Obývacia izba dizajn v Chruščove - 30 fotografií nápadov usporiadanie izieb

Komplexnosť dizajnu obývačky spočíva v túžbe majiteľov, aby sa zmestili všetko naraz. Avšak, veľké množstvo rovnakého nábytku nemá prospech z miestnosti. Zvlášť, pokiaľ ide o malých Chruščov. Hala nemusí nevyhnutne hrať úlohu hosťovskej izby, pretože hostitelia tam trávia oveľa viac času. Ide o rekreačnú oblasť pre každého člena rodiny, bez ohľadu na jeho vek. Preto sa zamerať len na prázdniny, kedy je obývacia izba interiér v Chruščove usadený, je v podstate zle. Funkčné vlastnosti miestnosti by mali zohľadňovať záujmy celej rodiny. Ďalej analyzujeme univerzálne odporúčania dizajnérov o organizácii výzdoby malého priestoru.

Emisie registrácie

Tento typ usporiadania sa líši skôr skromnou veľkosťou a nízkymi stropmi. Existujú aj iné vlastnosti vlastnosti rozmrazovania (zlá zvuková izolácia). Všetky tieto údaje je potrebné zvážiť pri usporiadaní domu. Niekedy túžba, aby sa izba univerzálne je triviálne obmedzená veľkosť bytu.

Potom príde na záchranu:

 • Kombinovanie miestností;
 • Vymedzenie zón;
 • Kompetentný prístup k osvetleniu;
 • Inštalácia vhodného headsetu;
 • Usporiadanie oblúkových otvorov;
 • Použitie dekoratívnych vzorov.

Nie je to najpohodlnejšie usporiadanie miestností trochu zaťažujúce úlohu premeny priestoru. Štýlový dizajn obývačky v Chruščove možno dosiahnuť len vtedy, ak sú splnené určité požiadavky.

Kombinácia izieb

Pre registráciu malej miestnosti sa často používa odvážny príjem. Jej podstatou je skombinovať skromnú obývaciu izbu s inou izbou. Môže ísť o kuchyňu alebo chodbu. Niekedy sú steny úplne vyčistené. Tento krok vám umožní ubytovať všetky prvky interiéru, pretože oblasť sa stáva oveľa väčšou. Kvôli absencii stien sa zväčšuje objem priestoru. To dáva efekt ľahkosti atmosféry.

V kombinácii s kuchyňou, jedálenský kút môže byť tam, kde si majiteľ želá. Je schopná pôsobiť ako obmedzovač a miesto na príjemný odpočinok pri večeri. Ak ho použijete namiesto pôvodných stien, je mimoriadne dôležité ponechať dostatok priestoru na prechod. Takýto odkaz bude vhodný vzhľadom na dobré námestie kuchyne. Ak sa táto oblasť vyznačuje malou plochou, jej použitie v obývacej izbe bude na pochybách. Majitelia sa môžu dostať cez inštaláciu baru. Kompaktný dizajn umožňuje sedenie pre niekoľko ľudí na rýchle občerstvenie, ale nie je vhodný pre častých hostí. Barové stoličky na nich nemusia dlho sedieť. Okrem toho budú hostia čeliť jednej zo stien.

Ďalšou možnosťou je spojiť obývaciu izbu s chodbou. Dokonca aj pri skromnej veľkosti tohto kroku vám tento krok umožňuje vizuálne zvýšiť užitočný objem. Takáto prestavba je pomerne jednoduchá: skrine sú nahradené policami zo závesu a miesto na opätovné vybavenie je obmedzené na malý koberec. Kvôli tomuto minimalizmu sa kvadratúra výrazne zvyšuje.

Milovníci elegantného interiéru môžu oblúk vybaviť namiesto dverí. Spolu s dekoratívnymi stĺpmi vedie toto rozhodnutie k vynikajúcemu výsledku.

Územné metódy

Pred vydaním odporúčaní o vymedzení priestoru obývacej izby v Chruščove je dôležité si všimnúť nejaké tabu. Pretože nie každá zónová metóda pre tieto miestnosti je vhodná.

