Interiérový dizajn s panoramatickými oknami

Okná v celej stene, od stropu až po podlahu, sa nazývajú panoramatické. Pravidlom je, že občas zaberajú významnú časť múru - a to celé. Interiér s panoramatickými oknami vyzerá veľmi svetlý, priestor miestnosti sa rozširuje, zahŕňa okenné krajiny, je tu pocit jednoty s prírodou.

Takéto interiéry sú obzvlášť výhodné, ak sa z okna otvára krásny výhľad. Veľké byty v moderných novostavbách sú spravidla zasklené podobným spôsobom, najmä tzv. „Druhy“, ktoré sú orientované na les, rybník a krásne mestské budovy. Panoramatické zasklenie sa používa aj v súkromných domoch, ak je to stanovené v návrhu projektu pri dome.

Výhody a nevýhody interiéru s panoramatickými oknami

Interiérový dizajn s panoramatickými oknami má svoje výhody. Predovšetkým otvára takéto príležitosti:

  • Obdivujte krásne výhľady a zaraďte ich do interiéru.
  • Zvýšte množstvo denného svetla v miestnosti.
  • Vizuálne zväčšte priestor miestnosti.
  • Cítiť jednotu s prírodou, "nechať" to do domu.
  • Dodržujte prírodné javy.

Štruktúrne veľké okná sú oveľa zložitejšie, a preto drahšie ako obvykle. Vo všeobecnosti možno pozorovať nasledujúce negatívne aspekty interiéru s panoramatickými oknami:

  • Cena okien a ich inštalácia je oveľa drahšia ako štandardná.
  • Tepelné straty cez veľkú plochu skla sú vyššie, takže náklady na vykurovanie stúpajú. Aby sa tomu predišlo, odporúča sa inštalovať energeticky úsporné okná s dvojitým zasklením, čo znižuje prevádzkové náklady, ale zvyšuje sa jednorazovo. Uložiť pomôže špeciálny film ušetriť energiu, nalepený na povrchu skla zvonku.
  • Umývanie takýchto okien je drahšie, pretože sa zvyčajne vykonáva s pomocou odborníkov.

Dizajn s panoramatickými oknami je náročný nielen na veľkosť miestnosti a na životné prostredie (je potrebné, aby pohľad z okien bol naozaj malebný), ale aj na klímu. Čím bližšie k severu - prísnejšie požiadavky. V chladnom podnebí sa panoramatické zasklenie používa len na tých stenách budov, ktoré sú orientované na juh alebo juhozápad. Prostredníctvom veľkých okien vchádza do miestnosti viac svetla, lepšie sa zahrieva.

Záclony pre dizajn panoramatických okien

Veľké okná sa vyrábajú v prípadoch, keď nebudú blokovať okenné krajiny, takže úplná absencia záclon je považovaná za ideálnu. Aby ste zabránili príliš svetlej miestnosti, môžete použiť tónované sklo alebo sklo, ktoré mení priehľadnosť v závislosti od svetelných podmienok. V tomto prípade, ak záclony v dizajne ešte žiaduce, vyberte veľmi ľahké, priesvitné závesy tylu alebo organza. Ak to dovoľuje štýl interiéru, použite rímske rolety.

Zanechajte Svoj Komentár