelenie celého priestoru na 2 poschodia. Táto technika je relevantná pre malé štúdiá s výškou stropu 4,5 metra a viac. Vzhľadom k tomu, že obývacia izba má prednú časť s veľkým predným oknom, zadná časť je navrhnutá v dvoch úrovniach. Na prvom mieste je umiestnená kuchyňa s jedálňou a kúpeľňa s malou dĺžkou, nad ktorou sa nachádza priestor na spanie. Entresol oplotený zábradlím, ktorý ho spája so spodným poschodím.


    

Priestor od schodov k podlahe slúži ako šatníková skriňa s posuvnými časťami alebo vľavo otvorená, vybavená miestom na čítanie pod ňou alebo mini kanceláriou. Vertikálne ohraničenie objemu miestnosti umožňuje výrazne zvýšiť životný priestor, vytvoriť kompletné nepriechodné zóny pre aktívny život a odpočinok. Obzvlášť zaujímavé takéto projekty sú v modernom štýle s prvkami podkrovia alebo minimalizmu. Použitie skla pre schody a uzavretie schodov robí pevnú konštrukciu takmer neviditeľnou a veľké množstvo vzduchu umožňuje použitie veľkých umeleckých predmetov pri zdobení bytu.

Upravte proporcie: najúspešnejšie riešenia

Medzi rôznymi technikami dekoratérov, ktoré vizuálne harmonizujú priestor veľkej výšky, môžeme zdôrazniť štyri možnosti:

 1. Použitie vlysov pri zdobení stien dlažbou alebo tapetou;
 2. Výber sprievodcu tapety pre vkladanie hornej a dolnej časti steny, použitie tapety hranice;
 3. Maľovanie stropu v tmavej farbe, odrážajúce podlahu, výber svetlého interiéru (rozeta pre lustre, široké pruhy stropného reliéfu);
 4. Dierovanie hornej štvrtiny stien s tvarovaním, vyplnením hornej časti steny a stropu jednou farbou.


    

V jednoizbovom byte, kde je výška oveľa vyššia ako štandardná, je logické, aby sa horný nebytový priestor s úložným priestorom. Hlavnou vecou v tomto prípade je poskytnúť pohodlný zdvíhací systém, ktorý poskytuje prístup do oddelení. V dvojizbovej miestnosti pre existujúcu samostatnú spálňu by mohlo byť zaujímavým riešením vytvorenie „hviezdnej oblohy“ na povrchu stropu farbením, spracovaním špeciálneho projektora alebo inštaláciou najmenších LED diód. Výška malej kuchyne v štýle krajiny pomôže upraviť inštaláciu stropu hrubej drevenej police, kde sú umiestnené trojrozmerné dekorácie: hlinené nádoby, riady, masívne keramické hrnčeky. Háčiky sú pripevnené k spodnej strane police: sú tam zavesené medené panvice, antické kuchynské potreby a maľované dosky.


    

Štýl kombinovaný s jednoduchosťou vytvára krásu

Pri zdobení dizajnérov vysokých priestorov odporúčame dodržiavať pravidlo trojuholníka, ktorého vrcholy sú termíny "štýl", "krása", "jednoduchosť". Najúspešnejšie projekčné projekty nevyhnutne kombinujú všetky tri koncepty. Pokúste sa odstrániť jeden z nich - interiér domu bude vážne trpieť:

 1. Presné udržiavanie štýlu, naplnenie miestnosti esteticky atraktívnymi prvkami dekoru, ale ak sa nedokážete vyrovnať s požiadavkou jednoduchosti, dostanete dom preťažený maličkosťami, jasne nesúci zmätok;
 2. Starostlivosť o krásu nábytku a jednoduchosť dizajnérskej práce, ale vynechanie zmyslu pre štýl, môžete dosiahnuť štýlový chaos, ktorý pokazí celý dojem z novej opravy;
 3. Obmedzenie sa len jednoduchosťou a zhodou so štýlom, ale po zabudnutí na potrebu naplniť dom krásnymi vecami nebudete cítiť harmóniu, jesť na samotnej myšlienke interiéru.


    

Znížte výšku svetla: predstavte niekoľko možností

Svetlo je významný návrhársky nástroj a jeho úloha sa stáva obzvlášť dôležitou, ak je potrebné vyrovnať nedostatky miestnosti. „Zníženie“ príliš vysokého stropu pomáha vizuálne:

 • Umiestnenie stropných svietidiel na vešiaky metra v rade, ak je miestnosť malá (kuchyňa, chodba);
 • Dekoračné štvorcové miestnosti značnej veľkosti s objemovými lustrami (možné sú aj moderné a klasické verzie produktov);
 • Umiestnenie na chodbách, kúpeľne sú umiestnené mierne nad úrovňou ľudskej hlavy;
 • Výber modelov svietidiel so smerom nadol smerujúcimi stropnými svietidlami;
 • Inštalácia nad kuchynským stolom svietidla s nastaviteľnou výškou odpruženia vytvára útulnú atmosféru pre večerné jedlá.

Veľkorysé lustre s viacerými lampami zaujímavého dizajnu môžu vizuálne odrezať nepotrebnú výšku, čím sa miestnosť stáva proporčnejšou.

Umelecké diela ako prvky dekorácie.

Vysoký strop vám umožní ozdobiť akékoľvek rozmerové dimenzionálne diela. Môžu to byť jednotlivé plátna, modulárne maľby, fotografie v hustom "kobercovom" závese, plagáty, moderné inštalácie, basreliéfy, panely, nástenné maľby, prvky graffiti.

Hlavné pravidlá pre umiestňovanie umeleckých predmetov na steny:

 1. Použite pri zavesení horizontálneho smeru ako hlavná os;
 2. Zvýraznenie jednej steny;
 3. Výber štvorcových rámov alebo horizontálne pravouhlý formát.


    

Prepíname záujem divákov: zameriavame sa na stenu

Konštrukčné zníženie stropu môže spôsobiť neplánovanú medzeru v opravnom rozpočte. Existuje však možnosť vizuálneho "podvodu". Ak chcete upriamiť pozornosť od nadmernej výšky miestnosti, môžete zvýrazniť stenu. V závislosti od preferencií majiteľov domov je vypracovaný:

 • tapeta kontrastovala so základným tónom povrchovej úpravy;
 • tapeta, opakujúca základný tón, ale odlišujúca sa v ozdobách (používajú sa verzie s veľkým vzorom);
 • objemové planárne inštalácie;
 • dokončovacie materiály s výraznou textúrou;
 • ľahké dekoratívne panely;
 • zrkadlová imitácia okenných otvorov.

Jasná dekoratívnosť jednej zo stien je schopná držať ľudské oko, aby vzbudila záujem diváka. Ostatné povrchy ostávajú nezaostrené, vyzerajú neutrálne, chyby v proporciách miestnosti sú vyhladené, neviditeľné.

Urobíme okno: použite záclony v rovnici dizajnu

Tradičné hrubé záclony, umiestnené na bočných stranách okien, opticky ďalej zvyšujú výšku miestnosti. Pomocou dekoratívnych trikov je možné vyrovnať proporcie miestnosti:

 • Umiestnite závesové lišty na závesy priamo nad otvorom okna alebo do neho;
 • Poskytnite zložené záclony pokrývajúce iba hornú časť okna;
 • Ozdobte spodnú polovicu rámu závesmi na koľajnici a-la-peyzan;
 • Použite rímske rolety;
 • Zatvorte okná s drevenými žalúziami na veľkosť otvoru;
 • Namontujte vnútorné mriežky do polovice výšky okna;
 • Tkaninu zlikvidujte tak, že rámy otvoríte.

Každá z týchto možností bude vhodná len v miestnosti určitého štýlu. Okenice budú vyhovovať interiérom v anglických a francúzskych farbách, žalúzie a otvorené okná budú klásť dôraz na moderný dizajn obydlia, záclony so závesmi budú vzdávať hold klasikám.


    

Stropné nosníky - dobrý spôsob nastavenia výšky

Jednou z techník zdobenia, ktorá znižuje celkovú úroveň výšky miestnosti, je použitie otvorených lúčov. Drevené konštrukcie v stenách, natreté tmavými tónovacími zmesami, sa nachádzajú ďaleko pod hlavným stropom. Na svojom svetlom pozadí vytvárajú lúče trojrozmerný ornament, ktorý vyplňuje hornú časť priestoru. Používajú sa lineárne, diagonálne varianty, ako aj pretínajúce sa v pravom uhle. V súkromných domoch v štýle chaty, môže celý popraskané guľatiny pôsobiť ako trámy, a krajiny-krovy nosníky budú podporovať krovy z trojuholníkov.

Ak sa nosníky nie sú konštruktívne, ale len zdobenie prvky, potom na zmiernenie zaťaženia na strop, polyuretánové výrobky sú pevné v blízkosti stropu, imitujúce tvar drevených krokvy, ale duté vnútri. Ich povrch opakuje textúru dreva, môže byť natretý v rôznych farbách, v blízkosti prirodzených tónov dreva.

Použitie ľahkých pseudo-lúčov vám umožní optimalizovať inštaláciu elektrických káblov pre stropné svietidlá - drôty sú uložené vo formách, miesta záverov sú ľahko vŕtané.

Textúrovaný strop - vizuálne a konštruktívne znižujeme výšku

Akákoľvek textúra robí hladký matný povrch zaujímavým, dodáva mu objem, zvyšuje hru svetla a tieňa. V prípade horného prekrytia miestnosti môže byť textúra daná tak štrukturálnymi prvkami, ako aj umeleckými technikami.

Objemové konštrukčné prvkyPloché umelecké techniky
kazetové stropyFarebné časti rovnakého povrchu
Viacúrovňový strop sadrokartónuDekoratívne maľované strop
Vzduchovody, potrubia, kovové závesné konštrukcie v podkrovíOsvetlenie projektora
Lustrové zásuvky, dekoratívne stropné lišty v kombinácii s basreliéfovými stropnými lištami

Pracujte na chybách: 7 "najlepších" spôsobov, ako zvýšiť strop

Pri vývoji projektového projektu bytu s vysokými stropmi je potrebné upustiť od techník, ktoré umožnia, aby sa miestnosť roztiahla nahor, aby sa porušili stanovené proporcie.

 1. Použitie v úzkych vysokých priestoroch umeleckých predmetov, umeleckých predmetov umiestnených vertikálne;
 2. Záclony, ktoré zdôrazňujú výšku okien pri ich ozvučení, začínajú od stropu a ľahnú si na zem;
 3. Inštalácia strečových stropov s lesklým povrchom, umiestnenie zrkadiel na strop;
 4. Osvetlenie stropných odkvapov;
 5. Zdobenie interiéru tapetou, dlaždicami s vertikálne orientovanými pruhmi, ornament;
 6. Umiestnenie na stenách svietidiel so svetelnými lúčmi smerujúcimi nahor;
 7. Zarovnanie knižničných regálov na úroveň stropu. V tomto prípade sú vhodnejšie úzke regály na samom vrchole stien, ktoré obklopujú miestnosť po obvode.


    

Zmeniť mínus na plus

Významná výška stropu môže byť veľké plus veľké mínus pri zdobení domu. Všetko záleží na tom, do akej miery bude priestor tvarovaný, ako sú opravené neúspešné proporcie miestností a vizuálne akcenty. Vysoká výška je kontraindikovaná pre malé rohy: psychologicky je príliš ťažké byť v „dobre“. Možno, aby pre byt, aby sa stal pohodlný byt, prestavba, dôkladne vypočítané zón, a seriózne práce na výbere dokončovacích materiálov bude potrebné. Avšak konečný výsledok - objemová miestnosť, nasýtená vzduchom, s predĺženými hranicami stojí za maximálne úsilie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár