Tyrkysová tapeta v interiéri: typy, dizajn, kombinácia s inými farbami, záclony, nábytok

Tyrkysová tapeta dýcha sviežosť v interiéri bytu. Svetlé pastelové farby urobia dizajn elegantným, svetlým a jemným. Bohaté tmavé odtiene zdôrazňujú štýl a charakter domu. Tyrkysová farba vzniká ako výsledok dokonalej kombinácie modrej a zelenej, ktorá nenechá nikoho ľahostajného.

Vlastnosti dizajnu

Tyrkysová farba je veľmi krásna a priťahuje vzhľad viac ako mnoho iných odtieňov. Tyrkysový tón má upokojujúci a upokojujúci účinok.

  • Tyrkysové tapety sú ideálne pre slnečnú, dobre osvetlenú miestnosť;
  • Azúrová tyrkysová je najlepšie kombinovaná s pieskom, bielym a akýmkoľvek pastelovým odtieňom;
  • Tyrkysová tapeta v tmavej palete je lepšie použiť na zvýraznenie;
  • Svetlo tyrkysová tapeta urobí malú miestnosť viac vizuálne.

Fotografie ukazuje jedáleň so skleneným stolom v tyrkysových odtieňoch. Na jednej zo stien sú vložené vinylové tapety so vzorom, ktorý je kombinovaný s obyčajnou tyrkysovou tapetou na ostatných stenách.

Aké sú tam typy?

kvapalina

Materiál je suchá zmes, ktorá sa musí pred použitím zriediť vodou.

Hlavný rozdiel, okrem samotného zloženia, pre tekuté tapety je možnosť ich aplikácie na povrch bez jediného švu.

Povlak, hoci sa nemôže pochváliť širokou škálou, má stále zaujímavú textúru.

Nástenné maľby

Efektívny spôsob, ako ozdobiť priestor. Photowall-papier bude vyhradiť miestnosť s individualitou a zmení obvyklú opravu na niečo jasné a odvážne. Fotografickú tlač je možné aplikovať prakticky na akékoľvek obloženie, najčastejšie však na papier. Nástenná maľba je dobrý spôsob, ako zvýšiť vizuálny priestor a zónovanie.

Vo fotografii kúpeľňa v štýle podvodného sveta. Jedna zo stien je zdobená veľkým fotografickým panelom, ktorý určuje štýl miestnosti.

fleece

Nálepka je vyrobená v dvoch variantoch, kompletne pripravená z flizelinového základu a vonkajšieho obloženia alebo určená na ďalšie maľovanie. Tieto majú povrch s textúrou a sú úplne zložené z netkanej textílie.

vinyl

Dvojvrstvové tapety z netkanej základne a vonkajšej vrstvy. Vinylové tapety sú populárne vďaka veľkému množstvu a dobrým technickým ukazovateľom, sú odolné, vhodné na mokré čistenie a neboja sa slnečného svetla.

Sú vyrobené niekoľkými spôsobmi, v dôsledku čoho sa získajú úplne iné plátna, napríklad sieťotlač, penový vinyl alebo razba.

papier

Tapeta nie je trvanlivá, nemôže sa pochváliť odolnosťou a odolnosťou voči vlhkosti. Ich hlavnou výhodou je nízka cena a široká paleta farieb. Výborné rozhodnutie pre rozpočtovú opravu.

Na snímke obývacia izba v škandinávskom štýle.

textilné

Naozaj krásne riešenie pre dekoráciu interiéru. Textilná tapeta sa vyznačuje svojou textúrou, povrch je mäkký a príjemný. Okrem toho je to dobrý spôsob, ako zlepšiť kvalitu tepelnej a hlukovej izolácie.

Textilné tapety sú drahé a vyžadujú opatrnú manipuláciu pri práci s nimi.

