Navrhnite strop v spálni +70 nápadov na dizajn

Útulná, relaxačná atmosféra v spálni závisí len od majiteľa, aký dizajn si vyberie, aké materiály používa. Každá časť miestnosti je prepojená, takže by mala vyzerať organicky. Špeciálny postoj k sebe vyžaduje v spálni stropný dizajn. Koniec koncov, táto miestnosť je osobným priestorom pre dvoch ľudí, takže musí zodpovedať vkusu a želaniam majiteľov.

Jednoduché dizajnové možnosti

 • tónovanie;

Tento spôsob konštrukcie stropu odkazuje na najjednoduchšie možnosti, to znamená, že povrch je natretý v požadovanej farbe. Vyzdvihnúť tieň, na základe ich preferencií a prítomnosti farieb nábytku. Na natieranie stropu vodou riediteľnou farbou, ktorá dodáva požadovanú farbu. V niektorých prípadoch je súčasťou konštrukcie aj zavesený strop s natretými prvkami. Vďaka tomuto viacúrovňovému dizajnu je možné skryť všetky nerovnosti povrchu.

V tomto prípade je možné pomocou farebného prevedenia zvoliť požadovanú plochu stropu vzhľadom na veľkosť miestnosti. Napríklad, ak chcete vizuálne zvýšiť hĺbku stropu, potom jeho farba presahuje hranice hornej časti steny - asi 20-30 cm.
 • Strom ako dekorácia;

Najobľúbenejší a najuniverzálnejší spôsob, ako ozdobiť strop, je zakrytie jeho povrchu stromom, alebo materiál, ktorý ho napodobňuje. Najvhodnejším materiálom pre túto prácu - prírodné drevo, predošetrené škodcami a pokryté škvrnami, je vrchná vrstva vosk. Z cenovo dostupnejších modelov povrchovej úpravy je laminovaná doska, ktorá má efekt dreva.
napätie

Stretch (zavesené) stropy v spálni - to je najpopulárnejší spôsob, ako vytvoriť pohodlnú, modernú atmosféru v miestnosti. Sú to:

 • Jednotná úroveň;
 • duplex;
 • Viacúrovňové, kde tri alebo viac úrovní.

Počas inštalácie takýchto stropov sa znižuje výška miestnosti. Napríklad s jednostupňovou konštrukciou trvá 5-7 cm, a ak je na troch úrovniach, potom je dvakrát taká veľká. Preto pri vývoji vlastnej konštrukcie strešných stropov je potrebné zohľadniť túto nuanciu.


Bez ohľadu na počet úrovní, podhľady majú štýlový, moderný vzhľad. Ak je dom má malé miestnosti a nízke stropy, potom je to najlepšie riešenie pre interiér. Ak je obytný priestor priestranný, potom s pomocou viacúrovňových stropov bude možné vizuálne oddeliť funkčné oblasti, tj študijný, spálňový, čitateľský priestor. Okrem toho, plátno, ktoré sa nachádza v rôznych výškach, môže mať inú farbu, textúru. Viacúrovňové štruktúry, kde sa vo veľkých miestnostiach často nachádzajú tri alebo viac lietadiel, kde je potrebné vybrať každú z týchto zón.
sadrokartón

Sadrokartónové stropy - najzaujímavejší, ale zložitý spôsob, ako ozdobiť miestnosť. Koniec koncov, existuje veľa možností pre povrchový dizajn, musíte správne premyslieť umiestnenie osvetľovacích zariadení, navrhnúť dizajn a vypočítať zaťaženie. Pokiaľ ide o samotný materiál, sadrokartón je považovaný za najpohodlnejší, ľahko sa pracuje, je schopný dokonale vyrovnať povrch a dať mu najviac jedinečné formy. A je protipožiarna, nevypúšťa toxické látky a je vhodná na navrhovanie akejkoľvek miestnosti. Pretože sadra sa dobre hodí na rezanie, sú z nej vyrezané časti rôznych tvarov. Vŕta sa na povrch bez strachu z trhania, popraskania alebo poškriabania. Niektoré konštrukčné prvky sú upevnené skrutkami, iné na kovovom ráme so špeciálnymi závesmi. V dôsledku toho sa medzi stropom a sadrokartónom vytvára prázdnota, kde môžete skryť elektrické rozvody svietidiel. Podľa štruktúry a formy sadrokartónové stropy prichádzajú v rôznych úrovniach, formy.

Kombinovaný strop zo sadrokartónu a strešného stropuPolystyrénové panely

Tieto panely sa vyznačujú vysokou tepelnou izoláciou a zvukovou izoláciou, ako aj odolnosťou voči rôznym vonkajším vplyvom. Vyzerajú veľmi atraktívne a sú vhodné do každého interiéru. Vďaka použitiu moderných technológií na výrobu polystyrénovej peny, panely z nej získavajú povrch, ktorý imituje kameň, drevo a tak ďalej. Inštalácia panelov je jednoduchá a jednoduchá, takže človek, ktorý nemá skúsenosti s dokončovaním, sa s touto prácou vyrovná.

Hlavné výhody tohto dokončovacieho materiálu ocenia jednoduchí kupujúci a profesionálni remeselníci, ktorí vykonávajú montáž stropných náterov. Vzhľadom k tomu, že majú veľa výhod, výrazne zvyšujú komfort v miestnosti, jej vzhľad. Takéto stropné obklady sa nebojí vlhkosti, takže sa radi používajú v sprchách, kúpeľniach, kúpeľniach, ako aj v kuchyniach av iných miestnostiach, kde je vysoká vlhkosť. Pretože polystyrénová pena má minimálnu hmotnosť, montuje sa na akýkoľvek strop.

Táto kvalita má vysokú hodnotu v tých miestnostiach, kde podlahy nemôžu odolať ťažkým nákladom. Okrem toho je ľahké pracovať s penovými panelmi, ľahko sa narezávajú na kusy a prispôsobia sa požadovanému tvaru. Okrem toho, sortiment výrobkov je obrovský, pretože tam sú stovky farieb, vzorov a veľkostí dosiek, vhodné pre každý interiér. Napríklad, majiteľ môže zariadiť strop hladkých dlaždíc, buď so vzormi alebo ozdobami.

Tónovanie a maľovanie

Napriek tomu, že existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť stropy, niektorí ľudia uprednostňujú tradičné metódy konečnej úpravy - tónovanie a maľovanie. Niektorí jednoducho natierajú povrch stropu vodou riediteľnou farbou, zatiaľ čo iní dopĺňajú interiér bagetami a lištami. Vďaka tomu sa prostredie stáva pohodlnejším a rafinovanejším. Niekedy strop nie je úplne tónovaný, ale len jeho časť, aby sa získal jedinečný dizajn. Pomocou tejto metódy je možné napríklad získať originálne vzory, ktoré sú doplnené všetkými druhmi dekoratívnych prvkov, zvýraznených LED páskou.

Ak je strop je spracovaný v miestnosti, kde je veľa drevených častí, a strop sám by mal byť čo najbližšie k prírodnému dizajnu, potom je lepšie venovať pozornosť antiseptické alebo lessiruyuschuyu náter. Tieto kompozície majú mnoho výhod, a to:

 • Povrch, ktorý má byť ošetrený, má mierny odtieň a lesk;
 • Výrazne sa zvyšuje životnosť dreveného stropu;
 • Textúra stromu je úplne zachovaná.
Drevené dekorácie

Drevo je najkvalitnejší prírodný materiál, ktorý sa vždy oceňuje, pretože všetko je z neho vyrobené. Každá drevená vec vyzerá veľmi pekne, odlišná originalita a vysoké vonkajšie vlastnosti. Niektorí ľudia sa domnievajú, že drevo je najvhodnejším materiálom pre podlahu a steny, ale dnes sa široko používa na dekoráciu stropu. Tento náter poskytne vynikajúcu zvukovú izoláciu a tepelnú izoláciu, čo je veľmi dôležité pre každý dom.

Tam je veľký výber dreva, od väčšiny možností rozpočtu a končí s najcennejšie. Vďaka tomuto sortimentu si každý majiteľ domu vyberie najvhodnejší povrch stropu. Hlavným znakom stromu je ekologická čistota, prítomnosť originálnych vzorov a jedinečná prírodná aróma. To je dôvod, prečo v každej miestnosti je vytvorený vlastný dizajn, nie ako ostatné. Je tu ďalší dôležitý detail v prospech prírodného materiálu, jeho schopnosť rozptyľovať svetlo. Takmer všetci dizajnéri poznajú túto nuanciu, takže vo svojich interiéroch vytvárajú efekt prirodzeného tieňovania, kde hlavnou metódou dekorácie je hra tieňa a svetla.
Komplexnejšie metódy navrhovania

Z najťažších, ale účinných spôsobov dizajnu stojí za to zdôrazniť inštaláciu zrkadlového povrchu. Je nebezpečné a drahé používať veľké, ťažké zrkadlové utierky na prácu, takže plastové analógy sú najprijateľnejšou možnosťou. Napríklad stačí nainštalovať plastové panely na strop, pretože interiér miestnosti sa dramaticky zmení. Napriek tomu, že majú nízku schopnosť odrážať, tieto panely sú schopné vytvoriť pikantnú atmosféru v spálni, aby bola viac vášnivá a zmyselná. Táto možnosť je ideálnou voľbou pre mladý pár, ktorý nie je zaťažený rodinnými problémami.

Farebné zrkadlá

Ak chcete, aby sa situácia odvážnejšie, zábavnejšie a originálne, bude farebný strop skvelé riešenie. Okrem toho, v posledných rokoch, farebné stropy zostávajú v trende a sú nájdené v mnohých slávnych dizajnérov. Toto rozhodnutie pomôže v dopoludňajších hodinách naladiť na dôležité otázky, dobiť vaše batérie a cítiť prudký nárast sily. Na dekoráciu môžete použiť oranžovú, žltú alebo svetložltú.

Obrazy a výtlačky

Maľovanie na strope je iné, ale vždy zodpovedá dizajnu interiéru miestnosti. Preto pred dokončením by mali brať do úvahy životné prostredie, dostupnosť nábytku a želania. Zvyčajne sa v spálni nachádza vzdušná, ľahká kompozícia, ktorá nezaujíma pozornosť a zapadá do celkového štýlu interiéru.

výtlačky

Najnovším módnym trendom v interiérovej dekorácii sú výtlačky. Sú ochotní dať na stropy, steny a dokonca aj izbový nábytok. Robia si nové poznámky, robia zaujímavú miestnosť, úžasnú. S pomocou výtlačkov je hlavnou náplňou spálne na strope, nezabudnite na farebnú schému prostredia. Nemôžete robiť výtlačky veľmi svetlé, nahromadené, inak nebude obydlie pohodlné. Všade by malo byť opatrenie, aj s výtlačkami.

Vo väčšine prípadov sa pre obytné priestory používajú výtlačky s kvetinovými motívmi. Aj dizajnéri si často vyberajú prírodné prvky, ako napríklad pobrežie, les, západ slnka. Ďalšie najobľúbenejšie sú zvieracie výtlačky, ale ak chcete, môžete použiť akýkoľvek vzor na strope.
Nosníkové dosky

V niektorých domoch a apartmánoch na strope sú drevené trámy, ktoré dnes už nie sú skryté pod obkladom. Koniec koncov, taký bezvýznamný a rušivý detail sa môže stať vynikajúcim dekoratívnym prvkom pre výzdobu bytového domu. Ak si zrevidujete určité štýly interiéru, potom v mnohých prevedeniach sú trámové stropy, ktoré dávajú miestnosti chuť a robia ju modernejšou, štýlovou. A drevené trámy sú šetrné k životnému prostrediu a atraktívny vzhľad.
Typicky sú tieto návrhy prítomné v tých štýloch, ktorým dominuje drevený dekor, a nachádzajú sa aj v iných oblastiach, kde sa drevo používa ako dodatočný prvok, ktorý dáva šik všeobecný vzhľad. Napríklad drevené trámy zdobia moderný hi-tech štýl, historické klasiky, etnický interiér a mnohé ďalšie. Jediný rozdiel medzi nimi je prítomnosť rôznych dekoratívnych prvkov.

Výber farieb

Ak sa plány v obvyklej spálni, aby čo najlepšie miesto v dome pre relaxáciu a odpočinok, potom dokončiť izbu je lepšie zvoliť pokojné, nenápadné odtiene:

 • béžová;
 • Čistý piesok;
 • Svetlohnedá;
 • Sky blue;
 • Jemná žltá.

V spálni by mal človek odpočívať, upokojiť sa a nenechať sa rozptyľovať vonkajšími detailmi interiéru. Pomerne často je potrebné urobiť niekoľko zón v jednej miestnosti - pre odpočinok, prácu a spánok. V tomto prípade môžete v jednej miestnosti kombinovať niekoľko farieb, napríklad pridať svetlo sivú, zelenú alebo fialovú až svetlé tóny. Vďaka tejto kombinácii je možné zmierniť napätie z očí, pripraviť sa na posteľ.
Výber farieb pre nábytok

Ak je spálňa používaná len na spanie dvoma osobami, potom najlepšou možnosťou je zariadiť ju v romantickom štýle. Nábytok, dekorácie a strop by mali byť zdobené jemnými, upokojujúcimi tónmi, ktoré prispievajú k rýchlemu uvoľneniu. Ak je to potrebné, posteľ je zdobená záclonami alebo baldachýnom, ktorý urobí posteľ čo najpohodlnejšou. Najlepšia voľba pre zdobenie stien a stropov bude hnedá, béžová alebo ružová. Ak je dieťa v spálni s rodičmi, potom by ste sa nemali obmedzovať na pokojné odtiene. Dieťa potrebuje emócie, vývoj, preto v spálni navyše používajú prvky zelenej, tmavosivej, fialovej alebo modrej.
Zanechajte Svoj Komentár