DIY halloween dekor: zdobenie nápady

Halloween v našej krajine začal oslavovať relatívne nedávno. Predvečer Evy všetkých svätých sa stala najobľúbenejšou v krajinách Severnej Ameriky, ale ani pre tieto štáty nie je „natívna“. Vzhľadom k tomu, čarodejnice v špicaté klobúky a svetlé tekvice 31. októbra začali objavovať viac a viac, sme sa stali vážnejšie o dovolenke. Spočiatku sa tí, ktorí sa obliekli, považovali za obyčajné excentriky, potom začali organizovať tematické skupiny. Halloween získal hybnú silu. Pre svoje oslavy vyžaduje tematický dekor. Niektoré spoločnosti dokonca súťažia, ktorých kostýmy a atribúty budú realistickejšie. V obchodoch si môžete kúpiť umelý web alebo imitácie oranžové tekvice, ale slávnostné dekorácie z ich urokov sú omnoho lepšie ako opečiatkované rekvizity. Samozrejme, určitá časť spoločnosti patrí k "mimozemskému" Halloweenu so skepticizmom, ktorý ponúka rovnaký vianočný čas ako alternatívu. Posledné roky ukázali, že obe sviatky môžu spolu pokojne existovať. Budeme sa zoznámiť s históriou Všetkých svätých a budeme uvažovať o majstrovských kurzoch o vytváraní výzdoby Halloweenu.

História dovoleniek: symboly, atribúty a tradície

Halloween bol prvýkrát oslavovaný v Škótsku a Írsku. Následne sa táto tradícia rozšírila po celom Spojenom kráľovstve a prisťahovalci zo Starého sveta ich priniesli so sebou do Ameriky. Predvečer Všetkých svätých je považovaný za sviatok výlučne anglicky hovoriacich národov. Toto je časť ich kultúry, ktorá bola zdedená od svojich predkov - keltských kmeňov. Halloween je nový názov dovolenky. V dávnych dobách ju Kelti nazývali "Samhain" alebo "Samhain". 31. október bol posledný deň v roku. Tento dátum znamenal koniec zberu úrody, nástup zimy a kontakt dvoch svetov: živých a mŕtvych. Keď sa otvorili „dvere“, zlá sila v rôznych podobách ticho kráčala po zemi a v každom možnom smere zneškodňovala ľudí. Aby sa Keltovia chránili pred útokmi diablov, duchov a čarodejníc, šli k trikom. Oni uhasili oheň v domoch, a na nádvorí odišiel darčeky pre zlých duchov, aby ju upokojili. Ľudia oblečený do kože zvierat a maľoval si tvár. V takomto zložitom spôsobe dúfal, že človek bude viesť zlých duchov, predstierať, že je jedným z nich. Potom sa všetci zhromaždili okolo ohňa, ktorý zapálili kňazi, obetovali (zvieratá). Každý si vzal domov oheň, ktorý bol považovaný za posvätný. Hlavným symbolom dovolenky sa stala tekvica. Bola spojená s úrodou a nesla posvätný oheň do svojho domu. Tu si môžete nakresliť paralely so slovanským Novým rokom (Nový rok), ktorý sa oslavoval 14. septembra v Rusku. Po ukončení terénnej práce Slovania vo svojich domovoch zhasli svetlá. V dopoludňajších hodinách zapálili nových, ktorí „začali hovoriť“ na zimu. V podobnom scenári sa v postsovietskom priestore konal vianočný sviatok - slávnostné obdobie od Vianoc po krst. V týchto dňoch sa divili, chodili v "strašidelných" kostýmoch, koledovaní. Mimochodom, zvyky pochádzajú z pohanstva. Po prijatí kresťanstva boli jednoducho načasovaní na dátumy cirkvi, pretože ľudia sa nechceli vzdať zvyčajných sviatkov.

Tak, Samhain bol označený Kelti až do doby ich dobytia Rímskou ríšou. Po takmer storočí, Halloween získal nové črty, pretože sa podarilo splynúť s dvoma latinskými sviatkami. Deň Pomona - venovaný bohyni veľa. Jeden z jeho symbolov bol považovaný za jablko. Mnohí navrhli, že Halloween hra "chytanie jabĺk" sa stal priamym odkazom na tento sviatok. Feralia - Pamätný deň mŕtvych (Deň rodičov). Neskôr, keď kresťanstvo začalo nahrádzať pohanské presvedčenie, katolíci vytvorili nový sviatok. 1. november bol oznámený Všetky Sväté večery, ktoré doslovne prekladá ako "omša všetkých svätých". Následne sa dlhé meno zmenšilo na stručné "Halloween". De facto ide o kresťanský sviatok, ale úzko sa spája s dedičstvom pohanských rituálov (koaxiálnych duchov, obliekania). Dlho bojovali proti „divokým“ zvykom, ale nemohli ich odstrániť z Halloweenu. Na tento sviatok sa deti obliekajú, berú s nimi koše, stretávajú sa v spoločnosti a chodia do susedných domov, prosiac o sladkosti. Presnejšie povedané, ponúkajú výber: buď liečebný, alebo špinavý trik (trik alebo trak). Dievčatá hádajú na jablkovej šupke alebo pomocou sviečok a zrkadiel (to je veľmi podobné tradícii vianočného prorokovania). Dospelí sa tiež obliekajú, zdobia apartmány, pozývajú hostí na domáce párty alebo navštevujú kluby, kde organizujú tematické stretnutia. Vo veľkých amerických mestách sú v tento deň usporiadané rozsiahle maškarády.

Halloween dekor by mal byť desivý. Je nepravdepodobné, že by „krv v žilách“ z neho zamrzla, ale dizajn by mal vyvolať mierny strach a úctu. Hlavným symbolom Halloweenu je dutá tekvica. V štátoch sa nazýva Jack-o-lucerny (Jackova lampa). Na nej vyrezali rôzne tváre, ktoré osvetľujú vnútro svietidlami. Domy sú tiež zdobené pavučiny, netopiere, kostry, žiariace kosti, siluety duchov, truhly s zlovestnými predpovede, múmie, čarodejnice, pavúky a vence z hadov. Šperky môžu byť veľmi rozmanité. Oni sú požičané z rodných kultúr a krásne prispôsobené klasickým atribútom Halloween. Hlavná vec je, že dekor bol desivý.

    

Sviatočné farby

Design izba v štýle "Halloween" sa vykonáva v tradičných farbách pre túto dovolenku. Vzhľadom k tomu, že dizajn by mal byť tak pochmúrny a desivý, ako je to len možné, hlavnú úlohu zohráva najdynamickejšia kombinácia - čierna a červená. Doplňte kompozíciu o "odtiene jesene", tzn. Tóny žltej, hnedej, pomarančovej, tekvicovej, špinavej hnedej, vínovej, vínnej. Nie je potrebné kombinovať všetky tieto farby v jednej miestnosti. Stačí vybrať len dva alebo tri tóny. Budú základom kompozície. Ak chcete dosiahnuť harmóniu do interiéru, použite "zaprášené" sivé (odtiene asfaltu a myši), modré (tmavé farby) a menej často fialové alebo fialové.


    

Vytvorte slávnostné osvetlenie

Halloween osvetlenie by malo byť matné a zlovestné. Ak sú lampy v miestnosti príliš svetlé, potom sú nahradené sviečkami a dekoratívnymi lampami. Svetelný zdroj môžete tiež zabaliť do matného stropu. Svetlo Halloween je rozptýlené. Je žiaduce, aby bol natretý červenou, žltou alebo modrou. Odtieň závisí od situácie zóny, ktorá je osvetlená žiarovkou. Napríklad, pre kamenné krypty s duchmi alebo hrobmi kopcov s kostnatými rukami zombíkmi trčiacimi zo zeme, vhodné modré svetlo. Červená a žltá zdôrazňujú "krvavú" scenériu. Fialový tieň vhodnejší pre tému "ghoulov."

Ako urobiť krvavé sviečky

Ideálnou voľbou pre výzdobu slávnostného stola by boli "krvavé" sviečky. Urobte ich dostatočne jednoduchými. Všetky práce nebudú trvať dlhšie ako hodinu. Vytvorenie dekoru bude vyžadovať:

 • Obyčajná biela parafínová sviečka.
 • Kancelársky nôž zodpovedá.
 • Parafínová sviečka, namaľovaná červenou farbou.
 • Papier (pracovný povrch) a plochý tanierik.

Biela sviečka je rozrezaná na niekoľko kusov rôznych dĺžok. Použite kancelársky nôž. Rez musí byť opatrný, aby sa parafín nerozpadol. Potom na každej miniatúrnej sviečke "chvost" knôtu. Teraz sú umiestnené na miske asymetrickej skupiny. Červená sviečka je zapálená a veľkoryso kvapká „krvavým“ parafínom na zloženie „dosky“. Pomocou kompozície ozdobia a upevnia skupinu na tanierik. Zloženie je umiestnené v strede slávnostného stola. Okrem toho, môžete prepichnúť sviečky na niekoľkých miestach s čiernymi kolíkmi alebo dať miniatúrne pavúky v blízkosti tanierika.

Červená sviečka by mala byť natretá úplne. Pri nákupe tejto nuansy by mala venovať pozornosť. Tam sú sviečky, ktoré sú maľované len na vonkajšej strane. Účinok "krvavých škvŕn" z nich sa nedosiahne. Môžete si kúpiť obyčajný biely a pridať farbivo do roztaveného parafínového vosku.

    

Tekvica: tradičné lucerny a iné nápady na dizajn

Jack-o-lucerny tiež nepochádzali od nuly. Jackova lampa osvetľuje cestu k očistcom pre nepokojné duše v tme. Práve táto symbolika, ktorú Kelti obdarili tekvicovou hlavou. Škóti mali legendu o opilcovi Jackovi, ktorý sa raz rozhodol preskočiť pohár s diablom. Za pijana nebolo čo platiť, a tak ponúkol svojmu spoločníkovi, aby sa zmenil na mincu. Namiesto toho, aby to dal hostinskému, Jack hodil mincou do vrecka, ktorý už mal strieborný kríž. Diabol bol uväznený, pretože nemohol znovu získať svoj bývalý vzhľad kvôli blízkosti posvätného kresťanského symbolu. Ako výsledok, Jack urobil dohodu a prepustil diabla. Na oplátku sľúbil celý rok, že nebude robiť triky v odvetných opatreniach. O niečo neskôr nečistý opäť upadol do zákerného kováča-opilca a dal nový sľub, že nebude loviť svoju dušu po smrti a dá mu ďalších 10 rokov života. Možno by Jack skutočne tie roky strávil, keby nezomrel. Nebol prijatý do neba. Do pekla. Diabol si spomenul na svoj sľub a poslal Jacka, aby putoval po svete v očakávaní Dňa súdu. Nakoniec nečistý hodil kováča, ktorý zapálil cestu.

Jackova lampa je vyrobená z obyčajných tekvíc. V zelenine odrežte "veko", vyčistite strednú časť (dužinu a semená), potom mierne osušte. Teraz na tekvicové šupky rez "tváre". Najbežnejším výrazom je zlovestný úsmev v úsmevu ostrých zubov a zamračeného obočia. Ak chcete uľahčiť rezanie, najskôr nakreslite obrázok ceruzkou. Aj keď je obraz tváre obtiažny, potom použite šablóny. Po práci na tekvicovom tvári položte do zeleniny sviečku a zatvorte veko. Mimochodom, Jackova lampa môže byť vyrobená z papier-mâché. Na umelú tekvicu, ktorá sa zmenila na dutinu, sa na balónik aplikuje hmota lepidla, ktorá následne "praskne". Tí, ktorí sa usmievajú tekvicové tváre, sú veľmi vystrašení, zeleninu zdobia inak. Maľujú ju, posypú flitrami, zdobia ju technikou decoupage, nosia pletené svetre a čiapky.

Jackove lampy boli pôvodne vyrobené z repy a rutabág a neskôr sa neskôr zmenili na tekvice. Ak táto zelenina nie je k dispozícii, potom je tu veľká prírodná alternatíva. Niekedy je lampa nahradená balónom, ktorý je natretý čiernou značkou.

    

Pobočky, záhyby a spadnuté lístie

Pobočky a záhyby sa zhromažďujú priamo v parku alebo v lese. Budúci dekor je pripravený pre budúce použitie, triasť podstielku a dôkladne vysušený. Potom sa povrch vetvičiek a koagulí veľkoryso pokrytý čiernou farbou. Táto farba vyzerá najviac ponurá a veľkolepá. Potom, čo je dekor suchý, tvorí jeho zloženie. Větvičky sa zbierajú v "kyticiach". Sú doplnené pavučinami nite alebo gázy a umelými pavúkmi. Snags sa jednoducho položia na podlahu alebo na police. Úpony vrany sediace na konáre budú vyzerať realisticky a zlovestne. Z vetvenia môže byť luxusná lampa. Je zdobený spôsobom novoročného stromu s drobnými tekvicovými guľôčkami. Spadané listy sa zbierajú aj v parkoch. Musia byť len mierne sušené a môžu byť roztrúsené umelecky na podlahe, parapete a policiach. Kreatívne vázy a plechovky naplnené listami budú vyzerať kreatívne. Ak sú navlečené na šnúrke, potom vyjde jesenný veniec.

Nástenné dekorácie a to nielen

Steny sú zdobené rôznymi dekoráciami Halloween. Umelé živé tvory zahŕňajú netopiere, pavúky a hady. Ide o prvé tri najzraniteľnejšie plazy, a preto je vhodná atmosféra, ktorá ich obklopuje. Netopiere a pavúky sú ľahko vyrezané z kartónu. Dosť pár šablón so zvieratami rôznych veľkostí, takže dekor nevyzerá ako razenie. Vzory vyrezali stopy ľudských nôh alebo labiek zvierat. Tieto čierne výtlačky sú prilepené na steny, podlahy a strop pomocou reťazí. Na oknách sú upevnené čierne siluety strašidiel z papiera. Veľmi hangy a neobvykle vyzerajúce postavy "viseli", osvetlené spoza záclon. Skupina nástenných zrkadiel rôznych veľkostí je prelepená obrazmi "strašidelných" tvárí, ako keby sa pozerali na hostí z druhej strany. Veľmi "zlé" dvere privítajú hostí, ak sú zdobené zamračeným grimasou. Na vrchole fixujú tkanivové prúžky, ktoré sa stanú vlasmi. Pod nimi držať oči. Pásik z úst lepidlo maskovacie pásky. Z neho tiež silne posunuté obočie. Skutočné stromy zdobené stádom umelých vran, handier a sviečok v sklenených bankách budú vyzerať skvele. Z niektorých stien môžu rásť pazúry čarodejnice ruky. Môžete poraziť príbeh Snehulienka av jednom z nich dať falošné jablko. Pod stropom sú zavesené stropné svietidlá z čierneho polyetylénu vo forme špicatých čarodejníckych klobúkov s baterkami.

Najjednoduchší dekor pre steny, ktoré môžu byť postavené len pár hodín, sú girlandy. Ak urobíte veľa z nich, potom ďalšie dekorácie nebudú potrebné.

    

Ako urobiť štylizovaný veniec s nápisom vlastnými rukami

Halloween girlandy sú veľmi jednoduché. Papier bude vyžadovať listy kartónu z troch farieb (zvyčajne oranžová, biela a čierna), vzory, nožnice, tvrdé vlákno, lepidlo, pásky, ceruzky a fixky. Najprv je potrebné vytlačiť šablóny vran, netopierov, lebiek, mačiek a jednoduchých trojuholníkových vlajok. Nie je potrebné vyberať zložité postavy. Napríklad siluety pavúkov s mnohými nohami budú musieť byť dlhé. Potom sa šablóny aplikujú na listy kartónu a načrtnú ceruzkou. Teraz môžete rezať. Ak chcete urobiť nápisy, vezmite si bielu lepenku, nakreslite na ňu kruhy, obrysy zakrúžkujte čiernou značkou a napíšte písmená. Tieto prvky sú rezané a prilepené na trojuholníkové vlajky. Všetky časti girlandy sú upevnené na strnulom závite lepiacou páskou.

Tipy a nápady na nastavenie a zdobenie stola

Konštrukcia stola začína obrusom. Perfektné snehobielej tkaniny pre Halloween nebude fungovať. Vyberte si obrus svetlých farieb (oranžová, červená, čierna). Obchody predávali špeciálne veci s tematickými výkresmi. Namiesto vázy na kytice šarlátových alebo bielych kvetov sa používajú papierovo-mackové lebky potiahnuté sivou alebo čiernou farbou. Jiskry, ktoré posypú dekorom, ktoré ho predtým pokropili lakom, prinesú kvapku zábavy. Biele sviečky v čiernych svietniky a ríbezľové plody v priehľadných vázach dodajú atmosfére temnoty. Ako príslušenstvo sa používajú tekvice. V strede tabuľky nastaviť malý strom s holými vetvami v hrnci. Môžete použiť rôzne zloženie vetvičiek, uší a sušených kvetov. Z komponentov zozbieraného kytice, ktorá je namočená v čiernej farbe. Potom sa suspenduje, aby sa umožnilo prebytočné zloženie. Po vysušení, veľa dal do hrnca. Ak chcete, aby slávnostný stôl nasiaknutý duchom Halloweenu, použite snehovo biele riady, strieborné spotrebiče a čierne obrúsky. Na každom tanieri pre hostí si na "zvitok", zviazaný s tmavou stuhou. Môže obsahovať pozdrav, predpoveď alebo priradenie, ak je naplánovaná fantázia. Nohy stola môžu byť „obuté“ v pruhovaných pančuchách a čarodejníckych topánkach a na chrbtoch stoličiek položených na „batohy“ na darčeky.


    

Hrozné jedlá na dovolenku

Môžete poraziť tému Jack-o-lucerny inak a podávať pokrmy v kvetináčoch v tvare zeleniny. Pre prvé fit a skutočné tekvica. V niektorých reštauráciách sa tradične servírujú jedlá pri stole. Karafy, poháre a fľaše možno natrieť čiernou alebo oranžovou farbou. Stačí vystrihnúť šablónu a nalepiť ju na miesto, ktoré by nemalo byť natreté. Celý zásobník sa ponorí do farby. Po vysušení sa zloženie nálepky odstráni. Najčastejšie takým spôsobom na fľaše a poháre spôsobujú "tváre", vyjadrujúce rôzne emócie. Komplexné formy (napríklad lebky) na opätovné vytvorenie nie sú vždy možné. Je lepšie kupovať tieto pokrmy vopred v špecializovanom obchode. Okuliare a poháre môžu byť zdobené "modrými" farbami (netoxickými). Stručne povedané, šarlátové obrúsky valcované slamkou a fixované špeciálnymi fúkanými čeľusťami budú vyzerať desivo. Tento dekor je umiestnený na každej doske. Zafarbený materiál s čiernymi pokrmami najlepšie kontrastuje, čo tiež zvýrazňuje belosť „zubov“.

Sladkosť alebo vášeň

Menu by nemalo prekvapiť ani tak chuť ako vzhľad. Žiadny stôl Halloween nemôže robiť bez cookies. Potrebujú zásobiť deti, ktoré v ultimátnej forme budú potrebovať sladkosti. Pre cookies by ste mali kupovať špeciálne formy vopred (vo forme lebky, mozgu, zubov a kostry). Pripravte si pečivo pre svoj obľúbený recept. Do cookies by sa mali pridať aj cukríky. Ošetrenie je zabalené do oranžového krepového papiera alebo sieťoviny a zviazané buď zelenými stuhami (tekvicové chvosty) alebo saténovými prúžkami. Zo studených nápojov sa uprednostňuje paradajková šťava pre deti alebo "Kiss of the Vampire", "Bloody Mary" pre dospelých. V obľúbenom kokteilovi „krvaví“ pridávajú klzké liči, ktoré pripomínajú oči. Чтобы поразить гостей необычной подачей напитков, их разливают не в бокалы, а в шприцы. Инструменты наполняют гранатовым соком и кладут, как ложечки в бокалы. "Кровавый" соус из клюквы великолепно подойдет к закускам (курице или к мексиканским начос). Из зефира делают привидения, подрисовывая им глазки и ухмылки шоколадом. Такими малышами украшают тыквенный пирог. Дополнительно его можно декорировать "ведьмиными пальчиками" с крошечными коготками.Plnené vajcia sú zdobené olivami pavúky: jedna polovica na tele, a druhá nakrájame na prúžky na nohy. Koktejl s čokoládovým kakaom s rozptylom mletého kakaa dokonale napodobňuje "voľnú zem". Pár želé červov je umiestnený do neho: nechutný nápoj je pripravený. Na špízy pre jednohubky alebo špáradlá. "Papuľa" hnusné húsenice zdobené očami z klinčekov. Miniatúrne metly sú vyrobené z brčiek a kúskov syra s prúžkom pruhov. Servírovať šaláty môžu byť v šálkach pomarančov, ktoré sú pripravené, ako tekvice. Vydrhnite dužinu (choďte do džúsu), nakrájajte tvár na jej stranu a naplňte ju jedlom.


    

Urobiť Halloween veniec na dvere

Dverový veniec Halloween je vytvorený na rovnakom princípe ako vianočný. Pre prácu budete potrebovať:

 • drôt;
 • vlna;
 • Nožnice, strihacie kliešte;
 • Nite alebo vlasec;
 • Čierne perie;
 • Vianočné gule;
 • Farby, trblietavé, štetce;
 • Čierne saténové stuhy.

Urobiť veniec nie je tak ťažké, takže sa to môže na prvý pohľad zdať. Začnite s rámom z drôtu, ktorý musí byť tvarovaný do pravidelného kruhového tvaru. Potom sa dôkladne zabalí bavlnou, aby sa dosiahol objem a zaistil sa závitom. Vedľa rybárskeho vlasca zviazané vianočné gule. Je tiež navinutý na veniec v kruhu tak, že dekor je rovnomerne rozložený. Guličky sú natreté v čiernej, šedej, oranžovej farbe a pokryté iskrami. Teraz sa čierne perie zbierajú vo zväzkoch. Každá kytica je viazaná na vlákno, ktoré je obalené okolo rámu. Perie sa používa veľa, takže veniec nevytvára dutiny. Môžu byť ľahko nahradené listami jesene.

Veniec môže byť vyrobený z krútených vetiev alebo ovinutý okolo kostry s netopiermi z lepenky na vlákno. Červené závesné oči dopĺňajú tmavý obraz umelých zvierat.

Prináša pavučiny a iné nápady

Duch sa dá ľahko vyrobiť z balónov a gázy. Úloha bude tiež vyžadovať značku, ktorá nakreslí tvár. Guličky naplnené vzduchom. Potom maľované a viazané na strop. Teraz sú pokryté „plášťom“ gázy, ktorého konce voľne visia vo vzduchu. Umelý pás je vyrobený z rovnakého materiálu. Ona je namočená v vedre zriedenej čiernej kvaš. Získať šedivú tkaninu, ako keby bola pokrytá vrstvou prachu. Pre hrubú, starú pavučinu stačí pár otvorov v gáze a umelecké zavesenie v rohu. Ak chcete získať tenkú pavučinu, materiál bude mať dlhú dobu na to, aby zavrhla vlákno. Pre čarodejnice zásoby budú potrebovať fľaše rôznych veľkostí. Sú naliate kvapaliny (tónované vody) a dať "strašidelné" predmety: umelé prsty, pavúky, potkany pazúry a ďalšie čarodejnícke príslušenstvo. Kryty sú zdobené motúzom, pytlovinou, pavučinami a krvavými škvrnami.

Nápady zdobenie fasády a záhrady súkromného domu

Hlavnou výzdobou verandy súkromného domu bude zloženie tradičných tekvíc. Nádvoria sú často zdobené skupinami roztomilých duchov, ktoré privítajú hostí. Pridať halloween sprievod na stránky pomôže krivky snags, zloženie holých konárov, hŕstka jesenné lístie, a dokonca aj topánky zabudnuté nejaké smolu čarodejnice s zaparkovaným metlou. Na schodoch držte lepenky siluety myší alebo pavúkov. Nad vchodom sú umiestnené girlandy čiernych a oranžových balónov. Veranda alebo terasa je pokrytá vrstvou gázy a strašidelných chlpatých pavúkov. Veniec suchých konárov na predných dverách okamžite ukáže hosťom, že čakajú na „veľké halloweenské problémy“. Dekor môžete zvýrazniť pomocou podsvietenia.

záver

Dovolenka sa bude pamätať len vtedy, keď sa bude nachádzať v pôvodnom nastavení. V špecializovaných predajniach nie je potrebné vynaložiť veľké sumy na luxusnú výzdobu. Môžete si vyzdobiť dom pre Halloween pomocou dostupných nástrojov. Stačí len spojiť fantáziu a obyčajné veci po sérii manipulácií, ktoré sa zmenia na hrozné dekorácie, z ktorých krv žíha v žilách. A vôbec nezáleží na tom, či je tento sviatok „natívny“ pre našu krajinu alebo nie. Je to vynikajúca príležitosť, ako sa stretnúť v spoločnosti a mať skvelú zábavu s priateľmi a rodinou.

Zanechajte Svoj Komentár