Dvojúrovňový strop v kuchyni: typy, dizajn, farba, možnosti vyhotovenia, osvetlenie

Dvojvrstvový strop v kuchyni vďaka neobmedzeným možnostiam rôznych inštalácií a konštrukcií umožňuje premeniť stropnú rovinu na skutočné dizajnérske dielo.

Typy viacúrovňových stropov

Existuje niekoľko typov viacúrovňových modelov.

Stretch strop

Poskytuje vynikajúcu príležitosť na vytvorenie dokonale hladkého a rovnomerného povrchu, absolútne akejkoľvek farby alebo textúry, a tým dodáva kuchyni dokonalý vzhľad. Okrem toho majú napäťové plachty vysokú odolnosť voči vlhkosti a vyznačujú sa jednoduchou starostlivosťou.

Na fotografii je biely 2-úrovňový vyrezávaný strop lesku v interiéri kuchyne.

Sadrokartónový podhľad

Stropné konštrukcie GKL sú šetrné k životnému prostrediu, ohňovzdorné, trvanlivé a nenáročné na údržbu. Výrobky zo sadrokartónových dosiek je možné natierať v ľubovoľnej farbe a vytvoriť skutočne originálne dvojúrovňové alebo dokonca kaskádové trojúrovňové stropy.

Z plastových panelov

Takáto dvojúrovňová konštrukcia sa považuje za ideálnu voľbu pre návrh tejto miestnosti, pretože plastové panely sú odolné voči vlhkosti, antistatickým, hygienickým a tolerantným teplotným kvapkám a čisteniu saponátmi.

kombinovaný

Kombinovaný strop kombinuje krásu a praktickosť. Vďaka ideálnej dvojitej kombinácii rôznych textúr a materiálov, napríklad drevených a sadrokartónových, sa ukazuje, že vytvára pomerne zaujímavý dvojúrovňový model.

Možnosti povrchu

Stropné výrobky sú rozdelené do troch typov textúrovaného typu.

lesklý

Hladký, lesklý povrch, dokonale odráža svetlo a vytvára ilúziu väčšieho priestoru a vizuálneho objemu v miestnosti, čo je obzvlášť dôležité pri navrhovaní malých miestností. Lesklé dvojvrstvové modely dokonale dopĺňajú akékoľvek riešenie interiéru.

Matný povrch

Táto textúra vyzerá ako krásny, hladký, dokonale vymaľovaný strop. Tento druh dekorácie je skvelý pre vytváranie tradičných a low-key dizajn.

atlas

Mierne lesklý povrch s miernym odrazom a nenápadným hodvábnym leskom dáva situácii mimoriadnu ľahkosť a ľahkosť.

Navrhnite dvojúrovňový strop

Najobľúbenejšie možnosti pre dizajn stropu.

S tlačou fotografií

Rôzne originálne fantasy vzory, ktoré zdobia plochý povrch stropu v dvoch úrovniach prináša nové farby a nezvyčajné jasné akcenty do miestnosti.

S lúčom

Takýto originálny detail podľa štruktúry a farby, ako sú dekoratívne trámy, sa vyznačuje nielen svojou jedinečnosťou a primitivitou, ale tiež umožňuje ozdobiť interiér akýmkoľvek štýlovým rozhodnutím.

S rímsou

Pomocou výčnelku umiestneného na vhodnom mieste, ako je napr. Nad barovým pultom, kuchynskou súpravou alebo kapotou, môžete vytvoriť originálne vizuálne efekty v priestore, urobiť z neho neobvyklé a výrazné nastavenie a tiež transformovať nedostatky plánovania do jedinečného interiéru.

tvarovaný

Rôzne dvojstupňové polomery a zakrivené tvary alebo geometrické tvary, obdivujúce ich estetický vzhľad, dodávajú do miestnosti dynamický efekt a vytvárajú ilúziu určitého pohybu.

Dve farby

Dvojúrovňový dizajn s kombináciou rôznych farieb, napríklad bielo-červenej, bielo-hnedej, bielo-šedej alebo iných odtieňov, je pomerne efektívny spôsob, ako zónovať priestor, radikálne zmeniť vzhľad interiéru a urobiť ho výraznejším a modernejším.

Príklady tvarov stropu

Najčastejšie používané stropné formy.

priebeh

Považuje sa za pomerne módne rozhodnutie o dizajne, ktoré vyhladzuje geometriu miestnosti, výrazne osvetľuje situáciu a dáva jej jasnejší a elegantnejší vzhľad.

obdĺžnikový

Vďaka čistým líniám, jasným tvarom a striktným proporciám môžete vytvoriť skutočne štýlový a módny dizajn, vytvoriť v interiéri potrebné akcenty, pritiahnuť pozornosť a dosiahnuť veľmi zaujímavé priestorové efekty.

Na fotografii je kuchyňa s dvojúrovňovým stropom v tvare obdĺžnika umiestneného nad barovým pultom.

polkruh

Polkruh umiestnený nad stolom je dekoratívnym podkladom, ktorý umožňuje pridanie neobvyklých motívov do priestoru a zároveň zjednotiť a zovrieť miestnosť.

Na fotografii je kuchyňa a polkruhová dvojúrovňová stropná konštrukcia nad jedálenským priestorom.

uhlový

Prináša svetelnú nepravidelnosť, slobodu, pohyb do miestnosti a úplne zmení symetrickú schému, čím sa jej dizajn stáva komplikovanejším a nezvyčajným.

Na fotografii je klasická kuchyňa a rohový dvojúrovňový stropný dizajn umiestnený nad kuchynskou linkou.

Rozsah farieb

Tieňové riešenie zohráva veľkú úlohu v dizajne, s jeho pomocou môžete vytvoriť jeden harmonický farebný graf v priestore.

 • Bielu. Pridáva k svetlu a sviežosti, pomáha vizuálne skryť niektoré architektonické a dizajnové nedostatky a vyrovnať asymetriu miestnosti.
 • Zelene. Nosí celý rad emócií a odtieňov, napríklad, vápno, olivy alebo tyrkysové a dáva miestnosti dobrú náladu a formy v ňom pokojnú atmosféru.
 • Béžová. Prírodné a mäkké béžové odtiene majú veľmi štýlový vzhľad. Pridávajú do priestoru nedostatok svetla a vzduchu.
 • Gray. Klasická, diskrétna a elegantná sivá farba vytvára rafinovaný, pokojný, diskrétny a ušľachtilý dizajn.
 • Čierna. Má určité tajomstvo a mystiku, vďaka ktorej je atmosféra naplnená zvláštnym tajomstvom a príťažlivosťou.
 • Modro. Ušľachtilá modrá alebo morská zelená farba dáva priestorovej hĺbke miestnosti a vytvára prísny a zároveň romantický interiér.
 • Red. Stane sa to jasným a kontrastným dokončením celého kuchynského dizajnu, zmení sa situácia a pridá sa k nemu pikantnosť.
 • Orgován. Fialová alebo fialová prinášajú do miestnosti harmóniu a pokoj, vďaka čomu je to veľkolepejšie a výraznejšie.

Na fotografii je znázornená mliečne dvojúrovňová stropná konštrukcia v interiéri bielej kuchyne.

Starostlivo a dôkladne zvolená farba pomôže vytvoriť pohodlný a premyslený dizajn a dokonale odráža celú podstatu myšlienky interiéru.

Vlastné riešenia pre kuchyňu

Neobvyklé príklady dizajnu:

 • Malá kuchyňa. Pre návrh malej kuchyne v byte, ako je Chruščov, lesklé dvojúrovňové stropy s dobrou odrazivosťou alebo svetlými vzormi, ktoré nevyzerajú príliš ťažkopádne a vytvárajú určitú hĺbku a extra výškový efekt sú perfektné.
 • S arkýřovým oknom. Pri navrhovaní stropnej roviny by ste mali brať do úvahy línie zálivkovej rímsy, takže bude možné vytvoriť veľkolepé členenie miestnosti a vytvoriť zaujímavé akcenty na neštandardnom interiérovom usporiadaní.
 • Kuchyňa-obývacia izba. Pomocou dvojúrovňových kvapiek si môžete vybrať oddelené funkčné priestory kuchyne a obývačky a vizuálne rozdeliť priestor.

Fotografické štúdio a dvojúrovňový strop s osvetlením, zónovanie obývacej izby z kuchyne, prechod do chodby.

Vďaka moderným interiérovým riešeniam sa môžete zbaviť štandardného stropného dizajnu a vytvoriť špeciálny, originálny a jedinečný projekt.

Nápady pre návrh kuchynského stropu s osvetlením

Pomocou rôznych svetiel, napríklad reflektorov, lustra alebo LED pásu umiestneného po obvode, môžete transformovať a upraviť priestor bez ovplyvnenia dizajnu a architektonických prvkov miestnosti. Vďaka ilúzii odrazeného svetla a tieňových kvapiek sa ukázalo, že rieši rôzne konštrukčné problémy.

Na fotografii, plávajúce dvojúrovňový biely hnedý dizajn v interiéri modernej kuchyne.

Fotogaléria

Dvojúrovňový strop má obrovské množstvo foriem a umožňuje radikálne zmeniť vzhľad kuchyne, nastaviť jej určitú náladu a vytvoriť najfunkčnejší dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár