Interiér obývacia izba v modernom štýle

Moderný je mnohými považovaný za najmodernejší štýl, hoci sa objavil na konci devätnásteho storočia. Samostatné prvky tejto éry sú stále hádané v moderných interiéroch, zahŕňajúcich človeka, všetky jeho oblasti činnosti vo svete krásy. Neexistujú prakticky žiadne rovné čiary, jednoduché formy a izby sú estetické a funkčné. Unikátny interiér obývacej izby v secesnom štýle bude vyhovovať mestskému bytu aj súkromnému domu.

O štýle: história, funkcie

Tento štýl vznikol v poslednom desaťročí minulého storočia a bol veľmi populárny pred prvou svetovou vojnou. Vyznačuje sa „mäkkými“ formami dekoru, funkčnosťou nábytku, štylizovanými prírodnými prvkami. Sofistikovaný dizajn, jas, nadmerné dekorácie, navíjacie línie mu dodávajú originalitu. „Ruský moderný“ štýl bol tiež odlišný od iných oblastí - elegantný, fascinujúci, navrhnutý tak, aby prakticky popieral všetko, čo k nemu prišlo.

    
Charakteristické vlastnosti štýlu:

 • hladko zakrivené čiary, oblúky v kombinácii s pravidelnými geometrickými tvarmi;
 • použitie prevažne tmavých farieb, výrazné kontrasty;
 • mäkké, tlmené osvetlenie;
 • vzory, ktoré vytvárajú dynamický pohyb;
 • absencia konzervatívnych princípov;
 • ťažké, luxusné textílie;
 • Fantastické formy príslušenstva;
 • množstvo prírodných materiálov vrátane drahých;
 • schody, pódiá, podivne zariadený nábytok;
 • viacnásobné ručné doplnky;
 • množstvo vitráží, skla, rôzne akcenty.


    

Staromódny alebo umelo starnutý nábytok sa tu nachádza spolu s najnovšími domácimi spotrebičmi, tradičnými materiálmi - s modernejšou, praktickejšou. Je dôležité usporiadať celý interiér tak ergonomicky, ako je to len možné, aby ste si mohli oddýchnuť, pracovať, prijímať hostí tu bolo pohodlné, pohodlné a je bezpečné pohybovať sa.

Štúdio apartmán, obývacia izba spojená s kuchyňou je tiež často zdobené v tomto štýle.

Materiály, spôsoby konečnej úpravy

Je vhodný takmer akýkoľvek druh povrchovej úpravy, ale väčšinou prirodzený:

 • keramické obklady;
 • keramická žula;
 • kov;
 • laminátové podlahy;
 • prírodný sadrovec;
 • prírodné drevo vrátane cenných druhov;
 • umelá koža, kožušina;
 • matné, číre, farebné sklo.

    

Spôsoby dizajnu by mali pripomínať rôzne prírodné motívy. Často sa tu nachádzajú dvere z prírodného dreva, väčšinou tmavé, a v dvojpodlažných bytoch sú mramorové točité schodiská do druhého poschodia.

steny

Kvalitné, drahé hodvábne tapety s komplexnými kvetinovými ozdobami zdobia steny obývacej izby a vytvárajú atmosféru tepla, pohodlia. Preferovanou tapetou je zlato-perleťovo-sivá-béžová, zelenohnedá farba. Aby sa vyhovelo štýlovému dizajnu, nemali by ste kombinovať niekoľko možností obloženia na jednej stene.
Prípustné sú aj dekoratívne, farebné omietky, tekuté tapety, farby. Je žiaduce, aby steny boli čo najhladšie. Ak je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou, kuchynská časť je rozložená malými mozaikovými dlaždicami a vyššie uvedená oblasť vyniká čo najhladšie.


    

Steny modernej haly slúžia ako pozadie pre nábytok a výzdobu, takže na svoju výzdobu netrávia veľa peňazí.

Paul

Podlaha modernej obývačky je najčastejšie zdobená parketami alebo podlahami, menej často prírodným kameňom, keramickými obkladačkami, laminátovými podlahami a veľmi zriedka s hustým, kvalitným linolea. Územné plánovanie sa vykonáva pomocou rôznych materiálov a spoje náterov nie sú rovné, ale hladké, zaoblené, niekedy mučivé.
Veľmi často sa používajú aj zložité vzory, kvetinové ornamenty v dizajne samonivelačnej priehľadnej podlahy. Celé obrázky sú vyložené z prírodnej dyhy rôznych druhov dreva. Najčastejšie sa používa bažina a bielený dub, borovica, smrek, orech, mahagón, čerešňa, javor.

     

Podlaha je vždy o niečo tmavšia ako steny, strop, ale nie nevyhnutne príliš tmavá.

strop

Stropy majú zvyčajne niekoľko úrovní, asymetrické vzory. Vykonávajú sa napätie, zavesenie, s viacerými svetelnými zdrojmi. Jeho farby sú väčšinou ľahké, ale sú povolené zrkadlá a farebná mozaika s kvetinovými ornamentmi. Niekedy sa používa stropné dlaždice zložité textúry.
Územie ateliéru, obvyklej priestrannej haly, sa často vykonáva s použitím rôznych výšok, farieb stropu - stred obývačky sa potom vykonáva v ľahšom ako spálňa, kuchynský kútik. Strop je niekedy zdobený aj drevom, väčšinou ľahkým drevom. V ojedinelých prípadoch je podporovaný niekoľkými stĺpmi, podľa štruktúry vhodnej pre všeobecnú výzdobu haly, niekedy sú tu štukové prvky.


    

Farba interiéru

Hlavné farby tohto interiéru sú sivé, biele, béžové. Jednotlivé kontrastné tóny tu budú zelené, čierne, čokoládové, ružové, žltooranžové, červené a šarlátové.
Najobľúbenejšie kombinácie:

 • bordó s perlou modrou;
 • svetlý lila s tyrkysovou;
 • béžová a hnedá s kávou;
 • bodliak s kamzíkmi;
 • strieborná šedá s khaki;
 • mierna oranžová s čiernou a fialovou;
 • čaj zelený s terakotou;
 • svetloružová s tmavočervenou farbou;
 • asfaltový s krémom;
 • tehlovo hnedá so snehovo bielym;
 • žlto-ružová so slivkou;
 • ľan s modrastou čiernou farbou;
 • strašidelná biela s jedľovou zelenou;
 • perla s pastelovo oranžovou farbou;
 • púpava s mahagonevom.


    

Vo vnútri jednej miestnosti sa neodporúča používať viac ako tri farby, hlavnou farbou je zvyčajne zvolené svetlo, ktoré zaberá 60-65% celého priestoru.

Výber, usporiadanie nábytku

Väčšina nábytku nie je umiestnená pozdĺž stien, ale pod uhlom. Nábytok je vybraný starými, umelo starnúcimi, efektnými tvarmi. Tam je často asymetrická pohovka, stojan alebo skrinka stena, zdobené multi-farebné vitráže, sklenený konferenčný stolík s nohy z tepaného železa. Hlavným materiálom výroby je jemné drevo.
Jedáleň sa skladá z guľatého alebo asymetrického stola a stoličiek, ktoré sú vo farbe. Menej často je stôl a každá stolička vyrobená v rôznych farbách. V kuchyni-obývacia izba jedálenský kút sa často stáva kučeravé bar pult, vizuálne oddelenie haly od kuchyne, vysoké "bar" stoličky.
Nábytok nepotrebuje príliš veľa, prítomnosť veľkého voľného priestoru - charakteristický rys štýlu. Územné plánovanie sa často vykonáva aj pomocou nábytku, najmä pokiaľ ide o štúdio, obývaciu izbu v kuchyni. Zavesený nábytok alebo s množstvom kovaných predmetov je vítaný.
Neoddeliteľnou súčasťou štýlu sa stali aj ohýbané lepené časti, ktoré boli založené na japonskom nábytku. Displejové skrine, slimáky, kobrové stoličky, police sú často prítomné v dizajne modernej obývacej izby. Lesklý dekoratívny nočný stolík, konzola pod TV by mala zodpovedať celkovému dizajnu priestoru.

    

Pohovka je najčastejšie zakúpená skladacia, s odnímateľným krytom, ktorý sa ľahko umýva v písacom stroji. Ako možnosť - elegantná rohová pohovka s vyrezávanými nohami, zakrivené podrúčky.

osvetlenie

Jasné svetlo je tu väčšinou neprijateľné - izby sú osvetlené stojacími lampami, nástennými lampami, reflektormi. Prirodzené osvetlenie je veľmi vítané - svetlo by malo voľne prechádzať veľkými oknami. Podsvietenie okolo obvodu stropu je pôvodne kombinované s jedným alebo dvoma stropnými lustrami, stenou, stolnými lampami nad pracoviskom a stojacími lampami vedľa pohovky.
Samostatné objekty dekoru tiež niekedy zvýrazňujú - zrkadlá, obrazy, sochy. Dekoratívne výklenky zo sadrokartónu, vázy alebo figúrky v nich sú tiež osvetlené bodovými svietidlami. V ojedinelých prípadoch osvetlenie LED používalo podlahu, jednotlivé kusy nábytku.


    

Pre veľkých milovníkov antických dekorácií svietniky z kovu, drahé drevo sú ponúkané. Sú umiestnené na jedálenskom stole, policiach, krbu.

Úloha textilu v štýle

Husté, luxusné závesy, tmavé kryty nábytku sú vítané. Okná by mali byť čo najotvorenejšie - sú zdobené tenkými „lietajúcimi“ tkaninami, ktoré sú namontované asymetricky na odkvap. Záclony sú vybrané monofónne, kontrastujúce s farbami stien, ale predstavujú jeden súbor s inými textíliami.


Koberec je preferovaný veľký - takmer celá miestnosť, pevná, tmavá, s dlhým zdriemnutím. Úspešne zjednotí jednotlivé prvky nábytku bez toho, aby sa dostal na steny 15-20 centimetrov. Pre štvorcovú obývaciu izbu sa hodí okrúhly koberec, v miestnosti s „nepravidelnou“ konfiguráciou sú umiestnené dva alebo tri koberce, s ktorými je priestor rozdelený do zón.
Na pohovke sú prijateľné svetlé farebné vankúše rôznych tvarov, veľkostí, najlepšie monochromatické. Kožušinová deka zahrieva studené zimné večery, je zvolená tmavá alebo kontrastná. Textilné čalúnenie čalúneného nábytku je vyrobené z drahej nábytkovej tkaniny, niekedy z kože, ekologickej kože.


    

Dekoračné doplnky

Steny sú zdobené ozdobnými doskami, maľbami v rámoch, zrkadlami ozdobných tvarov alebo jednoduchým obdĺžnikom v čierno-hnedých rámoch. Všetky doplnky sú vybrané veľké, svetlé, diletantské formy, textúry. Prvky z kameňa, bronzu, striebra, pozláteného, ​​s výkovkami sú vítané. Maľby z farebného skla, stropné svietidlá, čiastočná výzdoba stropu s vitráží dodáva miestnosti osobitný nádych.
Okná sú krásne usporiadané so živými zelenými rastlinami v keramických vázach, na stenách sú tiež kované alebo drevené držiaky na kvetináče, ozdobné kvetináče. Na policiach sú náhodne usporiadané rybie regály, píšťaly z hlinených vtákov, obrovské morské mušle, drevené vyrezávané boxy, slonovinové africké figúrky, malé obrázky alebo rodinné fotografie v tmavých rámoch so vznešenými patinovými prvkami.


    

Do obývačky sú vhodné sochy, ako aj reprodukcie slávnych plátien moderných umelcov ako Gustav Klimt, Alphonse Mucha, Eugene Grasset, Paul Philip, Michail Vrubel, Edvard Munch atď.

Interiér obývacia izba secesný súkromný dom

Obývacia izba vidieckeho domu je často vykurovaná skutočným krbom, alebo zdobená falošným. Miestnosť haly nie je zvyčajne ani veľká, ani malá - okolo priemeru. Často cvičený otvorený plán - hala je kombinovaná s kuchyňou, spálňou, za stenou je kúpeľňa, WC.
Priečky tu existujú len vo forme prelamovaných obrazoviek s ozdobnými vzormi, maľovanými textilnými sito. Územné plánovanie sa vykonáva aj pomocou rôznych farieb podlahových, stenových a stropných výškových rozdielov. Steny sú vyberané hlavne šedo, bledo modrej, béžovej - to je to, ako sa zvyčajne tvoria tri steny, štvrtá sa stáva jasnou a akcentovanou. Podlaha je o niečo tmavšia ako steny, strop je oveľa ľahší.


Dizajn domu má často terasu, ktorá je tiež navrhnutá v modernom štýle. Má hladký, zložitý tvar a dvere na terasu sú vyrobené posuvné, transparentné, panoramatické - posedenie na útulnej pohovke v obývacej izbe je vhodné obdivovať krásny výhľad na kvitnúce alebo zasneženú záhradu, vidieť takmer celú oblasť. Niektoré dvere sú zdobené farebným sklom, mozaikou. Rovnaká terasa v lete je zdobená prúteným nábytkom.
Nábytok je často vybraný jedinečný - niekedy doma, často kúpil, dizajnér. Stôl z obrovského pňa, zbavený kôry, leštený do lesku, pokrytý mnohými vrstvami laku, stoličiek alebo lavičiek z tehál komplexnej textúry. Zakrivená televízna polica dotvára celkový obraz. Hrubé uhlové detaily sú tu úplne neprijateľné.


    

V mestskom byte sa zohriaty balkón alebo lodžia takmer vždy pripája do spoločného priestoru haly.

záver

Výzdoba modernej obývačky v modernom štýle je vhodná pre blízke "Chruščov" alebo stredne veľké "zásuvky", rovnako ako pre viac priestranných apartmánov, vidiecke sídlo. Modernizmus je zároveň originálny, jednoduchý, luxusný, pohodlný, šľachtický, ale vyžaduje si pomerne veľké peňažné investície. Množstvo dizajnérskych riešení pre tento štýl nenechá nikoho ľahostajného. Ľahko sa dá usporiadať, ozdobiť a ozdobiť takúto miestnosť ľahko, ale ak narazíte na akékoľvek ťažkosti, vždy sa môžete obrátiť na profesionálnych interiérových dizajnérov.

Zanechajte Svoj Komentár