Strop v drevenom dome

Country zrub je špeciálna chuť a pozitívna prírodná energia. Drevo nestráca svoje vlastnosti po ošetrení antiseptickými, tónovanými impregnáciami, reguluje úroveň vlhkosti. Steny guľatiny, obloženie bloku domu, obloženie vyzerajú dobre, v teple. Na zachovanie pohodlnej mikroklímy je strop v drevenom dome tiež zdobený prírodnými materiálmi. Musia byť menej teplé ako steny a musia zodpovedať všeobecnému štýlu. Povrchy sa neodporúčajú prekryť panelmi, PVC dlažbou. Iné typy povrchových úprav v kombinácii s drevenými stenami vytvárajú harmonický obraz.

Vlastnosti dokončenia stropov v drevenom dome

Rám sa zmršťuje, veľkosť deformácie závisí od veľkosti a typu guľatiny, technológie, stavebnej sezóny. Aby sa zabránilo vzniku trhlín na obložení, dokončujú sa dokončovacie práce v letnej budove za rok. Dom, zostavený v zime, je dokončený za cca 8 mesiacov. Obklady stropov v drevenom dome začínajú po zateplení podláh, striech. Pri výbere materiálu by sa mali zohľadniť funkčné vlastnosti miestnosti. V kúpeľni sa zvyčajne montujú stojanové alebo napínacie konštrukcie. Ak sú steny čiastočne zdobené drevom, povrch stropu môže byť opláštený šindľom. Aby sa zabránilo deformácii, hnilobe a praskaniu, sú drevené materiály ošetrené vodou odpudzujúcimi látkami, aby sa vytvorila vodotesná vrstva pokrytá voskom alebo lakom. Vo vlhkých oblastiach je žiaduce použiť rezané mäkké drevo. Živicové inklúzie chránia pred hnilobou, vytvárajú príjemnú sviežu vôňu. Siberian smrekovec a dub nie sú vystavené vlhkosti. Nehrozí, strop z thermowood udržuje stabilitu pri zvýšenej vlhkosti.

Stavba podláh a stropov v drevenom dome

Povrchová úprava je namontovaná na hrubom podklade, ktorý je pripevnený k horizontálnym energetickým štruktúram. Nosníky z dreva, s výnimkou podpory, môžu vykonávať dekoratívne funkcie. Môžu byť prišité alebo krásne zbité, vyrobené do výzdoby miestnosti. Otvorené nosníky sú vhodné pre mestské štýly, krajinu, etno.

Pre drevostavby sú vhodné tri typy stropných konštrukcií.

Stropný držiak

Inštalácia začína inštaláciou parotesnej zábrany na podlahové nosníky. Film sa aplikuje prekrytý, pribitý sponami, švy sú zlepené vodotesnou páskou. Na vrchu parotesnej zábrany sú namontované dosky, drevotrieskové dosky. Materiály sa spájajú na stropných nosníkoch a zanechávajú kompenzačnú medzeru 5 mm. Drevený obkladový lem na predmontovanom ráme. Na strane stropu medzi stropnými trámami sa izolácia umiestni na parotesnú zábranu, ktorá je pokrytá fóliou na vrchu. Potom položte podkrovie. Ak sú nosníky prvkom dekoru, dosky sú umiestnené na vrchu, upevnené skrutkami.

Podlahový strop

Táto možnosť je vhodná pre malé miestnosti, technické miestnosti so vzdialenosťou medzi hlavnými stenami do 2, 5 metrov. Dosky sú upevnené na nosných stenách alebo na koľajniciach pribitých po obvode miestnosti. Ak sú nosníky otvorené, sú mleté, ošetrené voskom, ľanovým olejom. Na strane podkrovia sa na drevený podklad položí parotesná fólia, ktorá sa izoluje valcovanými alebo sypkými materiálmi. Izolácia chráni pred vlhkosťou vrstvou izolácie.

Panel strop

Konštrukcia sa skladá z jednotlivých štítov, ktoré sú namontované na zemi, zdvíhané, namontované na nosných nosníkoch.

Fázy montážnych panelov:

 • dva nosníky sú umiestnené paralelne vo vzdialenosti 0,5 m, hrany priliehajú k koľajnici;
 • dosky v dĺžke 0,6 m sú priskrutkované alebo pribité v priečnom smere;
 • krabicový panel sa otočí a potiahne sa fóliou pre parotesnú zábranu;
 • izolačná vrstva, pokrytá hydroizoláciou;
 • výťahu na miesto inštalácie.

Panely sú ťažké, aby sa uľahčila preprava na vrchol a montáž, izolácia môže byť vykonaná v podkroví. Na odstránenie studených mostov je priestor medzi panelmi naplnený izoláciou, napríklad plsťou s fóliou. Po celej dĺžke miestnosti na doskách ležali dosky, pribité na každý bar.

Na zaistenie tuhosti panelu sa pred zdvíhaním do výšky, ktorá sa potom odstráni, inštalujú šikmé mostíky.

Ako pripraviť stropné konštrukcie pre dekoráciu

Strop stropu, drevené prvky musia byť chránené pred plesňami. Povrchy sú ošetrené antiseptikami na báze vody, po vysušení sa aplikuje spomaľovač horenia. Môžete použiť komplexnú impregnáciu, ktorá chráni pred hnilobnými procesmi, požiarom, hmyzom.

Pred zakrytím stropu sa zohreje zvnútra miestnosti alebo z podkrovia.

Izolačné vrstvy:

 • vonkajšia parná izolácia;
 • izolácie;
 • difúzna membrána z domácich výparov.

Tepelnoizolačné a tlmiace materiály na strop

Pre drevené domy musíte vybrať ľahké materiály, ťažká izolačná vrstva zvýši pravdepodobnosť zrútenia stropného krytu.

Možnosti otepľovania:

materiálvlastnostirysy
1Minerálna vlnaOdolnosť proti plesniam, teplotným výkyvom, požiaru, dobrým zvukovoizolačným vlastnostiam. Izolácia nepoškodzuje hmyz a hlodavceOptimálna hustota je 60 kg / m3. Hrúbka - cca 10 cm, pre studené oblasti - 22 cm
2Rozšírená hlinaNehorí, neroztopí, nehnije, nie je poškodený hlodavcami. Dobrý absorbuje rázový šum

Optimálna hrúbka pre stredný pás krajiny je 10 cm, aby sa vytvorila hustá vrstva, zrná hrubých a jemných častíc sa zmiešajú.
3EcowoolOdolnosť voči bioferónom, požiarna odolnosť, nízka hmotnosť. Dobre zapĺňa malé drážky, zabraňuje šíreniu zvukových vĺnHrúbka vrstvy je 20 cm, pre Sibír je to 45 cm, bez vybavenia je obtiažne zjemniť ekowool, spotreba sa zvyšuje o 20%
4pilinyNízka tepelná vodivosť. Horľavosť, nevýznamná absorpcia zvuku, návnada hlodavcov. Zmes pilín a cementu nemá tieto nevýhody, ale hmotnosť sa zvyšujeJe potrebné spracovať spomaľovače horenia a antiseptiká. Hrúbka vrstvy je 20-35 cm
5Penový plastMinimálne základné zaťaženie, tvarová stálosť, odolnosť voči plesniam, vlhkosť, jednoduchá inštalácia. Nevýhody - hlodavce robia hniezda, horľavosť, neprirodzený pôvod, malú absorpciu zvukuSpoje musia byť utesnené penou. Hrúbka ohrievacej vrstvy 5-15 cm

Požiadavky na materiály pre dokončovacie stropy

Povrch stropu je lemovaný materiálmi, ktoré znižujú tepelné straty, zabraňujú prenikaniu zvukov z ulice. Povrchová úprava by mala byť jednoduchá, nevypúšťať škodlivé látky. Je žiaduce, aby koža po dlhú dobu udržiavala atraktívny vzhľad, ľahko očistená od prachu. V ideálnom prípade sú na strope zrubu vhodné iba drevené materiály. Doplňujú steny, nepotrebujú častú aktualizáciu. Strom je ľahko spracovateľný, vhodný na vytváranie výčnelkov, reliéfnych nosníkov, štruktúrovaných kompozícií. Drevené obloženie chráni pred chladom a absorbuje zvuky. V detskej izbe môžu byť drevené stropy. Netoxické vo vode rozpustné antiseptiká, olej vosk neporušuje ekologickosť materiálov.

Osvetlenie

Drevené povrchy absorbujú svetlo, preto je okrem všeobecného difúzneho svietidla potrebné osvetlenie stien a stropu. Látkové a keramické tienidlá, systémy pneumatík, lustre s kovanými železnými dielmi, drevené prvky sú kombinované s drevom. Existuje mnoho možností osvetlenia, dom sa nebude podobať skromnej dedinskej chate. Ak chcete zvýrazniť maľby, dekoratívne prvky, môžete namontovať halogénové reflektory. V chodbe nie sú žiadne okná, takže miestnosť nie je tmavá, inštalujú závesné svietidlá a svietniky. Pre vizuálne zvýšenie priestoru vyberte lustre so svetlom. V kuchyni v pracovnej oblasti namontované žiarivky. Vytvárať príjemnú atmosféru okolo jedálenského stola pomocou matných lámp. V spálni vytvorte rozptýlené relaxačné svetlo, pre čítanie súprav.

Pri inštalácii vedenia je potrebné vylúčiť možnosť skratu:

 • Neinštalujte skryté vodiče s použitím PVC krabíc a zvlnenia v dutinách pod podlahovým obložením;
 • je bezpečnejšie viesť kábel vonku, aby si všimol a reagoval na núdzový stav;
 • na horľavých materiáloch sa kábel ukladá do kovových krabíc a rúrok;
 • vedenie je vyrobené z medeného kábla, ktorý je pomaly okysličovaný, silnejší v ohybe;
 • Drôty si vyberiete s dvojitou alebo trojvrstvovou izoláciou.

Materiály na dekoráciu a ich vlastnosti

Hlavnou úlohou dekoru je urobiť estetický povrch, aby nedošlo k poškodeniu vlastností dreveného podkladu. Ak sa počas výstavby na použitie vysoko kvalitných trámov, na zahriatie stropu z podkrovia, potom stačí vyleštiť drevo a lakovať. Vďaka tomuto dizajnu sú nízke miestnosti pohodlnejšie, vysoké izby poskytujú objem. Na nosníky môžete upevniť príslušenstvo, konzoly pre televízor.

Na ďalšie otepľovanie použite závesné a napínacie štruktúry. Skrývajú škaredé dôvody a komunikácie. Pri výbere obloženia orientovaného na smer konštrukcie. Hrubé materiály sú vhodné pre podkrovie, vidiecky štýl, v klasických interiéroch, hladkú textúru a maľovanie na drevo vyzerajú lepšie.

rad

Prírodný materiál prináša do izby dotyk luxusu a vytvára pocit stability. Klasika nie je zastaraná, ozdoba sa nebude musieť za pár rokov meniť. Strop, zdobené pole, v drevenom dome vyzerá krásne a ušľachtilé. Tak, že obloženie nevyzerá monotónne, reflektory sa montujú do stropnej konštrukcie, sú zložené z fragmentov rôznych odtieňov.

Výhody pokovovania masívnym drevom:

 • nízka tepelná vodivosť;
 • zdravá klíma;
 • zníženie akustického výkonu;
 • spoľahlivosť v oblasti spojovacích materiálov;
 • počas prevádzky nedochádza k žiadnym zmenám, ktoré zhoršujú estetiku poľa.

Nevýhody - veľa hmotnosti, na doskách môžu byť živicové vrecká, uzly.


preglejka

Rozpočtový materiál po spracovaní škvŕn a lakov sa transformuje, nahrádza drahé obloženie. Pre stropy súkromného domu si môžete vybrať laminované listy (FOF). Preglejka je upevnená skrutkami, na laty alebo nosníky, otvory pre lampy sú rezané pomocou píly, medzery sú maskované lamelami. Počas inštalácie je menej problémov ako pri sadrokartóne. Dojem z preglejky obklady zlepší hrubé nosníky, dekoratívne dosky, geometrické kontrasty.

Výhody dyhovania:

 • udržuje stabilitu formy;
 • jednoduchá manipulácia a inštalácia;
 • mechanická pevnosť;
 • nízka hmotnosť;
 • textúra podobná prírodnému drevu.

Pre vnútorné pokovovanie sa používajú preglejkové plechy triedy E1, ktoré sa považujú za absolútne bezpečné. Ani malé množstvo formaldehydu neumožňuje považovať materiál za šetrný k životnému prostrediu. Druhou nevýhodou je, že konce fólií sa môžu pôsobením vlhkosti odlupovať, je potrebné starostlivé ošetrenie základným náterom.

Preglejka triedy E, ktorá nemá chyby spracovania, uzly, trhliny, je vhodná na dekoratívne dekorácie.


lisované

Najžiadanejšie na zakrytie stropov v drevenom dome je tenká doska. Materiál si zachováva priaznivé vlastnosti a krásu dreva. Vďaka rozdielnemu usporiadaniu koľajníc môžete dosiahnuť originálne efekty, nastaviť proporcie miestnosti. Dosky položené priečne vizuálne sa pohybujú od priestoru. Pozdĺžne pásy predlžujú miestnosť. Na dekoráciu je vhodná podšívka "Extra" bez tmavých škvŕn a defektov alebo lacných dosiek triedy A s malým množstvom uzlov. Odporúča sa zvoliť surovú lamelovú fóliu, ktorú môžete nezávisle odporučiť.

V drevenom obložení priťahuje:

 • možnosť realizácie rôznych nápadov na dizajn;
 • dobrý výkon tepelnej a zvukovej izolácie;
 • jednoduchá inštalácia bez zapojenia špecialistov;
 • relatívne nízka cena.

Slabá strana stropu obloženia - riziko deformácie lamiel, nestabilita veľkosti so zmenou vlhkosti.


Dýhované panely

Cenovo dostupné povrchové úpravy nie sú vizuálne odlíšiteľné od prírodného dreva, čím sa skrývajú významné nedostatky v základnom povrchu. Dekor z prírodnej dyhy zachováva štruktúru dreva a prírodný vzor. Na dyhe fayn-line nie sú žiadne chyby, farebné prechody vlastné stromu, tieň a vzor sú jednotné. MDF dosky sú biostabilné, nepraskávajú, ale majú strach z vlhkosti. Hustá vláknitá štruktúra oneskoruje zvuky.

Najlepšie vlastnosti dýhovaných panelov:

 • dobre vytvorené hrany;
 • pri pílení sa nerozpadajú;
 • vnútorné odvolanie stromu.

Nevýhody - odlupovanie dyhy pri vysokej vlhkosti. Pri výrobe dosiek s použitím fenolformaldehydových živíc.


Plastové panely

PVC má mnoho výhod oproti drevu. Plastová odolná voči vlhkosti, nepraská, nepraská. Podšívka nemusí byť ošetrená antiseptickými prostriedkami. Vnútorné izolované články vytvárajú vzduchový vankúš, ktorý zlepšuje zvukovú a tepelnú izoláciu. Plastové panely sú však úplne mimo miesta na strope dreveného domu. Na pozadí ušľachtilého stromu vyzerajú lacné a smiešne. Plastový lemovaný povrch stropu v kúpeľni, úžitkové pohyby, malý vidiecky dom.


sadrokartón

GCR môže vytvoriť komplexné viacvrstvové stropné konštrukcie, ktoré zdobia chatu. Pre kompatibilitu sadrokartónu s drevenými stenami je strop doplnený prvkami zo stenového panelu, alebo nie sú špeciálne prišité trámami s plechmi. Aby sa zabránilo vzniku trhlín v spojoch v novom dome guľatiny, vybavte posuvný kovový rám. Profil nie je umiestnený na prekrytí, je však kratší o 40 cm, drážky sú v ňom prerezané tak, že pri zmršťovaní padne ľahko dotiahnutá skrutka spolu so stenou, bez toho, aby sa za ňou ťahali lamela.

Okrem neobmedzených možností dizajnu, sadrokartón:

 • absorbuje menej slnečného svetla, zvyšuje osvetlenie miestností;
 • zlepšuje tepelnú izoláciu (λ 0,15-0,35 W / mK);
 • nevypúšťa toxické látky;

Závesný dizajn znižuje výšku miestnosti. Ale na rozdiel od typického bytu, v drevenom dome vzdialenosť od podlahy k stropu je asi 2,7 m, takže si môžete dovoliť 2-3 vrstvy.


Stretch stropy

Vinyl v zrube, drevo nie je veľmi vhodné. Porušuje štýl a priedušnosť. Ale stropné plochy, ktoré sú všité v každej miestnosti drevenými materiálmi, sú tiež nepríjemné, chcem odrody. Napínací systém zaujme rýchlosťou inštalácie bez nečistôt a prachu. Steny guľatiny sú dobre kombinované s bielym plátnom, textúrou pod stromom. Ak chcete nainštalovať stretch strop v drevenom dome budete potrebovať dobrý majster, ktorý bude brať do úvahy všetky nuansy, odporučí vhodný typ plátna. PVC neumožňuje prechádzať vzduchom, preto ošetrenie lúčov a dreveného podkladu antiseptickou zlúčeninou nestačí. Je potrebné vytvoriť prirodzené alebo nútené vetranie, aby sa zabránilo tvorbe kondenzátu a plesní. Prostredníctvom štrbín podlahy na plátne môže spadnúť troska, prach, takže hrubý podklad je pokrytý izoláciou. Pri správnej inštalácii sa v napínacom systéme nevyskytnú žiadne nedostatky, rozšíria sa možnosti zdobenia a osvetlenia miestnosti.

Aby sa zabránilo tvorbe vĺn na plátne, zavesený strop namontovaný po aktívnom zmršťovaní doma.


Laminátové podlahy

Laminát triedy 31 alebo 32 je vhodný pre strop, orezávanie je lacné a efektívne. Vyrábajú lamely s hodvábnym leskom, imitáciou lakovaného dreva, textúrou, starnutím a matným povrchom. V miestnostiach s vysokou vlhkosťou si môžete vybrať dosky odolné voči vlhkosti. Pred inštaláciou materiálu, je potrebné premyslieť rozloženie. Panely sa ukladajú v priamej línii, pod svahom, rybia kosť, vytvárajú kontrastné vzory. Laminované pásy sú kombinované s sadrokartónové dosky, strečový strop.

Laminát pre profesionálov:

 • nezasahuje do výmeny vzduchu;
 • plochý povrch nepotrebuje dekor, ošetrenie antiseptickými zlúčeninami;
 • nezmizne.

Nevýhody - prúžky vrstvené s dlhotrvajúcim vystavením vlhkosti.


Štýl, dizajn a dekor stropu

V drevenom dome bijú a zachovávajú prirodzenú štruktúru dreva. Potrebný štýl je vytvorený tónovaním alebo farbením dreva. Pre provensálsky štýl sa guľatina bieli, strop je prišitý materiálmi pastelových odtieňov. V štýle chaty dominujú hnedé piesčité odtiene. Dôraz je kladený na stropné trámy. Jednoduchosť a brutalita podkrovia zdôrazňujú surové trámy, dosky, drevo. Správne zvolený dekor zvýrazňuje dizajn stropu a smer štýlu miestnosti.

Dekoratívne panely

Dosky z masívneho dubu, mahagónu, limetiek sa vyrábajú s hladkým, vyrezaným povrchom. Štandardná hrúbka dreveného obkladu je 1 cm, dĺžka - od 30 cm do metra.

Drahé prevedenie je možné nahradiť trojvrstvovými panelmi. Štíty smreku alebo borovice pokryté vrstvou hodnotného dreva, lepené pod vysokým tlakom. Povrch panelu závisí od vzhľadu stropu. Hladké pokovovanie uľahčuje, vyrezávané panely vyzerajú masívnejšie.

3D dosky z termoplastického vinylu imitujú štuky, naháňaný kov, vyrezávané drevo. Lacná dekorácia presne reprodukuje reliéf a textúru prírodných materiálov.

Фактурные кессонные панели придадут стилистическую законченность помещениям в классическом стиле. Sú namontované na ráme nosných nosníkov s krabicovou konštrukciou alebo hotovými polotovarmi, ktoré je potrebné rozrezať a zmontovať. Pre strop v drevenom dome vhodné kesóny z dreva, MDF dosky, sadrokartónové dosky.


Nosník a nosníky

Imitácia nosných prvkov je vyrobená z dreva, polyuretánovej peny, sadrovej dosky. Dekoratívne prvky zdobia sadrokartónové, drevené, strešné stropy.

Falošné lúče, lúče vykonávajú rôzne funkcie:

 • slúžia ako skrinka pre komunikácie, základ pre montáž svietidiel;
 • Územné priestory;
 • zmeniť vizuálne vnímanie miestnosti;
 • zdôrazňujú vnútorný smer.

Pre Provence, krajina používa drevené trámy skryť vedenie, aby drážky. Masívne tyče na drevenej základni pripevnené cez cestu dlhými skrutkami. Ak chcete rozšíriť steny, sú prvky kolmé. Ak chcete vizuálne zväčšiť dĺžku lúča nastaveného pozdĺž povrchu. Priečne nosníky namontované ako mriežka pridávajú objem, napodobňujú kazetový strop. Implementovať rustikálny štýl, chata, podkrovie bez trámov je nemožné. Požadovaná farba sa dodáva s lakom alebo farbou. Vplyv starnutia s trhlinami a drážkami vytvára kefy.


Povrchová úprava Alframe

Umelecký zoznam kopíruje rezbárstvo, pozlátenie, štukové výlisky, inkrustáciu kameňmi, aplikuje sa na samostatné miesta stropu ručne alebo pomocou klišé. Po prvé, master vyvinie náčrt, určí rozsah farieb, pripraví povrch. Na vyvýšené nosníky dreveného stropu je možné aplikovať patinu. Ukazuje vplyv opotrebenia a trhlín v inom smere. Metóda polychrómovanej maľby zdobí stropy pre interiér v štýle Provence. Extrémne vyzerá alfreynaya povrch na povrchu obloženia stien, pole. Na nosníkoch, doskách maľujú farebné krajinky, zásuvky, na preglejke vytvárajú 3D obrazy s imitáciou rezbárstva.


Natieranie na drevené stropy

LKM zlepšuje estetiku dreva, chráni pred hnilobou. Pred nanesením náterového náteru sa povrch očistí, ošetri jemným brúsnym papierom, opatreným základným náterom. Ak chcete zachovať alebo zdôrazniť textúru dreva, aplikovať škvrny, laky, dekoratívne azúrové.

Výber náterov: t

materiálúčinokrysy
1Farby na drevoPosilniť štruktúru, nevytvárať film, maľovať strom zvnútraJe ľahšie kontrolovať farbu a aplikovať mierne pigmentovanú škvrnu
2šťastnýChráňte pred nečistotami, ultrafialovým žiarenímPrípravky na vodnej báze rýchlo schnú, bez zápachu
3olejaVytvorte najtenší ochranný film, zvýraznite textúruĽanový olej má dobrú vodoodpudivosť
4voskDáva zamatový, posilňuje, chráni pred vlhkosťouMäkká zmes odstraňuje drobné škrabance. Tvrdý vosk používaný na reštaurovanie
5Sušiaci olejVytvára film, ktorý chráni pred hnilobou, hmyzomPoužíva sa ako základný náter
6farbyVytvorte lesklý alebo matný povrchPoskytujú vysokú kryciu schopnosť, alkydovú, akrylovú farbu

Vlastnosti a fázová montáž obloženia stien na drevený strop

Prvým krokom je výpočet množstva materiálu. Na tento účel vypočítajte plochu panela. Napríklad, šírka 9,5 cm sa násobí dĺžkou 300 cm, dostávame S-0,285 m2. Na výpočet počtu štvorcov stropu vydelených plochou dosky: 16: 0,285 = 56,14. Takže potrebujete 57 panelov.

Zakúpený materiál je rozbalený, položený na rovnej ploche v miestnosti, kde sa plánuje inštalácia, na 7-12 dní. Pre rám je možné vopred ošetriť antiseptickou bariérou s retardérom horenia 5x5 cm.

Na prácu potrebujete nástroje:

 • vŕtačka;
 • píla;
 • Svinovacie metre;
 • skrutkovač;
 • level.

Montáž dreveného rámu

 • Určite najnižšie miesto stropu.
 • Z nej dolu stena meria 10 cm, dať značku.
 • Pomocou značky úrovne zostávajúce uhly, poraziť riadok s vlákno.
 • Montujú sa na stenu obtokovou lištou s krokom 40-50 cm, samorezné skrutky musia byť o 3-4 cm dlhšie ako hrúbka tyče.
 • Na opačných koncoch miestnosti sú upevnené na koľajnici so vzdialenosťou 10 cm od steny a ťahajú niť.
 • Na tejto úrovni sú zvyšné tyče vo vzdialenosti 0,5 m inštalované kolmo na smer panelov, čím sa zabezpečí, že sú rovnobežné s podlahou.
 • Pre zlepšenie medzi hlavnými lamelami urobte prepojky.
 • Medzi stropom a prepravkou je vodotesná izolácia, izolácia, fixačný parotesný materiál.

Inštalácia obloženia

 • Panely sú rezané na 5 mm kratšie ako je požadovaná dĺžka, ošetrené antiseptickým, lakovým alebo voskovým náterom.
 • Štartovací pásik je pripevnený k stene, Kleimer je zatlačený do drážky a priskrutkovaný k prepravke pomocou skrutiek.
 • Zvyšok dosiek sa vsunie hrebeňom do drážky, jemne zasiahne paličkou.
 • Pozdĺž obvodu nainštalujte sokel.

záver

Každý z vyššie uvedených obkladov je vhodný pre strop v drevenom dome. Mnoho možností je možné realizovať vlastnými rukami. S zručným dekorom, aj skromná preglejka vyzerá slušne. Hlavná vec je, že stropný kryt zodpovedá štýlu smeru miestnosti v kombinácii so stenami a nevyzerá ako cudzí prvok na ich pozadí.

Pozrite si video: Stavba rodinneho domu - Stavba stropu (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár