Designový byt pre bakalára

Domov vytrvalého mládenca je brutálny, charizmatický a na rozdiel od závistivých dohadov sa vôbec nepodobá "denníku". Toto je miesto, kde je všetko potrebné pre normálny život, kde nie je škoda priniesť ženu, tráviť čas s priateľmi. Často osamelý občan žije v jednoizbovom, dvojizbovom byte, menej často - priestrannom podkroví v najvyššom poschodí miestneho mrakodrapu. O tom, ako dizajn bytu pre bakalárske vyzerá, zásady usporiadania každej z izieb, skutočný "pánske" dekor a nábytok, čítajte ďalej.

Ponúka dispozične dispozične riešený byt

Bakalársky apartmán je miestnosť, kde žije len jedna osoba, ale cez víkendy, sviatky, jeho priatelia sa niekedy „zapájajú“. Posledná položka môže chýbať, ak je hostiteľ introvert.


   
Najvhodnejšou voľbou pre "presvedčený" bakalár je štúdio. Všetky "extra" steny sa čistia, v samostatnej miestnosti bude len kúpeľňa. Lôžko je oddelené šatníkovou skriňou. Kuchynský priestor je oplotený z jedálenského kúta pri bare. V prítomnosti lodžie alebo vykurovaného balkóna sú tieto izby tiež kombinované so zvyškom, čo je dôležité najmä pre malé apartmány. Ak je myšlienka s ateliérom neprijateľná, potom ju nechajte tak, ako to je - možno sa v blízkej budúcnosti zmení názor na mladú slobodnú osobu, dostane rodinu.

Výber štýlu, farieb

V bakalárskych apartmánoch neprijateľné akékoľvek náznaky romantizmu - ryushechki, kruhy, ružové kvety, plyšové zajace a ďalšie. Vzácni estetickí milenci zdobia interiér v barokovom štýle alebo v Provence, ale toto je skôr výnimka než pravidlo. Vzhľadom k tomu, že apartmán patrí jednej osobe, plne odráža jeho záujmy a záľuby. Biliardová miestnosť, jacuzzi v spálni, rozsiahly bar alebo motocykel v obývacej izbe - všetky nápady na dizajn sú prijateľné.

   
Najčastejšie je domov mládenca v týchto štýloch:

 • loft;
 • priemyselná;
 • high-tech;
 • brutalism;
 • moderné;
 • minimalizmus;
 • Secesia;
 • Scandinavian;
 • Futurizmus.

brutalism

Jeden z najjednoduchších štýlov. Neexistujú takmer žiadne dekorácie, svetlé farby. Steny sú betónové, a ak sú tapety, potom sú prosté. Podlaha je drevená alebo samonivelačná, nevyhnutne tmavá, strop je najčastejšie sadrokartónový. Nábytok je celkom vhodný ručne vyrobený z europaliet alebo zváraný zo železných armatúr.
Farebná schéma je prevažne čiernobiela. V spálni bude len veľká manželská posteľ, úzky záves. Ak existuje veľa vecí, potom za obrazovkou bude šatňa, v ktorej sú uložené oblečenie, obuv, lyže, vysávač, žehlička. Keď je spálňa priestranná, je vybavená športovým areálom - simulátorom alebo lavičkou s činka, vodorovnou tyčou na vyťahovanie, švédskou stenou a tak ďalej.
V obývacej izbe sa nachádza veľká pohovka, TV, na jednej zo stien, v prípade potreby miesto tapety s obrázkom panorámu mesta, autá. Ak je to kuchyňa-obývacia izba, potom kuchynský priestor je oddelený barom, obrazovkou, stojanom. Tradičné skrine sú tu nevhodné. V kuchyni je zvolený striktný, jednoduchý tvar, bez akejkoľvek výzdoby. V kúpeľni a na WC sú tiež len tie najnutnejšie, z funkčného dekoru - stojanov na uteráky z kovu, pár rovnakých mydlových riadov, umývacie prostriedky na umývanie a čistenie sú ukryté za obrazovkou pod kúpeľňou. V chodbe - veľké zrkadlo, kompaktná vstavaná skriňa.


  

Je lepšie umiestniť všetok nábytok pozdĺž stien tak, aby bol stred miestnosti voľný.

podkrovie

Podkrovie znamená veľa voľného priestoru, čo najmenej stien. V interiéri sa bude nachádzať len kúpeľňa a šatňa, kde bude pridané takmer všetko. Je vítaný aj materiál na stenu - surová tehla, väčšinou červená, dekoratívny kameň. Podlaha je betónová alebo drevená, na strope nie sú kryté trámy alebo falošné stropy, okná sú najväčšie, najviac panoramatické a bez záclon - maximálne kovové žalúzie. Všetky existujúce rúrky tiež nie sú maskované, ale naopak sú zdôraznené, natreté oceľovými alebo medenými tónmi.
Spálňový nábytok je pevný, drevený alebo s kovovými prvkami, starožitný alebo "starožitný" - najpohodlnejšia posteľ, veľká dubová šatníková skriňa, tepaná železná truhla pre malé veci. V obývacej izbe je veľká kožená pohovka, čierna alebo hnedá, zo strany kuchyne je rozsiahly bar s imitačným krbom, barový pult v kombinácii s parapetom. V jedálni, oválny stôl s hrubými nohami, silné, pohodlné stoličky. Kúpeľňa je tiež zarámovaná "starožitnosť", to je obzvlášť viditeľné pri pohľade na medené alebo mosadzné kohútiky a potrubia. Chodba je zdobená veľkým zrkadlom v ťažkom ráme, ktorý je pripevnený na stenu.


   

Ak okná nie sú príliš veľké, ale existuje možnosť ich zvýšiť, potom by sa to malo urobiť.

High-tech

Tam je tiež prakticky nič extra. Vstavané domáce spotrebiče, nábytok - transformovateľný, modulárny, multifunkčný. Okná a dvere sú posuvné, materiály sú vhodnejšie prírodné. Lampy sú skryté a všetko je vhodné z interiéru, ale v malých množstvách - sochy, maľby, dokonca aj ďalekohľad pri okne v obývacej izbe.

Spálňa je vybavená posteľou a šatňou za zrkadlovými posuvnými dverami. V obývacej izbe zrkadlo alebo chróm strop, pohovka, najväčší TV. Fotopapier s motocyklami, autami, priemyselnou krajinou bude veľmi relevantný. Jedáleň sa nachádza medzi kuchyňou a obývacou izbou, všetko je zdobené v šedej, bielej, niekedy je hnedá, je tu veľa oceľových častí.


 
Podlahy v izbách sú drevené alebo laminované, v kuchyni, v kúpeľni - z prírodného alebo umelého kameňa, dlažby. Kuchynská súprava znamená prítomnosť veľkého množstva kovu, skla. Ak sa v byte plánujú obchodné stretnutia, napríklad s obchodnými partnermi, potom sa v obývacej izbe v súlade s pohovkou umiestni okrúhly alebo obdĺžnikový stôl a niekoľko pohodlných stoličiek.

Moderný štýl

Projekt moderného interiérového dizajnu predpokladá maximálnu funkčnosť každého štvorcového metra územia. S pomocou rôznych výšok stropu, pódií na podlahe, farieb stien, priečok, nábytku, je priestor v byte bakalárskeho apartmánu zónovaný určitým spôsobom:

 • posteľ, pohovka na pódiu;
 • vyšší strop nad stredom obývačky, spodný strop v spálni;
 • niekoľko úrovní stropu v kúpeľni, aby sa prispôsobilo pôvodnému osvetleniu;
 • jedálenský kút je oddelený od kuchyne, spálňa s tapetou na stenách;
 • hala alebo šatňa je oplotená šatníkovou skriňou alebo regálmi.


Moderný štýl nezahŕňa veľa nábytku, najmä preto, že človek žije sám. V obývacej izbe nie sú police, skrine, ale prítomnosť mnohých políc je vítaná, niektoré svetlé prvky dekoru môžu byť prítomné, ale hlavná ponuka je čierna a biela, modrošedá, v odtieňoch hnedej. Hlavná vec je tu pohodlie. Pohovka na pol miestnosti, falošný krb, pár simulátorov, „hracia“ plocha s počítačom alebo pódium s bicie súpravou. Modulárna posteľ, plagáty na stenách v spálni, pár poufs v hale, vedľa šatníkovej koľajnice. V kúpeľni - sprchovací kút alebo priestranná rohová vaňa. Kuchyňa je priestranná, je v nej malý nábytok, všetko, čo potrebujete, je ukryté v sekciách kuchynskej pohovky.

Materiály, spôsoby konečnej úpravy

Materiály na konečnú úpravu sa vyberajú trvanlivé, väčšinou prírodné, ale vhodné pre štýl miestnosti, najčastejšie používané:

 • prírodné drevo;
 • kameň je skutočný alebo umelý;
 • rôzne kovy;
 • Číre matné sklo;
 • tehla, betón;
 • Dekoratívne omietky;
 • tapety, tapety;
 • sadrokartónové dosky, PVC.

Byt by mal byť v prvom rade pohodlný a nápady na pohodlie sú pre každého odlišné. Niektorí ľudia potrebujú na stenách „domácu“ tapetu v kombinácii s jemnými farbami strešných stropov a laminátových podláh. Druhý bude mať holé tehlové steny, hrubé hrubé trámy na strope, kamenné podlahy.

Malé izby s oknami smerom na sever sú zdobené v teplých, jasných farbách, priestranných "južných" - v chladnom, tmavom.

osvetlenie

Dostatok svetla prechádza cez veľké okná vo dne, zvyšok bude vyžadovať elektrinu. Osvetlenie v spálni je zvolené tlmené, ak sa v blízkosti nachádza pracovňa, nad stolom je potrebné jasné svetlo. Pre štúdio apartmán, všeobecné stropné osvetlenie je k dispozícii, miestne, ktorá odlišuje rôzne zóny, dekoratívne. Svietidlá pre malý byt sú vybrané vstavané, ploché, pre priestrannejšie, s vysokými stropmi, objemnejšie lustre, nástenné lampy, a niekedy aj podlahové lampy sú vhodné. LED osvetlenie kuchynskej linky, šatne, kúpeľne vyzerá krásne, a ak ju necháte ešte nižšie, dá to dojem "plávajúce" vo vzduchu nábytku.

Čím menšia je miestnosť, tým nižšia je stropná plocha, tým viac by mala byť osvetlená.

Bakalársky nábytok - čo to je

Nábytok pre jedného človeka - jednoduchý, prísny, ale silný, pevný. Taký, ktorý by vydržal slávnostné invázie priateľov a priateľiek. Sklo, plasty sú prijateľné, ak alkohol nie je v tomto byte zneužitý, inak je riziko zranenia vysoké. Najviac pánsky nábytok je vyrobený z masívneho dreva - dubu, mahagónu, borovice, orecha a je doplnený kovanými železnými prvkami. Jednotlivé spoločnosti vyrábajú celé línie nábytku, štylizované len pre mužov. K dispozícii je posteľ vo forme parníka, stôl pripomínajúci karosériu, pohovka, ľahko premeniteľná na simulátor. Obývacia izba bude zdobená konferenčným stolíkom vo forme pivného suda, ako aj vyrezávaným ramienko na šaty v tvare ženskej postavy, vyrobené osobne.

Výber mužského dekoru, textilu

Textílie v bakalárskom "den" sú prítomné vo forme záclon, kobercov, prikrývok a sú vyberané prevažne v tmavých farbách:

 • čierna;
 • terakota;
 • blue;
 • fialová;
 • bordová;
 • grafit;
 • tmavo zelená.


Tieto farby sú často kombinované s neutrálnejšími farbami - šedá, biela, béžová. Kreslenie textilu bude tlačené v neutrálnych farbách, jednoduchých geometrických tvaroch, pruhoch. Ak sú na jednom textilnom závese prítomné svetlé farby, mali by sa opakovať na druhej strane.
Z interiéru, v závislosti od preferencií, majiteľa hobby, izbové rastliny a akvárium s rybami, more kníh o všetkých dostupných lietadiel a maľby miestnych umelcov v rámoch, portréty milovaného psa na policiach a zbierku vzácnych historických nožov cez bar, elektrickú gitaru na stenu a sochárstvo, zvárané zo zvyškov auta.

záver

Popis moderného mládenca doma nie je vôbec podobný tomu, čo si doslova predstavoval pred desiatimi až dvadsiatimi rokmi. V tej dobe sa verilo, že osamelý živý človek nie je schopný udržiavať poriadok na vlastnú päsť, bez toho, aby sa „preplnil“ dom. Časy sa zmenili, najnovšie modely domácich spotrebičov dokážu vyčistiť prach na podlahe, umyť veci vysokou kvalitou a kuchynské stroje na varenie takmer všetkých hlavných jedál podľa pokynov. Ľahko si zariadite akýkoľvek štýl interiéru vlastnými rukami, a ak je to problematické, môžete sa vždy obrátiť na profesionálnych dizajnérov.

Zanechajte Svoj Komentár