Dizajn kuchyne s oknom +60 foto príkladov

Ak má kuchyňa aspoň jedno okno, je to veľký úspech. Vďaka slnečným lúčom sa aj malá miestnosť bude javiť ako priestranná a plná vzduchu. Správne navrhnúť kuchyňu s oknom je oveľa jednoduchšie: stáva sa jasným akcentom v interiéri, zostávajúcim zdrojom prirodzeného svetla. Znalosti a zručná aplikácia dizajnérskych trikov pomôžu premeniť vašu kuchyňu na skutočné majstrovské dielo, obdivovať domácnosť a hostí.

S jedným oknom

V mnohých apartmánoch sa kuchynské miestnosti nemôžu pochváliť veľkými rozmermi. Znamená to však, že malá kuchyňa nemôže byť štýlová a atraktívna? Samozrejme, že nie! Prítomnosť okna značne uľahčuje túto úlohu.

Pri výbere dizajnu je potrebné zvážiť nasledujúce faktory:

 • Osvetlenie. Prítomnosť prirodzeného svetla vám v každom prípade umožňuje výrazne ušetriť na elektrine a dodáva vzduch. Ak chcete priestor opticky rozšíriť, vyberte možnosti v jasných odtieňoch. Interiér kuchyne s dvoma oknami je možné vyhotoviť v tmavých farbách, ak je umiestnený na slnečnej strane. Vzhľadom k množstvu svetla sa miestnosť nebude zdať pochmúrna.
 • Okenné dekorácie. Musí spájať krásu a praktickosť. Ak je kuchyňa malá, je vhodnejšie používať elegantné rolety, rolety, rímske rolety. Zamaskovanie batérie chladiča na stene pomôže krásny tyl. Záclony z hrubej tkaniny vám ušetrí od nadmerného slnka. Váš výber záclon by mal byť v súlade s interiérom.
S oknom uprostred

Centrálne okno priťahuje oko, stáva sa jasným akcentom vzhľadu. Je len potrebné správne usporiadať priestor, pretože okno v strede má svoje špecifiká.

Kombinácia krásy s praktickosťou pomôže umiestniť pozdĺž steny s oknom nábytku. To vám umožní vyhrať užitočnú oblasť, ktorá je obzvlášť dôležitá pre malé kuchyne. Uvádzame niekoľko možností na inteligentné používanie štvorcových metrov pod oknom:

 • Predĺženie stola kvôli parapetu. Táto technika výrazne rozširuje pracovnú plochu. Okrem toho, hosteska pri varení vidí pred ním nudné steny, ale krásne krajiny. Môžete použiť skladací stôl: pri zložení zaberá minimum miesta a pri rozložení slúži ako útulné miesto na pitie čaju.
 • Pohodlná skrinka. Užitočný kus nábytku nezaberie veľa miesta a bude po ruke. Praktické a krásne!
 • Drez pod oknom. Exotické riešenie zamaskovania batérií. Samozrejme, na realizáciu myšlienky je potrebné preniesť komunikáciu a potrubia, ale výsledok vyzerá veľkolepý.
S dvoma oknami

Kuchyňa s dvoma oknami - vzácnosť, ale toto usporiadanie je veľmi úspešné. Poskytuje niekoľko výhod naraz:

 • množstvo svetla a vzduchu;
 • dlhý parapet: môže sa stať moderným barovým pultom alebo pohodlným pracoviskom;
 • psychologické pohodlie: pri varení alebo umývaní riadu hosteska môže obdivovať okolité výhľady.

Existuje len jedna nevýhoda tohto usporiadania: druhé okno zaberá miesto na stene, kde sú zvyčajne zavesené skrinky. Ale táto nevýhoda je ľahko opraviteľná: úložné výklenky sa perfektne zmestia do okenných rámov.

Keď uvažujete o kuchynskom dizajne s dvoma oknami, majte na pamäti výhody takéhoto usporiadania. Ak sú okná umiestnené na rôznych stenách, zariadte pod jednou z nich varnú zónu a druhú jedálenskú zónu. Pomáha zóna priestor a vyzerá harmonicky a štýlovo.

DÔLEŽITÉ: zle nainštalované okná umožňujú studený prechod a vytvárajú prievan. Buďte pozorní!
Rohové okná

Neštandardné možnosti s dvomi rohovými otvormi nie sú neobvyklé. Nenechajte sa rozrušiť, ak dostanete práve takú kuchyňu: správne prevedenie zmení neštandardné okná na hlavný vrchol celého dizajnu.

Rohové okná vytvárajú výrazné vizuálne rozšírenie priestoru. To platí najmä pre úzke a dlhé kuchyne: vyzerajú oveľa harmonickejšie a špeciálna forma získava zvláštny šarm.

Dizajn kuchyne s oknami v rohoch bude harmonickejší, ak pod nimi umiestnite veľké hlboké umývadlo s dôrazom na polomer miestnosti. Ak je priestor medzi oboma oknami dostatočne široký, je vhodné umiestniť tam uzamykateľnú skrinku, otvorené police alebo televízor.

Rohové okná - skvelé miesto na usporiadanie pohodlného pracoviska s vynikajúcim prirodzeným osvetlením. Tu si môžete tiež vybaviť útulný jedálenský kút: vaša rodina a hostia budú mať radi čaj, ktorý si vychutná krásnu scenériu.
S balkónom

Kuchynská miestnosť s balkónom nie je problém, ale je to skvelá príležitosť, aby ste stelesnili množstvo štýlových a užitočných nápadov na dizajn:

 • balkónová chladnička. V chladnom období je vhodné skladovať a chladiť výrobky tu, uvoľniť miesto v chladničke;
 • balkón, špajza. Vyhrievaný balkón vybavený pohodlnými regálmi sa stane výborným úložným priestorom na zásoby a riad. Vynikajúci spôsob, ako ušetriť miesto v byte;
 • kombinuje balkón a kuchyňu. Je vhodné nainštalovať chladničku a iné domáce spotrebiče na balkón, alebo naopak vybaviť útulné miesto na pitie čaju. Rozšírená kuchyňa je priestranná a vyzerá skvele.
 • rekreačnej oblasti. Krásne zariadený balkón bude skvelým miestom pre pitie čaju v lete. Ak je izolovaný, môžete vybaviť útulnú rekreačnú oblasť alebo dokonca malú miestnosť;
 • zimná záhrada. Vyhrievaný a dobre presklený balkón sa dá ľahko premeniť na zimnú záhradu, ktorá kvitne po celý rok. Ak je to potrebné, môžete si tu zariadiť skleník a pestovať zeleninu, korene a zeleninu pre svoj stôl.
Okenné dekorácie

Vytváranie okenných otvorov je nevyhnutnou podmienkou pre vytvorenie atmosféry krásy a pohodlia. Okrem toho má praktický význam, ktorý vám umožňuje nastaviť množstvo slnečného svetla a chrániť okoloidúcich z neistých pohľadov.

Tam je obrovské množstvo možností dizajnu pre kuchynské okno. Voľba závisí od celkového štýlu interiéru, od vkusu majiteľov a samozrejme od veľkosti okna.

Malé okno vyzerá lepšie v lakonickom rámčeku: žalúzie alebo rímske rolety, neprepúšťajúce priestor. Veľké okno poskytuje oveľa viac príležitostí na realizáciu nápadov:

 • klasické záclony, záclony, tyl;
 • luxusné francúzske záclony, klenuté závesy;
 • praktické rolety, rolety a rolety;
 • záclony s jasnou potlačou a ďalšie.

Milovníci exotiky môžu používať vitráže: vytvára nezvyčajnú a štýlovú atmosféru. Okrem toho, pekné knick-knacks krásne umiestnené na okne, kvetináče a ďalšie roztomilé veci do svojho srdca vytvorí krásu a pohodlie.
Parapety, doske

Úspora miesta je úloha, ktorú musí vyriešiť mnoho majiteľov kuchyne. Jedným zo spôsobov racionalizácie priestoru je kombinovať stolovú dosku s parapetom - ak sú na rovnakej úrovni. Takéto riešenie sa stáva vrcholom dizajnu a zlepšuje komfort.

Jedna pracovná doska je skvelá myšlienka pre kuchynskú jednotku v tvare U umiestnenú pozdĺž troch stien. Pre konečnú úpravu by ste mali zvoliť materiály odolné voči opotrebeniu, ktoré sa nebojí vlhkosti, napríklad akryl. Vďaka množstvu prirodzeného osvetlenia sa stolový parapet stáva pohodlným pracoviskom.

Parapet môže fungovať ako stôl, varná zóna alebo barový pult. Pre malú kuchyňu je stolová doska, ktorá tečie do barového pultu, racionálna: vyzerá štýlovo a nahrádza plnohodnotný stôl. Umiestnenie pohodlných políc alebo umývačky riadu pod bar bude maximalizovať využitie priestoru.

DÔLEŽITÉ: pred kombinovaním vykonajte presné merania tak, aby hotový výrobok nezasahoval do otvárania okna alebo aby ste nainštalovali posuvné okno.
Umývanie okien

Táto umývačka vyzerá originálne a pomáha ušetriť až niekoľko metrov priestoru. Táto myšlienka má výhody aj nevýhody.

Výhody prania oknom zahŕňajú:

 • racionálne využívanie priestoru pod oknom, ktoré zvyčajne zostáva nevyužité;
 • šetrenie energiou: prirodzené osvetlenie vám umožňuje robiť bez dodatočného osvetlenia počas celého denného svetla;
 • prirodzené vetranie, aby sa rýchlo zbavili vlhkosti;
 • psychologické pohodlie: umývanie riadu oknom je omnoho príjemnejšie ako obdivovanie prázdnej steny.

Nevýhody tejto myšlienky sú:

 • prevod chladiča. Možným riešením je nainštalovať vykurovanú podlahu;
 • rozšírenie vodovodného potrubia. Vyžaduje osobitné znalosti a finančné investície;
 • deformácia stola: je potrebné používať iba materiály odolné voči vlhkosti;
 • deformácia rámu okna: iba plastové okná vydržia vysokú vlhkosť;
 • sprej na sklo. Jedným z riešení je nainštalovať drez pod úroveň okna;
 • problémy s vetraním. Výstup - nízko alebo odnímateľný žeriav, ktorý nebráni otvoreniu okna.
Ako usporiadať priestor pri okne?

Nie je vždy možné otáčať parapet na plnohodnotný stôl alebo štýlový barový pult. A tento krok nie vždy zodpovedá celkovému dizajnu a vkusu majiteľov. Znamená to, že neexistujú iné spôsoby organizovania priestoru? Samozrejme, že nie!

Tu je len niekoľko príkladov toho, čo je možné usporiadať pod vlastným kuchynským oknom:

 • Elegantné skrinky. Harmonicky zariadené tak, aby ladili s interiérom, oživia a vyzdobia miestnosť. Môžu ukladať rôzne pomôcky, domáce spotrebiče a mnoho užitočných potrieb pre domácnosť.
 • "Zelený kútik". Čo by mohlo byť rafinovanejšie a elegantnejšie ako kvety na okne? Dizajn priestrannej kuchyne s dvoma oknami bude atraktívnejší, ak otočíte parapety do malého skleníka. Živé rastliny liečia vzduch a vyzerajú skvele.
 • Luxusný výhľad. Okno nechajte voľné, zdobené elegantnými závesmi. Miestnosť sa okamžite stáva priestrannou, naplnenou svetlom a vzduchom. Táto možnosť je vhodná najmä pre veľké okná. Pri otváraní okna nastavte jedálenský stôl. Počas čajových párov si môžete vychutnať život veľkého mesta alebo krásny výhľad na prírodu.
Ako môžete vidieť, krásna a útulná kuchyňa môže byť naozaj zdobená na ploche akejkoľvek veľkosti a geometrie. Hlavnou vecou je správne využívať zdroje a schopnosti, ktoré máte k dispozícii. A, samozrejme, nezabudnite: kuchyňa je dôležité miesto v dome, kde praktickosť a pohodlie sú kombinované s útulnosťou a krásou. Ak nie je možnosť pozvať dizajnéra, preštudujte si fotografie na internete. Trochu námahy - a aj malý stiesnený kuchynský kút sa zmení na skutočné majstrovské dielo dizajnérskeho umenia. Vyskúšajte to!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár