Kombinácia zelenej a fialovej v interiéri

Starostlivo premyslená kombinácia zelenej a fialovej farby v interiéri je zárukou príjemnej atmosféry a originálneho typu bývania. Preto by majitelia, ktorí si vybrali takýto tandem na implementáciu, mali dobre zvážiť vlastnosti jeho použitia. Je dôležité vybrať tie tóny, ktoré budú správne kombinované a zároveň môžu byť vhodne doplnené ďalšími inklúziami. Je tiež stojí za to "rovnomerne" distribuovať použitie dvoch farieb, alebo si vybrať jeden z nich ako hlavný. To pomôže oveľa jednoduchšie a rýchlejšie vybrať povrch, nábytok. Venujte osobitnú pozornosť dekorom a textíliám, ktoré sa používajú na styling. Môžu byť urobené vo zvolenom rozsahu alebo sa môžu stmievať v zosvetlenom zelenom alebo fialovom tóne.

Kombinované výhody

Kombinácia zelenej a fialovej v dizajne na prvý pohľad sa zdá príliš nezvyčajná. Ale keď študujete všetky výhody takejto kombinácie, majitelia budú ľahko presvedčení o výhodách takéhoto riešenia pre interiér. Medzi hlavné výhody neštandardného tandemu patria:

 • jednoduchosť vytvorenia rozlišujúceho interiéru v akomkoľvek kryte miestnosti;
 • dynamika väčšiny kombinácií, ktorá prispieva k pohodliu života a činnosti vlastníkov;
 • rôzne možnosti: od jasných, nasýtených až po pokojné a zdržanlivé;
 • jednoduchá úprava súkromných izieb: dospievajúce, detské a dospelé izby;
 • moderný vzhľad akejkoľvek oblasti priestorov;
 • dostupnosť riešenia: v rozpočtovej kategórii nábytku a povrchových úprav možno nájsť veľké množstvo možností vo zvolenej farebnej schéme.


    

Nie je potrebné robiť fialové alebo zelené s primárnymi farbami stien, podlahy a výberu nábytku. Môžu jednoducho prevládať vo svetlých (pieskových, bielych, krémových) miestnostiach.

Charakteristické farby

Kombinácia fialovej a zelenej v interiéri zabezpečuje ich vzájomné dopĺňanie. Dôležitou výhodou takejto únie je eliminácia negatívnych účinkov na prevládajúcu purpurovú alebo nazelenalú osobu. Lila farebná schéma a jej odtiene prispievajú k hlbokému odrazu, zvyšujú sebaúctu. Tmavé farby tejto série sú ideálne pre kreatívnych ľudí: pomáhajú sústrediť sa na seba a svoje koníčky. Fialová farebná schéma však nie je vhodná pre všetkých kvôli silnému psychickému tlaku. Jeho kombinácia so zelenou umožňuje zabrániť takémuto vplyvu na domácnosti. Zelená farba zase prispieva k múdremu rozhodovaniu. Prirodzená farba pomáha nájsť si seba samého, prijať svoju podstatu a nehľadať chyby v sebe samom. Môže presúvať ľudí k novým váženým úspechom a navyše pomáha nájsť mier v sebe a vždy si zvoliť stabilitu.


    

Rozmanitosť odtieňov

Ak chcete ľahko vybrať vhodný fialový a zelený tón pre tvarovanie puzdra, mali by ste venovať pozornosť odtieňom týchto mierok (indikované priaznivou kombináciou jasu a tepla):

 • fialové alebo fialové a bylinné alebo mäty alebo pistácie - jemné odtiene, ktoré vytvárajú mimoriadny komfort a zdôrazňujú harmóniu;
 • fialové a bažinaté alebo olivovo bohaté teplé farby, ideálne pre izby umiestnené na severnej strane (nie slnečné);
 • hroznový alebo baklažán a zelené jablko, zelený mach - tmavé odtiene fialovej možno riediť tmavozelenou farebnou schémou alebo nasýtenými náplasťami;
 • lila alebo levanduľa a vápno - žiarivo zelený tón na pozadí ušľachtilých fialových farieb bude priaznivým prízvukom;
 • Blackberry a jade - pokojná a diskrétna kombinácia, ideálna pre spálne.


    

Aké štýly sa používajú v kombinácii

Fialovo-zelená kombinácia dizajnu nie je vhodná pre každý štýl. Vyberte z týchto možností optimálny smer:

 • Art Deco; Svetlo fialový lem s tmavofialovými vzormi v kombinácii s tmavozeleným nábytkom vytvorí diskrétny a originálny interiér.
 • moderné; Svetlo fialová / zelená a vyčerená druhá farba, ktorá pomáha vytvoriť príjemnú atmosféru v dome.
 • classic; Tmavo zelená a tmavo hnedá ako hlavné farby, rovnako ako svetlo fialový nábytok a textílie pomôžu vydržať klasický dizajn v každej miestnosti bytu.
 • city; Umožňuje kombináciu bylinných a fialových ako hlavné farby. Ako dodatky k nim možno použiť svetlošedú alebo ľahkú kávu.
 • východne. Prevažne svetlé fialové alebo fialovo-modré s malými škvrnami vápennej farby a zlata pomôžu vytvoriť skutočné orientálne apartmány. Ale dekor a nábytok, textílie pre túto oblasť by mali byť vyberané tak starostlivo, ako je to len možné.


