Nové nápady na dizajn obývacej izby 16 metrov štvorcových. m

Mnoho ľudí si myslí, že vytvorenie dizajnu miestnosti 16 metrov štvorcových. m veľmi ťažké - to nie je. Stojí za to dodržiavať základné pravidlá, ktoré dizajnéri odporúčajú a všetko bude fungovať.
Ak chcete navrhnúť útulný a pohodlný byt, je potrebné riešiť dve hlavné úlohy:

 1. Laconically a funkčne zariadiť všetok nábytok.
 2. Vizuálne zvýšte dostupnú oblasť.

Výber štýlu

Pred vytvorením návrhu malej obývačky by ste sa mali rozhodnúť, ako to bude po oprave.

Ak to chcete urobiť, môžete si prezrieť fotografie v katalógoch dokončených prác a potom si vybrať jeden zo štýlov, ktoré budú nasledovať:

 • Minimalizmus. Hlavné rysy: minimálne dekor, len potrebné nábytok, nenápadné tvary, pevné farby, jednoduchá textúra.
 • Modernizmus. Na základe použitia všetkých najmodernejších materiálov, konštrukčných riešení. Hlavnou myšlienkou je multifunkčnosť, pohodlie. Technika s týmto dizajnom by mala byť vo výške - moderná a pokročilá. Interiéry vytvorené týmto štýlom sú jedinečné a nenapodobiteľné, pretože každá práca si vyžaduje vlastný prístup, prispôsobuje sa výlučne vlastníkovi.
 • Eko štýl. Základ - prírodné farby, materiály. Na dekoráciu používajte drevo, kameň, hlinu, sklo. Farebná paleta je prirodzená: farba pôdy (hnedá, sivá, béžová), farba rastlín (svetlo zelená, žltá). Dekoratívne predmety - vázy zo skla, čerstvé kvety, prútené košíky.
 • Art Deco. Farebná škála je kontrast (čierna a biela, modro-bordová, šedo-čierna atď.). Pre konečné použitie drahé materiály: slonovina, striebro, zlato, vzácne plemená kameňa a dreva. Exkluzívny - jeden z najpresnejších popisov tohto štýlu.

Voľba konkrétneho štýlu závisí od chuti, vynaliezavosti a konzistencie majiteľa miestnosti.

Výber farebného riešenia

Ak nie ste fanúšikom monotónnosti v interiéri, neváhajte si vybrať farebné výtlačky, hlavná vec tak, že nie sú pestré, s malým vzorom. Pre obývaciu izbu o 16 m2. Neodporúča sa, aby steny a stropy boli jasné, takéto rozhodnutie môže viesť k vizuálnemu poklesu v obývacej izbe. Je lepšie vytvoriť kontrastný prízvuk s odnímateľným príslušenstvom, ako je obrus, záclony, vázy. Je dôležité vybrať si najviac 3 farby, aby ste rozriedili interiér, inak to bude vyzerať príliš komplikovane.


Farba stien je lepšie vybrať z ľahkej palety farieb: šedá, mliečna, biela, krémová, bledo modrá, bledo fialová, béžová. Mnoho štýlových smerov pre vytváranie interiérov vychádza zo snehobielej povrchovej úpravy.

Vizuálne funkcie farieb:

 • Tmavé odtiene - vizuálne znížiť, aby strop nižšie;
 • Svetlé odtiene priestoru sa zdajú byť väčšie a strop je vyšší;
 • Žltá - opticky vytvára priestor;
 • Brown - vytvára efekt "box";
 • Zelená - neutrálna;
 • Modré - apartmány sa zdajú väčšie;
 • Modrá - redukuje bývanie;
 • Červená - môže pôsobiť placho;
 • Orange - zužuje miestnosť;
 • Biela - zvyšuje objem;
 • Čierna - výrazne zužuje byt;
 • Šedá je neutrálna.

Jedna stena môže byť zvýraznená jasnými farbami, ozdobí fotografiu tapety. Ale na to by ste mali starostlivo vybrať fotografiu, ktorá bude použitá. Najlepšie na zväčšenie priestoru: cesta do diaľky, lesný trávnik alebo západ slnka.

Strop a podlaha

Dizajn pre strop v byte, kde obývacia izba je 16 m2. M by mal byť čo najjednoduchší, bez zložitých viacúrovňových štruktúr sadrokartónových dosiek. Je dôležité použiť svetlú farebnú schému, v ideálnom prípade snehovo bielu farbu alebo farbu, ktorá je o niekoľko tónov ľahšia ako steny.


Obetovaním 2 - 3 centimetrov na natiahnutie stropu môžete dosiahnuť dokonale rovný povrch, lesklá štruktúra ich povlaku dodá objem celej miestnosti.
Takmer všetky známe materiály sú vhodné na podlahy: parkety, laminát, linoleum. Hlavná vec - aby podlaha v jasných farbách. Parkety a laminát by mal byť položený "rybie kosti" alebo diagonálne, to je vizuálne rozšíriť priestor. Koberec a linoleum by mali používať rovnaký tón, bez veľkých vzorov.

Pruhovaná podlaha vytvorí pocit nekonečnej dlhej a širokej miestnosti.

Sanácia a územné členenie

Pripojenie na jednolôžkovú kuchyňu a hosť - spoločné riešenie na zvýšenie priestoru. Pri plánovaní takéhoto bytu sa musíte rozhodnúť, ktorá zóna bude dávať priority. Niektorí dávajú prednosť jedlu, inej rekreačnej oblasti. Všetky sú jedinečné, záleží na vás, aké funkcie by mala vykonávať, do ktorých sektorov by sa mala rozdeliť. Štúdio apartmán je mnohostranný, nesie funkcie jedálne, kuchyne, izba pre hostí, spálňa, takže by ste mali vybrať len nábytok, ktorý je ľahko premenený na potreby ľudí.

Štvorcová izba so vstavanou skriňou

Použite zrkadlá - priestor je priestrannejší.

Hlavné metódy zónovania: t

 • stavba pódia alebo baru
 • obrazovka, priehradka, ktorá môže slúžiť ako polica na knihy alebo len ako vnútorný prvok. Oddiel je najefektívnejším spôsobom zónovania. Môžu byť ľahké, prelamované alebo hluché, od stropu k podlahe. Oddiel so zrkadlami vytvorí ilúziu objemu.
 • rozdelenie zón rôznymi spôsobmi dokončovania. Používam rôzne typy náterov, zdôrazňujúc rôzne sektory s rôznou tapetou (dlažba - koberec, laminát - parkety, steny rôznych zón sú zvýraznené rôznymi tapetami);
 • nábytok - najjednoduchší spôsob. Správne umiestnenie sám určuje pravidlá správania v určitej oblasti miestnosti.
 • S osvetlením je sektor voľného času pre hostí, ako aj pre domácnosti, jasnejší, varná zóna sa dá rozlíšiť reflektormi. Malo by starostlivo zvážiť osvetlenie priestoru, dobre navrhnuté riešenie osvetlenia vám ušetrí zrak pred nedostatkom denného svetla, môže opticky zmeniť vnímanie bytu ako celku.

Dvere a okná

Dôležité body pri výbere dverí a okien:

 1. Swing dvere - zjesť priestor. Návrhári odporúčajú inštaláciu posuvných dverí.
 2. Lesklý hardvér odráža svetlo, vytvára efekt zväčšenia priestoru.
 3. Veľké okno zväčšuje miestnosť, malé okno ju znižuje.
 4. Rám okna by mal byť ľahký.
 5. Masívne záclony vytvárajú efekt kŕčov. Je lepšie zavesiť ľahké, beztiažové tkaniny: tylu, organzu, záclony so závesmi.
 6. Návrhári odporúčajú opustiť záclony. Umiestnite pohovku na parapet a pod ňou skladovacie boxy.

Výber nábytku

Rozhodujúcim momentom je výber nábytku pre návrh miestnosti o veľkosti 16 m2. Je dôležité správne používať každý centimeter priestoru! Hlavné kritériá pre výber nábytku pre malú obývaciu izbu: rozmery a funkčnosť.

Rozmery sú dôležité - veľký šatník, stôl alebo stolička v malej miestnosti môže vyzerať aspoň smiešne, je lepšie dávať pozor na malé police, police, skrine. Použite multifunkčný nábytok (posuvná pohovka, šatníková skriňa, posteľ, zatlačená na pódium, stôl na kolieskach).

Ak potrebujete veľkú pohovku, potom by ste sa mali rozhodnúť pre rohové modely.

Centrálna časť bytu bude úplne zadarmo, ak umiestnite rohovú pohovku v rohu, ktorý je najďalej od vchodu. Na protiľahlej stene môžete zavesiť TV a dať malý šatník, krb, stôl.

Pri výbere pohovky by mala venovať pozornosť farbe čalúnenia, ako to bude v kombinácii so zvyškom dizajnu, rovnako ako to, ako bude využitý. Existuje mnoho modelov s odnímateľnými krytmi, ktoré sú veľmi pohodlné počas prevádzky, ľahko sa vymažú v práčke. Ako jedna z možností, tento prípad môže byť šitý na objednávku.

Jednoduchá starostlivosť - pohovka z kože, ľahko sa čistí a tiež vytvára efekt prosperity a šľachty.
Čalúnený nábytok na puzdre - vyzerá ľahšie, menšie. Vstavaná skriňa - môže ušetriť miesto. Návrhári radia malým obývacím miestnostiam, aby sa vzdali inštalácie nábytkových stien a dávali prednosť kompaktným, funkčným nábytkovým modulom.

Osvetlenie a dekor

Čím viac svetla, tým lepšie. Použite niekoľko typov osvetlenia, jeden veľký luster, rovnako ako mnoho malých, reflektorov, svietnikov, reflektorov. Pre obývaciu izbu je vhodné osvetlenie jasnými žiarivkami.
Dekor v interiéri je veľmi dôležitý. Vytvára atmosféru pohodlia, úplnosti.


Dekor zahŕňa:

 • Záclony, obrusy, vankúše;
 • Sochy, sochy, kvetináče;
 • Zrkadlá, predmety maľby, fotografie;
 • Koberce, koberce, obrúsky.

Zvláštnym zvýraznením môžu byť čerstvé kvety. Bez ohľadu na miesto určenia by malo byť štýlové, pohodlné, funkčné.

Zanechajte Svoj Komentár