Funkčné telocvičňa +75 interiérových fotografií

Vlastná posilňovňa je snom všetkých priaznivcov zdravého životného štýlu. Je možné vybaviť pohodlný kútik pre udržanie vynikajúcej fyzickej formy a domácich podmienok. Správne navrhnutý dizajn telocvične vám umožní ozdobiť izbu nielen krásne, ale aj ergonomicky a bezpečne.

Výber izby

Pre plnohodnotné športy, pohodlné umiestnenie simulátorov a pohodlné uskladnenie športového vybavenia si vyžaduje pomerne veľkú plochu. Minimálna veľkosť telocvične by mala byť aspoň 8 metrov štvorcových.


    

Ideálnou voľbou pre súkromnú posilňovňu je samostatná miestnosť s rozlohou viac ako 10 metrov štvorcových s dobrou ventiláciou a veľkými oknami. Dostatočné prúdenie vzduchu - záruka dobrého zdravia počas kardio. Vysoká úroveň prirodzeného osvetlenia je potrebná na zlepšenie výkonu, zlepšenie nálady a prevenciu traumatických situácií.

Najvhodnejšie izby pre tieto požiadavky v dome sú podkrovie a presklená veranda. Podkrovné stropy sú veľmi často vybavené nosníkmi, na ktorých je vhodné zavesiť projektily, napr. Aj v podkroví sú okná, ktoré budú slúžiť ako zdroj svetla a výmeny vzduchu.

Pri vybavovaní podkrovia ako posilňovne sa musíte starať o klimatizáciu. Vzhľadom na vykurovanie strechy sa táto časť domu zvyčajne vyznačuje vysokou teplotou vzduchu.

Veranda súkromného domu je tiež ideálna pre tréning. Množstvo svetla, neustály tok vzduchu a nádherný panoramatický výhľad na záhradu a domáce územie urobia športové aktivity pohodlnými a produktívnymi.


    

Pre domáce športové areály môžete využiť aj suterén alebo prízemie. Pri plánovaní týchto miestností by sa však mala venovať osobitná pozornosť systému osvetlenia a vetrania.

Základné pravidlá pre dizajn domáceho športového klubu

Keď urobíte miestnosť pre telocvičňu, je možné implementovať akékoľvek návrhové riešenie. Pri plánovaní miestnosti je však dôležité dodržiavať základné požiadavky, ktoré sú predložené nielen pre domácnosť, ale aj pre verejný alebo školský športový areál:

 1. Umiestnenie zariadenia a mušlí by malo byť čo najviac premyslené. Je to dôležité nielen pre pohodlie účastníkov, ale aj pre ich bezpečnosť;
 2. Racionálne využívajte voľné miesto a umiestnite inventár a cvičebné zariadenia s využitím všetkých možných priestorov. Nezabudnite však na minimálnu povolenú vzdialenosť medzi zariadením. To je dôležité najmä v prípadoch, keď sa niekoľko rodinných príslušníkov súčasne zapája do domácej posilňovne;
 3. Interiér miestnosti by mal byť nielen atraktívny. Navrhnutý dizajn a dekorácia, ktorú si zvolíte, by mali pomôcť zachovať čistotu a pohodlnú údržbu projektilov.


    

Najvhodnejším štýlom pre usporiadanie posilňovne je podkrovie. V tomto kurze sú vítané drevené trámy, vhodné na upevnenie športového vybavenia a množstvo funkčných kovových konštrukcií, ktoré môžu byť použité aj na tréningové mušle.

Gym zoning

Rovnako ako vo verejnom komplexe, v telocvični doma je bežné rozdeliť miestnosť do určitých funkčných oblastí. Nie všetky sú povinné na predaj v chate, ale ich prítomnosť zabezpečí, že pobyt v individuálnom športovom klube bude čo najpohodlnejší:

 • Musíte poskytnúť kútik, v ktorom môžete vymeniť oblečenie alebo nechať osobné predmety: obrúsky, mobilný telefón alebo uteráky. Zaveste záves na šaty, položte malú lavicu a stôl. Je žiaduce, aby existoval aspoň jeden vývod, ktorý vám umožní dobíjať miniaplikácie počas vlaku;

 • Ak máte v pláne urobiť fitness v rovnakom čase ako ostatní členovia vašej rodiny, v domácej posilňovni by ste mali vytvoriť priestor pre skupinové cvičenia. V tejto oblasti je tiež vhodné umiestniť veľké zrkadlo, ktoré vám umožní vidieť sa zvonku a kontrolovať správnosť cvičení;
 • Zahrievaciu plochu je možné doplniť aj zrkadlom. Tu začnete svoje cvičenia, pripravujete svaly na námahu a dokončíte jednotlivé cvičenia. Môže existovať aj špeciálna rohož, na ktorú môžete položiť tlač alebo natiahnuť;

 • Posilňovňa v domácej posilňovni môže súčasne obsahovať vybavenie pre prácu na špecifických svalových skupinách a kardiovaskulárnom vybavení. Táto oblasť môže byť kombinovaná s energetickým zariadením a voľnými váhami, aby sa ušetrilo miesto;
 • Tiež v domácej posilňovni je poskytnúť miesto pre kúpeľné procedúry. Môže tu byť masážne kreslo, ako aj kozmetika na modelovanie tvarov, krémy na spaľovanie tukov, ktoré zvyšujú účinnosť cvičenia;
 • Nezabudnite na deti, pripravte pre nich detský kútik. Mala by byť na mieste, ktoré je možné vidieť odkiaľkoľvek v miestnosti. To umožní kontrolovať dieťa aj počas športových aktivít.


    

Farebnosť interiéru posilňovne

Medzi psychológmi a lekármi sa za najvhodnejšie farby v telocvični považujú jemné pastelové odtiene modrej a zelenej, ušľachtilej šedej a jemnej krémovej farby. Tieto farby vám umožňujú vytvoriť neutrálnu a pokojnú atmosféru, ktorá vám umožní sústrediť sa na tréning.

Psychológovia hovoria, že pre ženy sú najviac motivujúce teplé odtiene, napríklad broskyňa alebo béžová. Muži sú inšpirovaní chladnými tónmi šedej a modrej farby.


    

Jasné a šťavnaté odtiene môžu byť použité aj v dizajne dekorácie športového komplexu. Budú mať stimulujúci účinok. Ale z množstva kričiacich tónov môžete byť unavený príliš rýchlo. Preto je lepšie ich používať v halách zameraných na krátke, ale intenzívne povolania.

Čierne a oceľové odtiene dokonale zapadajú do high-tech štýlu a vyzerajú ekologicky, keď sa používajú v miestnosti určenej pre telocvičňu.


    

Podlahové krytiny

Základné požiadavky na podlahy v posilňovni kvôli vymenovaniu miestnosti. Patrí medzi ne:

 • protišmykové a bezpečné;
 • zvuková izolácia;
 • odolnosť voči šoku;
 • jednoduchosť čistenia.

Drevené podlahy nie sú vhodné do budúcej posilňovne. Nebudú schopní zabezpečiť potrebnú absorpciu hluku a navždy stratia svoj estetický vzhľad, ak náhodne spadnú ťažký projektil.

Optimálne poschodie pre domácu športovú halu - poter. Najlepšie je použiť plávajúce, pretože má vyššie hlukové izolačné vlastnosti. Na to je potrebné položiť hrubú podlahu z koberca alebo korku. Tieto typy povlakov sú pomerne mäkké a majú nízku vodivosť zvuku.

Ak máte v pláne vykonávať školenia s veľkou hmotnosťou, je vhodné dodatočne pokryť podlahy pod zariadenia špeciálnymi gumovými rohožami, ktoré chránia povrch pred nárazmi.


    

Nástenné dekorácie

Paropriepustnosť stien - sľub zdravej atmosféry v telocvični. Počas intenzívnej fyzickej námahy uvoľňuje ľudské telo dostatočne veľké množstvo vlhkosti, ktoré by malo byť z miestnosti voľne odstránené. Ak niekoľko športovcov trénuje v miestnosti naraz, uvoľnenie tekutiny môže byť kritické a ak materiály nie sú správne vybrané, môže spôsobiť kondenzáciu na stenách.

Preto nepoužívajú plastové alebo keramické obklady na dokončenie stien športového komplexu, pretože povrch prakticky vzduchotesný a neschopný absorbovať prebytočnú vlhkosť zo vzduchu. Optimálnymi materiálmi sú papierová tapeta, prírodné korkové panely, moderná "priedušná" omietka.

Ale žiadne high-tech prevedenie nezachráni priestor pred vysokou vlhkosťou, ak je výfukový systém slabý. Preto starostlivo premýšľajte o projekte vetrania pred dokončením.

Ozdobte steny miestnosti môžu byť motivačné nápisy. Tento dekor dokonale zapadá do štýlu podkrovia.

Povrchová úprava stropu

Rovnako ako steny, aj povrch stropu by mal dobre prechádzať parou. Pre výzdobu tejto plochy v podkroví je ideálny strom, ktorý má nielen vysokú priepustnosť pre pary, ale aj dokonale zapadá do vnútra vidieckeho domu.


    

Stretch stropy budú apelovať na fanúšikov modernejších a umiernených štýlov. Porovnávajú priaznivo s rýchlou inštaláciou, ľahko sa udržiavajú, je ľahké skryť káble pre stropné osvetlenie a výkonný výfukový systém potrebný na udržanie vhodnej mikroklímy v posilňovni. Ale zastaviť výber nákladov nie na obvyklé francúzske stropy na základe PVC, a na takzvaných "dýchanie" dokončovacie materiály na základe tkaniny.

Falošné stropy s použitím sadrokartónových dosiek, ktorých koeficient priepustnosti pre pary je približne 0,075 mg / (m * h * Pa), sa môže stať rozpočtovejšou možnosťou pre konečnú úpravu.


    

osvetlenie

Pri plánovaní umiestnenia osvetlenia v domácej posilňovni sa vyhnite farebným svetlám. Počas tréningu preťažia oči a nedovolia im sústrediť sa na cvičenia. Je lepšie používať lampy, ktoré produkujú intenzívny lúč bieleho svetla.

Svetlo musí byť horné a dobre osvetľovať miesto, kde účastník vykonáva prístup. Osobitná pozornosť by sa mala venovať zónam v zrkadlách: tu by mala byť úroveň osvetlenia čo najvyššia. Môžete pridať ďalšie stropné svietidlá, ktoré môžu plne osvetliť športovca.

Ak má miestnosť veľké okno, cez ktoré prechádza veľký prúd prirodzeného svetla, naplánujte umiestnenie simulátorov a projektilov tak, aby boli okenné otvory na ich strane.

Posilňovacie vybavenie

Zariadenia domáceho fitness centra závisia od preferencií domácností a športu, v ktorom sú zapojené. Na udržanie fyzickej zdatnosti je potrebná základná súprava projektilov a vybavenia, ktorá môže byť racionálne umiestnená aj v malej miestnosti. Zahŕňa:

 • tyče na steny;
 • závesná vodorovná tyč, výhodne s krúžkami;
 • činka;
 • závažia;
 • švihadlo;
 • obruč.


    

Inštaláciu prefabrikovanej steny možno vykonať ručne, bez použitia služieb špecialistov.

Ak to priestor priestoru umožňuje, môže byť táto sada doplnená o základné kardiovaskulárne vybavenie: bežecký pás, rotoped alebo eliptický orbitrek cvičebný stroj. A fanúšikovia silového tréningu nemôžu robiť bez činky a vybavenia pre prácu so špecifickými svalovými skupinami.

Existuje aj množstvo vysoko špecializovaných projektilov a zariadení, ktoré budú potrebovať ľudia zapojení do určitého športu. Napríklad bojovníci budú potrebovať boxovací vak a pre tých, ktorí si nedokážu predstaviť svoj život bez tanca, je ťažké viesť lekciu bez choreografického zábradlia alebo pylonu.

Športový kútik v byte

Ak sa chcete tešiť na vlastnú posilňovňu, musíte darovať jednu z izieb, ktorá je pre obyvateľov malého bytu často nedostupným luxusom. Ale aj v podmienkach obmedzeného priestoru, môžete vybaviť pohodlné miesto pre tréning.

Je lepšie prideliť priestor pre gymnastické cvičenia v blízkosti okna, aby sa telu poskytol potrebný čerstvý vzduch. Preferujem skladacie zariadenie. S pravidelnými cvičeniami, oni sú nemenej efektívne ako ich ťažkopádne stacionárne náprotivky, a zaberajú veľmi málo miesta pri montáži.


    

Pre projektily stojí za to zdôrazniť samostatnú skrinku, na ktorej môžete zavesiť motivujúce slogany alebo opis cvičení pre aktuálne cvičenie.

Hmotnosti, činky a činka po vyučovaní môžu byť ukryté pod posteľou alebo za pohovkou. Takéto usporiadanie zásob nebude zasahovať do zvyšku domácnosti.

Šport je cestou nielen k krásnemu telu a zdraviu, ale aj k duchovnej harmónii. Domáca posilňovňa môže byť skutočnou školou, ktorá vychováva disciplínu, vytrvalosť, železný charakter a vytrvalosť. Štýlový interiér pomôže premeniť miestnosť na skutočnú hrdosť majiteľov domov a potvrdiť ich serióznosť.

Zanechajte Svoj Komentár