Odborníci preto upozorňujú na nasledujúce skutočnosti:

 • Použite iný povrch, ktorý vizuálne skryje oblasť. Je lepšie dôverovať tomu istému typu podšívky, ktorý má opačný účinok;
 • To isté možno povedať o rôznych kontrastných miestach. Jasné farby interiéru haly v Chruščove prispievajú k zmenšeniu priestoru. Treba sa vyhýbať dekoru;
 • Keďže úlohou je rozšíriť dizajn malej obývačky v Chruščove, návrhári odporúčajú vyhýbať sa veľkým obrazom na stenách. Taktiež zužujú viditeľnú oblasť.

Teraz zvážte kľúčové tipy, ktoré pomôžu rozlíšiť zóny.

Medzi najzaujímavejšie metódy patrí zvýšenie úrovne podlahovej krytiny. Zároveň nie je potrebné meniť hlavný materiál. Profesionálny prístup k usporiadaniu nábytku tiež dokonale zonoval priestor obývacej izby. Výrazným príkladom je oddiel. Ďalšou prioritou je organizácia viacstupňového stropu s bodovým osvetlením.

Rozsah farieb

Teraz zvážte, ako postupovať s paletou farieb. Všeobecne sa akceptuje použitie svetlých farieb na dokončovanie malých priestorov. Do vnútra haly v malom Chruščove, ktorý nie je spojený s preplnenou skladovou miestnosťou, by nemal byť zdobený svetlými alebo tmavými tónmi. Pastel studené farby fungujú oveľa lepšie s rozširovaním priestoru. Osviežujúce odtiene dodávajú miestnosti ľahkú vzdušnosť. Môžu to byť chladné tóny modrej, ružovej alebo zelenej.

Biela verzia je vždy populárna, ale treba ju doplniť správnymi akcentmi.

Situácia je podobná šedej, ktorá nemá teplé prvky. Interiér sa zrejme zväčšuje s všadeprítomným používaním všetkých odtieňov bielej. Strop znamená a priori, ale podlaha bude tiež vyzerať veľmi originálne. Nie je to však vždy praktické, pretože sa často bude musieť vyčistiť. Príležitostne používajú náhlavné súpravy belavé odtiene. Vplyv staroveku, ušľachtilé sivé vlasy a nosenie je neodmysliteľnou súčasťou štýlu francúzskej Provence. Tu nájdete poťahy na stoličky a ozdobné vankúše na pohovkách. Celkový dojem však bude hovoriť o jednoduchosti situácie.

Gramotnosť prístupu k osvetleniu

Pri dostatočnom osvetlení sa miestnosť javí vizuálne. Preto by majitelia nemali používať husté závesy vypnúť pred slnkom. Je lepšie nechať svetlo jemne preniknúť cez priesvitné tkaniny. Ale nebudete spokojní len s prirodzeným svetlom, a preto je správne usporiadanie lámp navrhnuté tak, aby tento problém eliminovalo.

Nemali by ste používať obrovský luster, ktorý vyzerá ťažkopádne a objemné. Môže neutralizovať všetky vyššie uvedené práce.

Je lepšie použiť naraz niekoľko svetelných zdrojov, ktoré budú vykonávať niekoľko funkcií naraz. Územie útulného územia budú zabezpečovať kompaktné stojanové lampy a miniatúrne nástenné svietniky. Okolo obvodu by mali dať tlmené svetlo. Ilúzia väčšieho priestoru je vytvorená vďaka správnemu umiestneniu lámp v priechodných priestoroch. To prispieva k určitému tajomstvu a intimite svetla. Ak rozptýlené svetlo nevyhovuje milovníkom čítania, potom tento problém vyrieši prídavné svietidlo nad stoličkou.

Maskovanie miniatúrnych lámp v štuku povrchu stropu vyzerá krásne. Takéto svetelné zdroje riešia naraz dva problémy: vizuálne zdvíhajú strop a výhodne osvetľujú priestor okolo obvodu.

Nábytok a domáce spotrebiče

Predtým, než budete vyhrnúť rukávy, odporúča sa pre-design obývacia izba v typickom Chruščov. Obrázok okamžite ukáže, že nábytok by nemal byť príliš veľa. Rovnako ako rôzne doplnky.

Najlepšou možnosťou je montáž skladacích konštrukcií alebo tzv. Nábytkových transformátorov.

Sú schopní zaujať požadovaný tvar, aby nezaberali veľa miesta. Ďalšou cestou z úzkej situácie je prevádzka vstavaného nábytku. Vzhľadom na to, že prvky bývania sú v tomto prípade rovinami obydlia, ich použitie výrečne hovorí o nákladovej efektívnosti prístupu. Ak je pre majiteľov ťažké riadiť sa bez nábytku, je dôležité nakupovať výrobky z MDF (drevotrieskových dosiek) otvoreného typu. V modulárnych objektoch dekoru bude možné umiestniť obrazovku televízora. Za predpokladu, že je k dispozícii dostatok políc, používajú sa aj na ukladanie konštrukčných prvkov. Patria sem aj regály a police. Všetky by mali byť krátke.

Rozmery čalúneného nábytku by mali byť skromné ​​a jeho čalúnenie by malo byť harmonické. Výrobky rovnakého typu v kombinácii s povrchovou úpravou veľa povedia o koncepčnej chuti majiteľa.

textilné

Správna voľba záclon poskytne priaznivú atmosféru pre každú dovolenku. Nesprávne však okamžite pokazí situáciu dovolenky. S možnosťou voľby je ľahké sa zmiasť, takže by ste sa mali zamerať na štýl vášho domova. Ak máte v pláne striktný interiérový dizajn, potom budú minimalistické závesy s japonskými motívmi tou najlepšou voľbou. Ak je majiteľ zástancom moderných trendov v móde, potom je povolené používať očká s rímsami. Príjemné záclony sa môžu pochváliť vynikajúcimi vlastnosťami. Ich štruktúra dáva miestnosti potrebnú ľahkosť.

Lambrequiny by sa nemali používať, pretože vizuálne znižujú strop.

Nezabudnite na transparentný tyl. Táto látka nikdy nevyjde z módy. Jemne rozptyľuje svetlo a drží teplo v blízkosti okien.

Iné nuansy:

 • Odborníci trvajú na uplatňovaní efektu lesku pri dokončovaní. Podobne ako zrkadlá opakovane odrádzajú od osvetlenia, čím sa zvyšuje celkový priestor. Zlepšuje to len periférnu viditeľnosť. Zrkadlá sú schopné zdvojnásobiť kvadratúru, ktorá ovplyvňuje úroveň podvedomia;
 • Zaujímavou technikou je použitie posuvných sklenených obrazoviek na zónovanie obývačky. Materiál však musí byť dostatočne pevný, aby sa pri mechanickom pôsobení nerozpadol. Potom objem miestnosti zostane nedotknutý a pocit vzdušnosti sa zvýši;
 • Použitie sklenenej dosky môže byť prisúdené tej istej sérii;
 • Použitie malých dekoratívnych doplnkov by malo byť minimálne. Je vhodné zvoliť si produkty, ktoré zodpovedajú základnému štýlu interiéru. Môžu to byť keramické vázy alebo dekoratívne textilné predmety. Farba je žiaduce použiť diskrétne, matný.

záver

Interiér skromnej haly v Chruščove je pre majiteľov zaujímavou výzvou. Pri dodržaní vyššie uvedených pravidiel je možné projektový zámer na rozširovanie priestoru v skutočnosti ľahko stelesniť. Mnohé diela môžu byť vykonané vlastnými rukami. Kľúčovým prvkom vo výzdobe miestnosti bude minimalizmus a svetlá paleta povrchových úprav.


   

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár