Šedé závesy v interiéri +50 fotografií

Celkový dojem z miestnosti do značnej miery závisí od harmonickej kombinácie farieb jeho hlavných prvkov: steny, strop, podlaha, textil, tapety, nábytok. Prvá vec, ktorú musíte vybrať základnú farbu, len potom prejdite na výber zostávajúcich farebných kombinácií. Podľa tohto pravidla môžete ľahko vytvoriť požadovanú atmosféru v miestnosti, ako je pokoj a pokoj, alebo energický a energický. Vďaka záclonám majitelia apartmánov zdôrazňujú sofistikovanosť, serióznosť, eleganciu interiéru izby. Ich hlavnou výhodou je univerzálnosť. S ich pomocou môžete vytvoriť neutrálne pozadie, poskytujúce neobmedzené možnosti interiérového dizajnu. Okrem toho existuje niekoľko typov záclon - roll, Roman, bavlna, tyl, francúzsky, a tak ďalej.

Šedé závesy do obývačky

V prípade obývacej izby budú sivé farebné záclony dokonale ladiť s tmavými alebo svetlými tapetami rovnakej farby. Slúžia ako vynikajúce zázemie pre svetlejšie predmety, predmety, rôzne doplnky. Je však dôležité poznať niektoré nuansy, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere dekoratívneho materiálu tkaniny. Kľúčovým pravidlom je, že sivé závesy by mali byť o niekoľko tónov ľahšie ako hlavná farba nábytku a stien. Strieborným odtieňom je možné dosiahnuť vizuálny lesk a lesk ľubovoľným okolitým povrchom.


    

Pri výbere šedých závesov do haly stojí za to pozorne sa pozrieť na elegantné tkaniny: zamat, satén, satén a ďalšie materiály, ktoré sú ľahko zdobené závesmi. Záves na priechodke bude vynikajúcou voľbou pre vytvorenie esteticky krásnych záhybov. Rozmery závesov sa určujú v závislosti od krúžkov použitých ako spojovací materiál. Výrobky Velvet sú najlepšie v súlade s čalúnením nábytku, zaslúžene sa tešia veľkej popularite. Ak nemôžete prísť na to, ako dosiahnuť dokonalú kombináciu, stojí za to zdobiť miestnosť rôznymi maličkosťami. Či už ide o obrus, koberec, tienidlá, obyčajné obrúsky - to vám pomôže dosiahnuť harmóniu v miestnosti.

Grafitový tón je úplne nevhodný pre interiér obývacej izby kvôli jeho nadmernej saturácii.

Pre spálňu

Šedé závesy v interiéri spálne, vyrobené v jemných svetlých odtieňoch (perla, popol a iné), podporujú fyzickú relaxáciu. Takáto spálňa môže spôsobiť, že sa budete cítiť smutní, preto budete musieť mierne zmeniť atmosféru v miestnosti, pridaním jasných mäkkých vankúšov, vybrať si posteľnú bielizeň v modrých odtieňoch. Môžete tiež využiť skutočné kvety, dať ich do vázy.


    

Prostredníctvom závesov nepriehľadného zatemnenia môžete dosiahnuť úplnú tmu v miestnosti, ktorá bude obzvlášť dôležitá pre tých ľudí, ktorí sa dokážu prebudiť aj z jedného lúča slnka. Ak nie je slnko prekážkou, môžete si vybrať šedý závoj, ktorý bude vyzerať skvele v takmer každej spálni. Tí, ktorí nie sú priaznivcami monotónnosti v dizajne, môžu bezpečne rozriediť paletu dvojicou ďalších farieb.


    

Záclony s ozdobami a pruhmi musia byť vybrané tak, aby nevynikali z celkového obrazu a priťahovali zvýšenú pozornosť.

Pre kuchyňu

Mnoho monofónnych kuchýň, kombinujúcich rôzne odtiene rovnakého tónu, možno nazvať len nudné a svetské. Ak chcete, aby výzdoba miestnosti bola naozaj krásna alebo dokonca luxusná, potrebujete správnu kombináciu. Kuchyňa na slnečnej strane je zdobená objektmi bielej, šedej, modrej, modrej alebo zelenej farby. Je vhodné použiť fialové a modré, v kombinácii so sivou - tu všetko závisí od celkového rozsahu a štýlu. Ak je to potrebné, mierne rozptyľujte slnečné lúče pomocou tylu alebo mušelínu. Ak sú okná orientované na severnú alebo severozápadnú stranu, všetky tie isté biele alebo sivé odtiene sprevádzané červenou, žltou alebo ružovou farbou budú užitočné na vytvorenie teplej a útulnej atmosféry.


    

odtiene sivej

Paleta predmetnej farby je tak široká, že ju možno úspešne aplikovať doslova všade. Svetelný záves je univerzálny, dá sa použiť v miestnostiach s rôznym osvetlením v kombinácii so striebornými a chrómovými prvkami nábytku, čo je priaznivo porovnateľné s čiernymi výrobkami, ktoré sú úplne nevhodné pre miestnosti s malou veľkosťou.

Tmavé závesy na tón - to je najlepšie riešenie pre slnečné izby, ktoré sú navyše v kombinácii s ľahkými stenami a nábytkom, ako je farba bambusu. Väčšinou v interiéri sa používajú výrobky z popola, šedo-fialovej, bridlice, striebra, perlového odtieňa. Dokonale zapadajú do doslova akéhokoľvek štýlu: od klasického a barokového až po moderné a špičkové technológie. Výrobky z prírodných tkanín s potlačenými kvetinovými obrázkami sa zmestia aj do Provensálskeho dizajnu.


    

Tmavo sivé závesy je možné zvoliť, ak má obývacia izba premyslené osvetlenie s dostatočnou úrovňou osvetlenia.

Kombinácia s farbami interiéru

Celý rad farieb je možné jednoducho kombinovať na základe viacerých všeobecných pravidiel:

 • akékoľvek chladné kovové prevedenie sa riedi tradičným teplým pozadím.
 • dodať sivastú farbu teplú náladu, naopak, pridávajú studené tóny;
 • použitím bielej, čiernej, hnedej farby môžete dosiahnuť optimálnu kombináciu;
 • dymový variant musí byť kombinovaný s pomarančom, malinou a červenou. Ide dobre s farebnými neónovými tkaninami.


    

 • Farba jaseňa sa odporúča doplniť zlatom a krémom;
 • kyslé ružové, citrónové, oranžové variácie dokonale ladia s perlovým tieňom;
 • Šedo-perlové tóny v kombinácii s akýmkoľvek zeleným tónom: od šalátu a najjasnejšieho smaragdu až po najtmavší khaki;
 • výrobky z popola by mali byť doplnené bielymi, béžovými, smotanovými, zlatými tónmi;
 • svetlé povrchy sú harmonicky kombinované s modrou, svetlozelenou, tyrkysovou, karmínovou, šarlátovou;
 • predmetná opona musí byť vybraná o niekoľko tónov jasnejšie ako základná farba nábytku alebo stien miestnosti;
 • strieborné tóny môžu byť zvýraznené rôznymi lesklými doplnkami;
 • aby sa zabránilo preťaženiu svetlých odtieňov na pozadí záclon, stojí za to znížiť ich počet;
 • antracitová bridlica sa používa v moderne zariadených izbách.


    

Najlepšia kombinácia sa dosahuje s bielymi alebo neutrálnymi pastelovými tónmi.

záver

Vďaka šedým závesom môžete dosiahnuť požadovaný efekt nenápadnosti, ktorý niekedy chýba. Vyzerajú ušľachtilé, štýlové a do určitej miery luxusné. Okrem toho sa tieto záclony môžu dostať v tej istej miestnosti s jasnými a dokonca vnímavými tónmi, ktoré poskytujú dostatok priestoru pre experimenty s kontrastmi.


    

Nezabudnite na doplnkové príslušenstvo: korálkové nite, jemný volánik, zapínadlá a drapáky. Hlavným pravidlom v dizajne miestnosti, ktorá by sa mala mať na pamäti, je starostlivé zavedenie výrazných akcentov, pretože zriedka spôsobujú nedostatok konzistencie vo vzhľade súboru miestnosti. Šedé závesy - materiál, na ktorom je kontraindikovaný, pretože textúra je veľmi jasne zobrazená.

Zanechajte Svoj Komentár