Inštalácia očných viečok

Oká sú krúžky dvoch prvkov na upevnenie časti siete medzi nimi. Dnes je to univerzálne zariadenie používané v mnohých oblastiach. Krúžok si dokonale zachováva svoj tvar, preto pridáva pevnosť držiaku. Pre textilný priemysel sa priechodky stali nepostrádateľnými prvkami. Odevní dizajnéri opakovane používali štruktúru podšívok, aby zdôraznili krásu výrobku. V súvislosti s univerzálnym použitím, priechodky získali všetky druhy proporcií. V niektorých prípadoch treba mať plochú nohu a niekedy aj vysokú. Šírka výrobku je tiež veľmi odlišná: je určená pre hrubé laná aj tenké šnúrky. V priemysle používať obloženie zvýšenú pevnosť modifikovaných materiálov. Priechodky sa vyznačujú svojím tvarom, hoci klasický prstencový tvar zostáva najrozšírenejším. V niektorých prípadoch inštalácia očiek vykonáva svoje ruky. Verejní majstri v tom pomôžu.

Očka: príbeh vzhľadu

Pravdepodobná doba, počas ktorej sa očká objavia, zostáva neidentifikovaná. Je známe, že sa to stalo už dávno, možno v časoch antického Grécka. Vedci nepoznajú jazyk, v ktorom sa toto slovo objavilo, oveľa menej ako vynálezca tohto zariadenia. Pôvod priechodky je spojený s použitím veternej energie a samotný pojem označuje otvor v plachte na navlečenie upevňovacích nití. V dávnych dobách bola takto vytvorená lodná lanovka. V našej dobe tento pojem rozšíril svoj význam. Teraz je to variant kalenia okrajov otvorov, menej trvanlivý ako kábel prechádzajúci cez tieto otvory.

Priechodka sa často používa ako dekoratívne zariadenie a nie ako prostriedok na spevnenie materiálu. Ako príklad si môžete vziať obloženie v kožených výrobkoch, drevovláknité dosky, penové dosky. Moderná priechodka - mechanizmus podložiek a tvarovaných rukávov. V tomto prípade sa ako materiál používa hlavne kov alebo plast.

oblasť použitia

Výrobok je široko používaný pri výrobe odevov, obuvi a doplnkov. Do neho sa vkladajú šnúrky na viazanie topánok, jazýčky na opasky, šnúrky na tašky. Ďalšou oblasťou aplikácie je parašutizmus, tu veľmi dôležitú úlohu hrá spoľahlivosť upevnenia. Priechodky tiež priťahujú upevňovacie káble stanu. Tento prípad použitia možno vidieť na turistických stanoch, stanoch, veľkých nákladných automobiloch. Adaptácia je dobre známa pre slnečníkov, ktorí poznajú usporiadanie vonkajšej reklamy: bannery s veľkoformátovou tlačou, bannery atď.

Cringles neobišli kanceláriu, kde sa používajú na utesnenie listov papiera týmito časťami. Aj na tieto diery visia ťažké závesy. Súčasne je výrobok stále relevantný pre plachetnice, ale teraz sú to buď súkromné ​​jachty alebo športové plavidlá. Zariadenie sa tiež nazýva blok, ktorý nie je úplne správny, pretože konštrukcia pozostáva z krúžku a objímky, ktorá sa tiež nazýva blok.

Puzdro očka je tiež nazývané noha a blok, puk sa nazýva prsteň, niekedy klobúk.

Výhody a nevýhody aplikácie

Toto je funkčné zariadenie so zrejmými výhodami. Po prvé, uľahčujú proces obliekania, zdvíhania, zapínania. Cringles tiež diverzifikovať a vyzdobiť dizajn, najmä ako modely rôznych tvarov sa objavili. Okrúhla štruktúra však najlepšie odoláva deformáciám. Priechodka je ľahko ovládateľná, takže akýkoľvek druh práce je možné vykonať rýchlo a bez komplikácií. To je veľmi užitočná a lacná položka s veľkou distribúciou, okrem toho sa ľahko vyrába. Medzi nedostatky prvého zjavného poškodenia materiálu, ktorý je posilnený. Nepresný alebo náhly pohyb šnúry a priechodka môžu vyletieť, pričom zároveň porušujú integritu tkaniny. Ak hovoríme o použití záclon a tylu - kovové časti sú veľmi hlučné. Spôsob upevňovacích prostriedkov na slučke v tomto ohľade je výhodnejší. Častým problémom je zhoršenie farby, ale veľa závisí od konkrétneho materiálu.

Typy a materiály

Kryty sa dodávajú v štandardných oblých tvaroch, štvorcových a vo forme rôznych tvarov. Výrobcovia vyrábajú aj oká, polygóny a zvieracie figúrky. Odroda závisí od celkového zámeru návrhu a účelu pre konkrétnu aplikáciu. Ak neboli nájdené priechodky požadovaného tvaru, bude potrebná osobitná špeciálna objednávka. Podľa materiálu prevedenia rozlišovať kovové, plastové a drevené obloženie. V oblasti módy sa častejšie používa plastová verzia. Ľahšie sa montujú a lacnejšie. Kovové časti sú spoľahlivejšie, ale robia viac hluku. Ak je kovový popruh navlečený do otvorov, bude poškriabať a opotrebovať sa. Avšak, pre veľké objekty, ako sú stany, je lepšie používať kovové možnosti. Drevené obklady budú užitočné pre konkrétny interiér, napríklad súčasne s použitím starého nábytku.

Samoinštalácia bez špeciálnych nástrojov

V tomto procese budete potrebovať:

 1. Stanovte požadovanú vzdialenosť na páske pod priechodkami.
 2. Pripravte pásku.
 3. Nainštalujte priechodku.

Na vykonanie vlastného pripútania stačí mať vládcu, kladivo a nejaký druh prepichovacieho zariadenia, ako napríklad dierovač. Najprv vykonajte výpočet vzdialeností. Odporúčajú sa odstupy medzi horným okrajom a stredom priechodky medzi samotným obložením, ako aj optimálnym priemerom. Priechodka je v každom prípade umiestnená v rovnakej výške. Ďalším krokom je odrezanie pásky, zloženie vnútorných hrán a železa. Pred pripevnením k základnému materiálu by mal popruh vychladnúť. Extra fragmenty sa tiež odstránia. V budúcnosti budete potrebovať lepidlo a železo. Samotná inštalácia priechodiek začína značením. Okrem toho je žiaduce, aby sa na niektorých materiáloch vykonávala predbežná prax. Ďalej prichádza presný a úzkostlivý proces implementácie fixácie obloženia v diere. Normalizovať montáž bude potrebovať kladivo.

Výpočet vzdialenosti medzi priechodkami

Nezávislý výpočet je zvyčajne potrebný doma na určenie miesta inštalácie na závesy. Pri nesprávnom výpočte vznikne poškodený majetok. Na začiatok je potrebné určiť možný počet dier. V každom prípade hovoríme o párnom čísle, takže okraje záclon sa pozerajú jedným smerom. Potom pri zavesení budete musieť zvoliť smer k oknu. Medzi každou priechodkou ponechajte rovnakú vzdialenosť - pre záclony môže byť 17 cm, ide o vzdialenosť medzi stredmi otvorov. Minimálne je 15 a maximum je 22 cm Minimálna povolená vzdialenosť od okraja závesu je medzi 5. a 7. centimetrom. Ak toto pravidlo ignorujete, potom je vysoká pravdepodobnosť, že sa podložka nezapne. Spracovanie by malo byť položené 12 cm zhora, 5 cm lem pod a 2 cm po stranách, ako aj vnútorný a vonkajší priemer otvorov pri 35 a 55 mm.

V dôsledku toho je potrebné vypočítať:

 1. Priemer očka.
 2. Vzdialenosť medzi priechodkami.
 3. Vzdialenosť od extrémnych vankúšikov po okraj látky.

Použitie priechodky

Spevňujúce pásky sú jednovrstvové a dvojvrstvové. Líšia sa počtom vložených strán. Na nájdenie ideálnej šírky sa k vonkajšiemu priemeru pridajú minimálne 2 cm a na tenké závesy sa vyberú priehľadné pásky. Pás je potrebné žehliť pri minimálnej teplote ohrevu. Potom ho prilepte v krátkych úsekoch s oneskorením 8-12 sekúnd. Tesné spojenie priechodky s látkou je zabezpečené ľahkým stlačením. Nie je nutné sa dotýkať materiálu počas procesu pripevnenia, inak bude opletenie klesať. Teoreticky môže byť tesniaca páska upevnená malými ihlami. Pokiaľ ide o umývanie záclon s priechodkou, potom by ste mali zvoliť jemný režim pri teplote vody približne 20 ° C. Zapnutie odstreďovania sa neodporúča, pretože to bude mať nepriaznivý vplyv na pásku. Ak je podšívka vyrobená z plastu, musíte sa zdržať používania chemických čistiacich prostriedkov.

Inštalačná technika

Najprv označíme miesta na papieri alebo na samotnej tkanine. Pred prepichnutím otvorov sa uistite, že sa otvory dosiek a dierovač zbiehajú. Tento priemer by mal byť v každom prípade horší ako priechodky, aby nevypadli neskôr. Malé otvory sa zase vyrábajú s hrotom alebo kancelárskym nožom. V každom prípade je miesto pre otvory pred penetráciou ošetrené lepiacou kompozíciou. Keď je otvor pripravený, jemne do neho vložte priechodku s uzáverom na prednej strane. Aby sa zabránilo poškodeniu podkladu, položte kovové pravítko alebo plech zo železa. Potom nastavte papier s priechodkou na podložku, aby nohy vzhliadli. Potom vykonáme vyrovnávací nástroj v nohe s vopred otvorenými alebo narezanými hranami. Na konci sme bili kladivo na nástroj, ktorý je vložený do nohy - priechodka je pevná.

Inštalácia pomocou špecializovaných nástrojov

Potreba klieští a lisu. Okrem toho, v sklade stavebného tovaru je súbor razníkov - to čiastočne vyrieši problém vytvárania veľkých dier. Ak sú priechodky potrebné na podoprenie ťažkých závesov, potom sú otvory vytvorené čo najširšie. Rozmery dosiek a priemer otvoru sú označené. Napríklad dĺžka puzdra priechodkového prvku priamo závisí od hrúbky spracovávaného materiálu. Ak hovoríme o závažných textúrovaných závesoch, budete potrebovať priechodku s najväčšou nohou. Veľkosť prekrytia na značke je označená písmenom L a priemerom puzdra a tým aj otvormi - písmenom D. Najmenšie priechodky sú upevnené guľôčkami alebo zaoblenými oceľovými tyčami. Konce tyčí môžu byť opracované na sústruhu. Vhodné budú aj kovové nápravy s kužeľovitým koncom a priemerom presahujúcim index obloženia.

Zoznam potenciálne potrebných nástrojov a zariadení:

 • ložiská;
 • bary;
 • kliešte;
 • gumová podložka;
 • kancelársky nôž;
 • markeru;
 • železný plech;
 • linka;
 • kladivo.

Tipy na inštaláciu očiek na plachtovú plachtu

Pre stany vyzdvihnúť obloženie z vysoko pevnej plastifikovanej zmesi. Povrch častí musí byť poniklovaný alebo pozinkovaný. Súčasne sa môže vykonať inštalácia na profesionálnom zariadení. Najlepšie na tieto účely je vhodné na zváranie dvoch častí obloženia. Stroj zaručuje rýchle a kvalitné spájkovanie. Pre montáž na plátenú markízu používanú zapaľovanie a dierovanie. Pre každý variant priechodky je k dispozícii samostatný bubon. Okrem nich môžete použiť kompaktný manuálny lis. V tomto prípade zmizne potreba šokovej sily a postačuje obvyklé stláčanie. Okrem toho sú kompletné s lisom, tam sú trysky a vložky podľa typu a veľkosti priechodiek. Implementácia tohto spôsobu inštalácie nevyžaduje fyzickú silu a zručnosti. Tieto metódy upevnenia možno použiť pri inštalácii pouličných reklamných bannerov.

Ako pripraviť plachtu

Najprv vyberte markízu požadovanej hrúbky a veľkosti. Ďalej pripravíme nástroje: kladivo, razník, značku, ceruzku, pravítko - upínacie prípravky potrebné na prelomenie dier. Pomocou pravítka a ceruzky určíme a okamžite označíme miesta, kde budeme neskôr inštalovať oká. Veľkosť značiek by sa mala rovnať priemeru krúžku. Všetko sa aplikuje rovnomerne, pričom sa uistite, že vzdialenosti medzi susednými prvkami majú rovnakú hodnotu. Potom vezmeme kladivo s razníkom a začneme tvoriť otvory v plachte podľa ťahaných značiek. Okamžite by mala určiť vzdialenosť od okrajov, ako aj výšku obloženia, aby sa nevyrezali dodatočné otvory. Pred rozbitím stanu na polovicu, kvôli väčšej spoľahlivosti budúceho zapínania. Pred vytvorením otvorov umiestnime pod plachtu drevenú dosku, ktorá absorbuje náraz kladiva na priebojník.

Ak je materiál tenký, je lepšie použiť mosadzné alebo plastové podložky.

záver

Priechodky sa objavili už dávno a po stáročia sa princíp ich používania sotva zmenil. Teraz sa však obloženie nachádza nielen na plachetniciach, ale aj na plachtovine, vonkajšej reklame, obaloch a dokonca aj na odevoch, obuvi a iných galantérnych výrobkoch. Napriek širokému použitiu majú prvky na zvlnenie významnú nevýhodu. Akékoľvek plátno, lemované podšívkami, má sklon k roztrhnutiu na križovatke. Dosť jeden nepresný pohyb a výrobok bude pokazený. Oprava takýchto škôd je navyše veľmi náročná úloha. Napriek tomu je v právomoci každého jednotlivo vypočítať a vyrobiť priechodku na záclony priamo doma. Nájsť nástroje a materiály bude jednoduché. Je potrebné len pripojiť pásik, vybrať detaily správneho tvaru, vytvoriť pre ne diery a v skutočnosti opraviť. Podrobné inštrukcie vám pomôžu dosiahnuť dokonalé výsledky.

Zanechajte Svoj Komentár