Interiérový dizajn jednoizbového bytu 34 m2. m

Rekonštrukcia malých bytov uľahčuje vytváranie apartmánov pre deti a dospelých. V tomto modernom dizajne jednoizbový apartmán s rozlohou 34 m2. m moc vytvárať aj vlastníkov. Práca na usporiadaní bývania začína prípravou presného projektu, pridelením rekreácie a spánku, varením. Ďalej je výber vhodného štýlu a požadovanej farebnej schémy. Pokiaľ ide o interiér, nábytok zakúpený vlastníkmi by mal byť čo najfunkčnejší, mal malé rozmery a jednoduché prevedenie. Dodržiavanie týchto požiadaviek, výber kvalitného osvetlenia a niekoľko dekorácií pomôže ľahko vykonať opravy a vytvoriť útulnú atmosféru pre život. A potom obvyklý na prvý pohľad, byt bude obsahovať všetky potrebné izby a zostane priestranný a pohodlný.

Projekt projektu - základ opravárenských prác

Správne vypracovaný projekt zónovania a výzdoby bytu o rozlohe 34m2 zabezpečí pohodlie bývania pre domácnosti. Majitelia musia určiť požiadavky na vytvorený plán. Štandardná veľkosť kúpeľne sú 4 štvorce. Táto oblasť postačuje na inštaláciu potrebného potrubia. Na zväčšenie veľkosti obývačky je umožnený prenos vnútornej steny. Takže kuchynská linka bude od 7 do 9 m2. Malá spálňa, zase bude garantom usporiadanie priestrannej kuchyne alebo kuchyne-jedáleň, kuchyňa-obývacia izba. V tomto prípade bude veľkosť priestoru na varenie a rekreáciu asi 10-12 štvorcov a priestor na spanie - 13 štvorcov. Všetky tieto možnosti plánovania by mali byť zahrnuté do návrhu projektu, aby bolo možné vybrať si najlepšie.


    

Vzhľadom k 6 "dodatočné" štvorce balkóna a haly, môžete zvýšiť životný priestor. Je však potrebné vykonávať prácu podľa osobitných požiadaviek: izoláciu balkóna, ochranu spálne pred troskami z chodby.


    

Priestor Optimalizácia - Tipy a techniky

Na vybavenie priestranných izieb v jednoizbovom byte vám pomôže vstavaný a transformovateľný nábytok. Napríklad v spálni môžete nainštalovať rozkladaciu pohovku, ktorá sa bude skladať vo dne. Výmena skrine s oblečením, hromadenie sály alebo obývacej izby (spálňa), pomôže vytvoriť malý šatník na balkóne. Balkón je vhodný aj na vytvorenie pracovného priestoru. Správne vykonaná reštrukturalizácia miestnosti vám umožní nainštalovať počítačový stôl s výklenkami alebo zásuvkami. Ďalšou užitočnou optimalizáciou priestoru je výmena obyčajných stien za deliace steny z regálov. V nich majitelia budú môcť viesť knihy, časopisy a niektoré osobné veci (šperky a šperky, detské hračky). Je pravda, že takáto zmena je prípustná v neprítomnosti vnútornej steny ložiska. Ďalšou možnosťou, ako zvýšiť voľný priestor, je pripojenie kuchyne so spálňou.


    

Moderné materiály a metódy konečnej úpravy

Plánovanie priľahlých miestností v byte si vyžaduje starostlivý výber povrchových úprav, ktoré zabezpečia jednoduchosť čistenia a umožnia vám vytvoriť originálny dizajn bytu. Najlepšie možnosti pre dokončovacie materiály pre bývanie tridsaťštyri m2 zahŕňajú:

 • pre steny:
  Priamy prechod zo vstupnej haly do kuchyne a spálne eliminuje možnosť použitia dekorácie s reliéfnym povrchom: na ňom sa rýchlo nahromadí prach. Najlepším riešením by bola kombinácia maľby a tapiet alebo bežných tapiet a fototapety.
 • pre podlahu:
  Praktická možnosť by bola pokládka v chodbe a v ostatných miestnostiach - laminát odolný proti opotrebeniu, linoleum. Tiež prípustné položenie v obývacej izbe parkety alebo marmoleum. Tieto podlahy zvýrazňujú pohodlie bývania.
 • pre strop:
  Sadrokartónové a napínacie stropy znižujú výšku stien. Tento efekt v malom byte by nemal byť povolený. Bielenie, montáž plastových alebo penových panelov - to by malo byť výhodné.


    

Územné metódy

Je lepšie vykonávať zónovanie v malých bytoch s pomocou nábytku, priečok. Neodporúča sa použitie rôznych typov povrchových úprav pre úzke alebo malé miestnosti. Rozmanitosť rôznych textúr povedie k "jedeniu" voľného priestoru. Nábytok vám umožní vybrať všetky potrebné oblasti (odpočinok, varenie, spánok) bez ovplyvnenia uličiek. Pomôže ľahko rozdeliť priestrannú obývaciu izbu do dvoch samostatných priestorov. Pomocou týchto techník dizajnérov na usporiadanie bytu, môžete dosiahnuť výber dospelých a detských izieb, vybaviť pohodlnú obývaciu izbu. Pred zonovaním bytu je potrebné brať do úvahy údaje predtým zostaveného projektu Pomôže správne vykonávať prenos stien a výstavbu priečok, aby sa zohľadnili štylistické požiadavky na jednotlivé priestory bývania.


    

Vstupná hala

K vchodu do bytu nebolo nahromadené, majitelia by mali zvážiť vopred dispozície chodby. Nábytok by mal byť umiestnený pozdĺž jednej zo stien. Najlepším riešením by bolo nainštalovať šatník so zrkadlom a stoličku s vešiakom. Úzka predná časť umožňuje montáž len malej stoličky v kombinácii so závesom. Taktiež je možné oddeliť stojan na stôl a kabát. Ďalším prvkom jednoduchej situácie sa stáva zrkadlo. Odporúča sa vybrať model s poličkou. V malej chodbe nie je možné mať ani úzky šatník. Obmedzí voľný priestor. Ak bežná stolica v chodbe zasahuje do chodby, musí byť nahradená modelom v tvare úzkeho stojana na topánky. Je pravda, že je vhodný pre športovú a detskú obuv, topánky, ale bude nevhodný pre elegantné skladovanie vysokých topánok alebo masívnych topánok.


    

Izba / obývacia izba

Ubytovanie jednej osoby v malom apartmáne vám umožní umiestniť jednu pohovku do spálne, neďaleký konferenčný stolík. Táto zóna bude slúžiť obývacej izbe. V protiľahlom rohu si môžete zariadiť posteľ pre odpočinok a spanie majiteľa. Pre rodinu dvoch ľudí sa odporúča podmienečne rozdeliť priestor obývacej izby regálom z podlahy na strop. V tomto prípade bude priestor na spanie obsahovať len posteľ a niekoľko nočných obrubníkov. Zostávajúca voľná časť sa usadí ako obývacia izba. Keď rodičia žijú s malým dieťaťom, zónovanie zahŕňa dve možnosti: vytvorenie dvoch spální alebo vytvorenie spálne pre dospelých, obývacej izby a detskej izby. V prvom variante je miestnosť rozdelená regálom (priehradka, šatníková skriňa), realizuje sa usporiadanie dvoch rovnako veľkých oddychových miestností. V druhej verzii je jedna časť osídlená ako dieťa, druhá by mala zahŕňať konvenčnú alebo kabrioletú pohovku. Počas návštev hostí sa bude využívať na čajové večierky.


    

kuchyne

V kuchynskom priestore by mali byť použité maximálne "úspory". Kuchynská súprava by preto mala byť kompaktná, ale mala by obsahovať priestranné priehradky. Rovná náhlavná súprava, ktorá sa hodí pozdĺž jednej steny, bude robiť. Vedľa neho je potrebné umiestniť chladničku. Pozdĺž protiľahlej steny (v rohu pri okne) sa nachádza jedálenský kút, ktorý zahŕňa stôl a elegantné stoličky (stoličky). Ak je to možné, stena medzi kuchyňou a obývacou izbou by mala byť nahradená barovým pultom. Potom bude voľný priestor na varenie viac. Súčasne, pohovka umiestnená na protiľahlej stene (v spálni-obývacia izba) inštalované vedľa pultu pomôže majiteľom a ich hosťom pohodlne tráviť čas sledovaním futbalových zápasov a filmov.

    

Inštalácia barového pultu je prípustná len vtedy, ak stena medzi susednými miestnosťami nie je uložená.

Kúpeľňa a WC

Najsprávnejšie rozhodnutie v usporiadaní malej kúpeľne, v kombinácii s WC, bude inštalovať inštalatérske práce pod jednou stenou. V rohu, vzdialený od vchodu, nastaviť sprchovací kút. Môže to byť plnohodnotný model so 4 stenami alebo s dizajnom 2 stien pripojených k stenám z dlažby. V blízkosti sa nachádza toaleta (s normálnou alebo skrytou inštaláciou). Ďalej je umiestnený umývadlo s obrubníkom. Prítomnosť kombinovanej s nábytkovou miskou vám umožní kompaktne uskladniť kozmetiku a rôzne domáce chemikálie. V prípade potreby môžu majitelia zavesiť na protiľahlú stenu elektrický vyhrievaný vešiak na uteráky. Ak to umožňuje priechod pozdĺž vzdialenej steny (vedľa sprchovacieho kúta), je povolená inštalácia úzkej skrinky so zásuvkami. V nich majitelia budú môcť ukladať uteráky a kozmetiku.

    

Interiérová stylistika

Aby bol interiér bytu zariadený tak, aby bol praktický aj krásny, majitelia si musia vybrať jeden z nasledujúcich štýlov:

 • minimalizmus;
  Víta malé množstvo nábytku, slobodu pohybu v bývaní. Nábytok a vybavenie v tomto smere sú zvyčajne zabudované do stien alebo majú kompaktnú veľkosť, nerozlišujúci dizajn.
 • Scandinavian;
  Ľahký dizajn v množstve malých hromád urobí jednoizbové a dvojizbové apartmány pohodlné na bývanie.
 • moderné;
  Praktické usporiadanie a použitie vysokokvalitných povrchových materiálov, nábytok poskytne špeciálny komfort.
 • city;
  Atraktívny pre diskrétny dizajn (prevládajúce farby sú svetlošedé, béžové). Schopný vytvoriť pokojnú atmosféru. Nevyžaduje zložité usporiadanie.
 • Art Deco.
  Pomerne protichodný, ale veľmi atraktívny smer. V ňom, oddelenie miestností, vytvorenie originálneho dizajnu sa vykonáva kontrastnými farbami.


    

Farba a osvetlenie

Zaujímavé dizajnérske rozhodnutie o dizajne bytu o rozlohe 34 m2 bude výberom jednej, ale 2-3 základných farieb. V rôznych oblastiach obydlia by mal prevládať jeden z farebných schém, zvyšok bude len pomocný. Pre Art Deco je prípustná kombinácia bielej, svetlej a tmavosivej farby. V ostatných oblastiach sa odporúča vybrať si pastelové alebo svetlé farby. Napríklad je povolená kombinácia béžovej a svetložltej a svetlej lila. Pôvodné budú aj tieto kombinácie:

 • svetlošedá + svetlo modrá + tyrkysová;
 • svetlošedá + káva + svetloružová (alebo svetlá oliva, vyčírená lila);
 • béžová + svetlo modrá (alebo svetloružová, svetlozelená, svetlo fialová);
 • biela + fialová (alebo svetlo olivová, svetlo modrá, svetlooranžová).


    

Vstavané osvetlenie (zaberajúce minimálny priestor a nepridelené v interiéri) musí byť inštalované v kuchyni, chodbe a kúpeľni. V obývacej izbe môžete použiť lustre, svietniky alebo reflektory, osvetlenie stola.

Výber a umiestnenie nábytku

Pre usporiadanie malých bytov vhodný nábytok s jednoduchým dizajnom a bez ozdobených ozdobných ozdôb. Nebude priťahovať oko a bude dobrým doplnkom interiéru. Voliteľný čalúnený nábytok by nemal mať lakťové opierky alebo byť vybavený tenkými hladkými, zakrivenými alebo hrubými lakťovými opierkami. Pre lôžka je prípustný veľký čelo postele (ale bez ozdôb alebo poteru). Tiež kúpil postele a pohovky by mali mať priestranné priestory pre ukladanie osobných vecí. Stoly a stoličky odporúčame zvoliť s jednoduchými drevenými alebo kovovými rámami. Usporiadanie nábytku by malo prebiehať pozdĺž stien, ktoré sa nachádzajú oproti vchodu do miestnosti. V apartmánovom štúdiu sa odporúča usporiadať predmety tak, aby centrálna časť mala posedenie (napr. Pohovku a konferenčný stolík). Priestor okolo neho musí byť voľný.

    

Dekor a doplnky

Malé bývanie sa neodporúča preťažovať veľký počet dekorácií. Najlepším riešením pre zdobenie priestrannej miestnosti bude veľká rodinná fotografia alebo obrázok. Prítomnosť oddeľovača v tejto obývacej miestnosti ako stojanu umožňuje inštalovať malé suveníry, malé črepníkové rastliny v jednotlivých bunkách. V dvoch rohoch miestnosti, ktorá sa nachádza v blízkosti balkónových dverí, môžete nainštalovať pár veľkých hrncov so živými rastlinami. Pekná gazdiná pomôže ozdobiť chodbu v podobe zdobenej mini skrinky alebo kompaktného závesu. V kuchyni sa odporúča vybrať okno pomocou krátkych krásnych záclon s drapákmi. Tiež pomôže ozdobiť a originálne vázu na ovocie.


    

Originálnu výzdobu kúpeľne možno vykonať zavesením nezvyčajnej skrinky so zrkadlom, štylizovaného zrkadla (bez skrinky).

záver

Najviac racionálne využitie každej časti bytu na 34 námestiach je celkom možné pri starostlivej príprave projektu. Znížením veľkosti chodby alebo skombinovaním kuchyne s obývacou izbou môžete ľahko prestavať malý apartmán a urobiť ho pohodlným pre rodinu. Odborníci odporúčajú venovať osobitnú pozornosť výberu jednoduchej stylistiky, pre ktorú sú vhodné svetlé tóny. Ich správna kombinácia, absencia príliš svetlých akcentov pomôže vytvoriť pokojný moderný dizajn. Pokiaľ ide o situáciu v priestoroch, potom si musíte vybrať nábytok medzi jednoduchými a multifunkčnými modelmi. Toto pravidlo vám pomôže zachovať slobodu pohybu v domácnosti a získať plne vybavený a veľmi pohodlný byt.

Zanechajte Svoj Komentár