    

Spôsoby, možnosti kombinovania

Pri kombinácii rôznych farieb fialovej a zelenej gama musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní:

 • vybrané farby by mali byť podobné v horúčave (rozdiely v teplote, farby vytvárajú nepríjemnú atmosféru);
 • rozdiely v jasnosti a stupni svetlosti / tmy by nemali vytvárať silné kontrasty (svetlozelená a baklažán bude nevhodným duetom);
 • prispôsobené farby by mali byť vhodné v interiéri konkrétnej miestnosti (napríklad pastelové farby sú vhodné pre dospievajúce a detské izby, tmavé a zdržanlivé pre kanceláriu).

Kombinácia vybraných tónov môže byť odlišná. Pomocou jasných farieb môžete zvýrazniť niektoré steny alebo sa zamerať na nábytok alebo textílie. Teplé a pastelové farby môžu byť základom originálnej dekorácie a len na niektorých miestach, kde sa stretnete v slúchadlách alebo v dekore. Hlavnou vecou nie je použiť vybrané farby "na maximum", inak bude výsledný dizajn chaotický a dokonca nepríjemný.

Interiéry izieb

Nasledujúce užitočné tipy vám pomôžu, aby boli izby v zeleno-zelenom pásme výhodné pre majiteľov domov:

 1. Vyberte si najviac 2-3 základných farieb a 2 ďalšie odtiene. Môžete kombinovať zelené a fialové so žltou, hnedou, bielou alebo krémovou. Môžete tiež voliteľne vybrať pár tónov zelenej a fialovej gama. Väčší počet farieb urobí z interiéru hrubý.
 2. Minimálna "variácia" odtieňov v miestnosti. Obaja môžete sústrediť jednu farbu v určitej časti miestnosti a rozriediť ju škvrnami. Pred implementáciou však hodnotiť vybraný projekt úplne: nemal by byť príliš pestrý.
 3. Prítomnosť zelenej a fialovej v nábytku a dekorácii. Ak sa vykoná len povrchová úprava vo zvolenom rozsahu, situácia sa bude zdať odcudzená (vybraná z iného interiéru). Výber nábytku, textilu a dekoru vo vhodných farbách zaručí integritu dizajnu.

    

Obývacia izba

V priestrannej hale by mala byť dekorácia z čírej zelenej alebo fialovej farby a doplnená nevýznamnými tmavými vzormi (alebo inklúziami) vo zvolenom podklade. Textílie v obývacej izbe môžu byť jasnejšie a výraznejšie. Takže vo svetlej fialovej priestrannej miestnosti, prítomnosť jasných zelených a fialových vankúšov, svetle zelených závesov a svetlo zelenej rohože vytvorí nezvyčajnú kombináciu. Pre organizáciu pohodlnej rekreačnej oblasti a voľnočasových aktivít sa odporúča vybrať si sadu pohoviek a stoličiek (alebo pohoviek) v jasno fialovej farbe. Blízko nich si môžete dať konferenčný stolík so skleneným vrchom. Takisto pomerne jednoduchou možnosťou na realizáciu zvolenej stupnice v sále bude maľovanie stien v monochromatickej svetlozelenej farebnej schéme a inštalácia nábytku, výber textilu v tmavofialovej farebnej schéme. V takejto miestnosti budú vhodné živé rastliny tmavozelenej farby.


    

spálne

V detskej izbe a spálni pre dospelých je dosť možností na realizáciu fialovo-zelenej škály. Najzaujímavejšie sú nasledujúce riešenia:

 • lesklý svetlo fialový strop + veľmi svetlo zelená tapeta (takmer biela) + béžový čalúnený nábytok a fialové textílie;
 • biely strop a podlaha + tmavo fialové záclony a pohovka + steny bažín a textílie na posteli;
 • svetlozelená nástenná dekorácia + béžový nábytok + fialové škvrny (vankúše, prikrývky, maľby a koberec na podlahe);
 • biely lem troch stien (+ zelená stena za hlavou postele) + zelené závesy + fialová posteľ a koberec na podlahe;
 • fialová povrchová úprava troch stien (+ tapety so zelenými vzormi za hlavou postele) + béžový nábytok + zelené závesy;
 • tmavo fialová stena dekorácie + lesklý vápencový strop + žltý a zelený textil a nábytok.


    

kuchyne

Správne rozhodnutie pre svetlú a originálnu výzdobu kuchyne bude voľbou ako hlavná farba laku. Nábytok a nábytok by mal byť vybraný v jasnom zelenom prevedení. Pre skrine a podstavce prevládajú lesklé fasády. Svetlé farebné prevedenie vytvára pokojnú atmosféru, farebný nábytok dodá interiéru živosť. Odporúča sa venovať osobitnú pozornosť výberu textílií a dizajnu odbavovacej plochy. Na žiadosť kuchyne zástera majitelia môžu ležať z fialové dlaždice s bledo fialové vzory. Plastový panel s obrazom fialových kvetov (fialky alebo kosatce) so zelenými listami bude tiež vyzerať dobre. Pokiaľ ide o záclony, môžu byť o niečo tmavšie ako samotný povrch (aby sa nespájali so stenami) alebo boli podobné fasáde zvoleného slúchadla.


kúpeľňa

V malej miestnosti vo veľkosti musíte starostlivo vybrať farebnú schému registrácie. Odporúčame zastaviť voľbu na povrchu v bažine a fialovej farbe. Teplé tóny vytvoria osobitnú pohodu a zabezpečia komfortné vodné procedúry. Súčasne inštalácia bielej podlahovej krytiny a výber bielej sanitárnej keramiky nepomôže, aby bola malá kúpeľňa tmavá. Na pozadí nasýtených tónov dekorácie na stenu budú vyzerať naozaj výhodné. V prípade lila (alebo močiar) možno vykonať len jednu stenu. Tiež povolené je vertikálne oddelenie lila steny s marsh pruhy. Toto rozdelenie je možné urobiť vodorovne, čím sa stena rozdelí na dve rovnaké časti alebo sa vyberie jedna z farieb v spodnej časti tretej steny. Prítomnosť vzorov na zvolenej povrchovej úprave je kontraindikovaná: dodá zmätok vytvorenému dizajnu.

študovať

Aby sa vytvorila priaznivá pracovná atmosféra vo vašej vlastnej kancelárii, odporúča sa, aby sa namiesto zelenej farby používala zelená. Steny tak môžu byť prelepené s močiarom alebo tmavou trávou. Na doplnenie dizajnu pomôže tmavo zelené závesy. Voliteľný nábytok by mal mať tmavohnedú farbu. Ale pohovka a stolička by mali byť vyhľadávané vo fialových alebo fialových farbách. Ďalšou možnosťou by bola kombinácia močaristých a fialových na pozadí prevládajúcej hnedej. V tomto formáte môže štúdia vyzerať takto: hnedá podlahová krytina (kožená pohovka a kreslo, šatníková skriňa a stôl sú zakúpené v rovnakej farbe), tapety z bahna s tmavofialovým vzorom. Môžete vyzdvihnúť a hnedé tapety so zeleným svetlom vzory. Ale potom kožený nábytok by mal byť zarámovaný do fialovej farebnej schémy.

Vstupná hala

Pre chodbu, ako aj pre sanitárnu miestnosť, by ste mali zvoliť mäkké farby. Správnym rozhodnutím bude dekorácia stien v trávnatom pásme. Povolené normálne farbenie povrchov alebo prilepenie trávnatej tapety s tmavozelenými vzormi. Inštalovaná skriňa, stolička alebo komoda musia mať veľmi tmavo fialovú farebnú schému. Potom vytvorená kombinácia bude vyzerať originálne. Je pravda, že pre takúto miestnosť je lepšie vytvoriť jasné stropné osvetlenie (reflektory alebo ploché stropné lustre). Ďalšou možnosťou predného dizajnu je natrieť alebo prilepiť steny k bažinovej farbe a nastaviť stoličku, komodu a skriňu v lila farebnej schéme. Teplé tóny sa navzájom dopĺňajú, preto vstupujú do domu z takejto chodby, a to ako domácnosť, tak hostia budú cítiť priaznivú domácu atmosféru.

záver

Neobvyklá, dokonca podivná kombinácia fialovej a zelenej farby so správnym výberom týchto farieb umožní každému majiteľovi vytvoriť s nimi pohodlnú domácu atmosféru. Na žiadosť takéhoto tandemu je možné použiť v každej miestnosti bývanie: z chodby do sanitárnych miestností. Ak budete dodržiavať základné pravidlá pre kombináciu tónov a ich vplyv, môžete ľahko vytvoriť štýlový dizajn interiéru. Odporúčame venovať osobitnú pozornosť výberu vhodného nábytku, textilu a dekoru: v pôvodnom interiéri zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Tiež múdro vybrať akcenty. Ich nadmerný jas alebo veľký počet môže pokaziť celkový vzhľad dekorácie. Preto starostlivo premýšľajte o každej fáze zmeny a usporiadania, robte projekty s vizualizáciou a ľahko aktualizujte dizajn vášho domu.

Zanechajte Svoj Komentár