Malý dizajn obývacej izby - nápady interiéru

Samozrejme, úloha usporiadania malého priestoru nie je jednoduchá. Koniec koncov, musíte nielen umiestniť všetok potrebný nábytok a predmety, ale aj skúsiť opustiť voľné miesta. Najlepší dizajn malej obývačky zahŕňa mnoho spôsobov a trikov na vizuálne rozšírenie priestoru. Iba integrovaný prístup, od výberu nábytku a dekorácie stien až po optimálnu farebnú schému, pomôže vytvoriť ilúziu priestoru. S ohľadom na všetky faktory, môžete získať ohromujúci výsledok, najdôležitejšia vec, ktorá spĺňa ich vlastné potreby, a foto-príklady miniatúrne, ale také odlišné a vo svojich vlastných atraktívnych interiérov pomôže určiť presnejšie.

Spoločenská miestnosť multitasking

Malá obývacia izba má svoje výhody - môžete pohodlne komunikovať, užívať si pohodlie, pohodlne sledovať televíziu. Hlavnou vecou je rozhodnúť, či bude obývacia izba pre hostí s dostatočným ubytovaním alebo pre vás, čo odráža individuálne chute a preferencie.

Spoločenská miestnosť by mala byť pohodlná pre všetkých členov rodiny. Počet objektov a segmentov, ktoré sú pripravené zaujať miesto v interiéri malej obývačky, závisí priamo od životného štýlu. Okrem rekreačnej oblasti je často potrebné jedálenský kút, pracovný. Ale aby všetko a okamžite harmonicky zlyhali, keď sú zábery príliš malé. Ďalšie skrine, steny, jedálenský stôl - musíte niečo obetovať a štandardné princípy zónovania pre malé miestnosti nefungujú - sály, priečky sú vylúčené.

Správnym nastavením priorít môžete povoliť trochu viac. Napríklad malá krbová plocha je dokonale prijateľná vec, používajú sa len prispôsobené úpravy. Vyzerajú úplne bez patetiky, dodajú teplo a pohodlie. Ale praktické skúsenosti naznačujú, že TV cez krb - nie je najlepším riešením. Sú to dve rôzne zóny, a to len bez kríženia, prinášajú maximálne potešenie.

Kľúčom k úspešnému interiéru je malá, ale útulná obývacia izba:

 • použitie najvhodnejšieho štýlového smeru;
 • jemnosť vnímania farieb;
 • racionálny prístup k výberu nábytku, t
 • mierna dekorácia.

Existujú obmedzenia: výber štýlu

Nie každý štýl môže byť plne implementovaný v malej oblasti, najmä ak je úlohou zväčšiť externý priestor. Používa sa populárna technika dizajnu - len tie najlepšie a potrebné z štýlu, ktorý sa vám páči, sa pridávajú a obľúbené veci sa pridávajú; originalita, sa berie do úvahy povaha miestnosti.

Nebude ťažké používať:

 • Minimalizmus. Prakticky žiadny malý dekor, všetko je veľmi stručné. Biele, sivé, mierne dávkované čierne sklo. Základom sú jednoduché formy.
 • High-tech Predpokladajme, že svetlá farba - modrá, červená. Kovové rámy pre sedaciu skupinu, modulárny nábytok, pozornosť k TV priestoru.
 • Provence. Mliečne výrobky, pastelové odtiene, bledozelené, bledomodré, zriedené čistým bielym. Pokojné farebné škvrny. Vyjadrenie v malej oblasti nie je jednoduché, je dôležité, aby ste to nepreháňali kvetinovými, rastlinnými vzormi.
 • Modern. Niektoré chlad, neosobnosť je ľahké odstrániť prvky dekor, textílie, izbové rastliny.

Povrchová úprava

Bočné pozadie je najväčšie z hľadiska okupovanej oblasti, vnímanie miestnosti ako celku na ňom príliš závisí. Odborníci radia, aby nezanedbávali nasledujúce pravidlá pre výber materiálov na dekoráciu stien, ak cieľom nie je premeniť sálu na rakvu:

 • V ideálnom prípade - úplne eliminovať vzor, ​​dokonca kontrastné, sieťotlač. Textúra je lepšia ako hladká: obyčajná tapeta, farba.
 • Tlač na stenách je prípustná len vo forme malého vzoru.
 • Pás - horizontálny alebo vertikálny, v závislosti od konfigurácie miestnosti, výška stropu. Odvážny dizajn sa pohybuje - strieda sa na rôznych stenách zvislej (krátke steny obdĺžnikovej miestnosti) a horizontálne pruhy (dlhé steny). Len to by nemalo byť príliš farebné, úzke.

Podlahová plocha je malá, ale výber materiálu môže vážne ovplyvniť rozpočet. V prioritných parketách, lemované vianočným stromčekom, ale laminát z ľahkého dreva pomôže rozšíriť hranice, úspešné napodobeniny textúry dreva - linoleum.

Šikmé usporiadanie podlahového vzoru nie je vhodné pre dlhú úzku miestnosť.

Prednosť v prospech tmavej farby podlahy, rôzne skôr originálne samonivelačné možnosti, je odôvodnená, keď sú steny a strop neutrálne biele.

Hladké a biele - najlepšie riešenie pre strop v miniatúrnej obývacej izbe. Všetky nerovnomerné výkony, masívne lustre znižujú výšku, čím sa znižuje plocha. Chcem výrazné, neštandardné techniky - kombináciu matných strečových povrchov so zrkadlom. Ten sa používa na celý strop - amatér.

Svetlé farebné odtiene

Iba svetlé odtiene sú schopné dodať ľahkosť a ľahkosť, šumivú čistotu a zvláštnu citlivosť, ktorú prenášajú aj fotografie. Nič medzi interiérovými riešeniami tak jasne nerozširuje naozaj malú plochu obývačky. Rôzne štýly, od škandinávskych až po moderné navrhujú veľmi pohodlné a pohodlné prevedenie.

Existuje však niekoľko faktorov, ktoré bránia tomu, aby sa zdanlivo príliš svetelný dizajn:

 • Predsudky proti príliš svetlým odtieňom pre všetky komponenty interiéru sú inšpirované nepraktickosťou riešenia. Ľahké steny sa však ľahko osviežia, ak si vyberiete konštrukčnú tapetu na maľovanie, čalúnenie pohovky - vo forme odnímateľného krytu z vysoko kvalitného materiálu, ktorý vydrží veľa praní a čističiek.
 • Nebezpečenstvo nudiť sa v takejto obývacej izbe pre aktívnych, kreatívnych ľudí. Ľahko vyriešený pridaním svetlých, módnych farieb, len v malom množstve a nie viac ako 3-4. Jednotlivé položky vyjadrujú individualitu majiteľa izby.

S príchodom dobrých čistiacich prostriedkov na umývanie riadu, domácich parných čističov, bol vyriešený problém používania bielej a značky v interiéri.

S hlavnou bielou farbou, sa nemôžete báť, aby sa šťavnaté prízvuk stenu, malebné fotografické tlače, farebné nástenné maľby. Ďalším argumentom v prospech používania bielej na ozdobu je, že všetky farby sú s ňou kombinované, neexistuje riziko, že by ste sa mýlili s výberom odtieňov doplnkov a dekoru. Ďalším argumentom je dôležitosť, módnosť takýchto interiérov a dizajnéri predpovedajú nielen pre túto sezónu.

Skvelá voľba pre malé priestory.

Hlavné pravidlá pre výber nábytku pre malé miestnosti - miniatúra, výška, kompaktnosť, ergonómia. Po opustení objemných položiek použite:

 • dvojité, trojité pohovky, čo najbližšie k stene;
 • malé stoličky, lepšie na nohách;
 • nízky nábytok - steny, regály (výška do stropu je 80 cm), horizontálne natiahnuté;
 • vysoké regály na knihy, nohavičky s chýbajúcou zadnou stenou;
 • neprítomnosť veľkých nepočujúcich fasád - prednostne steny modulov s priestorom medzi sekciami;
 • viac skla a lesku na povrchoch;
 • potrebný skriňa - uhlový model so zrkadlom je veľmi priestranný, ale je schopný zakryť rozmery;
 • budete si musieť vybrať: iba obyčajnú malú pohovku so stoličkami alebo uhlový model pohovky;
 • transformujúcich modelov.

Je potrebné opustiť ťažkopádne, zložité tvary, všetky druhy zakrivenia. Nedostatok voľného priestoru však naznačuje "mäkké" rohy, najmä ak sú deti v rodine:

 • mierne vyhladené vyčnievajúce rohy políc;
 • sú vylúčené veľké drevené podrúčky;
 • oválny stôl v prípade potreby jedálenského miesta;
 • sklenené modely konferenčného stolíka sú primerane nahradené moderným priehľadným plastom.

Tajná oblasť

V malej obývacej izbe maximálne využite užitočný priestor. Okno sa môže stať plnohodnotným účastníkom v interiéri, ktorý je úspešne demonštrovaný dizajnovými technikami.

 1. Pohovka pod oknom v obdĺžnikovej miestnosti - umiestnenie televízora na opačnú stenu. Takýto tandem vám umožní byť väčší ako uhlopriečka TV (po tom všetkom, vzdialenosť k nemu sa zvýši) a soft skupina (plus časť miestnosti zostane voľná).
 2. Pracovisko je praktickým a spoľahlivým riešením. Tradícia opustiť prístup k oknu by sa mala usadiť vo väčšej miestnosti.
 3. Pokročilý parapet, vyrobený podľa jednotlivých náčrtkov, dokáže nielen skryť batériu. Vykonáva v akejkoľvek farbe a pod akoukoľvek textúrou, stáva sa významným miestom v interiéri, má záložnú funkciu.

Pre vás by mala byť dostatočná úroveň osvetlenia. Ak oslepujúce svetlo kancelárskych svetiel spôsobí vyčerpanie celý deň, potom nemá zmysel obnovovať takúto atmosféru doma. Samozrejme, centrálne osvetlenie (nie len vo forme objemného lustra) má právo na existenciu, ale pozornosť by sa mala zamerať na výber vhodných svietidiel, stojacích svietidiel. Moderné LED systémy vám umožnia osvetliť rohy - rozšíriť večerné hranice.

Záclony a iné dekorácie

Všeobecné pravidlá na zdobenie otvárania okien, výber záclon, by mali byť prispôsobené umiestneniu samotnej miestnosti. Trendy, doprovod rímskych záclon nebude potešiť, ak byt v prvom poschodí, alebo okná novej budovy naproti, pozrite sa na vás. Možno kombinácia s ľahkým tylom.

Používajte súčasne dva typy - husté farby a priesvitný deň. Podobný výstup pre dvojité japonské záclony.

Výber štandardov farieb:

 • Rovnaký rozsah s celkovým dizajnom, len o niečo tmavší, minimálne kresby.
 • Presné svetlé farby, odrážajúce sa v iných objektoch - vankúše
 • Strip - obľúbená potlač záclon, keď je izba zariadená v bielej farbe s jasnými doplnkami.
 • Podpora špeciálneho, autentického interiéru - použitie neštandardných materiálov: slama, bambus.

Vnímanie priestoru priamo závisí od počtu dekorov. Odporúčania pre návrh:

 • zrkadlo v jednoduchom jednoduchom ráme;
 • svetlé jednotlivé obrázky, fotografie;
 • akvárium - ploché úpravy;
 • minimálny dekor podlahy - najlepšie stena.

Je potrebné prijať psychologické aspekty. Zdá sa, že vysoké poličky s niekoľkými úplne prázdnymi bunkami naznačujú, že stále existuje priestor.

Kombinované využitie všetkých odporúčaní umožní zmeniť mini-obývaciu izbu na plnohodnotnú miestnosť, a to vo vizuálnom aj funkčnom zmysle. Nemali by ste však obetovať svoje vlastné pohodlie a pohodlie, aby ste potešili voľný a priestranný interiér, najmä ak je sála vo vašom chápaní spoločenská miestnosť pre rodinu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár