Obývacia izba v podkroví: funkcie a príklady

Loftový štýl v obývacej izbe Skvelé pre mladých a kreatívnych ľudí. Tento štýl znamená, že interiér by mal spájať staré a nové tradície a materiály. Z nových materiálov organicky vyzerať kov a sklo, a použitie najmodernejších domácností a osvetľovacích zariadení možno pripísať novým tradíciám. drevo tehla, omietky, špeciálne starnúce alebo zámerne hrubé - to všetko je staré, časom overené stavebné materiály, veľmi dôležité v štýle loftu.

dispozície

Hlavnou požiadavkou podkrovia - najviac otvorené priestory, aspoň oddiely. podkrovný štýl obývacia izba môže byť mnoho funkčných oblastí, ale mali by byť od seba oddelené len vizuálne, s použitím dekoratívnych techník, a nie stien alebo priečok. Okrem toho, zónovanie môže byť nielen horizontálne, ale aj vertikálne, potom na druhom „poschodí“ sú spálne.

farba

Loft štýl má rôzne smery, môže byť tvrdý alebo mäkký, "priemyselný", "mestský" alebo "expresívny". Z ktorého podkrovie v obývacej izbe chcete vytvoriť, závisí na výbere farieb použitých vo výzdobe. Akékoľvek rozhodnutia, dokonca riskantné v iných prípadoch, sú prípustné. Ak však chcete vytvoriť harmonický interiér, musíte dodržiavať všeobecné pravidlá farebných kombinácií.

povrch

Steny, podlaha a strop sú najlepšie prenesené do „originálneho“ vzhľadu. To môže byť holý betón, murivo, stará omietka, alebo imitovať, ak je dom nový a nie je možnosť preukázať priemyselnú minulosť. podkrovný štýl obývacia izba.

Najjednoduchšou možnosťou je použiť tapetu so vzorom muriva aplikovaným na nej. Ak komunikačné potrubia prechádzajú cez strop, mali by byť ponechané v dohľade, a za žiadnych okolností nesmú byť skryté v krabici - to zdôrazní štýl.

Paul

Povrch podlahy môže byť hladký betón, šedá farba tohto materiálu je vhodná pre podkrovie v obývacej izbe, Ďalšou možnosťou - prírodné, zhruba spracované dosky, ktoré môžu byť maľované v matných farbách.

nábytok

Loft vám umožní zbierať v rovnakej miestnosti nábytok rôznych štýlov, vrátane - vyrobené s vlastnými rukami z šrotu materiálov. Obrubníky a konferenčné stolíky zo stavebných paliet, železných rúrok ako vešiakov, schodov namiesto políc - každá fantázia je vítaná.

podkrovný štýl obývacia izba Staré kožené kreslá s ošumelým čalúnením, truhlice babičky, staré kufre na vlákna ako skladovacie boxy na drobné predmety, hojdacie stoličky, kované železné predmety - svietniky, knižnice, regály a všetky unikátne ručne vyrobené predmety sa perfektne zmestia.

Zanechajte Svoj Komentár