Design nápady špajzu v byte

Jedna z najmenej pozoruhodných izieb, sklad, slúži ako úložisko objektov, pre ktoré v ostatných miestnostiach nebolo miesto. V starých bytových domoch sú veľmi nepohodlné a malé. V nových budovách niekedy nie. Šatníkové izby vytlačili podkrovie z každodenného života, triedili svoje funkcie. Z tohto dôvodu je zmysluplné vybaviť vašu "špajzu" pre každú miestnosť zvlášť. To bude vyžadovať určité permutácie. Voľné miesto je možné naplniť kuchynským riadom, oblečením, obuvou, náradím, rozmernými predmetmi. Usporiadanie bytu so skladovacími priestormi je celý rad výhod. Ako poriadok, organizácia, ľahký prístup k objektom, estetika. V apartmánoch bude minimálne 3-4 vhodné miesta pre sklad. V súkromných domoch je výber miesta ešte jednoduchší.

Vlastnosti a možnosti pre organizáciu špajze

Táto miestnosť je zvyčajne malý priestor, v ktorom je pomerne ťažké triediť objekty. Skladovacia miestnosť sa často stáva zbytočnou pri prestavbe. Najmä vzhľadom na to, že jeho úloha je obmedzená na dočasné uskladnenie sezónneho oblečenia, zbytočných vecí, "maskovania" vecí, ktoré nechcete umiestniť na iné miesto. V tomto ohľade je dôležité usporiadať priestor s alebo bez skrine. Skladovacie priestory sú vybavené sklopnými alebo posuvnými dverami.

Vo veľkých bytoch je tiež otvorený a niekedy ide do steny. Jedným z najziskovejších dispozícií je skombinovať s šatníkovou skriňou. Ak je byt malý, potom je lepšie zorganizovať otvorenú špajzu v kuchyni a zároveň uvoľniť niektoré kuchynské potreby. Skriňa v rohu je zariadená v malej dielni. Ak má dom kanceláriu, potom určite nájde vhodné miesto na uloženie nedôležité veci.

Vo výklenku alebo v skrini

V uzavretej komore nie je zvyčajné zavesiť oblečenie, pretože to bude pokaziť jeho vôňu. V súlade s tým nie je potrebné umiestniť okrem políc viac priestoru. Ak sú v byte výklenky - mali by ste ich používať v plnej miere. A ak sú výklenky prítomné v rôznych miestnostiach, objekty môžu byť distribuované podľa ich účelu. Ďalším spôsobom - použitie voľného šatníka. Potom budú objekty zaberať jednu rovinu a zmizne potreba prázdneho priestoru medzi policami. Navyše, v skrini je miesto pre vešiaky. A tiež - zariadenia na umiestnenie žehliacich dosiek, zásuviek, háčikov a pod. Dvere priehradky môžu byť ponechané široko otvorené, aby sa zachovala cirkulácia vzduchu na správnej úrovni. V dvojposchodovej budove je lepšie umiestniť šatník na chodbu pod schody. Ak ešte nie je skriňa zakúpená, mali by ste venovať pozornosť modelom s priehľadnými dverami.

Môžete optimalizovať využitie priestoru zmenou spôsobu otvárania skladu na základe skrine.


Mŕtvy koniec chodby

Chodby s slepou uličkou poskytujú ďalšiu alternatívu k bežnému skladu. V chodbe v tomto prípade nebudete potrebovať skriňu, alebo aspoň bude možnosť zvýšiť kapacitu samotnej vstupnej haly. Ostatné izby sa zase uvoľnia z šatne. Dôležitou výhodou chodby ako úložného priestoru je úplná sloboda pohybu. To umožní vykonávať permutácie bez prekážok. Ak budete chcieť, objavia sa nové police a staré police zmiznú a ich výška sa nastaví. Pri zohľadnení vynikajúcej ventilácie by sa možnosť umiestnenia vo výklenku v chodbe mala považovať za optimálnu. Široká slepá ulica je lepšie usporiadať v troch radoch vo forme obráteného písmena "W". Je to trochu horšie, ale diagonálna (uhlová) verzia je svojím vlastným spôsobom dobrá. Bohužiaľ, len malý počet chodieb má slepú uličku vhodnej veľkosti.

Balkón zadok

Existuje niekoľko možností. Je to buď skriňa alebo otvorené / zatvorené police, alebo použitie priestoru za stenou. Teoreticky, môže byť zničený získaním príslušných oprávnení. V bytových domoch je možná expanzia priestoru vďaka sušičke. Táto metóda však nestojí za strávený čas. Je lepšie, aby police a skrine. V zime je balkón studený, takže skladovací systém by mal byť uzavretý a tiež ohriaty. Je však lepšie ponechať otvorené poličky - pre uhorky. V lete by mali byť veci zakryté slnkom, napríklad pomocou roliet na oknách. Materiály ako plast a preglejka sú vhodné na montáž vlastnými rukami. Okrem toho budete potrebovať tesniacu hmotu. Je možné povrchovo upravovať dekoratívne pomocou obloženia. Skladovanie na balkóne je ideálnym riešením pre stiesnené apartmány.

V miestnosti

Skladovacia miestnosť je niekedy súčasťou obývacej izby. Tvar je lineárny, tvaru U, tvaru L alebo trojuholníkového tvaru. V spálni, napríklad, môžete usporiadať oddiel alebo opona - tak, aby nedošlo k porušeniu integrity interiéru. Ako alternatívu zvážte kombináciu so šatníkovou skriňou. Vo veľkej obývacej izbe s niekoľkými zónami bude šatník vyzerať veľmi organicky. Kancelária sa vyrovná s úlohou priestoru pod šatníkom. A ak dom má podkrovie, bude to najlepšia voľba. V štúdiových apartmánoch sa priestor pre interiéry často využíva ako skladové minikamory. V kuchyni sa výklenky používajú ako špajza av neprítomnosti dier v stene sa pridáva skriňa a miesta na zavesenie predmetov sú usporiadané. Vo veľkých domoch je kuchynská špajza zariadená vo vonkajšom rohu. V tom istom čase skladujú spotrebiče, kuchynské potreby, korenie.


Možnosti priradenia nohavičiek

Medzi hlavné možnosti - ako:

 1. Šatník.
 2. Izba pre kuchynské potreby.
 3. Miesto pre hračky.
 4. Mini práčovňa.
 5. Workshop.
 6. Domáca kancelária.

V stiesnených bytoch v skladoch sú zmiešané všetky druhy zariadení. Pre ergonómiu a estetiku sa odporúča definovať jeden účel. Jedným z najobľúbenejších prvkov je umiestnenie oblečenia a topánok. Čím väčšia je miestnosť, tým väčšia je pravdepodobnosť takejto priority. Podkrovie môže byť pokračovaním kuchyne v doslovnom alebo obrazovom zmysle. Takže ak miestnosť mala dvere, je lepšie ju odstrániť, pretože medzi kuchyňou a komorou sa bude často musieť pohybovať. Niekedy je špajza vybavená pre detské hračky. Dôvodom sa najčastejšie stáva neporiadok v detskej izbe a jej malá veľkosť.

Sklad sa niekedy premení na dielňu. V najmenších apartmánoch z neho urobte mini kanceláriu s rýchlym prístupom ku všetkým počítačom a digitálnym zariadeniam. Pomerne často v zadnej miestnosti je umiestnená práčka - pre niekoho bude táto možnosť ekonomická, pre iných - neprijateľná.


šatňa

Skladovací priestor určený na oblečenie je veľký modul s otvorenými a uzavretými prvkami. Ak byt poskytuje priestor pre úžitkovú miestnosť, potom to bude len nájsť nábytok súbor požadovanej konfigurácie. A ak nie, šatníková skriňa je lepšie organizovaná ako cieľová zóna alebo časť obývačky. Budete potrebovať zrkadlo, vysokokvalitné osvetlenie, určitý počet spodných uzavretých a otvorených políc, ako aj horné police pre málo používané veci. Pre oblečenie je funkčný vytvorený vo forme háčikov, tyčí s vešiakom, organizátorov, krabíc na topánky.

Položky rôznych ľudí sú lepšie vedené oddelene. Obuv sa odporúča skladovať bez krabíc. Mali by ste sa zbaviť darčekových tašiek s malými predmetmi. Oblečenie je triedené podľa kategórie (tričká, svetre, nohavice, vrchné odevy, topánky), z ktorých každá podľa odrody (topánky, tenisky, tenisky).


Organizácia kuchynského priestoru

Kuchynské miestnosti sú populárne na Západe a sú zvyčajne určené na umiestnenie v malom súkromnom dome. Aj v Rusku je dispozícia, keď má kuchyňa vlastne vlastný podkrovie. Niekto má takúto možnosť a zvyšok bude musieť použiť skrinku ako ďalší úložný priestor. V kuchyni špajzu obsahujú buď potraviny alebo kuchynské spotrebiče a riad, a ak je špajza v byte nie je ako taký, potom často nástroje, domáce materiály.

Umiestnite skrinku do blízkosti pracovného priestoru. Tam musíte dať prostriedky na skladovanie potravín. Je žiaduce, aby sa nápisy na obsahu rýchlo navigovali. Špeciálne vybavené kuchynské pokračovanie je v každom prípade funkčnejšie, pretože pomáhajú vykladať miestnosť, eliminujú potrebu ďalšieho objemného nábytku. Miesto pre ďalšie skladovanie by malo byť rozdelené do troch zón: spodná pre zásuvky, stredná pre hlavné zariadenie a horná pre ďalšie veci, ako sú obrúsky a uteráky.
V prvom rade je lepšie sa držať v kuchynskej linke:

 • nakladaná zelenina;
 • fľaše na víno;
 • koreniny;
 • obilniny.

V uzavretej skrini nebolí, aby sa otvor pre prístup do zásuvky.


Skladovanie detských vecí

Detské hračky sa nakoniec hromadia v malých skupinách a deti nechcú obnoviť poriadok alebo nemajú čas ich rozobrať. Potom by v špajzi mali nájsť miesto pre detské oblečenie. Časť prenesených položiek zase uvoľní priestor pre hračky. Po preskupení sa udržanie poriadku stáva ľahším. Ďalším spôsobom je rozšírenie skladovacích zariadení v samotnej škôlke. Hračky by sa mali skladovať na spodných poschodiach vo viacerých nádobách. Veľké - miesto pod posteľou. Dieťa nebude ťažké nájsť a dostať to, čo potrebujete.

Horné vrstvy improvizovaného skladu by mali byť naplnené osobnými predmetmi. V blízkosti je šatníková skriňa na obuv a vrchné oblečenie. Optimalizáciou priestoru sa deti naučia udržiavať poriadok. Aby bol proces čistenia pre dieťa zaujímavý, musíte dostať koše, krabice a nádoby rôznych farieb.


Práčovňa

Originálne a krásne riešenie, vďaka ktorému bude možné uvoľniť kúpeľňu alebo kuchyňu pred nadmerným zaťažením. Úschovňa batožiny je rozdelená do troch úrovní. V spodnej časti dajte jednu alebo dve práčky. Druhá možnosť je vždy lepšia: nie je potrebné usporiadať front. Druhá vrstva - na posteľ, vankúše, oblečenie. Okrem toho sú umiestnené detergenty a prášky. V treťom sa nachádzajú krabice s rôznymi predmetmi, vrátane tých, ktoré je potrebné pravidelne umývať. Kôš so špinavým oblečením položeným na podlahu.

Umývačky riadu môžu byť pridané do práčok. Aby bola možnosť v zásade možná, musí byť komunikácia umiestnená v prístupnej vzdialenosti od miniprádla. Technicky existujú dve možnosti: dve práčky pri stene alebo jedna na druhej a police na boku.

dielňa

Podľa týchto potrieb zvyčajne prideľujú cieľovú miestnosť. Dielňu špajzu budú potrebovať zástupcovia niektorých profesií a remeselníkov. V priestore skrine potom je stôl - pre malé práce. V blízkosti je potrebné udržať spájkovaciu stanicu a sadu nástrojov. By mali získať kontajnery s časťami pre hardware. Ak nie je k dispozícii, je potrebné zabezpečiť ventiláciu. Časť steny by mala byť ponechaná na umiestnenie veľkej dosky.

V tej istej komore si môžete uchovať rôzne šnúrky, káble, uniformy, súpravy na opravu, domáce spotrebiče, vrátane dočasne nevyužitých. Všetky staré doplnky sú tiež vytvorené niekde v blízkosti - zámky, zipsy, gombíky, gombíky, západky. Pre usporiadanie skladovacích priestorov budú vhodné skladovacie systémy. Najviac nepodstatné položky je lepšie vziať do pivnice alebo garáže.


Pracovisko - mini-kancelária

Malá pracovňa úžitkovej miestnosti je skvelým miestom na umiestnenie notebooku, digitálneho vybavenia a kníh. Predstavuje malú miestnosť, najlepšie bez dverí. Napríklad otvorený šatník oproti oknu. Avšak, ak je obchod v obývacej izbe, môžete bezpečne otvoriť dvere dokorán a sedieť pri stole. Vnútri budete musieť nainštalovať osvetľovacie zariadenie. V sklade podľa vlastného uváženia by mali používať organizátori kancelárií, magnetické tabule, vrecká.

Všetko, čo je potrebné pre domáce mini-kancelária je otvorenie dostatočne široká, aby sa zmestili stoličky do neho. Zvyšok nuansy môže byť opravený alebo prepracovaný. Kreatívni ľudia by mali nasledovať myšlienky v živote, ako aj všetkých tých, ktorí potrebujú mať organizovaný prístup k práci. Spíž s pracovným priestorom pre mini-kancelária bude moderná a štýlová izba.


Štýl dizajnu

Malý priestor obmedzuje implementáciu nejakého štylistického smeru, ale je to dosť pre „domáce“ a útulné. Štýly ako Bauhaus, Provence, Loft a Scandi sú navrhnuté na dokončenie skladu. Bauhaus je čistá funkčnosť. Úžitková miestnosť v tomto prípade je vyrobená s užitočnými úhľadne vyrobenými zariadeniami. Provence - mäkkosť palety farieb. Mali by ste kúpiť kontajnery v svetlých teplých farbách: škatule, krabice, podnosy.

Ak chcete štylizovať klenbu pod podkrovím, musíte pridať železo a odreniny. V tomto prípade budete musieť pracovať so stenami, napríklad odstrániť tapetu. Škandinávsky štýl znamená minimálny počet svietidiel, veľa belosti a svetlé akcenty. Táto možnosť je viac pre dekoráciu, nie pre funkčnosť. Pomocou miešania objektov podľa farebného princípu môžete realizovať pestré štýly boho a gýča.


Farebná paleta

Všetko záleží na tom, ako miestnosť používate. Ak hovoríme o šatníku, určite sa vyberie monotónna farebná schéma. To platí pre prispôsobenie farby políc a steny. Nábytkové moduly by mali obsahovať maximálne dve alebo tri podobné farby. Ak je špajza v kuchyni, sú vhodné tlmené tóny alebo opakovanie farebného dizajnu hlavného priestoru. Skladisko s detskými hračkami musí byť jasné a farebné, pohodlné a bezpečné pre dieťa.

Mini-bielizeň sa najlepšie vykonáva v bielych alebo pastelových farbách. Svetlé odtiene sú tiež dôležité pre domácu kanceláriu improvizovaných. Dielňa môže byť vykonaná v akejkoľvek farbe, ale biela je vhodnejšia, pretože nástroje sú jasne viditeľné na pozadí. Klasická možnosť pre všetky sklady je svetlohnedá, farba drevených dosiek.


Možnosti dokončenia

Návrh a príprava priestorov zahŕňa tieto komponenty: t

 • povrchová úprava;
 • Vetracie zariadenie;
 • organizácia osvetlenia;
 • výber dverí a nábytku.

Vzhľadom k tomu, skladovací priestor je obmedzený na niekoľko metrov štvorcových, nie je toľko možností dokončenia. Voľba je hlavne medzi realizáciou rozpočtu a štýlovým dizajnom. Farby, tapety a panely - to je spôsob, akým sú steny a stropy. Podlaha sa bežne používa ako dlažba, linoleum alebo laminát. Vetranie je potrebné umelé aj prírodné - na zlepšenie skladovacích podmienok. Medzi osvetľovacími zariadeniami by ste mali vybrať najbezpečnejšie, najlepšie nastaviteľné modely. V šatníku je možné osvetlenie vykonať vo všetkých uzavretých sekciách.

Voľba dverí je vyrobená zo štandardnej zostavy - veslo, posuvné alebo skladacie. A konečne, skladovací systém je vybraný z karosérie, sieťových a rámových variácií. Ak je veľa vecí, potom by sa mal uprednostniť prípad, a ak je prioritou poradie - jeden z posledných dvoch.

Paul

Ak je skriňa je otvorená časť obývacej izby alebo kuchyne, potom zmena podlahy na inú sa neodporúča. V ostatných prípadoch sa používa dlaždica alebo linoleum. Podlaha musí byť vystavená škodlivému účinku, preto kľúčovým aspektom je trvanlivosť materiálov. To je kategoricky neodporúča robiť koberec: rýchlo sa znečistí, je ťažké presunúť objekty cez to.

Aby sa zabránilo možnému poškodeniu podlahy, či už je to dlažba, laminát alebo linoleum, musíte najprv urobiť strop a steny. Čo presne je na prvom mieste závisí od veľkosti. Vo veľkej skrini je strop najprv dyhovaný. Pri dokončovaní podlahy by sa tiež mala zohľadniť okolitá teplota. Ak sa do miestnosti dostane priame slnečné svetlo, dlaždica môže čiastočne kompenzovať zvýšenie teploty.

steny

Práce sa vykonávajú v nasledujúcom poradí:

 • Čistenie
 • Sušenie.
 • Dezinfekcia.
 • Aplikácia obkladovej vrstvy (v niektorých prípadoch budete potrebovať latu).

Steny sú v prípade otvorených konštrukcií znečistené predmetmi a naopak, ak je nábytok skrinka, sú skryté. V druhej verzii, nebudete potrebovať obrázky na stenu a tak ďalej. V prvom prípade musí byť povrch odolný voči škvrnám. Ideálne tapety, obloženie stien.

Bielenie však bude pre niekoho viac známe. Ak je zvolený materiál obloženie, budete potrebovať latovanie. Povrchová úprava v každom prípade začína injektážnou hmotou: hrbole sú odstránené zo stien. Toto je najčastejšie používané brúsne pletivo. Táto fáza je obzvlášť dôležitá pre lepenie tapiet, pretože na ich textúre sa objavia aj malé nepravidelnosti. Potom sa steny vyčistia od najmenších znakov huby a nastriekajú sa zo spreja. Potom musíte sušič budovy vyschnúť. Potom sa namontuje sústruženie typu U alebo C a začína konečná fáza dokončovania.

strop

Vrchol, ako obvykle, je svetlý: nebude to zlé, ak si ho vymaľujete biely. Pre zadnú miestnosť však neexistujú žiadne osobitné požiadavky. Где бы оно ни находилось, главное - это поддержка освещенности на оптимальном уровне. Шпаклевка - первый вариант, в оттенках от белого до салатового. Заменить ее, конечно, может обычная акриловая краска.Ďalším riešením je zavesený strop. Svietidlá sú tiež namontované na ňom. Menej často sa však používajú aj plastové a MDF panely. Tieto možnosti sú neodmysliteľnou súčasťou dekorácie v "drahom", exkluzívnom štýle. Bežná tapeta je tiež použiteľná. A okrem nich aj netkané a tekuté.

Najväčšia neštandardná a krásna možnosť je samonivelačný strop s jasným 3D vzorom. Toto je alternatíva k MDF panelom pre drahé povrchové úpravy. Existuje mnoho metód navrhovania, ale v každom prípade by mali byť materiály šetrné k životnému prostrediu a dobre vonia.

ventilácia

Sklad, ako otvorená časť miestnosti, nepotrebuje nútené vetranie. Uzavreté miestnosti sa zvyčajne privádzajú do systému vetrania počas fázy výstavby. To však nestačí a v skrini vo vzduchu sa neustále hromadí prach a mikročastice. Na zvládnutie problému pomôže otvorenie v blízkosti stropu a podlahy. Expanzia poskytnutého ventilačného potrubia čiastočne zlepší situáciu. Pevný dvere je lepšie nahradiť list s otvormi. Je lepšie upevniť bariéru medzi rámom dverí a plátnom tak, aby sa dvere nikdy nezatvárali úplne.

V zadnej miestnosti nainštalujte malú klimatizáciu alebo ionizátor. Môžete tiež organizovať tok vzduchu z ulice. Hrubá záclona - skvelá pre šatníkovú skriňu - spoľahlivo chráni pred zápachom, ale neznamená, že je ťažké pohybovať sa.

osvetlenie

Bez osvetlenia sa sklad stáva ponurým. A bez dobrého osvetlenia sa všetky činnosti vykonávajú pomalšie. Na základe dlhoročných skúseností by sa ako osvetlenie mali používať stolové a vstavané reflektory. V hornej časti miestnosti nastavte otočný kryt alebo panel s viacerými otočnými svetlami.

Nábytkové sekcie sú najlepšie zakúpené so vstavaným osvetlením, ktoré sa spúšťa pri otváraní alebo približovaní. Užitočné môže byť automatické osvetlenie s LED lampami. Nemôžete používať závesné lustre a nástenné svietidlá, ako aj iné osvetľovacie zariadenia, pri ktorých je vysoká pravdepodobnosť poškodenia v bežnej skladovacej miestnosti alebo v šatníku. Nie je tiež potrebné montovať lampu do spodnej časti skrine, pretože môžu byť rozbité dopadom padajúcich predmetov. Účinok osvetlenia je zosilnený zrkadlami.

Plniace skladovacie systémy

Plniace systémy skladov: t

 • kostra;
 • mesh;
 • Voľne stojace.

Prvým poddruhom je štruktúra regálov a horizontálnych prvkov: police, zásuvky, tyče. Druhým typom je súbor oddelení, väčšinou otvorený. Systémy trupu sa skladajú zo základne (alebo základov) s rôznymi časťami. Niekedy sú takéto rámy zostavené z niekoľkých modulov karosérie. Pre kuchynskú miestnosť bude potrebné sieťové koše a háčiky. V šatni by mali byť tiež k dispozícii šikmé moduly pre topánky, organizéry pre kravaty a opasky. To isté platí pre vybavenie pre vrchné odevy a kostýmy. Uprednostňujú sa otvorené možnosti ukladania. Ochrana pred prachom je tiež potrebná - pomôžu vám priestranné priestory. Nezabudnite na moduly pre starostlivosť o obuv a oblečenie. Sklad je v každom prípade rozdelený do 3 podmienených zón. Dno pre veľké / ťažké objekty, široká hlavná oblasť v strede a horná časť pre zriedkavo používané veci. T

Výber dverí

K dispozícii sú tri hlavné možnosti: hojdačka, sklopná, sklopná. Plátno hojdačka dvere ideálne otvory. Okrem toho v prípade spätného rázu nie sú potrebné. Tretím najbežnejším variantom je dizajn so sklopnými dverami, tzv. "Akordeón". Špecifický typ, model a veľkosť sa vyberajú s prihliadnutím na vlastnosti otvárania, funkčné zaťaženie a možnosti situácie. Nemalo by sa prehliadať štýl dizajnu.

Ak sú steny a nábytok v susednej miestnosti už hotové určitým spôsobom - dvere budú musieť byť presne vybrané z týchto úvah. Preto je lepšie zvoliť štruktúru dverí vopred. Nedávne trendy naznačujú potrebu konzistencie farieb dverí a stien namiesto ich kontrastu. Nenechajte sa zavesiť na dvere potrebuje. Niekedy je lepšie mať niečo ako oddiel alebo opona.

záver

Usporiadanie komory sa spravidla uskutočňuje bez akýchkoľvek technických ťažkostí. Je to však náročný proces, najmä ak robíte všetko vlastnými rukami. Ak chcete začať pracovať, mali by ste premýšľať o tom, prečo potrebujete špajzu. Je možné, že existuje možnosť urobiť bez neho, alebo dokonca prepísať priestor vhodnými transformáciami. Majitelia obytného priestoru premieňajú špajzu na šatníkovú skriňu alebo mini-sklad pre potraviny a kuchynské potreby. Niektorí dokonca skrývajú šatňu do práčovne. Najviac kreatívny môže byť pracoviskom pre počítač. Oprava skladu pozostáva z viacerých povinných komponentov. Najprv zvolený štýl a dokončovacie materiály. Potom sa usadila ventilácia. Keď sú steny pripravené, bude to sklad skladovania. Ďalej je osvetlenie - záverečná fáza práce. Potom, čo všetky tieto akcie len vyriešiť.

Zanechajte Svoj Komentár