Nápady dizajnu garáže +75 interiérových fotografií

Najväčším problémom pre majiteľov automobilov je nákup alebo výstavba a usporiadanie garáže. Táto otázka je najakútnejšia v metropolitných oblastiach, kde ceny za štvorcové metre uhryznú, a nechcete, aby sa vaše „prehltnutie“ na ulici v daždi a snehu. Pre motoristov existuje len niekoľko možností:

 • Platené kryté parkovisko. Má vysoké náklady, takže nie každý si môže dovoliť taký luxus. Platba sa vykonáva mesačne, ako za prenajatú izbu.
 • Odkryté parkovanie. Rieši len jeden problém: neustále hľadanie miesta pre auto v blízkosti domu.
 • Prenájom garáže. Pri dlhodobom používaní bude zaplatená suma rýchlo prevyšovať náklady na samotnú budovu.
 • Nákup hotovej garáže alebo stavba od nuly. Konečným snom každého motoristu.

Individuálna garáž bude stáť niekoľko rokov, nebude žiadať „jesť“ a dovoľuje vybaviť plnohodnotnú dielňu vo vnútri.

Pre vlastníkov súkromných lokalít tento problém rýchlo stráca svoj rozsah. Ak chcete vytvoriť útulné hniezdo pre auto, stačí si vybrať miesto, pripraviť si projekt, kúpiť materiál a začať budovať vlastné ruky alebo prilákať tím špecialistov. Po tom, čo je „box“ pripravený, môžete prejsť k najpríjemnejšej časti procesu - dizajnu. Dizajn garáže sa viac zameriava na funkčnosť ako na krásu. Aj keď to neznamená, že miestnosť nemôže mať elegantný estetický vzhľad. Táto nuancia je často nie je venovaná pozornosť, a tým urobiť chybu. Výsledkom je, že väčšina garáží je typická budova s ​​preplneným nábytkom vo vnútri. Na svojich policiach sú uložené nielen nástroje potrebné na údržbu strojov, ale aj "potrebné" odpadky, ktoré dom nemá kam uložiť. To je biotop konzervy, handry, starý nábytok a rozbité lyžiarske palice. Interiér garáže má tiež svoje vlastné štýly a špeciálne dizajnérske riešenia. Zoberme si zaujímavé nápady, ktoré sa aktívne využívajú na zabezpečenie výzdoby interiéru podľa princípu: nielen pohodlne, ale aj krásne.

Návrh projektu

Podľa typu ubytovania sú garáže podmienene rozdelené do troch kategórií:

 • Vstavaný do domu. Takáto garáž je zahrnutá do projektu bytovej výstavby a stavia sa súčasne s ňou. Najčastejšie, v priestoroch dávajú prízemie alebo suterén. Zvyčajne má dva východy: z ulice az obytnej časti domu. Prax je široko používaný vlastníkmi bytov krajiny.

 • Rozšírenie. Po výstavbe domu po výstavbe domu. Možnosť je optimálna v prípadoch, keď sa miesto nemôže pochváliť veľkou plochou, a brána z obytnej budovy "jednoducho nič."

 • Samostatná garáž. Je to samostatná budova, ktorá je najčastejšie postavená pri bráne a má priamy prístup na ulicu.

Tiež vzory sú klasifikované podľa materiálu realizácie:

 • Major. Spravidla je stavba postavená z tehál. Poskytuje osvetlenie a kúrenie. Takáto garáž bude trvať viac ako tucet rokov.

 • Dočasný. Zvyčajne pre stavebníctvo používajú "improvizované" materiály: drevo, paluby, kov. Dočasná výstavba môže byť ako plnohodnotná garáž so stenami a otvorené parkovacie miesto pod prístreškom. Zvyčajne sú také svetelné konštrukcie postavené, zatiaľ čo majitelia stavieb sú zaneprázdnení stavbou obytného domu. Výpočet je, že garáž bude slúžiť niekoľko rokov, a potom, keď príde príležitosť, bude nahradená kapitálovou štruktúrou. Ak urobíte všetko kvalitatívne, dočasné sa stane trvalým.

 • Kombinovať. Stavba môže trvať len niekoľko dní. Pre-buy ready-made kovový rám, ktorý je inštalovaný na základný kapitál. Vonkajšia konštrukcia je opláštená profilovaným plechom, obložením alebo blokovým domom.

 • Drevené. Postupne stráca svoju pozíciu, nie je schopný odolať konkurencii tehál a penového betónu. S riadnym spracovaním im neprinesie trvanlivosť.

 • Kov. Najbežnejšia možnosť rozpočtu. "Hodnosti" týchto budov zdobia garáže komplexy v mestách.

 • Penový betón. Takmer bez nedostatkov. Garáž udržuje teplo dobre a materiál je ohňovzdorný.

V kruhoch znalcov krásy ide príslovie „divadlo začína závesom“. Analogicky môžeme povedať, že motoristický dom pochádza z garáže. Príprava projektového projektu sa zvyčajne vykonáva súbežne s vypracovaním plánu budúcej výstavby. Môžete to urobiť sami alebo si pripraviť nápady z internetu alebo špecializovaných časopisov. Ak máte dobrý vkus, je lepšie dať prednosť prvej možnosti. Nielenže bude tento proces fascinujúci, výsledok bude jedinečný svojou jedinečnosťou.

V procese prípravy môže nastať otázka: je potrebné vytvoriť návrh projektu podobnej stavby, alebo neskôr „ísť sám“. Určite potrebné. Ak ozdobíte nábytok po tom, čo budete musieť prispôsobiť tomu, čo už bolo postavené. Príprava projektu v predstihu vám umožní zmeniť rámec pre preklad zaujímavých nápadov, ak sa do nich pôvodne nezmestili, to znamená, že celý projekt garáže môžete vo fáze plánovania prepracovať.


    

dispozície

Plánovanie garáže začína výberom miesta pre jeho umiestnenie a výpočtom rozmerov. So staveniskom je všetko celkom jednoduché, vyberá sa podľa princípu „pohodlného vstupu“. Minimálne rozmery miestnosti sú upravené záväznými normami: dĺžka 5 ma šírka 2,3 m pre jedno „parkovanie“ pod vozidlom strednej triedy. Pri vytváraní plánu je okrem toho potrebné zohľadniť požiadavky na ochrannú zónu zariadenia: ďalších 0,5 m od každej strany. Tieto výpočty zabezpečujú len správnu prevádzku garáže pre hlavný účel, pričom je však potrebné brať do úvahy oblasť, kde budú skladovacie systémy umiestnené. Tu sa riadia odhadovaným počtom nástrojov a špeciálnych inštalácií: brúsky, spojky, zdviháky, náhradné kolesá a kovový pracovný stôl. Na čistý list papiera je potrebné vizualizovať budúce umiestnenie každej časti, načrtnúť systémy podmieneného skladovania: police a skrine. Táto technika pomôže správne naplánovať veľkosť garáže.


    

štýl

Všetky štýly, ktoré sa používajú pri navrhovaní obytných miestností, sú vhodné aj na usporiadanie garáže, ale označujú „zlatú“ trojku organicky tečúcou do tejto miestnosti. Vyzerá to dobre v podkroví, ktoré kombinuje "priemyselné" povrch s drahými stavovými prvkami interiéru. Tehlové steny - vizitka „česanej“ priemyselnej v tejto miestnosti vyzerá harmonicky. Osobitná pozornosť je venovaná osvetleniu podkrovia: musí byť veľa zdôrazniť kombináciu luxusu a nedbanlivosti. Hladké povrchy, množstvo „vylešteného na lesk“ kovu, drevo v dekore a jednoduchosť v líniách sú charakteristické pre modernú garáž. Technická výmena miestnosti sa zmení na interiérové ​​doplnky. V americkom vidieckom dreve sa podrobne používajú staré kovové a kockované textílie typické pre srdce Yankee. Dobrým riešením by bolo usporiadanie oddychovej miestnosti v kombinácii s garážou. Táto prax sa nachádza v západných krajinách, keď sú v tejto miestnosti inštalované biliardové stoly, mini-bary alebo miesto na spanie. Majiteľ domu bude schopný urobiť dlhú opravu a v prípade potreby si ľahnúť alebo odpočinúť.


    

Povrchová úprava podlahy

Úlohou podkladu v každej garáži je betón. Niektoré nechávajú tento povlak bez povrchovej úpravy. Vlastne podobné riešenie pre dočasné budovy alebo "studené" štruktúry. V iných situáciách je podlaha vyrobená z nasledovných materiálov:

 • Maľovať. Rozpočet možnosť, ktorá bude len uľahčiť čistenie miestnosti, ale nebude posilňovať svoje základy.
 • Obklady (dlažba alebo keramika).
 • Drevené podlahy.
 • PVC obklady alebo gumové dosky. Materiál sa vzťahuje na lacný, ale je horší výkon na drevo a dlaždice.
 • Hromadná podlaha. Používa sa v drahých projektoch. Vysoké náklady na nalievanie povlaku vďaka jeho pevnosti a trvanlivosti. Materiál posilní základ budovy.

Majte na pamäti, že na podlahe v garáži sú umiestnené špeciálne požiadavky. Musí byť odolná voči zaťaženiu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať zmesiam na polievanie. Obsahujú kovovú drvinu, častice kremeňa, korundu a minerálnych prísad. Plnenie polevovej zmesi posilní povrch podlahy a urobí ju mimoriadne odolnou. Povlak môže pôsobiť ako druhá vrstva základu pre dekoratívny povrch alebo sa môže stať hlavným materiálom, ktorý nevyžaduje dodatočné obloženie.

Ak sa rozhodnete nechať "holý" betón, potom by mal byť leštený. Leštený povlak získa viac „slušného“ vzhľadu a ľahšie sa čistí.

    

Nástenné dekorácie

Materiál na povrchovú úpravu stien v garáži musí byť odolný voči mechanickému poškodeniu, chemickému poškodeniu, náhlym zmenám vlhkosti a požiaru. Medzi populárne metódy obloženia poznámok:

 • Betónový poter. Jednoduchá a ekonomická možnosť. Materiál dobre zapadá na tehlový alebo betónový podklad. Predsadené omietky.
 • Keramická dlažba. Má príjemný estetický vzhľad a je vhodný ako pre vykurované garáže, tak aj pre „studené“ miestnosti. Materiál bude slúžiť dlhú dobu as dôstojnosťou to bude stáť v skúške akýchkoľvek rozruchov špeciálnej mikroklímy.
 • Sadrokartón. V garážach sa používa rámová metóda pripevnenia. Pri plánovaní sa táto nuancia berie do úvahy, pretože na výstavbu konštrukcie budú potrebné ďalšie centimetre. Sadrová lepenka sa líši v demokratických cenách a je ideálna pre "studené" konštrukcie. Sadra, ktorá je jej súčasťou, má špecifickú vlastnosť: absorbuje vlhkosť, keď je bohatá a uvoľňuje sa do atmosféry počas „suchých“ období.
 • Podšívka z PVC alebo dreva. Plast je lacný materiál, ktorý prežije všetky teplotné výkyvy a úrovne vlhkosti, ale ľahko sa zlomí pri tvrdom zasiahnutí. V tomto prípade je vhodnejšie drevené obloženie. Materiál bude trvať dlhú dobu, ak prechádza procesom impregnácie so špeciálnymi kompozíciami, ktoré zabraňujú hnitiu.
 • OSB. Materiálom sú dosky zhutnených triesok veľkej frakcie. Dosky OSB sú ľahké, preto sa ľahko montujú, ale majú vysoký index horľavosti. Pôsobí ako hlavný náter a ako vrstva pre dekoratívne úpravy.
 • Umelé a prírodné kamenné tehly. Prírodné materiály sú drahé, čo sa oplatí trvanlivosti povrchovej úpravy. Imitácia nie je vždy vhodná pre "studené" garáže.

Ktorýkoľvek z vyššie uvedených materiálov má svoje výhody a nevýhody. „Chudoba“ farebnej škály niektorých povlakov sa ľahko koriguje vrstvou farby požadovaného odtieňa.

    

Povrchová úprava stropu

Strop by mal mať vysoký prah odolnosti voči znečisteniu, teplotným a vlhkostným výkyvom, ako aj účinkom rôznych druhov chémie. Medzi bežné metódy povrchového opláštenia patria: t

 • "Mokrá" omietka. Lacná možnosť, ktorá je potom pokrytá dekoratívnym materiálom.
 • PVC panely. Ľahko sa umýva, ale aj vysoko kvalitný náter vydrží len niekoľko rokov.
 • Sadrokartón. Jednoducho sa montuje, má pekný vzhľad a umožňuje následné natieranie.
 • OSB. Prírodný, netoxický materiál, ktorý má relatívne nízku cenu.

Bez ohľadu na typ povlaku sa osobitná pozornosť venuje inštalácii upevňovacích systémov. Z kvality tejto práce bude závisieť životnosť stavby.

    

Skladovacie systémy

Správna organizácia skladovacích systémov vedie k pohodliu práce v garáži. Ak je všetko na svojom mieste a nezasahuje do uličiek, zabráni sa preplneniu priestoru a ľahko sa nájde akýkoľvek predmet. Skladovacie systémy sú rozdelené do dvoch typov:

 • otvoriť;
 • Zatvorené.

Otvorené regály a nástenné police sa odporúčajú ako základné predmety. Veci, ktoré sa dostávajú menej často, sú skryté v hlbokých boxoch. Uzavreté skrinky pomôžu chrániť krehké alebo citlivé na účinky garážových nástrojov a ich častí. Medzi materiálmi, z ktorých sa skladovacie miesta vytvárajú, je mimo konkurencie kov a drevo.

    

osvetlenie

Osvetľovacie zariadenia musia mať vysoký stupeň ochrany proti vlhkosti. Žiarovky, kryty a vypínače sú vyrobené zo špeciálnych materiálov a medzi vlastnosti dávajte pozor na ich tesnosť. Osvetlenie v garáži dobre funguje na dvoch úrovniach: všeobecnej a miestnej. Osobitná pozornosť je venovaná druhému typu, pretože prirodzené svetlo zvyčajne neprenikne do garáže. Miestne osvetlenie je ďalej rozdelené na spodné, stredné a horné. Prvá sa používa pri oprave stroja. Stredné lokálne osvetlenie by malo byť inštalované na stenu priamo nad pracovným priestorom tak, aby naň priľahlé objekty nevrhali tiene. Zriedkavé prípady sa používajú pri osvetlení na hornom mieste, pretože centrálne stropné svietidlo s lampou má s touto úlohou dobrú prácu. Ak je v garáži pozorovacia jama, je zakázané v nej inštalovať pevné svetlá s bezpečnostnými požiadavkami. Musia sa používať špeciálne lampy a nosiče.


    

ventilácia

V garáži je nutná ventilácia. Je rozdelená do dvoch typov:

 • prírodný;
 • Mechanical. Je rozdelená na modulárne a monoblokové typy.

Pre prirodzenú prácu je potrebné umelo vytvoriť teplotný rozdiel medzi izbou a ulicou. Ak je garáž teplejšia, svetelný vzduch bude plynúť bez prekážok. Medzi vstupom a výstupom ventilácie musí byť dodržaná zvislá vzdialenosť najmenej 3 metre. Až potom bude vzduch v systéme neustále cirkulovať. Do úvahy sa berie aj umiestnenie odvzdušňovacieho vstupu a výstupu na záveternej strane. Vzduch bude ľahšie vstúpiť do miestnosti, ak sa jeho hmotnosť na ulici prirodzene pohybuje rovnakým smerom. Situácia je podobná s ventilačným vývodom: je umiestnená na opačnej strane záveterného závesu. Mechanické zariadenia sa predávajú hotové, majiteľ bude musieť len nainštalovať. Takéto vetranie je nezávislé od nútenia vzduchu. Aby sa efektivita práce neklesla, je potrebné pravidelne čistiť filtračné mriežky.


    

Brány a dvere

Dvere v garáži sú inštalované individuálne alebo kompletne s bránou. Táto druhá možnosť je vhodná pre úzke priestory, kde je dodatočný otvor jednoducho nikde. K dispozícii sú nasledujúce systémy otvárania:

 • Hojdačka. Najviac primitívna voľba, ktorá potrebuje viac miesta na ulici na otvorenie ventilov;
 • Mechanizmus sa zdvíha a otáča. Poskytuje vysokú úroveň utesnenia miestnosti a dokonale zachováva teplo. Pevná krídlová brána stúpa k stropu a zaujme horizontálnu polohu;
 • Sekčný typ. Brána pozostáva zo samostatných panelov, ktoré sú zdvíhané špeciálnym mechanizmom. Je to výhodné v prípadoch, keď pozemok pred garážou neumožňuje otvoriť dvere do ulice;
 • Posuvný typ. Odchýlka ventilov je zabezpečená konzolovým, závesným alebo jednokoľajovým mechanizmom. Pripevňovanie dverí je povolené;
 • Rolety Tento typ zatvárania krídla je možné vidieť vo výkladoch po skončení pracovného dňa. Medzi nedostatkami je nízka ochrana pred hackingom.

Tradične je brána vyrobená z kovu. Takéto návrhy sú praktické a zaručujú dlhú životnosť.

    

záver

Proces navrhovania garáže na prvý pohľad sa zdá klamne jednoduchý. V skutočnosti, veľký počet nuansy a rysy miestnosti, ktoré je potrebné zvážiť bude komplikovať úlohu. Ak urobíte všetko správne a nájdite strednú pôdu medzi komfortom a esteticky príjemným výhľadom, garáž sa stane nielen miestom na zaparkovanie auta, ale aj útulným pracovným priestorom, kde je aj pre nadšencov automobilov pohodlný.

    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár