Televízor v obývacej izbe: foto, výber umiestnenia, možnosti dizajnu stien v hale okolo TV

Televízor v obývacej izbe nesie len informatívne a zábavné vlastnosti, ale aj centrálny prvok, na ktorom závisí kompozičné rozhodnutie celého interiéru.

Tipy na umiestnenie

Kľúčové odporúčania:

  • V úzkej alebo dlhej miestnosti musíte byť obzvlášť opatrní pri výbere diagonálnej televíznej stanice, pretože ak je obrazovka príliš veľká, potom pri pohľade z takej krátkej vzdialenosti sa môžu vyskytnúť nepríjemné pocity na očiach. Preto sa v takejto obývacej miestnosti odporúča umiestniť televízny model na stenu oproti oknu pri použití hrubých závesov alebo žalúzií.
  • Pri výbere farby by ste mali zvážiť základné farby dizajnu a prvkov miestnosti. To vytvorí najharmonickejšiu kombináciu.
  • Podľa Feng Shui, to je veril, že ak umiestnite TV panel v juhovýchodnej časti haly, môžete stimulovať posilnenie rodinných vzťahov. Keď inštalujete televízor v juhozápadnej časti miestnosti, ukáže sa, že priláka bohatstvo do domu, a keď sa nachádza na juhu, rozšírte okruh kontaktov.
  • Pre malú miestnosť je vhodné zvoliť nie príliš všeobecné modely s montážou na stenu alebo strop.

Umiestnenie TV v obývacej izbe

Vďaka najpraktickejšiemu a najpohodlnejšiemu ubytovaniu sa ukázalo, že nielen ušetriť miesto v miestnosti, ale aj zvýšiť komfort interiéru haly.

Na stenu

Možnosti rozloženia steny.

V rohu

Toto uhlové umiestnenie umožňuje vyplniť nedostatok voľného miesta, čo je obzvlášť vhodné pre malé miestnosti. Takéto konštrukčné riešenie optimalizuje malú miestnosť a vytvára v nej zaujímavý štýl.

Na fotografii malá TV v rohu v obývacej izbe s arkýřovým oknom.

Vo výklenku

Pomocou výklenku s televíznym modelom môžete efektívne vyplniť priestor na prázdnej stene a tým znížiť štandardný a nudný dizajn haly.

Pri okne

Stena medzi oknami môže byť kompaktne zdobená nadrozmerným TV prístrojom, umiestnená na malej komore alebo na samotnej stene.

Pod schodmi

Toto riešenie poskytuje najvyššiu úroveň optimalizácie priestoru a je to jednoducho veľmi dobrý nápad. Malé kino s TV a reproduktorovým systémom s reproduktormi vám umožní využiť priestor pod schodmi a priestor vedľa neho.

Na televíznej obrazovke so zvukovým systémom, umiestnenej pod schodmi v priestrannej obývacej izbe.

V strede miestnosti

TV panel tvorí celé okolie, takže jeho umiestnenie v strede haly bude bezpochyby možnosťou výhry, ktorá sa stane ústredným bodom a pritiahne pozornosť.

V oddiele

Interroom s TV prístrojom nielen harmonicky rozdeľuje priestor haly, ale má aj vysoké funkčné a pohodlné vlastnosti, ktoré umožňujú šetriť viac využiteľného priestoru.

Vo fotografickej televízii na nízkej priečke v interiéri modernej obývacej izby.

Na trubici

S pomocou takéhoto netriviálneho a mierne odvážneho riešenia sa ukazuje, že vytvára expresívny a originálny dizajn, ktorý sa organicky zmestí do takmer každého interiéru haly.

Na strope

Stropný držiak nielenže šetrí životný priestor a eliminuje potrebu výberu špeciálnych skríň, komoda, stojana alebo iného nábytku, ale poskytuje aj vynikajúcu príležitosť na dosiahnutie estetického efektu v miestnosti. Elegantná televízna plazma pod stropom vyzerá veľmi nezvyčajne a voľne sa rozvíja požadovaným spôsobom.

Fotka má stropnú TV v obývacej izbe v podkroví.

Vstavaný nábytok

Obdĺžniková televízna obrazovka harmonicky ladí s geometriou zloženia nábytku stojana, puzdra na ceruzku, skrinky alebo modulárnej steny a dokonale sa kombinuje s rôznymi dekoratívnymi prvkami.

Vo fotografickej izbe v jasných farbách s TV, vstavanou šatníkovou skriňou mliečne.

Nápady na dizajn v rôznych štýloch

S premysleným prístupom a kompetentnou kombináciou televízneho modelu s inými interiérovými objektmi haly sa ukázalo, že toto zariadenie sa organicky hodí do takmer akéhokoľvek štýlu.

klasický

V klasickom dizajne by televízor nemal upútať oko, takže pre jeho dekoráciu potrebujete špeciálny dekor, napríklad obrazovku možno skryť v skrini alebo skryť za obrazovkou. Aj pre harmonickú kombináciu sa moderná technológia vyrába pomocou bagiet a polo-starožitných drevených rámov, výliskov, štukov s patinou alebo umiestnením TV panelov na stenu medzi stĺpy alebo do výklenku.

Na fotografii je obývacia izba v klasickom štýle s TV-plochou so vzorovaným štukom.

moderný

Zakrivené plazmové panely, LED alebo LCD televízory s ľubovoľnou uhlopriečkou, sú takmer neoddeliteľnou súčasťou moderného štýlu s veľmi prirodzeným vzhľadom. Tu bude vhodné zavesiť televízor na stenu s plochou alebo trojrozmernou textúrou, vložiť model do nábytkových prvkov alebo vytvoriť výrazný akcent umiestnením čiernej obrazovky na snehovo biele pozadie.

škandinávsky

V tomto štýle by televízny model nemal visieť na prázdnej stene, bolo by lepšie umiestniť ho na priestranný podstavec, skryť ho v skrini alebo za oponou. Televízna zóna v severskom štýle neznamená dodatočný dizajn, zložitý dizajn nábytku ani iné dekoratívne detaily.

Na fotografii je biely TV prijímač v škandinávskej obývacej izbe v kombinácii s kuchyňou.

podkrovie

Moderná technológia vo forme veľkých televíznych obrazoviek, stereosúborov, domácich kín je v tejto priemyselnej oblasti obzvlášť vítaná. Aby sa vytvorila určitá dynamika v podkrovnej miestnosti, povrch steny s televízorom je ozdobený kameňom, tehlami, drevom alebo tapetami napodobňujúcimi prírodné materiály.

Na fotografii sa nachádza malá podkrovná obývacia izba s televízorom umiestneným na tehlovej stene.

minimalizmus

Pre striktný, výstižný a jednoduchý minimalizmus obzvlášť vhodné jasné geometrické tvary plochého televízneho panelu. Televízne modely v prípade štandardnej čiernej alebo šedej farby sa stanú univerzálnym dekorom tohto štýlu.

Dizajn steny v televíznej miestnosti

Originálne riešenia pre TV miestnosť v obývacej izbe.

kameň

S pomocou prírodného alebo umelého kameňa, môžete vytvoriť nenápadný dôraz na stenu s TV a dať interiéru sálu stavu a textúry.

tapeta

Sú to celkom obyčajné, jednoduché a rozpočet dekorácie možnosť. Pre televíznu zónu je vhodné vybrať plátna v nie príliš svetlých farbách a bez pestrých vzorov, aby neodvádzali pozornosť od toho, čo sa deje na obrazovke.

Tehlová stena

Vďaka takémuto priemyselnému detailu, ako je murivo, sa ukázalo, že do výzdoby haly sa zapôsobí zvláštnym šarmom a zároveň dodá interiéru charakter, pevnosť a farebný a bohatý akcent.

Laminátové podlahy

Televízna zóna, zdobená laminátom, vďaka štýlovej textúre, bude vizuálne robiť drahší a úctyhodnejší dizajn haly.

Na fotografii je obývacia izba s televízorom na stene, zdobená hnedým laminátom.

Stenové panely zo sadry

Sádrokartónové 3D panely sú moderným dizajnovým riešením, ktoré vám umožní ozdobiť a zvýrazniť priestor televízorom s trojrozmernou textúrou alebo kontrastným odtieňom.

Fotografia zobrazuje čiernu televíziu v kombinácii s bielym 3D omietkovým panelom v modernej obývacej izbe.

Možnosti dekorácie okolo TV

Najzaujímavejšie nápady na zdobenie.

fotografie

Predstavujú skôr skutočný typ dekorácie, ktorá umožňuje vytvoriť určitú galériu stien a tým vizuálne zamaskovať televíznu obrazovku.

police

Umiestnené v šachovej, lineárnej, kaskádovej alebo ľubovoľnej sekvencii, nástenné police dokonale zaplnia prázdny priestor a umožnia televíznej obrazovke stratiť sa medzi knihami, ktoré sú na nich umiestnené, izbovými rastlinami alebo inými dekoratívnymi prvkami.

Vo fototapete v kombinácii s čiernymi policami v interiéri obývačky.

akvárium

Poskytuje možnosť dodať stene ľahší a elegantnejší vzhľad a otočiť zónu TV na hlavný prvok celej obývačky.

ohnisko

TV panel a krb sú krásnym interiérovým duetom, ktorý dokonale zapadá do najrôznejších štýlových riešení haly.

Dekoratívny panel

Dekoratívne panely s nie príliš dynamickými scénami, vyrobené v nie príliš svetlých farbách, budú najlepšou voľbou pre výzdobu obývačky a nebudú odvádzať pozornosť od sledovania televízie.

hodiny

Považujú sa za veľmi úspešný doplnok do haly a nádherné interiérové ​​príslušenstvo pre televíznu zónu, čo vám umožňuje ďalej zdôrazňovať smer štýlu miestnosti.

Vytvorenie prízvukovej steny

Vytvorením prízvukovej steny zvýraznenej fotografickými tapetami, farbami, panelmi alebo inými dokončovacími materiálmi v kontrastných odtieňoch, ktoré sa líšia od farebnej schémy celej obývačky, sa ukázalo, že tvorí určitú dekoráciu dizajnu pre televíznu zónu.

osvetlenie

Tento kreatívny dizajn je odlišný, nielen estetický a zaujímavý vzhľad, ale tiež umožňuje vytvárať zaujímavé akcenty a vizuálne efekty na televíznom zariadení, ako na tému interiéru.

Príklady v kuchyni-obývacej izbe

Najlepšie miesto na umiestnenie televíznej obrazovky v interiérovom štúdiu s takýmto usporiadaním sa považuje za miesto na sedenie, pretože toto je najbezpečnejšie a najpohodlnejšie riešenie. Je žiaduce, aby bol obraz televízora rovnako jasne viditeľný, a to ako z kuchyne, kde sa nachádza apartmán a stôl, tak aj z obývačky, kde sa nachádza pohovka.

Na fotografii sa nachádza malá TV v obývacej izbe v kombinácii s jedálenským kútom.

V akej výške zavesiť televízor?

Odporúča sa umiestniť televízor v optimálnej vzdialenosti od pohovky alebo stoličiek. Nemala by visieť príliš nízko alebo príliš vysoko, aby bolo vhodné sa na ňu pozerať bez toho, aby ste ju naklonili alebo ju odhodili.

Fotogaléria

Televízia, vďaka svojej racionálnej a správnej polohe, pomôže vytvoriť harmonický dizajn v obývacej izbe, krásne zdôrazní myšlienku štýlu a jednoducho vytvorí pohodlný, útulný a funkčný interiér.

Zanechajte Svoj Komentár