Usporiadanie detskej izby v podkroví: výber štýlu, dekorácie, nábytku a záclon

Podkrovná detská izba v súkromnom dome vždy vyzerá útulne a atmosféricky, pretože šikmé stropy dávajú slobodu tvorivosti. V takejto izbe je vždy svetlá, svieža a priestranná vďaka podkrovným oknám.

Výstavba a územné členenie

Deti v podkroví vidieckeho domu vyžadujú maximálnu pozornosť: v takýchto miestnostiach je dôležité všetko kvalitatívne plánovať. Obývacie izby by mali byť umiestnené v zóne s maximálnym prirodzeným svetlom, čo umožní pohodlný pobyt.

Územie detskej izby v hornom poschodí závisí od dispozície miestnosti, pretože šikmá strecha sťažuje usporiadanie interiéru v podkroví.

V detskej izbe by mala byť umiestnená: ihrisko, pracovné a rekreačné priestory. V mieste, kde je najľahší (pri okne), je lepšie vybaviť pracovný priestor. Hra zóna obsahuje: koberec, šatník pre hračky a všetky druhy predmetov pre zábavu.

Na fotografii: podkrovie v tlmených farbách s farebnými akcentmi.

Detské pre dievčatá

Podkrovie pre dievčatá by malo byť svetlé a pohodlné. Dieťa by malo byť príjemné a príjemné tráviť čas vo svojej izbe, najmä ak ide o podkrovie. Hlavným znakom dizajnu podkrovia pre dievča je farebná schéma. Najlepšie je vybrať si pastelové farby s niekoľkými jasnými akcentmi. Dieťa si môže vybrať najvhodnejšiu farbu z možností, ktoré ponúkajú rodičia.

Na fotografii: deti pre princeznú v chladných odtieňoch.

Ideálnou farbou pre podkrovie budú všetky pastelové odtiene:

 • teplé a studené odtiene zelenej,
 • bledožlté a oranžové odtiene,
 • teplé a studené odtiene ružovej,
 • bledomodré a svetle tyrkysové odtiene,
 • modré a fialové odtiene.

Všetky by mali byť svetlé, zriedené: ako by bol ľahký závoj bez závažia.

Izba pre chlapca

Deti - celý svet pre malého rezidenta. Tu môže dieťa hrať, robiť domáce úlohy, relaxovať, zabávať sa a snívať. Pre chlapca zohráva významnú úlohu výber farebných riešení v interiéri.

Vhodné farby pre detského chlapca

pastel:

 • zriedené odtiene zelenej,
 • bledomodrá
 • svetlo tyrkysová,
 • svetlé odtiene modrej a fialovej.

Pre jasné akcenty:

 • green,
 • žltá,
 • blue,
 • blue,
 • smaragd.

Podkrovie pre chlapca môže byť usporiadané v neutrálnych odtieňoch, takže svetlé akcenty na dekoratívne predmety: svetlé závesy, vankúše, šatníková skriňa na hračky.

Podkrovie pre dve deti

Izba pre dve dievčatá

Podkrovie detské pre dve dievčatá môže slúžiť ako celé kráľovstvo. V blízkosti prírodného zdroja svetla musíte zariadiť pracovný priestor pre dve deti. Dve lôžka môžu byť umiestnené v podkroví strop pre útulnú atmosféru.

Pri výbere farebného riešenia je potrebné sa riadiť názorom detí a už vo veku 4 rokov si dievčatá môžu vybrať najobľúbenejšiu možnosť pre svoje budúce kráľovstvo, kombinujúc predstavivosť detí s túžbou rodičov, môžete dosiahnuť vynikajúci výsledok.

Decor položky môžu byť hračky, svetlé vankúše alebo plyšové deky. Populárny tematický dizajn podkrovia pre dievčatá: "Princezná dom", "miestnosť pod strechou pre víly" a "dom s hračkami".

Deti pre dvoch chlapcov

Podkrovie pre deti sa môže stať pre deti celým svetom. Podkrovie môžete vyzdobiť v škandinávskom, morskom alebo vidieckom štýle. Tematický dizajn v podkroví bude vyzerať ekologicky.

Chlapci milujú dobrodružstvo a superhrdinov, z množstva možností, môžete si vybrať ideálnu tému pre deti, to môže byť: morské, letectvo, "dom superhrdinov" alebo priestor. V detskej izbe by mali byť umiestnené všetky druhy štýlového príslušenstva.

V podkroví musí byť: spanie, šport, hra a pracovné priestory. V závislosti od veľkosti podkrovia môžete kombinovať a kombinovať potrebné priestory pre dieťa.

Deti pre chlapca a dievča

Detský podkrovie v drevenom dome pre heterosexuálne deti si vyžaduje osobitnú pozornosť, pretože chlapec nebude v izbe princeznej pohodlný. V takýchto prípadoch sa odporúča použiť neutrálne odtiene v interiéri, steny by mali byť vyrobené vo svetlých, príjemných odtieňoch. A priestor pre chlapca a dievča je zvýraznený ich obľúbenými kvetmi a hračkami.

V dievčenskej zóne môžu byť dekoračné predmety v ružových farbách av inej časti podkrovia - dekor pre chlapca. Môžu to byť lode, plachetnice, autá, superhrdinovia, čokoľvek, o čo má malý izbový obyvateľ záujem.

Na fotografii: detská izba v podkroví s jasne zelenými akcentmi.

Na fotografii: škôlka pre dievča a chlapca v neutrálnych farbách.

Zastrešený priestor pre teenagera

Hlavným charakteristickým znakom dospievajúceho podkrovia je, že sa nelíši od „dospelého“. Dizajn v hornom poschodí pre tínedžera sa dá urobiť v ultra modernom štýle podkrovia. Drevené prvky vo forme lúčov zvýrazňujú podkrovný strop a dokonale dopĺňajú podkrovie. V podkroví môžete použiť takmer všetky štýlové a farebné riešenia.

Podkrovie pre teenagera môže byť usporiadané v pastelových alebo budoárových odtieňoch. Hlboké a jasné farby môžu dokonale zladiť s ľahkými stenami.

Na fotografii: spálňa pre teenagera v modernom štýle.

Na fotografii: štýlová izba s nízkym podkrovným stropom.

Výber štýlu

Geometria stropu bude organicky kombinovaná s klasickým aj moderným štýlom.

Provence a detská izba

Podkrovný štýl Provence bude plný šarmu a svetla. Mnohostranná paleta Provence zahŕňa farby diktované rustikálnou prírodou: azúrové vody a sviežosť polí posiatych levanduľou. Deti tu budú jednoduché a pohodlné, pretože prírodné odtiene obsahujú harmóniu.

horská chata

Chata - štýl útulného a teplého domova na horách. Súčasťou interiéru podkrovia je povinná prítomnosť ohniska, prírodného dreva a kameňa vo výzdobe miestnosti. Na horných poschodiach, pod strechou podkrovného typu, sa nachádza útulná detská alebo dospievajúca izba v štýle chaty.

Na fotografii: útulná podkrovná izba v štýle chaty.

Podkrovie podkrovia

Ultramoderný podkrovie je viac ako kedykoľvek predtým v hornom poschodí podkrovného typu. Škôlka môže byť tak moderná a dynamická ako tento štýl. Charakteristickým znakom podkrovia: otvorené okná, najmä ak sú manzardového typu.

Farba Loft - studené odtiene striebornej, bielej a čiernej. Alebo striktne dva odtiene s kontrastným alebo harmonizujúcim spektrom, s dôrazom len na jeden.

Na fotografii: ultramoderná škôlka v neutrálnych farbách.

Moderný štýl a podkrovie

Hlavným mottom moderného štýlu je „nič extra“. Minimálne množstvo dekorácie, viac funkčnosti. V detskej izbe alebo dospievajúcej miestnosti bude moderný štýl vyzerať organicky.

klasický

Detský podkrovie v klasickom štýle je pomerne všestranný, bude vyhovovať deťom aj teenagerom. Aby sa dieťa nezdalo príliš nudné pre dieťa, je potrebné pridať viac jasných farieb. V dizajne môžete použiť akékoľvek jasné a čisté, mierne tlmené, prirodzené riedené a pastelové odtiene.

Interiér podkrovia v škandinávskom štýle

Škandinávske deti svetlé, farebné, s prírodnými prvkami. Snehobiely strop a steny v škandinávskom štýle rozširujú priestor.

Interiér izby v štýle country

Country Music je vhodná pre detskú izbu pre jej jednoduchosť a pohodlie. Farebná škála krajiny obsahuje prirodzené odtiene palety, ako sú: levanduľa, hnedá, olivová, piesková. Podkrovná výzdoba využíva prírodné materiály na zdôraznenie rustikálneho štýlu.

Morská detská izba v podkroví

Podkrovná izba v námornom štýle je navrhnutá tak, aby vytvorila útulnú atmosféru dobrodružstva. Interiér musí byť aplikovaný prírodným drevom, musí byť prítomný v dekore, nábytku a na podlahe. Zvlášť atmosférický môže vyzerať drevený podkrovný strop.

Hlavné farby sú biela a modrá, je možné použiť techniku ​​pridávania oranžovej, červenej a hnedej farby.

Na fotografii: spálňa pre chlapca v námornom štýle.

Manzardová stropná úprava

Podkrovný strop môže dať neuveriteľnú chuť do miestnosti, ak je správne usporiadať. Do miestnosti bol atmosférický a pohodlný, musíte sa postarať o dokončenie stropu podkrovia.

Podkrovný strop môže byť zdobený drevenými trámami, sadrokartónom alebo strešným stropom. V prípade, že je strop ozdobený sadrokartónovými doskami, je dôležité postarať sa o farby budúceho štýlového stropu. Základné riešenie je biele, rozširuje priestor, opticky robí strop o niečo vyšší. Základnú farbu môžete riediť svetlým nábytkom alebo dekoratívnymi predmetmi, ako aj svetlými stenami.

Výber nábytku pre detskú izbu

Výber nábytku pre škôlku je dôležitou etapou. Mala by byť funkčná, pekná pre dieťa a kombinovaná s dizajnom miestnosti. Mansardová strecha prináša vlastné vlastnosti pri výbere detského nábytku.

Je dôležité funkčne usporiadať všetky drážky a výklenky pod strechou. Tam môžete umiestniť:

 • malé šatníky na odevy a hračky, t
 • Skladovacie boxy na detské oblečenie
 • police alebo police na knihy.

Závesy pre svetlíky

Vzhľadom na špecifiká vikierov, použitie záclon s lambrequins, alebo iné zložité možnosti nebude fungovať. Napriek tomu existuje množstvo variantov strešných okien.

 • Na vikýňových oknách môžete použiť rolety a rolety.

 • Látkové závesy sú vhodné aj na dekoráciu strešných okien, aj keď je malý svah. A ak je podkrovie okno pod veľkým svahom, vhodné montáž na 2 rímsy: jeden v ohybe, druhý na vrchole.

 • Rímske závesy sú vhodné pre svetlíky, umiestnené pod svahom, sú priľahlé k oknu a vyzerajú veľmi štýlovo.

Vytvorenie malého podkrovia

Malá izba v podkroví môže byť útulná a teplá. Malá podkrovná izba môže byť ľahko usporiadané, najprv je potrebné zariadiť potrebný nábytok do spálne (detské postieľky, šatníková skriňa, stôl), a potom, ak veľkosť podkrovia vám umožní pridať dekor a ďalšie predmety pre pohodlie detí.

Na fotografii: malé podkrovie pre dievča v modernom štýle.

Fotogaléria

Podkrovná izba môže byť svieža, priestranná a pohodlná pre deti a mládež. Správna voľba farebnej palety v interiéri, správne umiestnenie nábytku a dizajnu urobí z podkrovia podlahu coziest v dome.

Zanechajte Svoj Komentár