Dvere do šatne: typy, materiály, dizajn, farba

Dvere do šatne v súčasnosti predstavujú nielen pohodlný a funkčný dizajn, ktorý umožňuje skryť miesto uskladnenia vecí a oblečenia, ale aj plnohodnotný dekoratívny prvok celého interiéru.

Možnosti dverí pre šatňu

Najobľúbenejšie modely dizajnov dverí.

Posuvné (dvere do priehradiek)

Posuvné výrobky majú obrovské množstvo veľkostí a možností dizajnu. Krídla dverí sa pohybujú pozdĺž vodiacich líšt, čo najviac šetria využiteľný priestor a umožňujú výmenu objemných skríň a iného nábytku, čo je vhodné najmä pre malé miestnosti.

Na fotografii je spálňa a šatňa s posuvnými dverami z matného skla.

louvered

Vďaka množstvu tenkých lamiel, cez ktoré prúdi vzduch, sú najvhodnejším riešením pre šatňu žalúziové konštrukcie.

Na fotografii sú tmavé latové dvere pre šatňu v interiéri spálne.

skladacie

Modely ako akordeón alebo kniha sa vyznačujú obzvlášť elegantným vzhľadom, kompaktnosťou, komfortom, relevantnosťou a pomerne jednoduchou obsluhou.

vráta

Vďaka špeciálnemu mechanizmu, ktorý umožňuje odklopenie krídla dverí na stranu, sa tieto modely považujú nielen za veľmi pohodlné, ale aj bezhlučné.

hojdačka

Tradičné a klasické interiérové ​​riešenie, ktoré, ak je správne nainštalované, bude trvať dlho. Navyše, sklopné jednoduché alebo dvojkrídlové dvere v tom, že pri otvorení poskytujú úplný prehľad o priestore skrine.

skrytý

Zakryté pod nástennou výzdobou, neviditeľné látky na špeciálnych pántoch, bez zárubne a extra kovania, dodávajú miestnosti monolitický a úplný vzhľad a výrazne zlepšujú estetiku celého priestoru.

Dvere prípad

Odlišnosť originality, pohodlia a spoľahlivosti. Tento pohyblivý dizajn vďaka plachtám zapusteným v stene nezaberá veľa miesta, neporušuje, nepreťažuje miestnosť a nepritahuje príliš veľa pozornosti.

stodola

Trochu hrubý a masívny dizajn, zavesený špeciálnym mechanizmom, má skutočne atraktívny dizajn, ktorý vám umožní vytvoriť výnimočný akcent v miestnosti.

Materiál dverí

Dvere pre vybavenie skrine, môžu byť vyrobené z rôznych materiálov s najrôznejšími prevádzkovými parametrami a špecifickými vlastnosťami.

sklo

Sú skutočným interiérovým doplnkom, ktorý dodáva atmosféru pohodlia, šarmu a štýlu. Pomocou sklenených, transparentných, matných alebo morených sklenených výrobkov, ktoré majú skutočne rafinovaný vzhľad, môžete ľahko doplniť šatne akýmkoľvek štylistickým riešením.

drevený

Prírodné, ekologické modely prírodného dreva alebo výrobky z MDF a drevotrieskových dosiek sa vyznačujú jednoduchou starostlivosťou, nízkou hmotnosťou a pomerne jednoduchou inštaláciou. Drevené konštrukcie majú vysokú estetickú kvalitu a sú vynikajúcim dizajnom pre milovníkov ekologického prostredia.

plátno

Textílie sú považované za najjednoduchšiu alternatívu k dverám. Svetlé priesvitné záclony, hrubé záclony alebo záclony, zdobené rôznymi dekoratívnymi prvkami, dodajú miestnosti osobitnú eleganciu a eleganciu.

plastický

Líšia sa v praktickosti, trvanlivosti, minimálnom odchode a primeranej cene. Plastové dvere vďaka širokej škále farieb ľahko zapadnú do každého interiéru.

Na fotografii sú biele plastové dvere v šatni susediacej so spálňou.

Návrhy dizajnu a formy dverí

Originálne možnosti dizajnu a populárne formy.

SLR

Sú nevyhnutným atribútom šatne, jednodielnych reflexných utierok alebo čiastkových zrkadlových vložiek, ktoré opticky rozširujú priestor a dodávajú mu ďalší priestor a pohodlie.

Fotografia zobrazuje interiér chodby a šatne, zdobené zrkadlovými posuvnými dverami.

Polomer (polkruhový)

Vzhľadom k zakrivenému vodiacemu polkruhovému tvaru, radiálnemu dizajnu sa nielen výrazne rozširuje priestor šatne, ale aj meniaca sa situácia, vďaka čomu je skutočne jedinečná.

matný

Sú to mimoriadne účinné riešenie, ktoré z hľadiska estetiky vyzerá naozaj vynikajúco a bezchybne.

Na fotografii je šatňa s matne čiernymi sklopnými dverami v interiéri spálne.

lesklý

Vždy priťahujú pozornosť a nepochybne sa stávajú kompozičným centrom celej miestnosti. Okrem toho, lesklé povrchy dokonale odrážajú svetelné toky, vyplňujúc priestor veľkolepou brilanciou.

S obrázkami a vzormi

Rôzne nezvyčajné vzory, vzory alebo tlač fotografií sú považované za skvelý spôsob, ako navrhnúť a transformovať, taký originálny dekor dopĺňa celkový dekor a dáva mu určitý tón.

Na fotografii sú sklenené dvere do šatne, zdobené vzorovaným vzorom v interiéri klasickej spálne.

priehľadný

Takéto modely dotvárajú atmosféru vzduchom, svetlom a slávnostnou ľahkosťou. Charakteristickým znakom transparentných dverí je, že súčasne tvoria otvorenú a zároveň súkromnú šatňu.

trojitý

Rôzne možnosti inštalácie sa môžu líšiť, trojité dvere budú vynikajúcou voľbou pre neštandardné široké otvorenie.

Umiestnenie dverí

Niekoľko možností ubytovania:

  • Roh. Posuvné rohové prevedenia umožňujú optimalizovať a správne usporiadať priestor šatne.
  • Vo výklenku. Pomocou tejto metódy sa ukázalo, že nielen funkčne používať malú depresiu pod šatníkom, ale aj radikálne meniť vzhľad celého priestoru.
  • V centre. Vďaka tomuto úspešnému kompozičnému riešeniu môžete do interiéru priniesť charakteristickú harmóniu.

Správne umiestnenie dverí dodá interiéru dekor, úplnosť, integritu a premyslenie.

Na fotografii je chodba v jasných farbách a rohový šatník so zrkadlovými posuvnými dverami.

Farby dverí

Najbežnejšie farby:

  • Bielu. Úplne mení vizuálne vnímanie priestoru šatníkovej skrine a dodáva mu ďalšie svetlo, objem a priestrannosť.
  • Brown. Pevné a elegantné odtiene hnedej farby vám umožnia vytvoriť elegantný a ušľachtilý interiér.
  • Béžová. Dodáva pohodlie v miestnosti a vytvára skutočne prirodzenú atmosféru.

Literátové farebné riešenia vám umožnia správne usporiadať vnútorný priestor, skryť niektoré nedostatky, zvýrazniť zásluhy a dať situácii osobitný štýl.

Príklady dverí v rôznych štýloch

Šatníkové dvere a ich dizajn môžu byť zvolené v súlade s akýmkoľvek štýlom, ako je minimalizmus, Provence, podkrovie, škandinávske, moderný, klasický štýl a mnoho ďalších oblastí.

Na fotografii je interiér podkrovia v podkroví a šatňa s posuvnými posuvnými dverami.

Dvere šatník, môže byť pokračovanie štýlu miestnosti, v ktorej sa nachádza, alebo byť nezávislé rozhodnutie o návrhu.

Urobiť šatňu v izbách

Príklady zdobenia v rôznych miestnostiach.

spálne

Šatníkový priestor v spálni by mal nielen harmonicky dopĺňať interiér, ale byť tiež čo najužitočnejší. Vynikajúcou voľbou pre dekoráciu budú posuvné alebo skladacie modely, žalúzie dverí, priehľadné, zrkadlové vzory alebo látkové závesy na stropnej rímse.

Na fotografii je interiér spálne s látkovými bielizňami ako šatníkovými dverami.

Vstupná hala

Radové alebo posuvné plátno s originálnym a štýlovým dizajnom, vyrobené z prírodného dreva, MDF, drevotrieskovej dosky, kovu, plastu alebo skla bude vynikajúcou voľbou pre šatňu pri chodbe.

škôlka

Pre škôlku by ste mali v prvom rade vybrať vzory dverí z prírodných a ekologických materiálov. Tam budú vhodné posuvné, skladacie hluchý modely, plátna, doplnené zrkadlom, sklenené vložky, vyrezávané prvky, tenké elegantné závesy alebo záclony s jasnou potlačou.

Na fotografii je drevená stodola pre šatňu v interiéri škôlky pre dievča.

podkrovie

V závislosti od priestoru podkrovnej miestnosti sa najčastejšie používajú posuvné dvere, priehradky alebo modely hojdačky z prírodného dreva, MDF, drevotrieskových dosiek, skla, textilu alebo kompozitných materiálov.

Fotogaléria

Dvere do šatne predstavujú nielen fasádu praktického a pohodlného miesta na organizovanie a skladovanie vecí, ale sú aj dekoratívnym prvkom interiéru, pomocou ktorého môžete doplniť osobitosť a jedinečnosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár