Dizajn jednoizbový byt 36 m2. m - nápady interiéru

Zvyčajné, štandardné usporiadanie jednoizbového bytu málokedy poteší premyslenosť a pohodlie, núti nových osadníkov premýšľať o prestavbe z prvých dní, o tom, ako správne zariadiť nábytok, aby bol dostatok miesta pre všetko, kým byt bol útulný a nevyzeral zbytočne neprehľadne. Urobiť trochu odnushku útulné hniezdo nie je ľahké, ak chcete, aby sa zmestili spálňa a obývacia izba v jednej miestnosti. Niekedy je potrebné umiestniť do tej istej izby aj ďalšie detské izby. Pre všetkých obyvateľov bytu pohodlne ubytovaní na 36 metrov štvorcových. m., stojí za to premýšľať o metódach územného plánovania, farbách dizajnu jednotlivých častí, možnostiach vizuálnej expanzie domu.

Spôsoby kompetentného plánovania

Existuje niekoľko populárnych variácií vizuálnej expanzie priestoru bytu. Pre jeden spôsob stačí, ak si nábytok zariadite správne a vyberiete si farebné riešenia pre interiér, pre ostatné sa budete musieť zbaviť zbytočných stien a dverí. Ktorá možnosť bude najvhodnejšia závisí od niekoľkých faktorov: tvaru miestnosti (ideálne, ak je obdĺžniková), jej veľkosti, množstva prisľúbeného na tieto účely. Jednoizbové apartmány najčastejšie získavajú rodiny bez detí, alebo bachelors. V tomto prípade by najlepšou voľbou bola klasická prestavba - demolácia steny medzi kuchyňou a chodbou, čím sa panel odnushka stáva štúdiom. Štúdio Minus - nie je samostatný izolovaný kút. Aj keď je jedna osoba v kuchyni a druhá je v obývačke pri televízore, obaja ľudia sú v skutočnosti vždy v tej istej miestnosti, ktorá niekedy môže spôsobiť morálne nepohodlie.

Ak sa nechcete zbaviť deliacej steny, mali by ste venovať pozornosť rôznym variáciám územného členenia, vizuálnej expanzii priestoru, výberu nábytku a kompetentnému usporiadaniu.


    

Územné pravidlá a možnosti

Spôsoby diferenciácie závisia od toho, ktoré zóny musia byť od seba oddelené. Ak sú obývacia izba a spálňa oddelené, urobia sa nasledovné možnosti:

 • Oddeľte priestor na spanie so závesom;
 • Jednotlivé časti skrinky oddeľte pomocou stojana;
 • Zónová prepážka.

Pri oddeľovaní kuchyne od obývacej izby v štúdiu, barový pult, jedálenský stôl alebo posuvný oddiel budú hrať úlohu oddeľovača.

    

Posteľ za oponou

Jednoduchý a lacný variant pre spálne zónovanie je oddeliť posteľ so závesom. Bude potrebné kúpiť špeciálne koľajnice, na ktoré budú závesy upevnené a namontovať ich na strop. Inštalácia koľajníc nie je možná na strešných stropoch, ale existuje aj iná možnosť umiestnenia záclon: budete musieť nainštalovať podpery, na ktorých budú pripevnené rímsy.

Použitie obrazoviek, políc a malých priečok

Pre účely zonálneho oddelenia odnushki sa používajú rôzne objekty - regály, priečky, priečky. Priečky môžu byť posuvné, vyrobené z dreva, kovu alebo skla. Jednoizbový apartmán s malou plochou, ak je potrebné priestor rozdeliť, je najvhodnejší pre sklenenú posuvnú priečku s matnými prvkami. Takéto rozhodnutie zmení jednoizbové bývanie na dvojizbový apartmán a ak takto oddelíte len spálňu, dostanete kombináciu obývacej izby s kuchyňou. Ak sa vyžaduje iba formálne oddelenie, regály alebo nízke priečky, ktoré môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu - dreva, plastu, tehly, drevotrieskovej dosky atď. - budú dokonalé. Toto oddelenie je vhodne možné použitím separačných prvkov ako dodatočného úložného miesta.


    

Farebná paleta pre dekoráciu

Je žiaduce, aby návrh jednoizbový byt 36 metrov štvorcových. m obsahoval jasný, "netlačiaci" tón. Celý interiér v jednej farebnej schéme vyzerá zbytočne nudne bez pridania farebných akcentov. Akcenty môžu byť svetlé pohovka vankúše, obrazy, rodinné fotografie v rámoch, drobné predmety - vnútorné kvety, nástenné hodiny. Panoramatické fotografie tapety bude veľký prízvuk. Príklad správneho dizajnu môže slúžiť ako škandinávsky štýl - vždy dominuje biela farba a jej odtiene, ale takýto dizajnový projekt vôbec nevyzerá monotónne. Z rovnakej série štýlu podkrovia - môže kombinovať minimalizmus s moderným dizajnom. Aj keď je podkrovie zvyčajne sprevádzané vnútornou výzdobou sivých alebo oranžových tehál, v moderných domoch, pri navrhovaní obytných oblastí s malým štvorcovým metrom, sú steny častejšie zdobené svetlými dekoratívnymi panelmi, ktoré napodobňujú tehly.


    

Využitie balkónového priestoru

Plocha balkónov je pomerne skromná, často nepresahuje 4m2. m, ale v podmienkach malého jednoizbového bytu sa počíta každý meter. Balkón môže byť presklený, po usporiadaní ďalšieho úložného priestoru na ňom - ​​nainštalovať skrine, police, v ktorých sa uloží všetko, čo sa nenašlo v byte. Ak si zahrejete balkón a zbúranie priečky, budú tu ďalšie obytné metre, na ktorých si môžete zariadiť ďalšie miesto na odpočinok umiestnením pohovky alebo niekoľkých stoličiek s konferenčným stolíkom a môžete si zorganizovať štúdiu v novej oblasti. Nie je nutné demontovať celú stenu - stačí odstrániť balkónové dvere s oknami, v tomto prípade je nízka priečka. Zároveň je to ďalšie úložisko, kde bude vyzerať skvele s čerstvými kvetináčmi alebo knihami.
Ak má rodina dieťa-školák, pracovisko pre neho je dokonale umiestnené.


    

Výber skladacieho a modulárneho nábytku

Interiéroví dizajnéri už dlho používajú taký spôsob, ako ušetriť miesto ako skladací alebo modulárny nábytok. Príkladom je rozkladacia pohovka: vo dne je to obyčajný kus nábytku v obývacej izbe av noci, keď ho skladáte, stáva sa z neho posteľ a mení sa miestnosť na spálňu. Pre tých, ktorí nie sú ochotní rozložiť / rozkladať pohovku každý deň, majú prísť s rozkladacími lôžkami. Počas dňa je to jednoduchá skriňa a po západe slnka sa otvárajú dvere a objaví sa posteľ. K dispozícii sú skladacie poschodové postele - skvelá voľba pre úsporu štvorcových metrov a organizovanie lôžok pre dve osoby. Mechanizmy skladacích lôžok sa ľahko používajú: umožňujú vám premeniť obývaciu izbu na spálňu v priebehu niekoľkých sekúnd bez toho, aby ste museli premiestňovať nábytok.


    

"Destruktívny" spôsob - prestavba v bytovom štúdiu

Demolácia steny medzi sálou a kuchyňou je najjednoduchší a zároveň najťažší spôsob, ako rozšíriť priestor 36-metrovej izby. Jednoduchosť je v neprítomnosti potreby prísť s variáciami, aby sa zmestili všetko v jednej malej miestnosti, a zložitosť je v dizajne dokumentov (sanácia musí byť vykonaná v ZINZ). Demolácia steny nebude pridať štvorcových metrov (ak to nie je nosenie, to znamená, že dosť tenký), ale bude to uľahčiť umiestnenie nábytku, potom bude viac vizuálny priestor. Táto metóda je vhodná pre mladé bezdetné páry alebo jednu rodinu, po prestavbe sa byt stáva štúdiom. Štúdiový apartmán je štýlový, praktický a moderný.


    

Spôsoby vizuálneho rozšírenia priestoru

Najznámejšie možnosti vizuálneho rozšírenia miestnosti:

 1. Svetlé tóny. Miestnosť s tmavou tapetou a podlahou vždy vyzerá menšia ako miestnosť rovnakej veľkosti vo svetlých farbách. Tmavé farby „psychicky rozdrvia“, komprimujú priestor. Podľa pravidla by mali byť steny oveľa ľahšie ako podlaha, ale o niečo ľahšie ako strop. Takže steny "expandujú", strop bude vizuálne vyšší. Nedovoľte kombináciu tmavých stien s ľahšou podlahou a stropom.
 2. V malej miestnosti je nežiaduce používať viac ako 3 primárne farby. Ak sa v byte malých námestí zábery používa veľa základných farieb, interiér bude fragmentovaný a nebude schopný "fit" organicky do jedného. Neodporúča sa používať tapetu s veľkým vzorom, ktorý vizuálne znižuje veľkosť miestnosti.
 3. Keď malá plocha nemôže byť použitá veľké prvky dekor (podlahy vázy, figúrky, atď), je lepšie vyplniť metrov štvorcových s nábytkom, a ako dekor použiť malé predmety umiestnené na policiach alebo nástenné maľby.
 4. Zrkadlo pomôže vizuálne urobiť väčší byt, stačí ho správne umiestniť. Odporúča sa inštalovať zrkadlo tak, aby odrážalo iba odpočívadlo, ale nie pracovnú časť obydlia.
 5. Dvere Coupe alebo akordeónových dverí sa perfektne hodia do dizajnu bytu, ktorý má tridsať šesť metrov štvorcových. Môžete si kúpiť sklo, plne priehľadné alebo priesvitné dvere.


    

Efektívne usporiadanie kuchynskej linky

Malá kuchynka 5-6 m2 neumožňuje ubytovať plnohodnotnú jedáleň, takže mnohí majitelia domov ju kombinujú s obývacou izbou. Hoci takýto krok nedovolí ubytovať plnohodnotný jedálenský stôl bez toho, aby boli dotknuté zvyšné zóny, keď kombinujete kuchyňu a obývaciu izbu, objavia sa ďalšie príležitosti na usporiadanie priestoru. Po zriadení barového pultu majiteľ domu chytí dva vtáky jedným kameňom: pult oddeľuje kuchyňu od haly, slúži ako miesto na stolovanie a zároveň pracovný povrch. Po inštalácii malej vertikálnej skrinky pod stojan sa objaví ďalší úložný priestor.

Na 5 námestiach môžete vybaviť takmer plnú kuchyňu. Aby ste mali dostatok miesta na uskladnenie potravín, riadu a rôznych drobných kuchynských predmetov, je najlepšie, aby ste si vyrobili kuchynské súpravy na mieru, môžete si navrhnúť vlastné zostavy na základe osobných preferencií. So správnym prístupom je optimalizovaná celá malá plocha, ktorá sa stáva pohodlnou na varenie a jedenie. Veľký stôl neumožňuje umiestniť taký priestor, ale skladací alebo skladací stôl, ktorý sa pri varení zloží a zloží na jedlo, sa dokonale hodí. Namiesto stoličiek si môžete kúpiť stohovacie stoličky. Ľahko sa vzájomne dopĺňajú, takže namiesto 4 alebo 6 zaujmú miesto len jednej stolice.


    

Druhá úroveň v malom byte - racionálne rozhodnutie

V apartmánoch s vysokými stropmi je možné presunúť časť obytného priestoru do druhého poschodia. Zvyčajne je miesto na spanie umiestnené hore, ale ak si želáte, môžete si na hornej úrovni zariadiť šatňu alebo akúkoľvek inú funkčnú časť.

Druhá vrstva sa zvyčajne nachádza nad pracovným priestorom. Ak chcete dostať hore, použite zvyčajné schody. Nie je potrebné, aby sa posteľ na "druhom poschodí", uložiť "štvorca" stačí zdvihnúť posteľ na "pódium", pod ktorým budú uložené boxy.


    

kúpeľňa

Kúpeľne zriedka majú veľké námestie, zatiaľ čo kúpeľňa je často kombinovaná, a nie je tam žiadny voľný centimeter, dokonca ani na inštaláciu práčky. Na záchranu príde niekoľko zaujímavých trikov:

 1. Umývadlo umiestnite nad práčku. Práčka by mala súčasne zvoliť nízku úroveň, aby bolo pohodlné používanie umývadla.
 2. Vysoká úzka skrinka zaberá minimálny priestor, pričom všetky šampóny a sprchové gély a chemikálie pre domácnosť môžu byť uložené na spodných policiach.
 3. Jasné farby, zrkadlá a lesk vám pomôžu, aby bola kúpeľňa priestrannejšia vizuálne.


    

záver

Ako sa ukázalo, umiestniť všetky potrebné (a ešte viac) v byte 36 "štvorcov" je celkom možné. Kompetentný prístup a pozornosť k detailu premenia každú miestnosť na pohodlný, útulný, obydlia rozdelený do zón. Existuje veľké množstvo príkladov organizácie a optimalizácie priestoru, stačí si len vybrať ten správny.

    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár