Všetky typy stropných úprav

Vykonávanie opráv v byte, súkromnom dome, osobitná pozornosť by mala byť venovaná stropu. Často sa táto otázka rieši neopatrne, bez pochopenia podstaty, vyberte neopisné materiály, ktoré kazia vzhľad interiéru. Strop však má dostatočne veľkú plochu, má významný vplyv na vnímanie miestnosti ako celku.

Pri vstupe do ktorejkoľvek miestnosti sa najprv pozerajú, či podlaha a steny môžu byť čiastočne pokryté kobercami, kusmi nábytku, potom je táto plocha plne viditeľná. Obrovská škála náterov s rôznou textúrou, vhodným osvetlením, farbou, môže výrazne zlepšiť dizajn, zvýšiť komfort a pohodlie. Odborné poradenstvo pomôže porozumieť téme.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere materiálu na dokončenie stropu

Plánovanie návrhu stropu, mali by ste zvážiť mnoho faktov. Výber krytia závisí od disponibilných finančných prostriedkov určených na nákup materiálov a služieb špecialistov. Ak máte stavebné zručnosti potrebné pre prevádzku nástrojov, môžete ušetriť peniaze v poslednom odseku, môžete si urobiť inštaláciu sami. Mali by sa zvážiť aj tieto body: t

 • rozmery miestnosti, jej plocha a výška;
 • pohľad na miestnosť, jej zamýšľaný účel;
 • farba stropného obloženia zodpovedajúca celkovému vzhľadu;
 • existujúci štýl, zvolený smer v interiéri;
 • vhodnosť inštalácie viacúrovňových štruktúr;
 • dostupnosť komunikačných sietí.

Stropné obloženie slúži nielen ako dekorácia miestnosti. To vám umožní skryť mnoho chýb, vizuálne zvýšiť alebo znížiť priestor, ušetriť na elektrine, v prípade použitia reflexných prvkov.

Oblasť stropu a výška

Voľba vhodnej konštrukcie je ovplyvnená mnohými faktormi, medzi nimi aj rozmermi miestnosti, v ktorej sa vykonávajú opravné opatrenia. Pozrime sa na každý parameter podrobnejšie:

 • Area. V dome každá izba má inú oblasť. Množstvo materiálu potrebného na prácu závisí od jeho hodnoty, a teda aj od jej nákladov. Vo veľkých miestnostiach, ako sú haly, viacúrovňové sadrokartónové konštrukcie, ktoré rozdeľujú priestor na časti, budú vyzerať organicky. V stiesnenej miestnosti môžete použiť ľubovoľné obloženie a zlepšiť vizuálny efekt, aby ste usporiadali skryté podsvietenie LED.
 • Výška. V starých bytoch sovietskej éry sa obyčajne vyrábali nízke stropy - 2,5 - 2,6 m, v nových budovách táto hodnota niekedy dosahuje 3 m. V súkromnom dome alebo v krajine môže byť výška odlišná. V izbách s nízkymi stropmi je lepšie použiť plochý náter, tapetu, maľbu a tlač fotografií. Ak je výška väčšia ako 2,6 m, potom budú vhodné závesné a napínacie konštrukcie, pod ktorými môžete skryť inžinierske komunikácie, umiestniť zvukotesné materiály, ktoré pohlcujú hluk.

Priradenie miestnosti

Výber surovín použitých na dekoráciu závisí od typu miestnosti, jej účelu. Len s prihliadnutím na vlastnosti každej miestnosti sa môžete rozhodnúť správne, vytvoriť kvalitný trvanlivý náter, ktorý spĺňa všetky požiadavky. Ak k problému pristupujete dôkladnejšie, môžete v dome vybrať nasledujúce oblasti:

 • Kúpeľňa alebo kombinovaná kúpeľňa. Berie do úvahy konštantnú vlhkosť, odparovanie, priamy úder kvapaliny na povrchu stropu. Existuje tiež vysoká pravdepodobnosť zaplavenia susedov žijúcich vyššie. Nezabudnite na neustále zmeny teploty, čo má negatívny vplyv na mnohé stavebné materiály.
 • Kitchen. Pre túto miestnosť by sa mala brať do úvahy väčšina momentov obsiahnutých v kúpeľni, odolnosť voči zvýšenej teplote. Kuchynská zóna sa používa na varenie, odparovanie obsahujúce tuk a olej neustále stúpa na strop.
 • Obývacie izby (vstupná hala, spálňa, deti). Pre tieto oblasti v dome sa zmestí väčšina materiálov. Hlavnou podmienkou ich výberu je dodržiavanie hygienických noriem. Musia byť šetrné k životnému prostrediu, nestávať sa prostredím pre rozvoj húb a plesní, odpudzovať prach.
 • Kotolňa. Toto je zóna nebezpečenstva požiaru. Preto musí materiál odolávať vysokým teplotám, byť ohňovzdorný.
 • Úžitková miestnosť. Pri výbere náteru zohľadnite celkový dizajn obytného priestoru.


štýl

Dizajnérska výzdoba povrchu stropu je medzi obyvateľmi veľmi obľúbená. S ním môžete osviežiť situáciu, zamerať sa na strop. Správny výber materiálov, dekoratívne prvky pomôžu vytvoriť ľubovoľný štýl. V modernom dizajne existuje mnoho oblastí, medzi ktorými sú:

 • Klasické a neoklasické. Klasické interiéry zahŕňajú veľké množstvo architektonických dekorácií: fresky, rímsy, hrdze, basreliéfy a ďalšie prvky. Na registráciu použite omietku, penové dosky. Vyznačuje sa bielymi, mliečnymi odtieňmi, slonovinou, mrazivým mrazom. Pre podkrovie vhodné sadrokartónové dosky, leštené dosky.
 • Angličtina. Na dekoráciu môžete použiť sadrokartónové konštrukcie s dreveným rámovaním, možnosti natiahnutia s obrázkom, cukríky. Je lepšie používať prírodné drevo. V centre by mal visieť veľký luster, ako ďalšie osvetlenie nastaviť vstavaný svetla. Svetlé a hnedé tóny sú povolené, tmavo sivé.
 • Loft. Vyznačuje sa vysokými stropmi s neupravenými povrchmi, kultom betónu. Pre konečnú úpravu stačí odstrániť betónový presah z prachu, na dekoráciu môžete upevniť kovovú mriežku. Pre dokončenie obrazu sú dekoratívne komunikácie vybrané vo forme umelo starých drevených trámov, kovových rúr. Používa sa aj na obkladanie tapiet, napodobňovanie muriva. Vyznačuje sa čiernou, bielou, šedou farbou s miernym prídavkom jasných akcentov.


Počet úrovní

Celkové vnímanie interiéru závisí od tvaru a typu stropu. Medzi existujúcimi možnosťami sa dosahuje dobrý účinok viacvrstvových štruktúr. Nie všetky materiály sú vhodné na vytváranie takýchto náterov, môžu byť konštruované z:

 • Sadrokartónové dosky. Ide o klasickú surovinu, ktorá sa používa na vytvorenie viacúrovňových modelov. Vyznačuje sa nízkymi nákladmi, ale po inštalácii vyžaduje dodatočné úpravy.
 • Napínacia tkanina. Veľmi pekný a drahý dizajn. Samoinštalácia je náročná, vyžaduje špeciálne vybavenie. Existujú modely tkanín a filmov.
 • Kazety, panely, lamely. S ich pomocou môžete urobiť obloženie zavesených podhľadov. Vyzerajú nie veľmi atraktívne, ale sú lacné.

Všetky konštrukcie pozostávajúce z niekoľkých úrovní je možné rozdeliť na diagonálne, tvarované, rámové, územné. Jedinou nevýhodou takýchto povlakov je, že nemôžu byť inštalované v miestnostiach s nízkou úrovňou stropu, nevhodné sa budú pozerať na malé plochy.


Stropné farby

Pri navrhovaní interiéru je dôležitá každá maličkosť. Návrhári odporúčajú, aby ste starostlivo zvážili a vybrali vhodné odtiene dokončovacích materiálov. Každá farba má svoju vlastnú hodnotu, môže mať pozitívny a negatívny vplyv na ľudskú psychiku. Pri určovaní pozadia by ste mali zvážiť nasledujúce pravidlá:

 • Farba stropu by mala byť v súlade s objektmi umiestnenými v miestnosti alebo by mala zodpovedať tónu steny.
 • Ak sa rozhodnete pre svetlejší odtieň, ktorý sa používa na výzdobu stropov, potom bude miestnosť vizuálne vyzerať priestrannejšie.
 • Ak chcete oživiť interiér, môžete použiť rôzne obrázky, kresby, prvky maľby.
 • Možnosti s dvoma farbami vám umožňujú vykonávať zónový priestor, ukladať na diskové oddiely.
 • Biely tón sa používa vtedy, keď je potrebné, aby bola miestnosť priestrannejšia a svetlejšia.
 • Tmavé pozadie je vhodné len pre veľké miestnosti s vysokými stropmi, pričom interiér by mal byť ľahký, aby sa odstránil pocit zovretia.
 • Podráždení ľudia, rovnako ako kompletné, sa neodporúčajú používať v nadmernom množstve v červenej farbe.
 • Modrá pomôže relaxovať v kúpeľni, zmierňuje únavu. Jeho zvláštnosťou je, že potláča chuť k jedlu.


Populárne materiály a metódy dokončovacích stropov

Pri výbere obloženia sa berie do úvahy mnoho faktorov: vlhkosť, tvar miestnosti, štýl interiéru, rozpočet na opravy a ďalšie aspekty. Teraz je málo, kde môžete nájsť nerovné stropy s rozpadajúcou sa omietkou. Výrobcovia ponúkajú širokú škálu produktov, ktoré umožňujú realizovať akékoľvek nápady na dizajn. Bežne možno všetky možnosti dokončovacích materiálov rozdeliť do troch hlavných skupín:

 1. Rozpočet. Toto sú druhy povlakov, s ktorými sa väčšina ľudí stretla vo svojom živote. Patrí medzi ne bielenie, maľovanie, penové dosky, tapety.
 2. Stredná trieda. Je rádovo väčší ako predchádzajúce možnosti. Vyznačuje sa dlhou životnosťou, atraktívnym vzhľadom. To by mohlo zahŕňať podshivny, zavesené, napínacie štruktúry, dekoratívne omietky.
 3. Elite. Vyrobené z prírodného tvrdého dreva, napr. Dub alebo smrekovec, zrkadlové, kazetové.

očistiť

Bielenie je klasický spôsob, ako orezať strop. Hoci je považovaná za pamiatku minulosti, zostáva najdostupnejšou a lacnejšou možnosťou. Ide o kriedový alebo vápenný roztok, ktorý sa používa na bielenie povrchu. V prípade nedostatku finančných prostriedkov na drahé opravy to bude najlepšie pokrytie, ktoré sa zmestí do akejkoľvek miestnosti vďaka snehovo bielemu pohľadu.

Nie je možné vybieliť nepripravený povrch, preto sa najprv čistí. Na tento účel odstráňte starý náter, zatvorte spoje dosiek, štrbiny, výtlky a iné chyby. Odstráňte škvrny, ktoré sa prejavia v novej vrstve. K tomu použite bielidlo, biely, síran meďnatý. Vyrovnajte rovinu a eliminujte rozdiely vo výške s tmelom.

Proces aplikácie vápna je jednoduchý. Všetko začína prípravou roztoku, ktorý sa skladá z 3 kg preosiatej kriedy, 5 litrov vody, 30 g lepidla PVA, 20 g modrej farby. To stačí na plochu 10-12 m². Proces sa odporúča začať od rohu, kde sa nachádza okno. Pre prácu môžete použiť kefu alebo valček. Po úplnom vysušení prvej vrstvy sa aplikuje druhá vrstva. To je nevyhnutné na to, aby sa skryla základňa.

farbenie

Ďalší lacný typ povrchovej úpravy, ktorý si môžete urobiť sami. Jedná sa o veľmi praktický povlak, ktorý má širokú škálu farieb, ale je krátky. Z požadovaného efektu vyberte matnú alebo lesklú zmes. Pred začatím opravárenských činností by ste sa mali rozhodnúť pre náter vhodného zloženia. Existuje niekoľko možností:

 • Akryl. Rýchlo schne, nemá výrazný zápach, rôzne nasýtené farby, vhodné pre všetky povrchy.
 • Silikátové. Zabraňuje vzniku plesní, vyznačuje sa dobrými vodoodpudivými vlastnosťami, nehorí, nanáša sa tenkou vrstvou, preto nezakryje chyby prekrytia stropu.
 • Kremík. Je to pomerne drahé, má všetky výhody predchádzajúceho analógu, aplikuje sa len v hrubšej vrstve, môže skrývať malé trhliny.
 • Latex. Po vysušení je možné povrch očistiť aj čistiacimi prostriedkami, vhodnými pre balkóny.

Práca bude vyžadovať minimálny súbor nástrojov, z ktorých väčšina je v každej domácnosti. Strop je pripravený analogicky s bielením. Farbenie sa môže uskutočniť valčekom alebo aplikovať striekaciu pištoľ. Hlavná vec je, aby sa chyby, ktoré môžu viesť k oddeleniu materiálu, vzhľad soľných usadenín, zmenšovanie surovín.


Dekoratívne omietky

Omietka je riešenie používané na konečnú úpravu. Je to trvanlivý, ekologický materiál, ktorý vám umožní skryť malé chyby. S ním môžete vytvárať hladké a reliéfne povrchy. Výrobcovia vyrábajú zmesi rôznej farby, môžu mať tiež tepelne izolačné a vodoodpudivé vlastnosti. Existuje niekoľko hlavných druhov dekoratívnych surovín:

 • Pôsobivé. V závislosti od hlavnej zložky zmesi existujú 4 hlavné poddruhy: akryl, silikón, minerál, silikát. Práce zahŕňajú 3 fázy: príprava povrchu, omietka, tvorba textúry pomocou špeciálneho valca, stierky, vzorkovnice.
 • Štruktúra. Je to viskózna zmes. Je vyrobený z cementu, vápna, latexu. Vyznačuje sa tenkou vrstvou. Po nanesení vrstvy sa táto vrstva vyhladí valčekom, čím sa hrúbka rovná zrnu kompozície. Po 12 hodinách sušenia sa povrch otrie stierkou, potiahnutou vrstvou základného náteru, natretý.
 • Venice. V skutočnosti je to druh textúrovanej omietky. Skladá sa z mramoru, kremeňa, malachitových triesok. Aplikuje sa aj špachtľou. Pohyby môžu byť chaotické. Po vysušení prvej vrstvy sa nanesie ďalšia vrstva, ktorej počet určí majster sám, ale celková hrúbka by nemala presiahnuť 5 mm.

Je pomerne ťažké pracovať s materiálom, to bude vyžadovať dobré stavebné zručnosti, ak nie sú, potom by ste mali využiť služby špecialistov.

tapeta

Tvárou v tvár stropu tapety je stále populárny. Je to kvôli ich nízkej cene, širokej škále výrobkov, ktoré sa líšia štruktúrou, farbou, textúrou. Výrobcovia vyrábajú produkty pre každý vkus. Medzi hlavné stropné materiály možno rozlíšiť: netkané, papierové, tekuté, vinylové a sklenené vlákna.

Ak potrebujete skryť chyby na strope, zlepšiť zvukovú izoláciu, je lepšie dať prednosť vinyl možnosti založené na netkanej textílie. Umývateľné tapety, ktoré možno vyčistiť bežnými čistiacimi prostriedkami, sú vhodné do kúpeľne, WC a kuchyne. Modely s reliéfnym objemom sú vhodné na maľovanie stropu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať tekutým tapetám. Sú stále zamieňané s dekoratívnou omietkou, kvôli podobnej technike upevnenia na povrch. Ich hlavný rozdiel spočíva v zložení, ktoré zahŕňa hodváb, bavlnu, celulózové vlákna. Vo vzhľadu sú súčasne podobné bežným papierovým tapetám a dekoratívnym omietkam. Najdrahšie - hodvábne možnosti.


Expandovaný polystyrén

Tento lacný typ stropného obkladu je vyrobený z polystyrénu, ktorý je typom peny. Vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, atraktívnym vzhľadom, hlukom, tepelnými izolačnými vlastnosťami. Je však veľmi mäkká, bojí sa mechanických účinkov, vyžaduje neustálu starostlivosť a škvrny, ktoré sa objavili, sa nedajú odstrániť. Podľa spôsobu výroby existujú tri hlavné typy:

 • Stlačenie. Vyrába sa mechanickým lisovaním. Najlacnejšia možnosť so slabým reliéfom a nevýrazným vzorom.
 • Extrudovaný. Vyrába sa pomocou špeciálnej inštalácie - extrudéra. Majú hladký, lesklý povrch. Líši sa vo vysokej hustote.
 • Injekcií. Po vytvrdení konečného produktu sa materiál vyleje do formy. Po jeho inštalácii nezostane švy.

Pri nákupe je lepšie dávať prednosť laminovaným modelom. Materiál sa ľahko čistí, má lesklý lesklý povrch. Aby ste sa uistili o kvalite, odborníci odporúčajú, aby ste sa zoznámili s certifikátom výrobku, vyberte si dôveryhodného výrobcu, napríklad Armstronga.

Stretch stropy

Dizajn sa skladá z plátna, namontovaného na kovovom alebo plastovom profile, umiestnenom pod základňou stropu. Všetky výrobky sú rozdelené do dvoch hlavných typov: tkanina, film. Prvými sú textilná tkanina impregnovaná polyuretánom vyrobeným z polyesterovej priadze. Druhý typ je vyrobený z polyvinylchloridu (PVC), môže mať lesklý, matný, saténový vzhľad.

Existujú možnosti pre viacúrovňové návrhy. Takéto modely umožňujú vizuálne rozdeliť priestor do samostatných zón. Štandardné ťahové produkty môžu mať tlač fotografií, ktorá sa aplikuje pomocou špeciálnych tlačiarní. Zo všetkých snímok oddelene môžete rozlíšiť hviezdnu oblohu, kde sa účinok dosahuje vďaka chaotickému blikaniu vlákien optických vlákien umiestnených nad plátnom.

S pomocou dokončovania môžete realizovať akúkoľvek myšlienku dizajnu. Tkaniny sa vyznačujú dlhou životnosťou a bezpečnosťou. PVC modely sa nebojí vlhkosti, takže môžu byť inštalované v kúpeľni. Pri ich výbere je vhodné predvídať prítomnosť dobrého vetrania, pretože úplne izolujú povrch stropu, v prípade vniknutia vlhkosti sa tam môže objaviť pleseň.

Betónový strop

Otvorená, surová doska sa stane nepostrádateľnou pre štýl podkrovia, ktorého milenci urobili z kultúry celý kult. В сочетании с деревянным полом помещение будет смотреться очень стильно. Наряду с балочным и плиточным перекрытием, бетонный потолок может быть облицован разными материалами.Bude to dobrý základ pre bielenie, tapety, dlaždice a iné nátery. Oddelene sa oplatí venovať pozornosť konštrukciám upevneným na stropnom podstavci na zaveseniach.

Možnosti zaveseného stropu

Hotové výrobky sa vyznačujú vysokými estetickými vlastnosťami, praktickosťou a niekoľkými výhodami v porovnaní so štandardným náterom. Pomáhajú skryť všetky chyby, inžiniersku a inú komunikáciu, majú dlhú životnosť, umožňujú implementovať rôzne konštrukčné riešenia. Koncepcia zaveseného stropu spája celú skupinu rôznych typov, a to: t

 • modely sadrokartónu;
 • pastorok;
 • kazeta;
 • mreža;
 • z laminátu.


Sadrokartónový podhľad

Je to jeden z najbežnejších materiálov používaných na obklady. S pomocou GKL listu stropného povrchu je možné dať takmer akýkoľvek tvar, usporiadať plynulé prechody, rôzne tvary, vlnité, rovné čiary, viacvrstvové štruktúry. Hlavným znakom materiálu je dokonale plochá rovina.

V závislosti od účelu miestnosti sa vyberie požadovaný druh suroviny. GKLV (odolný voči vlhkosti) je vhodný do kúpeľa, do kuchyne - GKLVO (odolný voči ohňu), zvyšok izieb je ukončený štandardným GKL. Inštalácia tejto kože začína inštaláciou rámu z kovových profilov. K nej sú pripojené dosky sadrokartónu.

Stojací strop

Výrobok obsahuje nosný rám, ku ktorému sú pripevnené koľajnice. Povrchová úprava je charakterizovaná svetelnými panelmi, takže dizajn nie je pod svojou váhou. Často sa používa ako prízvuk. Vyrobené z hliníka, ocele, dreva, polyvinylchloridu.

Existujú dva hlavné typy profilových systémov: otvorené, uzavreté. Podľa počtu úrovní sú: jednoúrovňové, viacúrovňové. Delenie v tvare: krivočiare, kubické, v tvare V, rovné, zakrivené. Podľa typu náteru: matný, lesklý, zrkadlový, s textúrou.

Typ kazetového stropu

Hotové výrobky sú reprezentované profilovým systémom a dekoratívnymi modulmi. Tento dizajn je typický pre kancelárie, verejné inštitúcie, ale niekedy sa nachádza v obytných budovách. Existuje mnoho typov panelov, medzi ktorými je možné rozlíšiť sadrokartónové dosky, minerálne, drevotrieskové dosky, drevené, kovové, zrkadlové modely.

Náter sa vyznačuje trvanlivosťou, dlhou životnosťou, jednoduchou údržbou. Umožňuje inštalovať rôzne osvetlenie. Rovnako ako všetky závesné verzie majú výšku až 20 cm, preto nie sú vhodné pre miestnosti s nízkymi stropmi.

Mramorové stropy Grilyato

Tento typ dekorácie sa často inštaluje v obchodoch, obchodných centrách, predajniach áut, hoteloch. Produkty zahŕňajú profily "Mama", "otec", montážne materiály, nastaviteľné odpruženie, hliníková páska. Krycie masky priestor umiestnený za ním, poskytuje dobré vetranie.

Vyvinul systém talianskych dizajnérov v sedemdesiatych rokoch. Medzi hlavné typy patria: žalúzie, pyramídové modely, viacúrovňové, klasické možnosti. Lícovanie je charakterizované vlhkosťou odolnou, protipožiarnou, hygienickou kvalitou. Materiál má pomerne vysoké náklady.

Laminovaný zavesený strop

Univerzálny materiál úspešne prešiel z podláh na strop a stal sa jedným z najobľúbenejších povlakov pre mnohých majiteľov extravagantných interiérov. Laminát úspešne napodobňuje drevo, v mnohých ohľadoch ho prekonáva. List sa skladá z niekoľkých vrstiev drevospracujúcich výrobkov, ktorých pórovitá štruktúra poskytuje dobrú zvukovú izoláciu.

Na ukončenie stropu použite bežný laminát podlahy. Akýkoľvek typ zámku bude robiť. Hlavná vec v tomto prípade - estetické kvality. Jeho trvanlivosť ide do pozadia, pretože jediným tlakom, ktorý na ňu pôsobí, je pravidelné trenie vlhkou handričkou. Pre inštaláciu môžete použiť najtenšie pásy (štvorcové, štandardné, celkovo).

Zrkadlové stropy

Neobvyklé reflexné strop - odvážne, populárne riešenie. Štýlový, multifunkčný dizajn je vhodný najmä pre malé miestnosti, rozširuje priestor, robí miestnosť ľahšou. Rôzne možnosti povrchovej úpravy umožňujú doplniť akýkoľvek interiér. Zrkadlový strop môže byť niekoľkých typov:

 • Klasické sklo. Najlepší reflektor. Časti sú ťažké, vyžadujú najspoľahlivejšie upevnenie;
 • Reflexné polystyrénové dosky. Špeciálny plastový plast v rolke má lepiaci základ. Predpokladajme, že inštaláciou nie sú všetky svietidlá;
 • Hliníkový strop. Namontované pomocou regálových systémov. Na ramienka naskladané kovové koľajnice;
 • PVC povrchy. Zrkadlový strop z lesklého PVC filmu. Odráža svetlo, eliminuje riziko zrútenia konštrukčných prvkov.


Kazetový strop

Strop drevených trámov so štvorcovými drážkami má medzi týmito možnosťami najväčšiu estetiku. Luxusné, pompézne dekorácie s prírodnými materiálmi môžu maskovať akékoľvek povrchové nedokonalosti. Strop si môžete obliecť sami.

Ťažké prevedenie, drahý dizajn sa nezmestí do žiadneho interiéru. Vhodnejší dizajn bude vyzerať v vidieckom dome. Nie je vhodný pre malé miestnosti s nízkymi stropmi. Caissons sú tiež vyrobené zo sadrokartónu, polyuretánu.

Nezávislá inštalácia predpokladá prítomnosť hotových dosiek. Sú nainštalované na základni, napríklad na tapetu. Pomocou špeciálnych zmesí sa k stropu vlepujú vopred pripevnené nosníky a kazety.

Stropné dekoratívne textílie

Jeden z najoriginálnejších, štýlových dekorácií. Obrovská škála farieb a textúr robí plátno univerzálnym, vhodným pre akýkoľvek štýl. Na usporiadanie stropu s textilom používajte tieto metódy:

 • Napínacie systémy. Naneste syntetické materiály s polyuretánovou impregnáciou. Upravte dizajn na špeciálnom ráme s klipmi a bagetami;
 • Riasenie. Na dokončenie stropu s použitím takmer všetkých tkanín. Vďaka rôznym typom a textúram je spôsob konečnej úpravy vhodný pre všetky interiéry. Môžete vytvoriť nepredstaviteľné efekty, urobiť zaujímavé zákruty;
 • Lepenie. Vhodné saténové alebo hodvábne tkaniny. Lepené povrchy stropu lepia pomocou špeciálnych lepidiel, ktoré nezanechávajú škvrny a škvrny.

Prírodné čalúnenie dreva

Prírodné drevo dobre udržiava teplo, vytvára domácu atmosféru. V izbách s takými stropmi sa vždy cíti pohodlie, jedinečná aróma stúpa. Rozmanitosť prírodných odtieňov a textúr, flexibilita materiálu vám umožňuje realizovať tie najodvážnejšie nápady na dizajn.

Na konečnú úpravu stropných povrchov sa často používa obloženie. Inštalácia materiálu je veľmi jednoduchá vďaka špeciálnym drážkam a drážkam. Môže byť jednoducho položený v párnych radoch, namontovaný na špeciálnych nosníkoch na zmenu odtieňa, smeru alebo farby s farbami, ozdobený rezbami.

Skvelá voľba pre vidiecke domy - strop dreva. Zvlášť silný, trvanlivý materiál má všetky vlastnosti obloženia, v mnohých ukazovateľoch ho dokonca prekonáva. Z mínusov možno spomenúť zložitosť inštalácie, potrebu dobrého vetrania. Tiež sa bude musieť pravidelne namáčať špeciálnymi zlúčeninami.


Cork Coating & Finishing

Prírodný materiál má vynikajúce dekoratívne vlastnosti. V miestnostiach s vysokou vlhkosťou je možné namontovať povrch odolný voči vlhkosti, odolný voči vlhkosti. Korkové výrobky nie sú široko používané, pretože sa vyznačujú vysokou cenou a obmedzenou životnosťou v porovnaní s inými materiálmi. Pre konečné použitie:

 • Korkové tapety;
 • Roll korok;
 • Samolepiace výrobky;
 • Korkové panely.

Bambusové čalúnenie

Pevný, ale ľahký materiál je nepostrádateľný v ekologickom štýle. Bambusové stropy sa nebojí vlhkosti, majú vysoký výkon. Existujú nasledujúce typy stropných krytín:

 • Bambusové stonky. Tuhé sušené kmene vyzerajú čo najprirodzenejšie, ale keď sú položené, tvoria pomerne veľké trhliny;
 • Stropné dosky. Vyrobené z lisovaných stočených stoniek. Hrúbka panelu do 4 mm;
 • Bambusové plátno. Pevne valcované tapety ideálne pre strop. Existuje mnoho dekoratívnych možností s maľovanými, potlačenými, spálenými ornamentami;
 • Mosaic. Malé štvorce sa používajú na zvýraznenie špecifickej oblasti, ktorá priťahuje pozornosť neobvyklou textúrou;

Kombinované stropy

Techniky pre použitie niekoľkých materiálov naraz dokončiť strop sú veľmi populárne. Týmto spôsobom môžete úspešne rozlíšiť priestor, uzavrieť komunikáciu, opraviť chyby hrubej povrchovej úpravy. Záporné body zahŕňajú zložitosť inštalácie. Inštalácia rôznych konštrukcií môže trvať veľa času.

Môžete kombinovať všetky materiály na strope. Napínacie štruktúry zvárané z materiálov rôznych textúr, fólií a tkanín vyzerajú dobre. Tieto obrazy sú tiež kombinované s GCR. Môžete vytvoriť rôzne vzory vitráží z farebného skla, sklenené panely, mozaiky.

Na strop si môžete vytvoriť zaujímavé kompozície nielen pomocou kombinácie materiálov. Rôzne farby a textúry urobia povrch atraktívnym a originálnym. Môže to byť čiernobiele, kontrastné viacúrovňové návrhy.

Typy osvetlenia a osvetlenia

Stropné osvetlenie už dávno prestalo mať iba domácu hodnotu. Vzhľadom k rôznym osvetľovacím zariadeniam, ich formám, metódam inštalácie, môžete vytvoriť potrebnú atmosféru, zvýrazniť zóny, vytvoriť akcenty. Svietidlá by mali byť zvolené s ohľadom na typ stropu, požadované množstvo svetla.

Luster - klasická verzia. Väčšina modelov je ťažká, preto sú vhodné len pre trvanlivé povrchy. Takéto svietidlá poskytujú difúzny, intenzívny prúd. Sú schopné osvetliť šikmý dvojúrovňový strop.

Bodové svetlá môžu byť externé a interné. Vonkajšie atraktívne výrobky sú schopné vykurovať stropné čalúnenie, takže sú vhodné len pre nehorľavé materiály. Zaostrené prúdenie emituje lampy smerového svetla. Používajú sa na zvýraznenie určitých oblastí. Neon, LED pásik pre skryté osvetlenie namontované v spálňach, škôlkach, chodbách.

záver

Na dokončenie stropu sa hodí akýkoľvek materiál. Aby bolo možné zvoliť túto možnosť, je potrebné riadne vyhodnotiť jej vlastnosti, zohľadniť účel miestnosti a možné riziká poškodenia. Kesson drahé dokončovacie práce, ťažké drevo bude na mieste v štandardnom byte, a bielenie a maľovanie - v štýlovom modernom interiéri.

Zanechajte Svoj Komentár