Detská izba v tyrkysových farbách: funkcie, fotografie

Jasná, zaujímavá, príjemná na pohľad a tyrkysová farba na zlepšenie nálady v detskej izbe pomôže vytvoriť štýlový interiér, ktorý zodpovedá veku dieťaťa, zameraný na „dozrievanie“ s ním.

Táto farba je kombinovaná s takmer všetkými ostatnými odtieňmi, môže byť intenzívna, alebo naopak jemná, pastel. Vyzerá skvele v kombinácii tyrkysových tónov rôznej sýtosti, doplnené neutrálnymi farbami. Tyrkysová môže byť použitá na výzdobu interiérov takmer všetkých štýlov, v kombinácii s drevom a kovom, sklom a plastom.

Tyrkysová detská izba bude vyzerať inak v závislosti od osvetlenia, pretože táto farba má schopnosť meniť sa v závislosti od teploty svetelného toku. Toto by sa malo zvážiť pri vývoji dizajnu. Takáto miestnosť nebude nikdy unavená, bude vždy iná - a vždy to bude pre dieťa zaujímavé.

Tyrkysová - farba morskej vody a tropického neba, vytvára pocit priestrannosti, miestnosť sa zdá byť nasýtená vzduchom a svetlom, steny sa „oddeľujú“ - a dokonca aj malá miestnosť sa zdá byť voľná.

Škôlka v tyrkysových tónoch môže patriť ako chlapcovi, tak dievčaťu, čo je univerzálna farba, ktorá sa dá pohodlne použiť, ak spálňa patrí dvom deťom rôzneho pohlavia naraz.

Tyrkysové farebné kombinácie

Tyrkysová môže byť hlavná, ale nemôže byť jedinou farbou v interiéri. Musí byť kombinovaný s inými farbami, ako aj s rôznymi odtieňmi a sýtosťou. Medzi širokou škálou farebných kombinácií, ktoré sú povolené pre tyrkysovú farbu, by sa mala venovať osobitná pozornosť nasledujúcim:

  • biela

Kombinácia tyrkysovej v detskej izbe s bielou, možno najúspešnejšou. Funguje rozšíriť priestor, zvýšiť hlasitosť a v skutočnosti to nemôže byť zbytočné v miestnosti určenej pre dieťa. Naopak - čím priestrannejšia je mu pridelená miestnosť, tým lepšie sa dieťa vyvíja, jeho predstavivosť funguje lepšie, prejavujú sa tvorivé schopnosti. Ak je detská izba malá, biela a tyrkysová môže byť perfektnou kombináciou.

Tyrkysová ako pozadie, doplnená bielymi akcentmi a doplnkami, vytvorí rozprávkovú svetlú atmosféru a zároveň pocit izolácie, bezpečnosti, čo je veľmi prospešné pre psychiku malého dieťaťa. Tyrkysová detská izba, v ktorej je hlavná farba biela a tyrkysová sa používa v doplnkoch - klasická možnosť pre deti zo školy a dospievania. Táto kombinácia prispieva k rozvoju tvorivých schopností, zvyšuje schopnosť učiť sa.

  • oranžový

Obe tieto farby sú svetlé a majú mnoho rôznych odtieňov. Toto je hlavná obtiažnosť použitia oranžovo-tyrkysového páru. Správne vybrané odtiene však pomôžu vytvoriť veľmi zaujímavý dizajn, ktorý sa vyznačuje originalitou. Zvyčajne pre škôlku v tyrkysových odtieňoch sú vybrané mäkké oranžové akcenty, alebo šťavnatý oranžový doplnok s bielenou tyrkysovou farbou.

  • Svetlozelená

Tyrkysová sa dobre hodí na svetlozelené a trávnaté odtiene zelenej. Sú to podobné farby a ich kombinácia je dobre doplnená neutrálnymi tónmi - béžovou, bielou, svetlohnedou. Zelená farba dodáva rovnováhu, vytvára pocit pokoja a pohodlia.

  • ružový

Dievčatá, ako viete, milujú všetko ružové, takže tyrkysová farba v detskej izbe, určená pre dievča, môže byť doplnená o ružovú. Obe tieto farby majú pozitívny vplyv na nervový systém a niektoré odtiene ružovej majú upokojujúci účinok. Rovnako ako v prípade oranžovej, je potrebné starostlivo vybrať odtiene, tyrkysovo modrý tón bude lepšie kombinovaný s červenou a ružovou, a zelené odtiene s broskyňovými tónmi.

  • hnedý

Hnedá a tyrkysová sú „vyváženou“ farebnou kombináciou, ktorá vytvorí pokojnú atmosféru v detskej izbe. Napríklad biely strop a podlaha môžu byť kombinované s tmavohnedým a tyrkysovým nábytkom, táto kombinácia je celkom elegantná a prípustná v rôznych štýloch.

Tyrkysová škôlka pre chlapcov

Tyrkysová detská izba pre chlapca je spravidla navrhnutá v morskom štýle. Tyrkysová je doplnená o modrú, modrú, bielu, azúrovú, žltú, červenú a oranžovú. Podlaha a nábytok sú zvyčajne vyrobené z dreva, farba prírodného dreva. Dizajn predmetu zvolený tak, aby vyhovoval dieťaťu - to môže byť rally v púšti, alebo podvodné laboratórium.

Tyrkysová škôlka pre dievčatá

Deti v tyrkysových farbách, určené pre dievčatá, sú najčastejšie vyhotovené s použitím ružových, béžových, bielych, šedých farieb. Kombinácia tyrkysovej farby s bielymi a ľahkými tónmi dreva pomôže vytvoriť klasický svetelný interiér, ktorý bude vyhovovať mladej dievčine.

Tyrkysové dieťa pre novorodencov

Zanechajte Svoj Komentár