Umývačka riadu: Klady a zápory

Potrebujem umývačku riadu - každá žena v domácnosti sa rozhodne pre seba. Na jednej strane väčšina už túto jednotku získala a s chválou a hlavnou chválou, zatiaľ čo iní radia premýšľať o šetrení nielen peňazí, ale aj priestoru v kuchyni. Ďalšie nuance: musíte „nahromadiť“ riad, aby ste naštartovali auto len vtedy, keď je plne naložený. Je to pohodlné?

Umývačky riadu možno rozdeliť do dvoch tried, podobne ako väčšina spotrebičov do kuchyne: niektoré sú zabudované do nábytku, iné stoja na vlastnú päsť. Ak ste sa už rozhodli, že kupujete umývačku riadu, ešte predtým, ako ste ju začali opravovať, je zmysluplné uvažovať o jej integrácii do nábytku.

Vzhľad stroja na umývanie riadu vstavaného typu. Ovládací panel sa zvyčajne zobrazuje na konci dvierok.

Nevýhody umývačky riadu, už zakúpenej v hotovej, zrekonštruovanej kuchyni - budú musieť byť umiestnené samostatne, čo znamená, že existuje riziko, že sa do celkového štýlu miestnosti nedostanú. Budete musieť urobiť výber na základe veľkosti kuchyne, počtu ľudí v rodine a objemu jedál, ktoré vám umyte štandardným spôsobom. Tieto stroje prichádzajú v rôznych farbách, napríklad okrem štandardnej bielej - čiernej, metalickej, červenej.

Vzhľad voľne stojaca umývačka riadu. Ovládací panel je na prednej strane dverí, zvyčajne v hornej časti.

Uvádzame všetky výhody umývačky riadu

 1. Čas. Aspoň pár hodín denne tento stroj zachráni, ak jej zveríte umývanie riadu. Môže byť venovaná oveľa zábavnejším aktivitám.
 2. Pohodlie. Umývačka riadu je jednoduchá a pohodlná na používanie, aj deti ju môžu používať.
 3. Úspor. Jednoduchý výpočet ukazuje, že manuálnym spôsobom umývania riadu spotrebovaného od 30 do 60 litrov vody za pol hodiny. Zároveň umývačka riadu spotrebuje 10 až 15 litrov. Teraz, keď takmer každá rodina má vodomery, je to veľmi dôležité.
 4. Čistota. V mínusoch umývačky riadu sa zvyčajne zaznamenáva spotreba špeciálnych pracích prostriedkov. V skutočnosti, peniaze za to ide viac ako obyčajné umývačky riadu, ale výsledok je výrazne odlišný: stroj ľahko pranie steny a dno hrncov, panvíc, spálených potravín z dna a ďalších komplexných kontaminantov.
 5. Dezinfekcia. Potrebujem umývačku riadu? Ak je v rodine malé dieťa, odpoveď na túto otázku by mala byť pozitívna. Nádoby z patogénnych mikróbov dôkladne vyčistite len umývačkou riadu, pretože teplota vody sa môže zvýšiť na 100 stupňov.
 6. Automation. Aj keď máte vypnutú teplú vodu alebo vôbec žiadnu teplú vodu, umývačka riadu ju má: voda sa bude zahrievať automaticky, rovnako ako v práčke.
 7. Autonómia. Podstatné výhody umývačky riadu zahŕňajú možnosť jeho prevádzky bez prítomnosti osoby v danom čase.
 8. Safety. Názor, že umývačka riadu pokrýva riad, je nesprávny. V skutočnosti si zachováva svoj vzhľad, pretože abrazíva a kefy sa nepoužívajú pri praní.
 9. Jednoduchosť. Nevýhody umývačky riadu môžu byť podmienené potrebou obrátiť sa na odborníkov, aby ju nainštalovali. Toto je jediný spôsob, ako budete mať záruku v prípade poruchy. Hoci to, čo by mohlo byť jednoduchšie: zavolal som majstrom a teraz je stroj pripojený, pretože je to naozaj jednoduché, potrebujeme len vstup do kanalizácie a vývod z vodovodu.
 10. Bezpečnosť. Rovnako ako v práčke, v umývačke riadu je k dispozícii na zastavenie prívodu vody v prípade zlyhania v práci, to znamená, že máte zaručené proti zaplaveniu. Táto funkcia sa nazýva aqua-stop.
 11. Sound. Nebojte sa, že auto vám nedovolí spať v noci - takmer každý z nich pracuje ticho.

cons

Odpovedzte na otázku, či vaša rodina potrebuje umývačku bez zváženia všetkých nevýhod tejto jednotky.

 1. Elektrina. Samozrejme, že auto spôsobí ďalšiu spotrebu energie. Ale tu si musíte myslieť, čo je pre vás dôležitejšie - šetrí čas alebo peniaze. Vozidlá triedy A však spotrebujú menej ako jeden kilowatt za hodinu.
 2. Lokalita. Plnohodnotná umývačka riadu niekedy nemá kam dať. Kvôli nedostatku priestoru by ste nemali odmietnuť kúpiť, dávajte pozor na malé autá pre 2 - 6 sád riadu. Je však lepšie zabezpečiť, kde umiestnite umývačku riadu, dokonca aj vo fáze plánovania opravy.
 3. Prostriedky. Budete musieť zakúpiť ďalší spotrebný materiál: plákanie a zmäkčovače vody, špeciálne tablety pre umývačky riadu. Tieto náklady sú však zvyčajne kompenzované úsporami, ktoré stroj poskytuje.
 4. Odpadky. Jednou z nevýhod umývačky riadu je potreba predbežného opláchnutia riadu na odstránenie zvyškov potravín.
 5. Starostlivosti. Pre stroj je potrebná dodatočná starostlivosť, najmä bude potrebné čas od času odstrániť a umyť filtre.

Je zrejmé, že existuje viac plusy ako mínusov. A ak vaša rodina potrebuje umývačku riadu a či si ju kúpite, záleží len na vás na rodinných radách.

Zanechajte Svoj Komentár