Dizajn dvojizbového bytu o výmere 44m2. m: príklady prestavby

Malé ubytovacie jednotky môžu byť pohodlné a majú reprezentatívny vzhľad. Plánovanie opravy, nemali by ste sa báť kardinálnych rozhodnutí a byť obmedzené na "kozmetické" zmeny. V prípade potreby zmeňte usporiadanie. Zmenilo sa, aby sa priestor rozšíril alebo znovu vybavil pre profesionálne účely. Byt o výmere 44m2. m môže byť dvojizbový aj jednoizbový. V „nových budovách“ a starých viacpanelových domoch je veľa. Sú rovnakého typu a sú pozoruhodné. Nájomníci majú často chuť niečo zmeniť alebo zmeniť celý byt nad rámec uznania. Predtým, než sa otvorí mnoho možností pre opravy a dizajn rozhodnutia. Pre každý vkus a rozpočet existujú desiatky štýlov dizajnu - od funkcionalizmu a minimalizmu až po avantgardné trendy, etnické motívy a glamour.

Vlastnosti plánovania bytu

V dvojizbových apartmánoch 44m2. m úlohu chodby vykonáva malý koridor. Vstupná miestnosť je prepojená vnútornými dverami s obývacou izbou, kúpeľňou, kuchyňou a spálňou. WC a kúpeľňa môžu byť kombinované alebo oddelené. Väčšina obytných budov postavených v rokoch 2000 a 2010 má šatne. Okrem obytného priestoru v týchto apartmánoch je k dispozícii lodžia alebo balkón (viac ako 3 m2). Asi 40% je obsadená hlavná miestnosť - obývacia izba (19-20 sq. M). Kuchyňa je takmer 2-krát menšia. Ak je kúpeľňa a WC sú spolu, potom celková plocha takejto miestnosti bude asi 6 metrov štvorcových. Jedná sa o veľmi kompaktné ubytovanie bez vynikajúceho komfortu. Môžete to urobiť pohodlnejšie rozšírením takých priestorov, ako je obývacia izba a kuchyňa. Priestor okolo chodby je možné ušetriť výmenou dverí za mobilné.


    

Možnosti prestavby

Štandardným riešením je zvýšiť priestor pre izby, kuchyňu alebo kúpeľňu na úkor chodby. Bude vhodné, ak v obývačke, spálni alebo kúpeľni nie je dostatok miesta na nábytok alebo spotrebiče. Malý bytový priestor 44 "námestie" možno premeniť na štúdio apartmán. Bude vyzerať štýlovo a moderne; objem celej miestnosti sa opticky rozšíri, mikrocirkulácia vzduchu sa zlepší. Ak odstránite niektoré oddiely, miestnosti budú pridelené ako samostatné časti, z ktorých každá bude obsahovať svoje funkčné časti. Zonáciu medzi kuchyňou a obývacou izbou môžu vykonávať rôzne interiérové ​​prvky, ako sú súpravy nábytku, stôl, kuchyňa alebo barový pult. Odporúča sa ponechať jednu z miestností oddelených od spoločného priestoru. Týka sa to rodín, ktoré majú dieťa. Výstup z bytu bude v obývacej izbe alebo v kuchyni.

Je potrebné vyhľadať pomoc od špecialistu, aby ste si vybrali najlepšiu možnosť na prestavbu, berúc do úvahy účel existujúcich priečok.

    

Výber štýlu

Dizajn dvojizbového bytu o výmere 44m2. m môže kombinovať niekoľko štýlových rozhodnutí. Ak je na prvom mieste pohodlie a poriadok, mali by ste si vybrať možnosť minimalistického dizajnu. Zdobenie v tomto štýle ušetrí veľa miesta. Pre milovníkov krásneho dizajnu sa odporúča vyskúšať svetlý dizajn so zaujímavými tvarmi. Takéto smery ako hi-tech a pop art sú najprístupnejšie z hľadiska predaja a cien. Vyžadujú sa dekoračné predmety s netradičným tvarom a farebnými kombináciami: sošky, geometrické obrazce a pod. Stylistika musí vydržať - nemôžete kombinovať nekompatibilné veci. Aby ste sa rozhodli správne, musíte sa rozhodnúť pre rozpočet a vlastné potreby. Ak je v rodine dieťa, potom je potrebné vziať do úvahy, aká je pre deti prijateľná a zaujímavá situácia.

Iné štýly interiéru:

 • avantgarda;
 • techno;
 • konštruktivizmus;
 • loft;
 • fusion.

    

Farebná schéma bytu

Farbenie by malo vytvoriť pozitívnu náladu, zlepšiť geometriu a vnímanie priestoru. V malých apartmánoch sa uprednostňujú svetlé farby. Drevený nábytok sa zmestí do každého moderného interiéru. Vyrába sa nielen v prirodzenej farbe, ktorá umožňuje použitie pre farebné kombinácie. Obývacie izby sú lepšie zariadené v teplých farbách a technické v chladných. Pre deti usadzujúce sa vo viacfarebnom rohu s kresbami. Pre veľké miestnosti sú dôležité kontrast a farebná hra, ktoré sa striedajú. Neexistujú žiadne zvláštne obmedzenia, v interiéri obývacej izby sú vhodné kyslé odtiene všetkých farieb a červenej farby. Môžu však nepriaznivo ovplyvniť náladu a pohodu. Je zaujímavé pozrieť sa na možnosti rôznych alebo rovnakej farby všetkých miestností. Hlavným kritériom pri výbere štýlu farieb.


    

Možnosti pre izby a zóny

Sanácia predpokladá možné vytvorenie takýchto zón:

 • pracovný;
 • stolovanie;
 • rekreačných oblastí.

Kuchynský kút môže byť oddelený od obývačky regálom, nábytkom alebo malou stenou. Horizontálny stojan zároveň plní úlohu jedálenského stola. To nielen šetrí miesto v kuchyni, ale tiež robí priestor funkčnejším. Deliacu stenu je možné ozdobiť pomocou kvetináčov. Pre hlavnú časť bytu je vhodné zakúpiť si priestranný nábytok. Môže zdieľať priestor. Aby sa ušetrilo miesto, odporúča sa kúpiť pohovku, ktorá sa zloží do postele. Pre rekreačnú oblasť je užitočná taška stoličky. Dospelý môže na ňom pohodlne sedieť. Ak má nájomca veľa oblečenia alebo obuvi, potom je vytvorenie samostatnej časti šatníka oprávnené. Pracovný priestor je umiestnený v najmenej hlučnom mieste. Je žiaduce, aby bola čo najbližšie k oknu. Jej hlavným prvkom je kompaktný a funkčný desktop.

    

Obývacia izba

Obývacia izba vyniká od zvyšku izieb. Najlepším riešením by bolo vytvoriť kontrastnú farebnú škálu. Studené a teplé odtiene stien, nábytku a kobercov sú kombinované. V obývacej izbe je jedálenský kút. Pre svoj dizajn vyhovuje stolu s priehľadným povrchom a kovovými stoličkami. Jasná tapeta opticky zvýši hlasitosť. Skvelá grafika vyzerá dobre. Pre lepenie tapiet je vhodné zvoliť iba jeden zo štyroch zvislých povrchov. Osvetlenie sa zhorší, ak vložíte dve steny. Pre návrh okien zapadajú svetlé tenké závesy. Na uloženie oblečenia môžete použiť šatník s veľkými zrkadlami na dverách. Výber lampy, mali by ste venovať pozornosť svojej moci. Kompaktný luster je vhodný v minimalistickom interiéri av iných prípadoch by sa mali uprednostniť veľké osvetľovacie zariadenia.

Obývacia izba je "centrum" celého bytu, takže je potrebné plánovať priestor okolo neho.

    

kuchyne

Prevod kuchyne priestoru v "Chruščov" a "brezhnevka" ťažké. Kuchyne sú podlhovasté a štvorcové. Malá veľkosť týchto miestností výrazne preťažuje oblasť rôznymi prvkami. Kvôli zvýšeniu priestoru kuchyne sú odstránené vnútorné priečky. Pre malú kuchynskú miestnosť je vhodná stena klasického usporiadania dreva. Kuchynské fronty majú zvyčajne chladné tóny, podobne ako samotná kuchyňa. Kombinácia jednej zo spektrálnych farieb a bielej vyzerá krásne. Podlaha je lepšia. Vyzerá to dobre, ale nie monotónne. Jedným z najzaujímavejších riešení je kresba v strede miestnosti, vytvorená niekoľkými kachľovými prvkami. Laminát môže byť použitý namiesto dlaždice. Podlaha sa niekedy zahreje. Okno v kuchyni je pokryté tenkým krátkym tylom, aby nedošlo k poškodeniu svetla.

spálne

V dizajne izieb pre zvyšok zodpovedajúce svetlé prírodné odtiene. Fialové, ružové a limetkové farby budú robiť. Musíme sa postarať o reprezentatívnosť interiéru miestnosti. Nemôže byť preťažený zbytočnými objemnými predmetmi. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu textilu. Hodváb bude vyzerať lepšie ako akýkoľvek iný materiál. Nie je nutné vybaviť spálňu množstvom nábytku. Mala by byť kompaktná, ale priestranná. Malé položky sa vyberajú v jasných farbách. Dizajnérom sa odporúča, aby vytvorili kontrast jednej zo stien. Výhodne sa nachádza oproti lôžku. Na strope môžete umiestniť plagát o otázkach životného prostredia. Vzhľadom k tomu, spálňa je priestor pre odpočinok, je potrebné vytvoriť atmosféru, ktorá prispieva k tomuto. Nedáva zmysel robiť jasné osvetlenie alebo vybaviť veľa svetelných zdrojov.


    

kúpeľňa

Ak odstránite chodbu pod nárastom v kúpeľni, bude možné umiestniť do nej práčku alebo kúpeľ väčšej veľkosti. Zníženie kúpeľne rozšíri ďalšie miestnosti. V tomto prípade je výmena vane za sprchovací kút. Pre dokončenie fit veľké dlaždice nasýtených zmiešaných farieb. Vizuálne roztiahnite miestnosť pomocou zvislých čiar na stenách. Zrkadlo bez rámu ušetrí a opticky rozšíri priestor. Na výzdobu dlaždíc vhodná "legenda". V kombinovanej kúpeľni nie je možné umiestniť žiadne prídavné zariadenia bez praktickej hodnoty. Medzi toaletou a kúpeľňou môžete vytvoriť priečku. Odporúča sa vyplniť miestnosť prvkami, ktoré nie sú ovplyvnené vlhkosťou, takže sa na nich neobjaví huba. Ak je v kúpeľni veľa dreva, musí sa naň aplikovať vrstva odolná voči vlhkosti.

Kľúčové tóny v dizajne kúpeľne:

 • blue;
 • biela;
 • hnedá;
 • šedá;
 • zelene.

Riešenia pre páry

Štúdio apartmán je dobrým riešením pre mladé páry. V jednom priestore môžete kombinovať izbu s kuchyňou alebo spálňou, alebo všetky tri izby spolu. Odporúča sa ponechať oddelenú miestnosť pre deti, aby tam žili. Prioritou pre pár v dvojizbovom byte je priestor. Nie je potrebné vybaviť izby extra nábytkom. Nie je potrebné opustiť chodbu alebo zvýšiť kuchyňu. Byt by mal mať kútik s intímnym prostredím: ľahké osvetlenie, relaxačné farby, vhodné dekorácie. Nemôžete zbaviť pozornosť pracovného priestoru. Mladí ľudia by mali byť vybavení pohodlným miestom, kde nič nebude odvádzať pozornosť od práce na počítači. Je potrebné postarať sa o dostatočný počet stoličiek a pohoviek na prijímanie priateľov alebo príbuzných. Odporúča sa ponechať priestor pre usporiadanie a ďalšie zmeny v usporiadaní.


    
    
    

Interiér pre rodinu s dieťaťom

Žijúce deti v byte spôsobuje potrebu ďalších funkcií. Je potrebné vyhnúť sa ostrým rohom v interiéri, aby sa vylúčila možnosť pádu ťažkých predmetov. V byte musí byť dostatok miesta pre detskú postieľku a kočík. V prvých rokoch po narodení dieťaťa sa musíte postarať o zvukovú izoláciu. Ak je byt navrhnutý ako štúdio, potom sa zvukové izolačné materiály používajú na zníženie hladiny hluku. Podlaha v kuchyni je lepšie robiť "teplý" - s vykurovacím systémom, ktorý zahŕňa vodovodné potrubie alebo vykurovací kábel. Nemali by ste šetriť čas pri návrhu miestnosti, kde dieťa žije. Rohy pre deti sú vyrobené s použitím akýchkoľvek farieb a odtieňov. Obrazy rozprávkových postáv a divých zvierat budú zdobiť miesto pre rekreáciu detí. Byt by mal obsahovať dostatočný počet váz na zlepšenie kvality ovzdušia.


    
    
    

záver

Zmena plánu bytov je náročný, ale užitočný proces. Sanácia zaberie veľa času. Hlavným cieľom zmeny konfigurácie bytu je zvýšenie využiteľnej plochy a funkčnosti, organizácia priestoru s rozdelením do zón, zlepšenie podmienok pre odbornú činnosť a rekreáciu. Na usporiadanie prestavby "evrovvushki" nekončí. Existuje mnoho dizajnérskych riešení od minimalizmu a funkcionalizmu až po to, aby mal byt módny a drahý vzhľad. Rekonštrukciu môžete zladiť bez akýchkoľvek problémov a oneskorení. Najprv sa projekt realizuje. Budete potrebovať technický posudok od organizácie s prijatím SRO. Ak chcete získať pomoc pri prepracovaní bývania, musíte kontaktovať špecialistov v oblasti projektovania architektonických objektov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár