Záclony v detskej izbe +75 fotografických nápadov

Pre správnu konštrukciu detskej izby je potrebné zohľadniť vlastnosti všetkých použitých prvkov. Preto by mal byť dizajn záclon pre detskú izbu vybraný s osobitnou pozornosťou. Rodičia by mali starostlivo preskúmať dôležité rozdiely medzi modelmi, určiť optimálnu farbu látky. V prípade potreby môžu vyzdvihnúť jednofarebné textílie alebo výrobky s jasnými vzormi a krásnymi vzormi. Zvolené tkaniny musia byť vysokej kvality a musia byť ľahko ošetriteľné. Pre ich štýl môžete použiť rôzne doplnky. Existuje mnoho typov okenných textílií pre spálňu, ktoré pomôžu doplniť pôvodný dizajn alebo sa stať hlavným prvkom interiéru. Pomocou odporúčaní, tipov na dizajn, môžete ľahko nájsť najlepší model pre konkrétnu miestnosť s konzistentným štýlom.

Vlastnosti interiéru škôlky

Voľba okenných textílií by sa mala vykonávať podľa vytvoreného interiéru. Pre malé miestnosti budú prevládať modely s minimálnymi vlnami a jednoduchými tvarmi. V priestrannej detskej izbe je možné používať viacvrstvové plátna s lambrequínmi alebo predmety v neštandardnom prevedení. Ak sú v štýle geometrické tvary, odporúča sa zvoliť okenné textílie v jednofarebnom prevedení alebo s veľkými jasnými figúrkami. Takéto „jednoduché“ plátna budú vhodné v tematických miestnostiach: nebudú preťažovať dizajn zbytočnými detailmi. Moderný štýl spálne bez vzorov vo výzdobe, textílie umožňuje výber modelov s malými ornamentami, vzory a dokonca aj obrazy ľudí, zvierat. Posledná možnosť je optimálna pre jednoduché a rýchle tvarovanie miestnosti, podčiarkujúce otvorenie okna.


    

Výber - čo hľadať

Výber záclony pre detskú izbu, musíte zvážiť ich úlohu. Pre izby, ktoré sa nachádzajú na južnej strane, je nevyhnutné dobré denné zatienenie. Ochranná funkcia dokonale vykonáva husté tkanivo. Pre izby umiestnené na severnej strane je lepšie vybrať svetlo priesvitné listy. Budú ľahko prenajať na slnku, jemne zatvorte okno. Vzhľadom na kvalitu tkaniny sú odporúčané materiály vyrobené zo zmesi syntetických a prírodných vlákien. Nehasínajú, ľahko sa čistia a žehlia. V úplne prírodných materiáloch sa môžu vytvárať škodlivé baktérie. Čistá syntetika bude elektrifikovať veľa, stane sa škodlivý zberač prachu. Ak je to možné, kúpte si tkaniny s antistatickou úpravou: nepriťahujú prach.


    

Neodporúča sa kupovať drahé tkaniny pre detskú izbu do 10 rokov. Dieťa môže náhodne nakresliť materiál. Pre spálne starších detí si môžete kúpiť drahšie výrobky.

Modely a dizajn

Výber najlepších modelov okenných textílií, stojí za to spomenúť na pohodlie otvárania a zatvárania ich dieťaťom. Tiež nezabudnite na vzhľad rôznych typov výrobkov. Najobľúbenejšie možnosti detskej izby sú takéto modely:

klasickýSú to hladké tkaniny s minimálnym počtom záhybov. Možno zavesiť na oká, háčiky, závesy.
japonskýMajú vzhľad hladké tkaniny bez záhybov. Zvyčajne je upevnený v špeciálnych pásoch pod stropom. Nepreťažujte dizajn.
rímskyModely, ktoré vznikajú, vytvárajúc druh harmoniky. Ľahko nastaviteľné.
rakúskyZhromažďovať v dolnej časti úhľadné záhyby. Optimálne riešenie pre okná, ktoré je potrebné kosiť v jednom smere, zarámovaný oblúk.
valcovanieNajjednoduchšia možnosť s hladkým plátnom, pokrývajúcim iba sklo a rám.


    

Pre malé miestnosti je lepšie vybrať si tkaniny s jedinou farbou a jednoduchým tkaním. V priestranných izbách bude plátno s akýmkoľvek dizajnom vyzerať dobre.

dĺžka

Veľkosť vybraných plátien môže zmeniť celkový vzhľad miestnosti. Ale aj ich dĺžka ovplyvňuje praktickosť používania, starostlivosť o modely.

Každý z týchto typov má svoje výhody a nevýhody:

 1. Krátka. Nezatvárajte parapet a priestor pod ním. Neznižujte priestor miestnosti, ľahko sa otvárajte a zatvárajte. Malé listy akumulujú omnoho menej prachu (s výnimkou výrobkov so záhybmi). Menej špinavé v spodnej časti. Optimálne riešenie pre spálne, v ktorých sa používa parapet pre rastliny a dekor, skladovanie hračiek.
 2. Long. Umožňuje vizuálne zväčšiť výšku stien. Opatrne rám okna otvorte. Správne riešenie pre izby s balkónovými dverami. Umožňujú zatvoriť výhľad na balkón a oddeliť pomocnú miestnosť od spálne. Vyžadujú si dôkladnejšiu starostlivosť. Často sa špinavé v spodnej časti, ktorá sa nachádza pod prahom.


    

Farba a tlač

Dizajn vybraných textílií môže byť neutrálny alebo tematický. Pre svetlé izby s výzdobou, vrátane obrazov zvierat, ľudí, postavy, sú pevné modely vhodné. V malých miestnostiach sa odporúča používať modely bez malých výkresov. Ich farebná schéma by sa mala prekrývať so zvyškom prvkov v miestnosti. Pre tematický dizajn si môžete vybrať monofónne aj štylizované modely. Prítomnosť pásov, buniek, cikcak pomôže oživiť pohľad na okno a zároveň nenarúša celkový vzhľad dizajnu. Vynikajúcim riešením by bola voľba výrobkov s potlačou. Na klasické a japonské záclony je možné použiť celé obrázky. Môže to byť napríklad kresba mora, lesa, atrakcií. Všestranný môže byť považovaný za model s obrazom oblohy s mrakmi alebo mapou hviezdnej oblohy.


    

štýl

Pri výbere krásnych záclon a tylu pre detskú izbu by ste nemali zabúdať na všeobecný koncept dekorácie. Na doplnenie rôznych štýlov vybavenia môžete použiť nasledujúce tipy na oblasti:

 • Provence. Dokonale dopĺňa štýl bieleho a ružového, bieleho a modrého plátna so vzorovanou klietkou.
 • sea. Záclony v modrom, tyrkysovom, vyčírenom modrom odtiene budú v dizajne vyhovovať. Biely piesok tylu pomôže krásne vyzdvihnúť.
 • Nouveau. Dokonalým doplnkom bude šedo-modré, sivobiele plátno s hladkým povrchom.
 • chebbi chic. Biele a svetlo ružové rakúske modely sú ideálne pre takúto štylizáciu dievčenskej izby.
 • classic. Pre nenápadný dizajn je potrebné vyzdvihnúť dlhé plátna, ktorých farby budú diskrétne. Výber výrobkov s úhľadnými vzormi alebo výkresmi je povolený.


    

Závesy Príslušenstvo

Na doplnenie zvolenej opony pomôžu rôznym doplnkom. K dispozícii sú jednoduché a štýlové doplnky, ktoré dokážu dodať aj najjednoduchšie monofónne plátno originálny vzhľad:

 • kovové držiaky na stenách. Umožní vám ľahko presunúť plátno a odhaliť ich centrálnu časť. Inštalácia takýchto prvkov sa však neodporúča v miestnostiach detí do 12 rokov.
 • látkové snímače. Umožňujú starostlivo riediť plátno v rôznych smeroch, môžu byť doplnené o štylizované dekorácie (mini-hračky, keramický a plastový dekor).
 • kefu. Samozrejme, že všetky deti majú radi, pretože jeho atraktívny a zaujímavý vzhľad. Jednoduché použitie, vhodné pre klasické textílie.
 • magnety. Umožní vám rýchlo zostaviť závesy a otvoriť okno. Jednoduchá obsluha, môže mať neštandardný dizajn.
 • barrettes. Skladá sa z dvoch častí, ktoré poskytujú handričku. Neodporúča sa používať v detských izbách.


    

Najlepšie pre deti - výber materiálu

Pri výbere okenných textílií treba dbať na jeho kvalitu a silu. Tkaniny odolné proti opotrebeniu, natreté neškodnou farbou, budú vhodné do detskej izby. Medzi najlepšie riešenia izieb patria:

 • organza. Umožňuje ľahko tieniť miestnosť, nepreťažuje dizajn. Priehľadné plátno môže mať rôzne modulácie, doplnené vzormi a plnohodnotnými kresbami.
 • satén. Hustá tkanina, ktorá sa ideálne hodí na výrobu všetkých modelov okenných textílií. To môže byť doplnená o jasné obrázky, ľahko sa čistí.
 • záves viskóza. Materiál s miernou hladkosťou. Priláka jednoduchosť prania a žehlenia. Prakticky nie je pomačkaný, preto si ľahko zachováva pôvodný vzhľad po dlhú dobu.
 • atlas. Ľahká tkanina s hladkým povrchom je optimálna pre styling. Nasýtené farby plátna pomáhajú zdôrazniť zvolený smer. Ľahko sa čistí od prachu, ale z neho je ťažké odstrániť ílu.


    

Možnosti a nápady pre chlapcovu izbu

Pre preschooler's room sa odporúča zvoliť si okenné textílie s jasnými obrazmi zvierat, tvarov, čísel alebo strojov. Dvoj- a trojfarebné modely alebo plátna zobrazujúce obľúbené kreslené postavičky sú vhodnejšie pre školákov. Napríklad textílie s modrým a bielym pruhom pomôžu štylizovať miestnosť námorníka. Sú dobre doplnené tenkou garážou s obrazom lodí. Chlapec, ktorý má rád vedu a dobrodružstvo, skôr ako záclony s obrazom máp hviezdnej oblohy. Skutoční milovníci zvierat môžu ozdobiť izbu v štýle džungle a doplniť ju textilom zobrazujúcim slony, opice a iných obyvateľov savany. Kľúčovým prvkom dizajnu budú modely s obrázkami ľudí, karikatúr, automobilov. Na realizáciu tejto myšlienky môžete vytlačiť vybraný obrázok na japonských alebo klasických závesoch.


    

Možnosti a nápady pre dievčenskú izbu

V spálni, v ktorej bude dievča žiť, môžete vyzdvihnúť textílie z okien v koralových, fialových, ružových a krémových farbách. Malá princezná bude určite ako tkaniny s obrazom rôznych hmyzu (motýle, včely), krásne kvety. Snímky môžu byť veľké alebo zoradené v cikcakoch, horizontálne pruhy. Tiež dobre hodí pre spálne závesy, ktoré majú vertikálne lemovanie na stranách v podobe kvetinovej a listovej vzory. Voľba jednofarebných zelených textílií, doplnená v hornej časti o malý lambrequin s obrazom kvetov, pomôže ozdobiť dámsku izbu neobvyklým spôsobom. Školáčky môžu mať radi ploché plátna s obrázkami princezien, hradov, víl, ktoré sú na nich vytlačené. Malý lem na okrajoch plátna alebo čipky v spodnej časti látky pomôže tento dizajn doplniť.


    

Zvážte vek: záclony pre mládež

V spálni teenagera sa odporúča vybrať neutrálnu textíliu. Monofónne hrubé záclony a priesvitný tyl v kontrastných farbách. Pre miestnosť, v ktorej človek žije, si môžete vybrať rolky v šedých, olivových, modrých farbách. Dievčatá môžu mať radi rakúske záclony v jasných farbách: koralové, purpurovo-sivé. Biele a svetlo sivé listy možno považovať za univerzálne riešenie. Pomôžu vizuálne rozšíriť voľné miesto. Ak je v obývacej izbe niekoľko okien, môžete ich zavrieť jedným širokým závesom alebo vybrať prúžky bielizne. Fanúšikovia moderných hudobníkov, hercov, športovcov si môžu vybrať monofónne japonské a klasické modely s vytlačenými portrétmi idolov.


    

Masívne klasické modely sa dajú ľahko šiť vlastnými rukami. Za týmto účelom pripravte vzor hornej časti, kde budú umiestnené priechodky a háčiky. Zvyšok častí sa musí prekrývať.

Tipy pre dizajnérov

V detskej izbe sa návrhárom odporúča, aby nepoužívali príliš tmavé textílie. Nezáleží na tom, ako dobre sa chránia pred slnkom, ale celkový dizajn takýchto modelov sa zhoršuje. Je lepšie dávať prednosť farbivám zmiešaným so sivými (šedo-modrá, sivozelená). Pomôžte aj pri dizajne spálne a takýchto tipov:

 1. Výber zjednodušených modelov. Nepreťažujte interiér mnohými záhybmi a rôznymi druhmi tkaniny. Dva typy plátna sú dosť moderné pre moderný štýl.
 2. Prispôsobte zvolenú farbu celkovému dizajnu. Tienidlá látky by mali byť vysledované vo zvyšku textilu, čalúnenia, dekoru. Môžu sa mierne líšiť, ale nesmú byť kontrastným bodom.
 3. Rozdiel medzi farbou zvolenej textílie a dostupnou povrchovou úpravou. Rovnaký tón a štruktúra stenových a okenných textílií vytvorí hladký povrch a rozbije štýl.


    

záver

Výber krásne okno textílie pre detskú spálňu, musíte vziať do úvahy mnoho faktorov: model, farba produktu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kvalite obrazov. Mali by byť natreté neškodnými zlúčeninami, ľahko sa čistia. Pre štýlové izby sa odporúča vybrať si produkty s obrázkami, výtlačkami. Pomôžu ľahko držať pôvodný dizajn akejkoľvek oblasti miestnosti. Dobre dopĺňajú okenné textílie a rôzne druhy doplnkov: podhvaty, magnety. Môžete si tiež kúpiť malé motýle, chrobáky s háčikmi alebo špendlíky na výzdobu plátna. Je pravda, že tento dekor je vhodný len pre štýlové izby študentov. Pomocou jednoduchých odporúčaní a dizajnérskych odporúčaní môžete ľahko transformovať akúkoľvek dispozíciu spálne a povrchovú úpravu, vybrať praktické a spoľahlivé materiály pre textílie na šitie okien.

Zanechajte Svoj Komentár