Možnosti dizajnu a výkresy

Plné farby

Vždy aktuálne. Monochromatické tyrkysové plátna sú úspešne v súlade s ostatnými tapetami, rovnako monochromatické alebo s ornamentom. Môžete sa zamerať na textúru tapety alebo „zriediť“ ich dekor z neobvyklých materiálov.

Na fotografii je spálňa v klasickom štýle s monochromatickou stenou v tyrkysových odtieňoch.

Geometrický vzor

Najčastejšie používaným geometrickým tvarom sú pruhy. Pruhované tapety je dobrý spôsob, ako vizuálne upraviť priestor. Vertikálny smer pásov sa „natiahne“ na stenu a horizontálny pás roztvorí miestnosť. Geometrické vzory sú skvelé pre moderný a moderný dizajn.

Fotografia je štýlová obývacia izba s akcentmi tmavej tyrkysovej farby.

S kvetmi

Kvety môžu tiež ukázať charakter. Napríklad orchidey a pivonky budú vyzerať neuveriteľne jemne a vzdušne. Tulipány alebo kvety vytvárajú pozitívnu letnú náladu a klasické ruže vytvárajú romantickú atmosféru.

Na fotografii je spálňa v klasickom štýle.

So strieborným alebo zlatým ornamentom

Brilantné vzory v zlatej alebo striebornej farbe dodávajú luxus dizajnu bytu. Takéto tapety budú dobré v klasickom a neoklasicistickom dizajne. Zlatý alebo strieborný ornament na krásnom tyrkysovom pozadí dokonale zdôrazňuje orientálne motívy.

Damask

Vzory Damašku sa najčastejšie používajú v dizajne klasického interiéru, hoci sa môžu stať elegantným „vrcholom“ pri vytváraní modernejších trendov. Tyrkysová tapeta s ozdobnými vzormi Damašku možno rozlíšiť prízvuk stenu, to bude hlavná výzdoba, ako je obývacia izba alebo spálňa.

Fotografia ukazuje neoklasicistickú spálňu so stenami v šedo-tyrkysovej farbe.

Pod tehlou

Tehla má dlhé a sebavedomé použitie na vytvorenie štýlového interiéru. Táto tehla vyžaduje profesionálnu ruku pri rozmiestňovaní, tapetu s imitáciou je oveľa jednoduchšie pracovať a mať príjemnejšiu cenu.

Murivo sa najčastejšie používa v moderných interiéroch podkrovia, Provence alebo high-tech.

S vtákmi

Vtáky môžu pokrývať tapetu po obvode alebo sa stávajú elegantnou dekoráciou na fotografickej tapete len v jednej oblasti steny. Roztomilé vtáky môžu ozdobiť škôlku, spálňu, kuchyňu alebo útulnú obývaciu izbu. Dravce sú vhodné pre návrh modernej izby.

Foto tapetu

3D kresba sa často používa na "zväčšenie" oblasti, obraz môže vytvoriť ilúziu otvoreného priestoru. Obraz je zvolený podľa vkusu majiteľa. V detskej izbe to môžu byť vaše obľúbené kreslené postavičky a módne graffiti, v obývacej izbe sú krajiny a abstrakcie a spálňa bude zdobená kvetmi a vtákmi.

Ako kombinovať s inými farbami?

S bielym

Interiér je naplnený svetlom, vhodnou kombináciou pre malú miestnosť. Oba odtiene budú dobré ako dominantné alebo prízvukové.

S modrou farbou

Odtiene, ktoré sú blízko pri sebe, sa prekrývajú, trblietajú sa od jedného ku druhému a spájajú sa s nekonečnou hladinou mora.

S modrou farbou

Modrá farba urobí tyrkysový odtieň viacvrstvový a hlbší. Kombinácia bude vyzerať svieža a lakonická. Najlepšie zo všetkého je, že tieto tapety budú vyzerať v miestnosti s bohatým slnečným svetlom.

S hnedou

Kombinácia studených a teplých odtieňov vytvára neuveriteľne útulnú atmosféru v miestnosti. Čokoládovo-tyrkysová kombinácia je vhodná na dekoráciu štýlovej obývačky a útulnej spálne.

Fotografia je štýlová izba v čokoládovo-tyrkysovej farbe. Dôraz sa kladie na spoločenský priestor kruhového tvaru.

Šedé a tyrkysové

Štýlová kombinácia vyzerá dosť chladno. Táto kombinácia farieb vhodná na dekoráciu slnečnej miestnosti. Môžete pridať tretiu farbu, ktorá sa stane jasným prízvukom na šedo-tyrkysové pozadie.

S čiernou

Čierny tón zvýrazní šťavnatý tyrkysový odtieň a uvedie ho do popredia. Kombinácia štýlového, vhodného pre interiérový dizajn s moderným dizajnom.

So zlatom

Zlaté prvky na tyrkysovom pozadí vytvoria orientálne motívy. Oba odtiene sú elegantné, ale nevyzerajú vulgárne alebo bez chuti.

S ružovou

Jemný, s univerzálnou kombináciou. Kombinácia je vhodná pre škandinávsky, provensálsky, chebbi-chic, morský alebo neoklasicistický štýl.

S béžovou

Piesok alebo béžový odtieň v kombinácii s tyrkysovým tónom vytvárajú pokojnú a harmonickú kombináciu vhodnú na zdobenie každej miestnosti.

Na fotografii je spálňa s béžovo-tyrkysovou tapetou v štýle Damašku.

Žltá

Letné farby budú vyzerať dobre v škôlke, kuchyni alebo obývacej izbe. Asociácia s morskou plážou alebo jasnou oblohou upokojí a zdvihne váš duch.

So zeleným

Odtiene blízko seba tvoria bohatú teplú kombináciu. Pre zosvetlenie interiéru môžete pridať biely tón.

S fialovým

Zvlášť luxusné, tieto farby budú vyzerať v bohatých farbách, obe majú bohatý hlboký tón.

Odtiene tyrkysovej farby v interiéri

Svetlo tyrkysová

Tieň je blízko modrej, ale má krásne zelené tóny. Vizuálne podobné mäty. Kombinujte s pastelovou paletou a osviežte interiér dobre.

Svetlé tyrkysové

Výrazné tyrkysové farby budú základom v dizajne bytu. Odtieň šťavnatý, dobre vyzerajúci cez kombináciu čistej modrej a zelenej.

Svetlé tyrkysové sa dobre zamerajú na pokojnejšie pozadie.

Tmavo tyrkysová

Hlboký tón s prevládajúcou modrou farbou, inak nazývaný aqua. Tmavé tyrkysové bude dobré pre farbu pozadia, ako dekor alebo akcent steny.

Príklady v rôznych štýloch

klasický

Tyrkysové tapety sú vhodnejšie pre nové klasiky. Farba je osviežujúca a pokojná, elegantná a nevulgárna. Nasýtenie odtieňa môže byť buď slabé, bližšie k pastelu alebo naopak hrubé, napríklad špinavé tyrkysové.

Provence

Tyrkysové tapety je častou voľbou pre štýl Provence. Môžete použiť pastelové odtiene a bohaté farby. Tapeta môže zdobiť vzory kvetov alebo vtákov. Umelo starnúci nábytok z prírodného dreva doplní obraz.

Na fotografii je spálňa v štýle Provence s prírodnými motívmi vo výzdobe a výzdobe.

moderný

V modernom dizajne môžete experimentovať s jasnými farbami a rôznymi textúrami. Pri vytváraní interiéru môžete použiť spoločníkov tapiet, kameňa, dreva alebo skla.

Námorný štýl

Monofónne, pruhované tapety a nenápadný tematický ornament alebo vzor (napríklad ryby, riasy atď.) Budú vyzerať harmonicky.

Foto nápady v interiéri izieb

V kuchyni

Nezabudnite na pravidlo malých miestností, najlepšia farba je biela alebo modrá. Svetlá tyrkysová dokonale zvláda úlohu "rozširovania hraníc". Steny môžu byť zdobené malým ornamentom. V priestrannej kuchyni môžete použiť odvážnejšie odtiene, vytvárať kombinácie s tmavými farbami a veľkými kresbami.

Na fotografii je štýlové kuchynské štúdio v modernom štýle. Hlavným prízvukom miestnosti je kuchynská zástera zdobená diamantom.

V spálni

Svetlo tyrkysové tapety budú spojené s morský vánok. V kombinácii so svetlou farbou bude miestnosť veľmi ľahká a jemná. Tmavý odtieň tyrkysovej môže byť ozdobou steny nad čelom.

Fotografia ukazuje útulnú malú spálňu s akcentom na tyrkysovú stenu, ktorá imituje drevené maľované dosky.

V chodbe a chodbe

Tyrkysová tapeta je neutrálna, ale krásny tieň pre chodbu. Ak je miestnosť malá, je vhodnejší ľahký tón. To tiež pomôže veľké zrkadlo a jasné osvetlenie.

V detskej izbe

Tyrkysové tapety sú vhodné pre chlapcov aj dievčatá, v tomto ohľade je farba univerzálna. Okrem toho, riedenie s inými farbami môžete vytvoriť štýlové, nežné a krásne škôlky.

Fotografia má dizajn námorného štýlu, ktorý bol vytvorený pomocou mnohých tematických prvkov.

V obývacej izbe

Pri zdobení obývacej izby sú odstránené mnohé obmedzenia. Tu môžete bezpečne používať komplexné farby, kombinovať rôzne materiály a používať neobvyklý dekor. Tyrkysové tapety môžu rám celej sále alebo zdobia len prízvuk stenu. Bude vhodné vyzerať ako klasický monogram a nezvyčajná trojrozmerná tlač.

Farebné pravidlá pre interiérové ​​prvky

rolety

Tyl bielej alebo mliečnej farby bude vyzerať win-win. Portieres môžu buď zachovať jas tyrkysových tapiet, alebo naopak, „upokojiť ich“. Záclony sa môžu prekrývať vo farbe s tapetami alebo nábytkom, ako sú koberce, vankúše a doplnky.

Obrázok ukazuje spálňu v tiffany farbe s bielymi závesmi a tyrkysovým gradientom na stenách.

nábytok

S tyrkysovou tapetou bude vyzerať harmonicky nábytok akéhokoľvek odtieňa. Nábytok položky svetlých farieb bude vizuálne, aby priestor priestrannejšie, napríklad biela kožená pohovka alebo šedá kuchynská linka. Tmavá farba vynikne a zároveň vyzerá veľmi štýlovo.

Na obrázku je biely tyrkysová spálňa v štýle novej klasiky. Zrkadlové, chrómové a krištáľové prvky pridávajú priestor do miestnosti.

strop

Biely strop bude vhodný pre návrh stien v akejkoľvek farbe. Môže byť zdobený veľkými stropnými soklami alebo komplexným osvetlením. Neobvyklým riešením by bolo pokračovať v tyrkysovej farbe na strope.

Riešenie je originálne, ale vo svetlej farbe bude vyzerať veľmi jemne.

Okrem toho môže byť návrhár navrhnutý, napríklad s fototlačou alebo dekoratívnymi kompozíciami zrkadiel.

Paul

V kombinácii s tyrkysovou tapetou bude vyzerať dobre parkety alebo laminát svetlého a tmavého dreva, koberce s dlhou hromadou alebo dlažba s imitáciou mramoru. Štýlovým riešením by bola kontrastná čierna podlaha.

Fotogaléria

Tyrkysová je schopná vytvoriť inú náladu, elegantný interiér v štýle „Raňajky od Tiffany“, jemné Provence alebo moderné high-tech. Kombinácia s inými farbami vytvára jedinečný a štýlový dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár