Typy stropných dekorácií: trámy, filety, štuky, samolepky, lišty, maľovanie, fresky, tlač fotografií atď.

Stropný dekor hrá dôležitú úlohu v interiéri a môže byť dekorovaný rôznymi spôsobmi v závislosti od zvoleného štýlu.

Stropné nosníky

Pri stavbe domov sa často poskytujú nosníky na podporu stavebných konštrukcií. Môže to byť prekrytie z drevenej tyče, betónu alebo kovového profilu. Spravidla sa stávajú akcentom v interiéri a kladú dôraz na interiér.

Ak chcete vytvoriť atmosféru vidieckeho domu v mestskom byte pomocou dekoratívne trámy, zdobené v celkovom štýle bývania.

Fotografia slúži ako dekor drevené trámy.

Stropné filety

Na maskovanie spoja stropu a steny používajte špeciálne filety alebo bagety, ktoré sú vyrobené zo sadry, dreva, hliníka alebo cenovo výhodnejších materiálov, ako je napríklad penový plast, polyuretán, plast.

Najobľúbenejšie filety sú polyuretán, ktoré majú dobrú pružnosť a používajú sa aj na zakrivené plochy. V drahých klasických interiéroch sa textúrované sadrové bagety používajú na vytvorenie komplexného dizajnu v kombinácii so štukovými lištami a lištami.

Tvarovaný dekor

Charakteristickým znakom klasického interiéru je použitie štuku. Stropné zásuvky, reliéfne výlisky, prelínanie vzorov rastlín vytvárajú špeciálnu architektonickú kompozíciu miestnosti. Ťažké volumetrické prvky do sadry, ale vo viacerých rozpočtových opravách použiť dekor z polyuretánu.

Fotografia zobrazuje pôvodný štukový dekor v klasickom štýle.

Dekoratívne nálepky alebo aplikácie

Zdobenie stropu samolepkami je zaujímavé a lacné riešenie pri zdobení stropu. Môžete použiť obraz motýľov, hviezd, anjelov, mraky, kvety, rôzne vzory. Samolepiace vinylové samolepky sa ľahko inštalujú a dajú sa ľahko odstrániť.

Na fotografii je strop zdobený samolepkami s motívom motýľov.

Pre dekor sú tiež zrkadlové nálepky. Zaujímavou možnosťou sú fosforové figúrky rôznych tvarov, žiariace v tme, ktorý je vhodný pre detský interiér. Často umiestnené rohové kvetinové vzory. Vďaka širokej škále výrobkov môžete ozdobiť akúkoľvek miestnosť.

Stropné lišty v interiéri

Zdobenie stropu špeciálnymi profilovými lištami alebo lištami sa vzťahuje na klasický aj moderný štýl. Takéto prvky výhodne zdôrazňujú geometriu miestnosti.

  • Ľahké penové výlisky sú vhodné pre priamočiary dekor a polyuretán môže ohýbať a zapadať zakrivené povrchy.
  • Sádrové obklady sa používajú pre zložitejšie profily, ale sú lacnejšie.
  • Drevené lišty s vyrezávanými vzormi sa používajú v interiéri s tradičným nábytkom.

Na fotografii sa nachádza americká obývacia izba s dekorom zo stropných líšt.

Lišty môžu zdôrazniť umiestnenie nábytku a osvetlenia v miestnosti.

Stropná dekorácia s ozdobným šnúrkou

Môžete ozdobiť spoj rôznych materiálov, sadrokartón úrovne alebo kĺb stropu so stenou pomocou špeciálneho dekoratívneho lana, šnúry alebo šnúry. Súčasne nie je potrebné používať okraje a hrany ako dekor. Táto metóda vám umožní uzavrieť akýkoľvek nerovný šev a vytvoriť zaujímavý dizajn.

Okrem toho môžete pásik LED položiť spolu s káblom.

Na fotografii je dekor stropného dizajnu s ozdobným šnúrkou a LED stuhou.

Stropná dekorácia so šablónou

Zaujímavý vzor, ​​štylizovaný, napríklad pod klasickým štukom, možno vykonať pomocou šablóny a farby.

Na fotografii, dekor stropu s šablóny.

Látkové tkaniny

Je možné ozdobiť stropnú krytinu závesmi z tkanín. Čalúnenie celej miestnosti s mnohými záhybmi vytvorí jedinečnú atmosféru pohodlia v miestnosti.

decoupage

Povrch stropu môže byť tiež zdobený decoupage. Zároveň sa na strop nalepí papierová aplikácia, ktorá sa pokryje ochrannými lakami.

Foto dekor - decoupage s obrazom kvetov.

maľba

Stropná dekorácia zo špeciálnych farieb osvieži interiér a urobí ho jedinečným.

Na fotografii maľoval dekor v obývacej izbe.

Tlač fotografií

Napínacia tkanina s fotografickou tlačou je skutočným riešením v modernej oprave. Pôvodný výkres vytvorí v miestnosti prízvuk.

Na fotografii natiahnite plátno s fotografickou tlačou mesta.

nástenné maľby

Maľovanie na čerstvú omietku, ktorá pri sušení vytvára trvanlivý povrch, sa nazýva freska. Takýto dizajnový strop nastaví atmosféru celého interiéru.

Vlastné stropné dekoratívne prvky

Dokončenie, na prvý pohľad nezvyčajným spôsobom dodá voľnosť fantázii a schopnosti vytvoriť individuálny dizajn.

Pre dekoráciu môžete použiť:

  • Větvičky stromov.
  • Komunikácia, rúry, drôty, kukly (najčastejšie používané na zdobenie stropu v štýle loftu).
  • Hodinky.

Na fotografii je podkrovný interiér zdobený rúrkami. Imitácia priemyselných priestorov.

Ďalšie príklady vlastných riešení pre dekor nájdete tu.

Dizajnér dekorácie tipy na strop

Profesionálne tipy a nápady od interiérových dizajnérov:

  1. Pre nízke stropy je vhodné použiť svetlé odtiene a reflexné povrchy. To sa rozšíri a vizuálne zvýši priestor. Ako je to možné, aj v tomto prípade sa použijú biele lesklé povlaky.
  2. Nielen malé priestory, ale aj pomerne veľké miestnosti vyžadujú osobitnú pozornosť. Pre vytvorenie funkčného priestoru v takejto miestnosti je potrebné prideliť zóny a správne ich usporiadať s rôznymi možnosťami osvetlenia. Vo veľkej miestnosti bude vyzerať veľký svetlý alebo tmavý strop s množstvom dekoratívnych prvkov.
  3. Musíme mať na pamäti, že priestor pre deti by mal byť výnimočný. Rozvíja predstavivosť a kreativitu dieťaťa. Stropný dekor so vzormi, rozprávkovými postavami, mrakmi, obrázkami vesmíru, neobvyklými lampami naučí dieťa od raného detstva preskúmať svet okolo seba.

Fotogaléria

Stropná krytina, zdobená všeobecným štýlom obytného priestoru, dopĺňa celkový obraz pod opravou a umožňuje vykonávať akékoľvek nápady dizajnéra.

Zanechajte Svoj Komentár