Dekor s motýľmi do-it-yourself +60 foto

Aby bol interiér pohodlný, musíte venovať väčšiu pozornosť detailom. Jedným z takýchto detailov môže byť prítomnosť nástenných motýľov. Sú symbolom ľahkosti a sú spojené s letnou sezónou, keď je vonku teplá a slnečná, takže ak chce človek vo svojom dome poskytnúť skutočnú pohodu, potom motýle vytvorené vlastnými rukami alebo zakúpené v obchode budú ideálnou voľbou.

V interiéri

Motýle v interiéri sú prezentované vo forme panelu, ktorý je vyrobený z rôznych listových materiálov a potom je upevnený v elegantnej aplikácii na jednu stenu alebo niekoľko naraz. Existuje mnoho možností, ako materiály vytvárať motýle, ako aj veľa variácií, ako ich zavesiť, to je kombinácia týchto faktorov, ktorá ovplyvňuje, ako prezentovaný dekorový prvok vyzerá v interiéri.

Motýle môžu byť namontované na stenu, ako v ľubovoľnej forme, a vytvoriť jeden trojrozmerný obraz.

Varovanie! Ak urobíte tento prvok vlastnými rukami, potom sa odporúča vyzdvihnúť ľahší materiál, potom, keď vietor fúka, motýle budú šušťať svoje krídla, čím sa vytvorí účinok, že budú pripravení letieť hore.


    

Na aký štýl sú vhodné?

Prezentovaný prvok dekoru je vhodný pre dizajn takmer akéhokoľvek štýlu, ale vyzerá obzvlášť svetlý, keď sú nasledujúce štýly dekorácie miestnosti:

 • Provence;
 • high-tech;
 • Secesia;
 • minimalizmus;
 • klasika.

Hlavná vec je uistiť sa, že farba motýľov je kombinovaná s celkovou farebnou schémou interiéru, pretože inak bude dekorácia smiešna a bez chuti. Je však žiaduce, aby sa motýle líšili farbou aspoň o 1-2 tóny, pretože inak sa jednoducho spoja so stenami.

Nasledujúca kombinácia bude organická:

 • červená a zelená na béžovej stene;
 • Žltá, hnedá a čierna na šedej alebo bielej stene;
 • nasýtenej modrej alebo červenej na ružovej stene.


    

Príprava na prácu

Ak chcete vytvoriť obrázok papierové mory, musíte starostlivo zvážiť budúce zloženie, a potom pokračovať na prípravu šablón. Ak vaša predstavivosť nenaznačuje žiadne nápady, potom sa môžete zoznámiť s fotografiami kompozícií s motívmi na stene na internete. Obľúbený je obraz víry alebo len rozptyl molí na vhodných miestach.

Po rozhodnutí o budúcom zložení musíte vybrať materiál, z ktorého budú dekoratívne prvky zhotovené, a vytvoriť šablónu. V prípade absencie potrebných materiálov doma, budete musieť navštíviť akýkoľvek obchod s kancelárskymi potrebami alebo obchod s umeleckými predmetmi.

Mory sú vytvorené na obyčajnom papieri alebo vinylovom filme pomocou šablón. Odporúča sa kúpiť niekoľko šablón, potom, keď sa montujú na stenu, motýle sa budú líšiť nielen vo veľkosti, ale aj vo vzhľadu, ktorý bude vyzerať viac originálne.

Aký materiál použiť?

Rezané mory môžu byť z takmer všetkých materiálov:

 • papiera;
 • lepenka;
 • vinylový film;
 • textílie.

Všetky prezentované materiály sa vyznačujú množstvom výhod a nevýhod.

papier

Prezentovaný materiál je vhodný pre ľudí, ktorí sa prvýkrát stretli s interiérovou výzdobou s molmi, z papiera, čo je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť krásne motýle. Vzhľadom k nízkym nákladom na materiál, nemôžete sa obávať, koľko papiera bude vynaložené na rezanie motýľov. Voľbu môžete zastaviť na farebnom papieri, ktorý si môžete zakúpiť v ktoromkoľvek obchode s kancelárskymi potrebami.

Ak človek preferuje odrody, potom sa nemôžete zastaviť len na jednej farbe a rezať mory z dlhotrvajúcich lesklých časopisov. V dôsledku toho sa majitelia domu stane majiteľom dekorácie, skladajúci sa z motýľov rôznych farieb.

Pripojiť motýle z takéhoto materiálu môže byť akýmkoľvek spôsobom. Veľkým plusom je, že keď sú mory úplne zlepené, nevystúpia silno nad povrch steny, ale ak budete držať iba strednú časť každého jednotlivého motýľa, môžete dosiahnuť, že budú vo vetre klapať.


    

lepenka

Lepenky budú niekoľkokrát silnejšie a spoľahlivejšie ako papierové. Pri vysekávaní takýchto motýľov budete musieť vynaložiť trochu viac úsilia, ale je tu možnosť ich tvarovať tak, ako sa vám páči, pretože lepenka sa ľahko tvaruje a drží ju navždy.

Môžete ohnúť krídla hmyzu, alebo ich zaobliť. Aby sa tieto činnosti mohli vykonať, je potrebné lepenku mierne navlhčiť a pri použití nákladu ju ohnúť požadovaným spôsobom. Plne vysušená, lepenka zostane navždy v požadovanej forme.

Pri upevňovaní dekoratívnych prvkov z lepenky môžu vzniknúť ťažkosti, pretože budú musieť byť spoľahlivejšie upevnené.

Vinylový film

Vinylová fólia, ktorá je samolepiacim materiálom, je ideálna na vytváranie dekoratívnych molí. Film je lesklý a farebný, v dôsledku čoho sa mory vyznačujú nielen veľmi jasnými farbami, ale aj svetlom.

Rezanie motýľov z takéhoto materiálu je dosť jednoduché a pripevnenie mory na stenu je ešte jednoduchšie, pretože stačí odstrániť ochrannú vrstvu z filmu a potom ju prilepiť na požadované miesto. Ak majitelia bytu chcú, aby sa mory mohli pohybovať krídlami, potom by sa ochranná vrstva mala odstrániť len v strede, vo forme tenkého zvislého pásu.

plátno

Tkanina je ideálnym materiálom pre vytváranie motýľov v prípade, že steny sú zdobené tekutou tapetou, závesom alebo akoukoľvek tkaninou. Mory vyrezané z tohto materiálu len doplnia interiér a dodajú pohodlie miestnosti.

Na upevnenie tkaniny na stenu sa odporúča použiť lepidlo.

Ako opraviť?

Aby stvorené mory držali pevne na stene a nepadli na druhý deň, je dôležité starostlivo vybrať spôsob pripútanosti so špeciálnou starostlivosťou, ktoré sa trochu odlišujú.

lepidlo

Použitie lepidla na pripevnenie motýľov na stenu, majiteľ bytu môže byť istí, že opísané dekoratívne prvky budú držať pevne. Lepidlo môže byť použité ako vo forme ceruzky a PVA. Hlavnou vecou je zabezpečiť, aby sa nepoužilo veľmi veľké množstvo lepidla, pretože vyčnieva z okrajov molí a pokazí ich vzhľad, čím zanechá stopy na tapete.

Lepidlo sa považuje za jednoduchý spôsob upevnenia prezentovaných dekoratívnych prvkov na stenu.

špendlíky

Môžete použiť špendlíky rôznych veľkostí a tvarov na pripevnenie motýľov vytvorených vlastnými rukami. Okrem toho, aby bolo možné pridať obrázok motýľov zapínaných kolíkmi, kolíky by mali byť vybrané s krásnou hlavou alebo zdobené rôznymi perlami. Špendlíky sú vhodné v tých prípadoch, ak sú steny zdobené plastovými panelmi, hladkým alebo korkovým drevom, ako aj sadrokartónové dosky.

Ak ste použili tapetu ako dekoráciu na stenu, môžete vykonať mierne odlišnú akciu. Pomocou klieští alebo klieští by ste mali koniec kolíka ohnúť na 1 až 2 cm v uhle 90 stupňov. Po dokončení týchto krokov sa zakrivený koniec kolíka zapne pod tapetu, takže je pripojená kôra.

Varovanie! Ak chcete pripojiť kolík a motýľ, mali by ste použiť lepidlo Moment.

Penový plast

Odoberie sa malý kúsok peny a pomocou lepidla sa na jednej strane spojí s motýľom a na druhej strane stenou. Táto montážna možnosť je dosť nespoľahlivá, pretože pena nie je dostatočne pevná a ak sa zlomí, zostávajúca časť bude veľmi ťažko oddeliteľná od steny.

nite

S pomocou tenkých nití alebo vlasca sú mory zavesené z rímsy na strop alebo luster. Tento spôsob montáže umožňuje vytvoriť trojrozmerný obraz.

Zdobenie stien s žiariace motýle

Ak chcete vytvoriť tento typ dekorácie, motýľ by mal byť pripojený k bielej stene, a stolná lampa by mala byť umiestnená vedľa nej.

Pre túto možnosť dekorácie sú potrebné nasledujúce komponenty:

 • šablóny;
 • fosforová farba (najlepšie niekoľko farieb naraz);
 • ceruzka;
 • niekoľko špongií;
 • paleta a kefa;
 • lepidlo (odporúčané ako sprej).

Po príprave všetkých opísaných vecí musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Spočiatku musíte urobiť niekoľko šablón, ktoré sú pripojené k stene lepidlom.
 2. Špongie sú narezané na niekoľko častí, z ktorých každá je pripevnená k rukoväti kefy.
 3. Ak sa rozhodlo použiť farbu viacerých farieb, potom sa každá farba samostatne pripraví na palete a potom sa striedavo aplikuje na šablóny, ktoré sú už pripevnené k stene.
 4. Akonáhle je farba úplne suchá, musíte odstrániť šablóny, vypnúť svetlo a potom si vychutnať neobvyklý vzhľad žiariacich motýľov.

Varovanie! Ak chcete analyzovať, či farba ide správne do lôžka, odporúča sa vykonať popísané činnosti pri slabom svetle.

Trieda Master krok za krokom

Tí ľudia, ktorí sa rozhodli, že si sami vyrobia motýle na zdobenie stien, by sa mali zoznámiť s niekoľkými majstrovskými kurzami na ich vytvorenie.

Farebné papierové mory

Na vytvorenie motýľov z farebného papiera budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • hrubý farebný papier;
 • tlačiareň;
 • listy bieleho papiera (z nich budú vytvorené šablóny);
 • lepenka (hustota sa volí tak, aby ju bolo možné ohnúť);
 • jednoduchá ceruzka;
 • nožnice;
 • lepidlo.

Po vytvorení prezentovaných komponentov môžete pristúpiť k vytvoreniu:

 1. Je potrebné vytlačiť niekoľko šablón a potom ich vyrezať z papiera. Ak použijete obrázky rôznych veľkostí, konečný výsledok bude zaujímavejší.
 2. Rezané vzory sú aplikované na kartón, načrtnuté jednoduchou ceruzkou a potom vystrihnuté. Ak existuje takáto možnosť, šablóny môžu byť okamžite vytlačené na kartóne.
 3. Vzory sú vyznačené na zadnej strane farebného papiera a potom vyrezané. Odporúča sa vytvoriť viac kópií. Každá zo vzoriek je ohnutá na polovicu, preto je potrebné zabezpečiť, aby mory pôsobili vlajúcimi krídlami.
 4. Malé množstvo lepidla sa aplikuje na záhyb každého motýľa a potom sa polotovary pripevnia na stenu. Centrálna časť mora by mala byť jemne pritlačená prstom na stenu, čo je potrebné, aby mory nezostali pozadu.

Varovanie! Aby mali motýle väčší realizmus, mali by byť umiestnené na stenu tak, aby ich let prebiehal jedným smerom.

    

origami

Skôr originálnym riešením by bolo ozdobiť stenu pomocou mólov vytvorených pomocou origami techniky.

Na vytvorenie takéhoto móla potrebujete nasledujúce komponenty:

 • papier (list z knihy alebo novín);
 • farba - používa sa na stmavenie okrajov krídel;
 • tenký drôt;
 • kliešte;
 • jednoduchá ceruzka, pravítko a nožnice.

Po príprave všetkých týchto vecí môžete pristúpiť k vytvoreniu motýľov:

 1. Z knihy alebo listu novín je vyrezaný štvorec s veľkosťou 4 * 4 (je možné použiť štvorec s veľkosťou 5 * 5).
 2. Papier je zložený na polovicu.
 3. Potom je štvorec zložený uhlopriečne v dvoch smeroch.
 4. Papier sa zloží smerom dovnútra, čo vedie k trojuholníku.
 5. Dva vrcholy hornej vrstvy trojuholníka sa ohnú na vrchol.
 6. Trojuholník je otočený na stranu, zatiaľ čo spodný roh musí byť ohnutý tak, aby presahoval hranice mora.
 7. Vytvorený trojuholník je ohnutý na druhú stranu a prilepený k podkladu.
 8. Okraje krídel sú zatemnené.
 9. Vták je vytvorený z drôtu s ohnutými fúzy krídla.
 10. Motýľ sa odvíja smerom nahor s malým trojuholníkom, jeho krídla sa ohýbajú a dostávajú realistický tvar.
 11. Drôt je ponorený do lepidla a pripevnený vo forme antén.

Vyrobený motýľ môže byť akýmkoľvek spôsobom pripevnený na stenu.

    

Z vinylových platní

Vytváranie motýľov z vinylových platní nie je ťažké, ak budete postupovať podľa plánu. Musíte pripraviť niekoľko komponentov:

 • nepotrebné vinylové platne;
 • čierna a biela krieda (môže byť nahradená pastelkami - budete potrebovať dve farby akéhokoľvek druhu);
 • vzory motýľov;
 • nožnice.

Príprava pomocných prvkov, môžete priamo pristúpiť k výrobe motýľov:

 1. Na vinylovej platničke označený stred šablóny. Obrys bielej kriedy je vyznačený na vinylovej platni a čierny na nálepke umiestnenej v strede dosky.
 2. Je potrebné vziať plech, položiť naň fóliu a potom na fóliu vložiť vinylovú platňu. Pec je ohriata na 400 stupňov a plech na pečenie je umiestnený v hornej časti. Platňa sa musí okamžite odstrániť, keď sa začne deformovať - ​​asi po 45 sekundách.
 3. Pomocou ostrých nožníc musíte znížiť motýľa. Ak sa počas tejto činnosti doska opäť vytvrdí, musí sa vrátiť do rúry na zmäkčenie. Vinyl prechádza rýchlym ochladzovaním, takže rezanie mora je nevyhnutné nielen úhľadne, ale aj rýchlym tempom. Je možné, že platňa sa bude musieť niekoľkokrát ohrievať.
 4. Potom, čo sa dostanete k zníženiu motýľ, musíte jemne ohnúť jeho krídla.

Po dokončení týchto krokov môže byť motýľ pripevnený k stene.

Z hliny

Populárna je výroba mol z polymérnej hliny.

Budete potrebovať nasledujúce komponenty:

 • múčka na pečenie;
 • polymérová hlinka (2,5 motýľov ponechá 60 gramov materiálu);
 • biela niť - bude visieť na ňom.

Po výbere všetkých komponentov je potrebné, aby ste vytvorili motýľ podľa tohto plánu:

 1. S pomocou foriem na pečenie polymérového ílového bloku sa narezáva, zatiaľ čo v strede sochoru pomocou ihly chcete vytvoriť 4 otvory. Krídla morov sú ohnuté v rôznych uhloch a sú usporiadané v sklenenej miske na pečenie. Hlina sa pečie v peci po dobu 15 minút, teplota sa zvolí tak, ako je uvedené na hlinenom obale.
 2. Ak po pečení mory musíte zväčšiť otvory v strede, potom môžete vziať ostrý nôž a jemne zväčšiť otvory. Môžete tiež použiť brúsny papier a opatrne ho vyleštiť okolo okrajov. Ak existuje túžba, potom môžu byť otvorené postavené postavy.
 3. Závit je priečne rezaný cez otvory a zauzlený na zadnej strane. Prostredníctvom uzla musíte prepichnúť špendlík a pripevniť motýľ na stenu.

Takéto motýle, vyzerajúce celkom nezvyčajné, a dať interiéru nejakú eleganciu.

    

Zo stránok knihy

Zo stránok starej knihy môžete urobiť nielen jednotlivé mory, ale celý ich venček.

Na to je potrebné pripraviť nasledujúce prvky:

 • starú knihu (v jej neprítomnosti môžete použiť nepotrebné časopisy alebo noviny);
 • tenké vetvy (vhodná vŕbová vetva);
 • tri drôtené vešiaky;
 • horúce lepidlo;
 • Ozdobné prvky v podobe korálkov, korálkov, mušlí a perál;
 • niekoľko povrazov;
 • nožnice;
 • jednoduchá ceruzka.

Po príprave týchto prvkov môžete pokračovať priamo k vytvoreniu vence:

 1. Môžete použiť ready-made šablóny a len kruh na stránke knihy, alebo si môžete nakresliť mory sami. V druhom prípade musíte zložiť stránku knihy na polovicu, nakresliť na ňu polovicu motýľa a potom ju rozrezať.
 2. Je potrebné zbierať vetvy vŕby a namočiť ich do vody, čím sa vetvy zmäkčia a ušetria sa pri zlomení počas ohýbania.
 3. Zároveň je potrebné ohnúť drôtený záves do krúžku a vetrať ho vetvičkami, ktoré by mali byť pevne pritlačené k sebe. Veniec sa nechá uschnúť. Po vyschnutí vence sa vetvičky fixujú horúcim lepidlom.
 4. Ak chcete vytvoriť antény antény a teľa, musíte si vziať pár korálok a dva kúsky povrazu. Pomocou horúceho lepidla sa perličky upevnia k sebe, zatiaľ čo lepidlo je stále horúce, do otvoru by sa mali vložiť dva kusy motúzov. Potom sa malé telo prilepí na kus papiera. Musíte skontrolovať, či sú krídla mierne ohnuté - to zabezpečí efekt trhnutia.
 5. Je potrebné krásne umiestniť mory na veniec a pripojiť ich horúcim lepidlom.

    

Veniec môže byť umiestnený nielen na stenu, ale aj na komodu.

Ak sa prezentovaná metóda vytvárania molí zo stránok knihy zdá príliš komplikovaná, potom môžete použiť inú metódu. Vyžaduje si to tieto prvky:

 • stará kniha;
 • lepidlo;
 • nožnice;
 • rámy na fotografie rôznych veľkostí;
 • farba biela.

Po príprave týchto prvkov môžete začať vytvárať mory:

 1. Rámy sú natreté bielou farbou (v prípade potreby možno farbu farby meniť).
 2. Zo starej knihy sú vyrezané motýle rôznych veľkostí.
 3. Motýle sú zlepené, stredný je prilepený do stredu najväčšieho mora a ten malý je prilepený do stredu stredného mora.
 4. Motýle sú umiestnené vo fotorámiku a potom na stenu.

Nezávislé vytvorenie dekorácie pre miestnosť pozostávajúcu z motýľov nie je zložité, hlavná vec je spočítať si silu a začať robiť jednoduché dekoratívne prvky, napríklad motýle z farebného papiera. A tí ľudia, ktorí majú radi origami, je potrebné vyzdobiť svoj byt s mory v tejto technike.

Zanechajte Svoj Komentár