Béžový strop: typy, dizajn, foto, kombinácia s tapetou, podlaha

Pomocou svetlých odtieňov môžete získať jedinečný interiér, béžový strop v klasickom alebo neobvyklom dizajne bude podkladom pre vytvorenie jedinečného štýlu. Vybraná farba ovplyvňuje náladu v dome, nasýti byt svetlom a ľahkosťou.

Vlastnosti dizajnu

Béžovú farbu možno pripísať klasickým odtieňom, často sa používa v dizajne interiéru bytu. Ľudia, ktorí uprednostňujú tento odtieň, oceňujú pokoj a praktickosť.

  • Povrchová úprava v béžovej farbe zaplní miestnosť útulnosťou a teplým svetlom.
  • Plus béžová je všestrannosť, je ideálny pre dekoráciu interiéru v takmer akomkoľvek štýle.
  • Béžový zdobený strop neskryje priestor v miestnosti.
  • Béžová sa úspešne kombinuje s inými farbami, môže byť ideálnym podkladom pre vyplnenie miestnosti farbami.
  • Použitie béžovej farby prispeje k príjemnej komunikácii, pomôže rozptýliť a relaxovať.

Na fotografii je béžový strop, zdobený bielymi lištami.

typy

Vybraný materiál na dekoráciu ovplyvní celkový obraz miestnosti. Pre moderné priestory vhodný strešný strop alebo konštrukcia sadrokartónu. V rustikálnom alebo ekologickom štýle vyzerá dobre drevená alebo roštová verzia. V konzervatívnom interiéri bude vyzerať harmonicky maľovaný alebo zavesený strop.

napätie

Inštalačná technológia spočíva v natiahnutí vyhrievaného rúna po celom povrchu a upevnení do špeciálnych svoriek. Existujú dva typy: harpúny a bezgarpunnye, líšia sa v spôsobe pripojenia. Táto technológia vám umožní vybrať si takmer akúkoľvek farbu. Osvetlenie môže byť bodové alebo neobvyklé lustre.

maľba

Pre maľovanie potrebujete dokonale rovný povrch. Celý proces prebieha v troch fázach: príprava, priming a maľovanie. Základom plus tejto možnosti konečnej úpravy je množstvo odtieňov všetkých farieb. Interiér je lakonický a teplý. Osvetlenie miestnosti môže akýkoľvek typ lustrov.

suspendovaný

Existuje niekoľko typov štruktúr, ako je kazeta, Griliato, sadrokartón. Líšia sa v náterovom materiáli a spôsobe pripevnenia, ale základ je bežný, montáž sa vykonáva a montuje na kovový rám.

Zo sadrokartónu

Táto technológia umožňuje zarovnať akýkoľvek povrch, ako aj vytvoriť viacúrovňové kompozície. Plechy sadrokartónovej lepenky sa vopred pripravujú z kovového profilu. Mínusom techniky konečnej úpravy sadrokartónu je nútené zníženie úrovne stropu.

tapetovanie

Jednoduchý spôsob, ako dokončiť, tapety vám umožní ozdobiť povrch nielen v jednej farbe, ale aj s obrazom rôznych vzorov a kresieb. Prilepenie sa vykonáva na vyrovnanom povrchu.

Na fotografii je strop v kuchyni zdobený svetlou béžovou tapetou.

stojan

Je zostavený na princípe mozaiky, prvky sú položené na pripravených kovových vedeniach.

drevo

Drevo čalúnenie vyniká z ostatných možností. Materiál je ekologický a môže mať zložitý tvar. Nevýhodou je citlivosť na vlhkosť. Tento typ povrchovej úpravy vyzerá dobre v obývacej izbe alebo spálni v štýle country, chebbi-chic a škandinávskom štýle.

Lesklý, matný alebo saténový povrch?

lesklý

Strop s lesklým povrchom má reflexné vlastnosti, ktoré umožňujú vizuálne zväčšiť priestor miestnosti. Predstavuje širokú škálu farieb, ktoré vám umožnia vytvoriť si požadovaný interiér. Pri obtiažnom osvetlení sa odraz svetla odrazí na povrchu zrkadla.

Nevýhodou lesku je malá šírka pásu, švová línia bude viditeľná. Lesklý povrch sa často používa v dizajne interiérov v modernom štýle.

Vo fotografii interiér obývacej izby vo svetle béžových tónoch s lesklým stropom.

fádne

Matné plátno je vhodné na stropnú výzdobu v štýle podkrovia alebo klasiky, takéto rozhodnutie nepritiahne pozornosť, ale len doplní celkový obraz miestnosti. Matné plátno širšie lesklé, ktoré sa vyhýba spojom. Béžová farba na matnom povrchu vyzerá výhodne - vytvára zamatový vzhľad.

Saténový strop

Saténový strop je niečo medzi tým, povrch nemá žiadny zrkadlový efekt, ale má špeciálny lesk. Povrch opticky vyzerá hodvábne.

Fotografia má saténový strop s osvetlením po obvode miestnosti.

Kombinácia farieb stien a stropu

Kombináciapopisfotografie
Svetlé steny a béžový stropSvetlé steny proti béžovému stropu spôsobia rozšírenie miestnosti. Dizajn môže byť viacvrstvový, s odvaľovacou farbou od tmavej po svetelnú.
Tmavé steny a béžový stropKombinácia tmavých stien a béžového topu robí miestnosť vizuálne vyššou. V kombinácii s drevenými stenami môžete získať klasický interiér v rustikálnom štýle.

Stena zodpovedajúca béžovému stropuZdobenie miestnosti v jednej farebnej palete nasýti miestnosť mäkkým, teplým svetlom.

Jasné farbyBéžová farba je krásna pre svoju všestrannosť, je v súlade s takmer všetkými odtieňmi.

Kombinácia farieb podlahy a stropu

Kombináciapopisfotografie
Svetlý a béžový stropKrémový top dobre zapadá do ľahkej podlahy. Laminátové a linoleum pod stromom alebo kobercom s jednoduchým vzorom urobia vynikajúcu spoločnosť.

Tmavá podlaha a béžový stropKombinácia sa úspešne dopĺňa. Štýlový vzhľad v modernom a klasickom interiéri. Odtieň tmavej čokolády je jednou z najlepších kombinácií s béžovou farbou.

Podlaha v tóne béžového stropuJednotná farebná paleta stropu a podlahy sa najlepšie riedi jasnými farbami nástennej dekorácie alebo predmetov v interiéri.
Svetlé poschodieV kuchyni môže byť svetlá podlaha z farebných dlaždíc a v obývacej izbe alebo detskej izbe je svetlý koberec alebo koberec.

Fotografie v interiéri izieb

spálne

Teplé odtiene sú skvelé pre spálňu, interiér je obklopený teplým a mäkkým svetlom. Na výzdobu klasickej spálne, strop môže byť matný s neobvyklým lustrom alebo viacvrstvovým saténom. Moderný interiér zdobí béžový strop v kombinácii s tmavým nábytkom.

kuchyne

V mestských apartmánoch, kuchyne majú často malú plochu, takže ušetriť miesto, mali by ste použiť svetlé palety pre dekoráciu. Najlepšia farba je biela alebo béžová. Lesklé povrchy prispievajú k zvýšeniu plochy v dôsledku zrkadlového efektu.

Obývacia izba

V obývacej izbe môžete využiť neobvyklý dizajn postavy, ktorý definuje rekreačnú oblasť. Krémové odtiene zodpovedajú obývačke v klasickom alebo modernom štýle. Pridanie drevených trámov, interiér bude okamžite vyzerať inak - bližšie k rustikálnemu štýlu.

Fotografia je svetlo béžový strop so vzorom.

škôlka

Béžová farba bude základom pre detskú izbu. Svetlé farby môžu byť použité na steny, koberce alebo stropy s fototapety.

Kúpeľňa a WC

V kúpeli je lepšie použiť konštrukciu kovového panelu v rackovom type, čo pomôže vyhnúť sa problému huby. Béžová farba bude harmonicky vyzerať s niekoľkými reflektormi.

Chodba a chodba

Svetlé odtiene na chodbe dodajú viac svetla. Vzhľadom k tomu, v mestských apartmánoch sú zriedka apartmány s chodbami, v ktorých je veľa prirodzeného svetla, výber béžovej tieň by bola najlepšia voľba.

Kombinácia béžovej farby s inými farbami

Béžová a biela

Biela a béžová farba vyzerajú v interiéri každej miestnosti krásne, miestnosť bude priestrannejšia. V tejto kombinácii možno celú miestnosť ozdobiť alebo doplniť kontrastným farebným dekorom.

Na fotografii je znázornená klasická obývacia izba s lesklou strešnou béžovou strechou vo výklenku s bielymi lištami.

Béžová hnedá a béžová čokoláda

Klasická farebná kombinácia. Hra s textúrou a materiálom, môžete získať klasický a moderný štýl, alebo pomocou dreva a tehál, country štýl alebo podkrovie.

Béžová a ružová

Jemná kombinácia, skvelá na zdobenie obývacej izby, spálne, detskej izby alebo kúpeľne. Zmenou sýtosti farieb môžete interiér urobiť svetlejším a romantickejším, alebo tučným a svetlým.

Béžová čierna

Kombinácia kontrastného svetla a tmy je vhodná pre moderný interiér. Izba bude doplnená minimalistickým nábytkom s rovnými čiarami a neobvyklými dekoratívnymi prvkami. Kombinácia vyzerá dobre v obývacej izbe, kúpeľni a priestrannej kuchyni.

Béžová sivá

Šedá farba sa často používa v dizajne moderného interiéru. Studené alebo teplé odtiene šedej nastavia charakter miestnosti. Kombinácia vyzerá dobre v každej miestnosti doma.

dizajn

duplex

Pomocou dvojúrovňového dizajnu môžete vizuálne natiahnuť priestor, LED pásky vytvárajú prudký efekt. Okrem klasického tvaru s pravými uhlami môže mať dizajn nezvyčajný tvar. Táto konštrukčná metóda pomôže rozdeliť priestor bez preťaženia, alebo sa stane vrcholom v interiéri. Dvojúrovňový strop harmonicky zapadá do interiéru obývačky, spálne alebo kuchyne v klasickom a modernom štýle.

viacúrovňové

Komplexnejší dizajn vyzerá dobre v modernom interiéri. Tento typ dizajnu je vhodný na použitie v priestranných izbách. Viacúrovňový strop vhodný na použitie v obývacej izbe alebo spálni.

Vo fotografii viacúrovňový strop s osvetlením.

Tlač fotografií

Moderné technológie umožňujú aplikovať rôzne výtlačky. Fotografická tlač s kresbou sa stane ideálnou možnosťou dizajnu detskej izby. V obývacej izbe alebo spálni tematický obraz bude podporovať celkový dizajn nápad.

podsvietený

Spoločnou možnosťou je podsvietenie pomocou LED pásu, ktorý je skrytý v jednej alebo viacerých úrovniach. V tomto prípade je svetlo rovnomerné a rozptýlené. Podsvietenie môže byť tiež vytvorené pomocou reflektorov.

Výber štýlu

moderný

Béžový strop v modernom interiéri dobre kontrastuje s jasnými farbami. Dôraz sa bude klásť na svetlé steny alebo nábytok. Béžová farba sa stane teplým pozadím.

klasický

V klasickom prevedení sa často používajú béžové, krémové odtiene. Interiér sa vykonáva v obmedzených farbách so zameraním na prírodné materiály a elegantné vyplnenie miestnosti.

podkrovie

Štýl, ktorý netoleruje dôkladné dokončenie. Plochý strop, natretý v tmavej béžovej alebo svetlej farbe, zdobený drevenými lamelami, doplní štýl izby.

Na fotografii je béžový strop s drevenými trámami v podkrovnej kuchyni a obývacej izbe.

Provence

Svetlé odtiene sú ideálne na dekoráciu v štýle Provence. Ako materiál na strop sa často používa bielené alebo prírodné ľahké drevo. Tiež neobvyklé riešenie by bolo ručne maľované, obraz môže zobraziť štýl miestnosti a urobiť interiér jedinečným.

Fotogaléria

Pomocou béžovej farby môžete experimentovať s vnútorným priestorom miestnosti a ozdobiť strop originálnym spôsobom. Nižšie sú fotografie béžového stropu v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár