Výber zrkadiel v kúpeľni: typy, tvary, dekor, farba, možnosti s obrázkom, osvetlenie

Zrkadlo v kúpeľni vytvorí príjemné a príjemné prostredie. V dôsledku zrkadlových plôch je možné uskutočňovať rôzne konštrukčné pokusy a vďaka tomu prezentovať túto miestnosť vo výhodnejšej polohe.

Zrkadlové tipy

Odporúčania na výber:

 • Pre kúpeľňu je vhodné zvoliť si zrkadlá na striebornom základe a výrobky odolné voči korózii.
 • Rám by sa mal líšiť nielen dekoratívnymi funkciami, ale aj ochrannými.
 • Feng shui by mal byť uprednostňovaný pred malými modelmi v rámoch, prispôsobených pre najvyššieho člena rodiny.

Ako si vybrať veľkosť?

Pre malé miestnosti sú veľké veľké zrkadlá, nie príliš nízke. Šírka výrobku nemá žiadne prísne obmedzenia, najlepšou možnosťou by bola veľkosť zodpovedajúca umývadlu.

Typy zrkadiel do kúpeľne

Existuje niekoľko odrôd.

vstavaný

Dva druhy vstavaných modelov:

 • V nábytku. Zrkadlo zabudované do závesnej skrinky alebo iných nábytkových konštrukcií je veľmi funkčným riešením, ktoré vám umožní vybaviť pohodlný skladovací systém pre kúpeľňové doplnky a možnosť použitia zrkadlového príslušenstva na určený účel.
 • Do steny. Zrkadlové povrchy, zabudované do stien, obložené dlažbou alebo dlažbou, majú dosť zvláštny vzhľad a dodávajú kúpeľni určitú originalitu.

Takéto odrody s kompetentným dizajnom dizajnu sa môžu stať neoddeliteľným dizajnovým prvkom kúpeľne a zmeniť jej interiér nad rámec uznania.

prívesok

Je to optimálna, veľmi výhodná možnosť a stáva sa estetickou súčasťou celého dizajnu. Tieto modely môžu mať akúkoľvek veľkosť a tvar, ktorý bude v miestnosti vyzerať veľmi organicky.

Na snímke visí zrkadlo v tmavom širokom ráme v interiéri kúpeľne.

So stojanom

Vďaka tomuto jedinečnému dizajnovému nástroju môžete nielen dodať interiéru nový zvuk, ale aj zvýšiť jeho mobilitu a funkčnosť.

Možnosti zrkadlového dizajnu

Najobľúbenejšie možnosti dizajnu.

S poličkou

Najžiadanejší a klasický dizajn, ktorý sa líši praktickosťou a maximálnym komfortom. Zrkadlový výrobok s poličkou môže byť neoddeliteľnou súčasťou každej kúpeľne.

Na fotografii je kúpeľňa s malým štvorcovým zrkadlom s drevenou poličkou.

So šatníkom

Ergonomická, kompaktná, funkčná a atraktívna zrkadlová skrinka so zásuvkami je ideálna pre malé aj veľké priestory a perfektne zapadá do akéhokoľvek štýlového dizajnu.

S hodinami

Interaktívny dotykový model s hodinami, ktoré vykonávajú nielen svoje priame funkcie, ale sú aj neobvyklým a praktickým prvkom dekoru, ktorý zdobí miestnosť a robí atmosféru viac originálnou.

V ráme

Rám umožňuje zjemniť zrkadlo a zmeniť ho na významný a kľúčový detail interiéru. Tvar a prevedenie rámu bude závisieť napríklad od štýlu smeru kúpeľne, môže byť napríklad vo forme masívnej omietky, drevenej bagety alebo lakonického plastového pásu.

Kované železo

Vďaka kovaným prvkom je možné vytvoriť luxusnú, mierne starožitnú atmosféru a priniesť do nej trochu histórie.

Na fotografii je zrkadlo v kovanom ráme vo vnútri kúpeľne nachádzajúcej sa v podkroví.

S tučným

Skosené hrany dávajú zrkadlovému povrchu štýlový a reprezentatívny vzhľad. Stenové panely s fasetou majú jedinečnú hru svetla a hrán.

S nálepkami

Nálepky dodajú do kúpeľne svetlé farby a originalitu, výrazne osviežia priestor a umožnia vám premeniť akýkoľvek obyčajný interiér.

Detské zrkadlá

Produkt zdobený zábavnými rámami alebo vyrezávanými v tvare motýľa, kvetu alebo siluety rôznych zvierat vytvorí hravý, nudný a nezabudnuteľný dizajn.

Dve zrkadlá a ďalšie

Toto zdobenie riešenie je celkom odvážne a originálne a je ideálny pre malé miestnosti. Zrkadlá môžu byť zavesené na stenu chaotickým spôsobom alebo oproti sebe, čo vám umožní vytvoriť určitú hru svetla a výrazne rozšíriť priestor.

Nápady podsvietenia

Kompetentne vybrané možnosti osvetlenia budú tvoriť nielen vynikajúci dizajn, ale aj harmóniu, pohodlie a akcenty do atmosféry.

Vnútorné osvetlenie

Vďaka jemnému svetlu vychádzajúcemu z vnútra LED alebo ľadových svetiel vzniká v miestnosti romantická a mierne tajomná atmosféra. Tento typ osvetlenia rozlišuje najmä akcentnú zónu.

Fotografia má modernú kúpeľňu a obdĺžnikové zrkadlo so zabudovaným osvetlením na stenu.

šikovnosť

Je to klasické riešenie, ktoré predstavuje obrovskú škálu osvetľovacích konštrukcií s rôznorodým dizajnom vhodným pre akýkoľvek štýl interiéru. Sconce môže byť inštalovaný ako na hornej, tak aj na bočnej strane zrkadlového povrchu.

Lampa nad zrkadlom

Táto možnosť lokálneho osvetlenia vám umožňuje priniesť ďalšie pohodlie pri používaní zrkadla alebo iných predmetov, ktoré sa nachádzajú v jeho blízkosti. Okrem toho lampy dodávajú atmosfére intímnejší a romantickejší vzhľad.

Žiarovky po obvode

Zrkadlové plátno, obvodovo zdobené žiarovkami, poskytuje správny uhol a smer svetelného toku. Vzhľadom k vysokým estetickým vlastnostiam tento dekor vyzerá v interiéri špeciálnym originálnym spôsobom.

škvrna

Vytvára plné, jasné a rovnomerné osvetlenie priestoru umiestneného pred zrkadlom a zároveň vytvára veľmi útulnú a pohodlnú atmosféru.

Foto zrkadlá so vzorom

Fotografie zrkadlových utierok zdobených rôznymi vzormi.

S tlačou fotografií

Pomerne úspešný spôsob, ako ozdobiť, čo vám umožní vytvoriť jedinečnú výzdobu interiéru. Fotografická tlač môže byť rôzne umelecké geometrické, kvetinové, abstrakčné alebo iné motívy.

pieskovač

Táto technika pieskovania je vhodná najmä na dekoráciu zrkadiel v kúpeľni, pretože takéto vzory sa nebojí vlhkosti, pary a vodného kameňa. Rôzne vybrané kresby výrazne menia priestor a zdôrazňujú jeho štýl.

Aké sú formy?

Zrkadlá môžu mať nasledujúce formy.

námestie

Výrobky v tvare štvorca sú ideálne na nastavenie dlhej kúpeľne.

kolo

Okrúhle alebo polkruhové modely, nielenže vyzerajú celkom pekne a elegantne, ale tiež umožňujú vizuálne rozšíriť miestnosť.

ovál

Vzhľadom k vyhladeným rohom, oválne zrkadlo plátno výrazne mení priestor, takže je oveľa harmonickejšie.

Fotografia zobrazuje klasickú kúpeľňu s oválnym zrkadlom, zdobenú dreveným rámom.

obdĺžnikový

Najobľúbenejšia forma, ktorá môže mať rôzne typy umiestnenia, od horizontálnej po vertikálnu, v závislosti od geometrie miestnosti.

uhlový

Výrobky z rohu môžu byť miniatúrne, vstavané alebo vybavené rôznymi lampami a policami. Uhlová poloha vytvára určitý vizuálny efekt a robí miestnosť oveľa širšou.

Myšlienka (bezplatná forma)

Neobvyklé ľubovoľné alebo asymetrické tvary budú vhodnou dekoráciou pre avantgardný dizajn. Najmä v priestranných kúpeľniach, ktoré nie sú preťažené nadbytočnou dekoráciou, budú vhodné zrkadlá.

Na fotografii je trojité zrkadlo v interiéri priestrannej kúpeľne.

Mirror Poloha

Najobľúbenejšie možnosti, ako správne umiestniť tieto dekoratívne predmety.

Nad kúpeľňou

Zrkadlá umiestnené nad kúpeľňou musia byť odolné voči vlhkosti a ošetrené špeciálnymi zlúčeninami. Tento dizajn vyzerá veľmi impozantne a dodáva priestoru viac priestoru.

Nad umývadlom alebo umývadlom

Najtradičnejšie, praktické a pohodlné ubytovanie, ktoré bude skvelým riešením v neprítomnosti väčšieho priestoru.

Nad stolom

Zrkadlové plátno nad stolom stola dokonale odráža štýlovú orientáciu, vytvára priestorové ilúzie, sústreďuje pozornosť na vnútorné proporcie a dáva kúpeľni jedinečné čaro.

Plná stena

S takýmto originálnym dizajnovým riešením vo forme panoramatických zrkadiel od podlahy až k stropu sa ukázalo, že nielenže vizuálne zväčšuje miestnosť, ale aj vytvára sofistikovaný, elegantný a luxusný dizajn.

podlahové

Vďaka svojej mobilite môže model podlahy ľahko zmeniť dispozíciu. Takéto výrobky môžu byť zdobené v jednoduchých aj luxusných kovaných rámoch a dodať eleganciu do každého interiéru.

Vo výklenku

Zrkadlo umiestnené v zapustenom priestore, v blízkosti sprchy, vane alebo umývadla, bude harmonicky zapadať do celkového interiéru a bude jeho účinným doplnkom.

Farebná škála rámov pre zrkadlá

Dôležitým základom pre zaujímavú koncepciu dizajnu je dôkladne premyslené a vybrané odtieňové riešenie.

 • Bielu.
 • Čierna.
 • Brown.
 • Gold.
 • Red.
 • Zelene.
 • Bronz.

Na fotografii je kúpeľňa s obdĺžnikovým zrkadlom v zlatom farebnom ráme.

Harmonické použitie farieb a kombinácia vám umožní vytvoriť štýlový a holistický dizajn.

Zrkadlový dekor

Zdobenie mušlí, mozaiky, korálkov, kamienkov alebo iných dekorácií je pre kúpeľňu veľmi dôležité. Taký veľkolepý dekor vdýchne do miestnosti určitú romantickú a zvláštnu náladu.

Rôzne detaily a dizajnové prvky vám umožňujú vytvoriť exkluzívny, autorský umelecký predmet v interiéri aj tej najjednoduchšej kúpeľne.

Fotografie v interiéri toalety

Zrkadlové výrobky poskytujú ideálny komfort v kúpeľni a robia toaletný priestor premysleným, praktickým a funkčným.

Na fotografii je kúpeľňa v jasných farbách so stenami zdobenými zrkadlami.

Fotografie kúpeľne v rôznych štýloch

Zrkadlo s určitým tvarom a estetikou rámu je dôležitým aspektom v dizajne rôznych štýlov.

podkrovie

Tu bude vhodné obdĺžnikové alebo štvorcové zrkadlové plátno pôsobivejšej veľkosti, umiestnené v celej dĺžke steny alebo pultu s umývadlom.

klasický

Pre luxusný klasický dizajn zapadajú obdĺžnikové, štvorcové alebo oválne zrkadlá do drahých rámov z dreva s prvkami staroveku alebo kovaného kovu.

Na fotografii je zrkadlo vo farebnom vzorovanom ráme wenge v kúpeľni v klasickom štýle.

Provence

Zrkadlové modely v historických drevených retro rámoch s najdôveryhodnejším dizajnom, ktorý sa nachádza na stene alebo na kovaných stojanoch, budú najúspešnejším dekorom pre Provence.

škandinávsky

Pre škandinávsku kúpeľňu, zrkadlá v jednoduchom ľahkom drevenom, plastovom ráme alebo modeli bez rámu. Vo veľkej miestnosti môžete inštalovať niekoľko zrkadlových produktov a zvýrazniť ich vysoko kvalitnými osvetľovacími zariadeniami.

Na fotografii je kúpeľňa v škandinávskom štýle s malým okrúhlym zrkadlom v drevenom ráme na stene.

baroko

Zrkadlá s luxusným, bohatým a výrazným dizajnom, zdobené v masívnych, vyrezávaných drevených, kovaných alebo prelamovaných rámoch, budú vyzerať skutočne majestátne a elegantne zdôraznené barokové estetiky.

minimalizmus

Myšlienka minimalistického interiéru zahŕňa prísne a stručné formy. Posuvné alebo stacionárne zrkadlové plochy veľkých rozmerov bez okrajov alebo rámované nádychom kovu a chrómu dodajú tomuto štýlu ešte viac priestoru a slobody.

High-tech

Zrkadlá v podobe jednoduchých geometrických tvarov, bez príliš rafinovaného dekoru, budú môcť vyzdobiť miestnosť v high-tech štýle a napriek ich jednoduchej jednoduchosti a jednoduchosti sa stanú skutočným interiérovým objektom.

Fotogaléria

Bez zrkadla je takmer nemožné si predstaviť kúpeľňu, pretože je to povinná súčasť tejto izby. Moderné produkty nielen dokonale plnia svoje funkcie, ale tiež vám umožnia ozdobiť priestor a zdôrazniť základnú myšlienku dizajnu.

Zanechajte Svoj Komentár