Dvere v podkroví: materiály, farba, prevedenie, dekor, typy (sýpka, posuvné atď.)

Dvere v štýle loftu vám umožňujú sústrediť sa a ďalej zdôrazňovať tento voľný a expresívny smer. Takýto funkčný, moderný a originálny dizajn si zaslúži osobitnú pozornosť.

Ponúka štýl podkrovia

Odporúčania na zdobenie:

  • Pre tento štýl sú vhodnejšie veľkoplošné krídla dverí z otvorených textúr a prírodných materiálov, ako je drevo, pevné, kovové alebo sklenené.
  • Farebný roztok by sa mal prednostne uchovávať v pokojnom a chladnom tóne.
  • Mali by ste si vybrať jednoduchšie modely bez sofistikovaných konštrukčných prvkov a zbytočného dekoru.
  • Najmä originálny vzhľad vo veku alebo chrómové výrobky, s mierne nedbalým a neopatrným dizajnom.

Typy podkrovných dverí

Existuje niekoľko odrôd.

vstupy

Okrem estetických vlastností a atraktívneho vzhľadu musia mať vstupné modely vysoké ochranné vlastnosti, preto sú veľmi populárne kovové, železné konštrukcie alebo masívne drevené výrobky s poškodenou textúrou a drobnými nepravidelnosťami.

interiér

Tieto krídla dverí sú menej masívne a neznamenajú prítomnosť veľkých západiek, kľučiek alebo zámkov, pretože by nemali preťažovať priestor, ktorý pôvodne nenavrhoval vnútorné dvere a priečky.

Na fotografii je malá podkrovná obývacia izba s čiernymi vnútornými dverami.

Typy interiérových dverí

Existuje niekoľko návrhov dverí.

stodola

Mobilný model na koľajnici sa vďaka držiaku valčekov voľne pohybuje pozdĺž steny, čo šetrí veľa miesta. Veľkosti stodoly sú závislé od veľkosti miestnosti a šírky otvoru.

Posuvné alebo oddelené dvere

Priemyselné posuvné alebo sklopné dvere môžu byť inštalované vo vnútri steny a pozdĺž nej. Tieto konštrukcie môžu mať jednu alebo dve plachty, na výrobu ktorých sa najčastejšie používa kov, drevo alebo sklo.

Na fotografii sú posuvné dvere vyrobené z čierneho skla v spálni v podkroví.

hojdačka

Populárna a najbežnejšia forma, ktorá môže mať rôzne konštrukčné prvky. Krídlové dvere úspešne zapadajú do celkového dizajnu podkrovia a stávajú sa jeho centrálnym prvkom.

Na fotografii je obývacia izba v štýle podkrovia s bielymi sklopnými dverami.

Roto-dverový

Plachta, ktorá je umiestnená kolmo na otvor, je zároveň trochu podobná výkyvnej a posuvnej konštrukcii. Vďaka špeciálnemu perimetrickému tesneniu majú takéto výrobky dostatočne vysokú tesnosť.

ulity

Táto možnosť sa považuje za celkom bežnú a dobre známú, ako aj spoľahlivejšiu. Výrobky s dvojitým krídlom však kvôli svojmu hladkému fungovaniu vyžadujú viac voľného priestoru.

Aký materiál pre dvere vybrať?

Populárne druhy materiálov používaných na výrobu plátna v štýle loftu.

drevený

Vďaka tomuto prírodnému a prírodnému materiálu s reálnou, hlbokou textúrou, dizajnom dreva alebo dyhy, plne spĺňajú požiadavky tohto štýlového smeru.

Na fotografii sú ľahké drevené dvere v interiéri podkrovia.

Z kovu

Kovové masívne dvere, ktoré majú zámerne opotrebovaný a starý povrch s hrubými odtlačkami minulosti, dokonale dopĺňajú interiér a všetok priemyselný štýl.

sklo

Výrobky s priehľadným, nepriehľadným, viacfarebným alebo farebným sklom sa líšia nielen so špeciálnym leskom, ale dodávajú priestor aj slobode, ale majú aj vynikajúcu izoláciu proti hluku a zápachu.

plastický

Plastové krídla dverí vzhľadom na svoju ľahkosť a beztiažnosť vizuálne nepoškodzujú miestnosť a vnášajú do nej vzduch.

Foto plastové čierne hojdačky dvere v chodbe v štýle loft.

Farba dverí

Najbežnejšie farby:

  • Bielu. Vďaka svojej univerzálnosti, prirodzenosti a jednoduchosti majú biele modely dverí mnoho výhod a sú dokonale kombinované s rôznymi typmi dekorácií. Vždy vyzerajú veľmi štýlovo a osviežujú priestor.
  • Red. Považuje sa za dosť odvážne rozhodnutie, ktoré sa stane neoddeliteľnou súčasťou a výrazným prízvukom jedinečného a autorského dizajnu.
  • Čierna. Prináša do atmosféry určitý zmätok a zároveň komplikuje zloženie interiéru, čím robí diely a príslušenstvo oveľa bohatšími a jasnejšími.
  • Gray. Minimalistické a elegantné plátna sivej farby, majú veľmi autentický vzhľad a dávajú priemyselnému loftovému dizajnu osobitný charakter.
  • Brown. Vzhľadom k nuancovanému hnedému odtieňu sa ukázalo, že vytvára akcenty, strháva všetku pozornosť.
  • Zelene. Farebné zelené modely sú samostatnou jednotkou štýlu, ktorá vám umožní vytvoriť starý priemyselný dizajn.

Na fotografii je obývacia izba v štýle podkrovia a dvere bielej stodoly v kombinácii s tehlovou stenou.

Správne zvolená farba priaznivo kladie dôraz na štýl, harmonizuje vzhľad miestnosti a robí kompozíciu interiéru viac holistickejšou.

Na fotografii sú dvere z matného skla šedej v interiéri kuchyne-obývacia izba v štýle loftu.

Varianty dizajnu dverí a dekorácie

Originálne dizajnové a dekoratívne riešenia.

dlhoročný

Hrubý povrch výrobkov s umelým poškodením, trieskami a odreninami sa vytvára štetcom, farbením a ošetrením patinou. Vo veku plátno s jeho vinobranie prinesie ducha histórie do interiéru v podkroví štýle.

V kombinácii so sklom

Vďaka takémuto vzduchovému prvku, ako sú priehľadné, nepriehľadné, viacfarebné vložky alebo vystužené sklo, sa vytvára skôr originálne riešenie, ktoré predstavuje vynikajúcu alternatívu nepočujúcich plátien.

S kresbou a nápismi

Takéto dodatočné zvýrazňovacie prvky umožňujú ďalej zdôrazňovať priemyselný charakter tohto štýlu a dotvárať celkovú vnútornú kompozíciu, čím sa k nej pridáva extravagancia.

Z dosiek

Model dosiek má nenápadný vzhľad a príznaky demokracie, ktoré nielenže vytvárajú originálny a neštandardný dizajn, ale dodávajú atmosféru aj brutalite.

Na fotografii je podkrovný kuchynský interiér s dverami stodoly z drevených dosiek.

Z poľa

Vysoké dvere z masívneho dubu, borovice, wenge, mahagónu alebo olše, môžu byť vybavené priečkami, presklenými alebo plnými fasádami. Takéto dizajny sú vždy veľmi štýlové a drahé a dokonale dopĺňajú estetiku miestnosti.

akordeón

Niekoľko úzkych plátien s valčekovým mechanizmom, keď je otvorený, je zostavených do harmoniky, čo nám umožňuje výrazne ušetriť využiteľnú plochu.

S kovaním

Pevnosť kovu a elegantná krása, kombinovaná v neustále rafinovaných, jedinečných, spoľahlivých a vlastniacich hlbokú krásu dverí, dodáva interiéru mimoriadnu úctu.

Foto dvere v interiéri izieb

Dvere v rôznych izbách v byte alebo dome.

kuchyne

Drevené, kovové, plastové alebo sklenené konštrukcie nenáročnej formy, ktoré môžu byť zdobené pomocou kresieb, obrázkov, nápisov, masívnych liatinových rukovätí, zámkov alebo iných dekoratívnych kovaní, sú vhodné do kuchyne. Tiež veľmi originálne budú vyzerať dvere s prísnou konfiguráciou, zvýraznené textúrou alebo maľované v jasnejšej farbe.

Na fotografii sú drevené stodoly s efektom starnutia v interiéri loftového štýlu kuchyne.

Balkónové dvere

Najfunkčnejšie modely sivej, čiernej, bielej, béžovej alebo hnedej farby, zdobené sklenenými vložkami bez zbytočných excesov, budú vynikajúcou voľbou na zdobenie balkóna.

kúpeľňa

Na dokončenie konceptu kúpeľne, plastu, skla, nespracovaného alebo staršieho dreva, ako aj kovových tkanín s nenápadným a mierne neopatrným dizajnom, bude vhodné, aby atmosféra dodala jedinečnú farbu a vytvorila osobitnú atmosféru.

spálne

Swing, posuvné konštrukcie alebo dvere do priehradiek z nepriehľadného, ​​transparentného, ​​priesvitného skla, dreva alebo plastu v jasných farbách sa stanú nepostrádateľným prvkom v spálni, vyplnia priestor svetlom, nepokazia vzhľad miestnosti a nezasahujú do zdravého spánku.

Na fotografii je podkrovná spálňa s bielymi vnútornými dverami z plastu.

Obývacia izba

Studené, pokojné a jednoduché riešenia bez sofistikovaných konštrukčných prvkov, vo forme posuvných, sklopných alebo posuvných panelov dverí v čierno-bielej, hnedej, bordovej, šedej alebo inej korenistej farbe, sa stanú jasným a výrazným prízvukom v obývacej izbe.

Dizajnové nápady v štýle loftu

Pomocou dobre zvoleného dizajnu dverí ich môžete urobiť centrálnym prvkom celého interiéru, ktorý bude vhodne dopĺňať premyslenosť a jedinečnosť štýlu smeru priemyslu.

Fotogaléria

Dvere v štýle Loft sú harmonickou vnútornou časťou, ktorá zaručuje módny, zaujímavý, elegantný a estetický dizajn, ktorý bude spĺňať všetky všeobecné zásady tohto štýlového rozhodnutia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár