Tyl v kuchyni: typy, výber tkaniny, farby, dizajn, vzory, kombinácia so záclonami

Často, výber tylu v kuchyni, ľudia dávajú pozor na moderné materiály, zabúdajú na večnú klasiku. Dizajnéri sa naučili kombinovať tyl s modernými materiálmi, čo mu dáva druhé narodenie. S kombináciou tylu s roletami, lambrequínmi alebo žalúziami môžete vytvoriť exkluzívny interiér v kuchyni.

Ktorá látka je vhodnejšia?

Moderné výrobcovia ponúkajú tylu materiál pre každý vkus a rozpočet. Z hľadiska praktickosti by sa mal materiál tkanín počas umývania dobre vyčistiť a nedeformovať. Pred výberom tylu v kuchyni, musíte zistiť, ktorý materiál a ktorý interiér je lepšie vybrať.

organza

Je to tenká, pevná, transparentná tkanina. Tradične sa na výrobu organzy používa hodváb, viskóza alebo polyester.

závoj

Hladká, mäkká, priesvitná tkanina. Hlavným znakom závoja je schopnosť prenášať a šíriť slnečné svetlo, čo je výhodou pri výbere okenného rámu, ktorý je orientovaný na tmavú stranu.

gáza

Veľmi ľahká, transparentná látka, vyrobená z bavlnených vlákien. Je schopný voľne prechádzať vzduchom a zároveň zatieniť miestnosť pred slnkom.

Na fotografii je biely záves závesu v interiéri kuchyne s ostrovom.

šifón

Ľahká, priesvitná tkanina, ktorá rozptyľuje svetlo a je schopná chrániť miestnosť pred zvedavými očami. Šifón je vyrobený z bavlnených alebo hodvábnych nití.

typy

Výrobcovia tylu ponúkajú obrovský výber materiálov na textúru.

netto

Okno vyzerá krásne v kombinácii so záclonami alebo inými modernými materiálmi. Neodporúča sa používať materiál s textúrou - mriežkou bez dodatočného pozadia, pretože nebude chrániť kuchyňu pred slnečnými lúčmi ani pred zvedavými očami.

nahý

Je veľmi trvanlivý, napriek svojej vizuálnej beztiaže. Vyrobené z hodvábu alebo syntetického. Po praní nevyžaduje žehlenie. Môžete použiť pavučinu, samostatne alebo v kombinácii s inými druhmi tkanín.

dážď

Moderné dizajnéri odporúčajú používať tento typ tkaniny vo svetlých interiéroch, aby zdôraznili kontrastné akcenty a upokojili celkové pozadie.

plisé

Má úžasnú schopnosť prenášať svetlo a zadržať slnečné lúče. Je ideálnym riešením pre okná orientované na juh. Nie je vôbec zmrštený.

závit

Nevyžaduje žehlenie a veľmi dlho si zachováva svoj pôvodný tvar. Ak chcete, môžete tieto obrazy ozdobiť kontrastnými perličkami.

Veľkosti kuchyne tyuly

Voľba veľkosti závisí od plochy kuchyne.

krátky

Úspešne zapadne do kuchynského interiéru malej plochy bez toho, aby v prípade potreby zasahovalo, otvorte okno.

Na fotografii je znázornená klasická kuchyňa s krátkym tylom zdobeným strapcami.

dlho

To bude vyzerať nádherne v priestrannej izbe v kuchyni-jedáleň. Priaznivo zdôrazňujú vysoké náklady na interiér.

Možnosti dizajnu v rôznych štýloch

Štýlový dizajn kuchyne vám umožňuje vyjadriť emocionálnu zložku a osobné preferencie majiteľov.

Provence

Keď zdobíte kuchynské okno v rustikálnom francúzskom štýle, mali by ste si vybrať tyl s ľahkým pastelovým základným tónom a svetlou kvetinovou potlačou.

klasický

Klasický štýl je vhodný v izbách s veľkou plochou, pretože to znamená záves na podlahu. V klasike tyl v kuchyni, buď biele alebo svetlé pastelové farby. Na materiál povolený malý vzor.

Fotografia má klasický interiér, okná sú zdobené elegantným tylu s háčikmi.

moderný

V modernej kuchyni môžu byť úplne odlišné farby alebo vo všeobecnosti viacfarebné, ako aj geometrická tlač, napríklad trojuholníky. Vhodné ako nasýtené monochromatické farby, napríklad burgundské, s fotografickou tlačou.

High-tech

High-tech záves môže byť vybavený mechanizmom, ktorý umožňuje prístup k oknu z ovládacieho panela a čo najjednoduchšie geometrické farby.

Rozsah farieb

Farba tylu by mala byť v súlade s farbou nábytku v kuchyni. V prípade ťažkostí pri výbere by sa mali uprednostniť svetlé alebo pastelové tóny.

biela

Klasická farba na rámovanie okna v kuchyni, najmä na malej ploche. Pri výbere bielej farby je však potrebné poznamenať, že je agresívna a najlepšie kombinovaná s pokojným, svetlým interiérom.

béžový

Neutrálna, pokojná farba. Ale pri výbere béžovej farby je potrebné mať na pamäti, že existujú dva odtiene béžovej farby - teplé a studené.

oranžový

Rozširuje priestor dokonale a je ideálny pre tmavé miestnosti. Zvyšuje vitalitu a zvyšuje chuť k jedlu.

zelená

Ľahký a vzdušný zelený tyl oživí a osvieži priestor v kuchyni. Zelená farba patrí k prirodzeným prírodným farbám a preto aj upokojuje ľudskú psychiku.

modrý

Interiér dodá ľahkosť, pretože jemná modrá farba je spojená s čistými nebeskými priestormi. Najlepšie zo všetkých v harmónii s teplými zelenými, jemnými ružovými alebo broskyňovými kvetmi.

šedá

Je to komplexná paradoxná farba, ktorej jas sa mení v závislosti od stupňa nasýtenia. Monochromatická paleta šedej tkaniny v kuchyni bude rovnako dobre kombinovaná s modrými slúchadlami a slnečnicami na tapete.

hnedý

Aristokratická farba, schopná zdôrazniť stav majiteľa kuchyne s takýmito závesmi. Interiér s hnedým tylom vytvára pocit izolácie a bezpečnosti. Táto farba má výraznú nevýhodu: v kombinácii s tmavým nábytkom znižuje vizuálnu plochu kuchyne.

žltý

Ideálne pre okná orientované na sever. Pridajte svetlo a teplo.

Na fotografii je francúzsky žltý záves.

červená

Farba, ktorá zdôrazňuje pozornosť, takže je dôležité, na jednej strane, nepreháňať to, na druhej strane, dopĺňať interiér kuchyne s červeným tylom rovnakej farby s riadmi alebo textilom. Vyzerá to dobre kombinácia bielej a červenej, napríklad bunky.

ružový

Vhodné pre kuchyne v modernom štýle alebo v krajine Provence. Pri výbere ružového tónu rámovanie okna do kuchyne, je dôležité, aby farba nábytku je matná alebo má štruktúru dreva.

orgován

Znie to ako kreatívni a romantickí ľudia. Premieňa miestnosť a premieňa nedotknutú atmosféru na rafinovaný interiér, ktorý vedie ku konverzácii.

Dizajnová fotografia

Tyl v kuchyni nie je len interiérom, ale aj finálnym dotykom pri vytváraní určitého interiéru.

Na jednej strane

Ideálne pre miestnosti s plynovým sporákom pri otváraní okien, ako aj miestnosť s dobrou ventiláciou.

lemovaný

Fringe na tkanine je výrazný prostriedok zdôrazňujúci sebestačnosť interiéru. Fringe môžu byť vyrobené z jednotlivých nití, bambuliek, strapcov alebo sklenených perál.

šikmý

Šikmý tyl pridáva asymetriu do interiéru, dáva vizuálnu ľahkosť z krátkej strany a zvýrazňuje detaily z dlhej strany.

Z dvoch polovíc

Tyl oboch polovíc je funkčný, pretože poskytuje dobrý prístup k oknu. Krátke aj dlhé plátna dvoch polovíc vyzerajú rovnako dobre.

kríž

Tento typ tylu v kuchyni je ideálny v malých priestoroch. Vyzerá veľmi moderne a neobvykle.

oblúk

Oblúk tylu (oblúk) na oknách vyzerá skvele. Atmosféra sa zároveň cíti ľahká a citlivá, čo nemôže dávať dlhé plátna.

Výkresy a vzory

Tyl s jasnými vzormi a vzormi bude vhodný pre tiché interiéry kuchyne, s jasným všeobecným pozadím, mali by ste si vybrať vzory pokojnejších tónov.

pásy

Môžu mať rôzne šírky, v závislosti od umiestnenia horizontálnej alebo vertikálnej, môžu vizuálne rozšíriť priestor kuchyne alebo zdvihnúť stropy.

čipka

Vzor na tyle môže byť vyšívaný, vyšívaný alebo paličkovaný. Čipka je pevná alebo so samostatnými vložkami. Taký tyl prenáša svetlo do kuchyne a chráni pred zbytočnými pohľadmi.

kvety

Tkanina s kvetinovou potlačou dodá interiéru miestnosti útulnosť a citlivosť. Kvety môžu byť s prvkami voľne žijúcich živočíchov, napríklad s motýľmi. Používa sa samostatne aj s pridaním obyčajných záclon.

Na fotografii je záves s kvetinovou potlačou, interiér je zariadený v štýle Provence.

S výšivkou

Vyšívanie je populárny trend. Populárna zlatá výšivka na tyle, ktorá dodáva interiéru kuchyne výnimočný luxus.

Upevnenie k odkvapu

Voľba spôsobu upevnenia tylu k odkvapu priamo závisí od preferencií majiteľov interiéru.

očká

Ideálne na držanie akéhokoľvek druhu tkaniny, bez deformácie horného okraja, a umožnenie, aby sa plátna zložili do elegantných vločiek, čo je obzvlášť dôležité pri výbere tylu do kuchyne a obývačky.

Fotografia ukazuje krátky tyl na hnedých očkách.

krúžky

Tyl na krúžkoch nie je o nič horší ako priechodky. Ale zároveň prstene predstavujú ďalší prvok zdobenie okna v kuchyni. Prstene môžu byť buď rovnakej farby alebo kombinované.

slučky

Podobne ako struny, aj tento držiak je vhodný pre akýkoľvek typ interiéru. Zvyčajne sú slučky vyrobené z rovnakého materiálu ako tylová tkanina, ale niekedy by ste mali zvoliť materiál, ktorý sa líši farbou a textúrou.

väzby

Pri výbere tohto spôsobu pripevnenia je potrebné dávať pozor. Nie je vhodný pre všetky typy kuchynských interiérov. Napríklad, ak je miestnosť zariadená v štýle podkrovia, modernej klasiky alebo minimalizmu - táto hora bude nevhodná. Ale dobre zapadajú do romantickejších interiérov.

Vlastné Windows

Okrem obvyklého obdĺžnikového tvaru, teraz v kuchyni sú okná v rôznych verziách.

S balkónovými dverami

Ak chcete ozdobiť otvorenie okna kuchyne s balkónovými dverami, môžete použiť buď jednu dlážku s dĺžkou podlahy alebo dva tyly: jednu dĺžku až k parapetu, druhú úplne pokrývajú výstupné dvere na balkón.

Na fotografii je príklad okna s balkónovými dverami so závesmi s pevným lambrequinom.

Okno Bay

Hlavnou úlohou arkýřového okna v kuchyni: dať miestnosti zvýšený stupeň osvetlenia, na základe tohto tylu pre okno by nemalo brániť slnečnému žiareniu vstúpiť do miestnosti.

Rohové okno

Vyžaduje nádheru a bohatstvo. Laconic tyl v kuchyni s takým otvorom bude vyzerať menej zaujímavé.

S dvoma oknami

Okná na jednej stene môžu byť ľahko zdobené akýmkoľvek typom tylu podľa jednoduchých pravidiel.

  • Po prvé, musíte zvážiť šírku móla (tyl by nemal prekrývať steny kuchyne);
  • Po druhé, tyl by nemal byť príliš časté zakrytie;
  • Po tretie, tyl by mal byť rovnaký alebo sa navzájom dopĺňať.

Tylová zmes

Je výhodné zdôrazniť štýl interiéru kuchyne bude môcť rôzne kombinácie tylu s inými materiálmi. Hlavnou vecou je nezabudnúť na zmysel pre chuť, aby nedošlo k pokazeniu dizajnu.

Rímske závesy

Táto kombinácia je ďaleko od každého. Aby nedošlo k pokazeniu interiéru kuchyne s týmto typom kombinácie, musíte mať dobrý vkus a poznať pravidlá pre kombinovanie materiálov rôznych farieb a textúr.

Rolety

Kombinácia vzdušných typov tkanín s nepriehľadnými roletami vyzerá veľmi moderne a môže prekvapiť všetkých hostí.

Na fotografii, kombinácia tylu a roll záclony v bielej farbe.

prikryť

Klasická kombinácia. Vo dne, svetlo tylu bude zdobiť okno, nechať svetlo, a v tmavých, uzavreté závesy budú chrániť kuchynský kút s svetlami z vonkajšieho pohľadu.

Na fotografii je hustá zelená saténová opona zo saténu a svetlého bieleho tylu.

slepý

Kombinovať tylu so žalúziami je módne a pohodlné. Žalúzie dávajú miestnosti strohosť a pohodlie tylu a pocit úplnosti. Táto kombinácia reguluje intenzitu prichádzajúceho svetla.

garniža

To je na okne, že prvý pohľad na každého, kto vstúpi do kuchyne padá. Lambrequin bude jasným prízvukom na pozadí tylu.

S drapákom

Tiebacks vám umožní vytvoriť krásne vlny a záhyby na materiáli tylu, rovnako ako zatlačiť záclony vo dne.

Vlastnosti výberu tylu pre malú kuchyňu

To je široko veril, že tyl zaberá veľa miesta a je zlým riešením na zdobenie kuchynského okna v malej kuchyni.

  • Správne zvolená farba tylu je schopná vizuálne rozšíriť plochu alebo zvýšiť strop kuchyne - všetko, čo musíte urobiť, je zavesiť vzdušný materiál s gradientom od tmavej farby odspodu k svetlu bližšie k stropu.
  • Farba tylu je preferovaná svetlo, ale nie nevyhnutne biela.
  • Veľké výkresy je potrebné odmietnuť.

Fotogaléria

Bez ohľadu na to, aký typ materiálu je zvolený, mal by harmonicky zapadnúť do vnútra miestnosti a pridať komfort.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár