Horčica farba v interiéri +75 fotografií

Horčičná farba v interiéri bola vždy cenená vďaka svojej sebestačnosti a všestrannosti. Má obrovskú škálu odtieňov, ktoré sú vnímané rôznymi spôsobmi: všetko závisí od prevahy žltej alebo hnedej farby. Brown dodáva žltosť teplo a dôveru.

Horčica nie je otravná, netlačí, nespôsobuje úzkosť ani nudu. Hrá v závislosti od smeru svetla: v jasnom svetle je viac žltý, v tmavom svetle sa stáva tmavším. Vždy bol spojený s bohatstvom, s luxusom, s nezávislosťou. Je to pokojný odtieň, ktorý dodáva miestnosti pevnosť a originalitu.

Farebné funkcie

Výhody sú:

 1. Sebestačnosť - táto farba v akomkoľvek interiéri sa stane dominantnou;
 2. Teplo - čím viac hnedé, tým viac pohodlia prináša;
 3. Všestrannosť - v rôznych interiéroch bude vyzerať inak. Môže sa líšiť v závislosti od osvetlenia, od okolitého pozadia;
 4. Môže byť kombinovaný s mnohými ďalšími farbami;
 5. Dobre sa hodí pre klasický aj moderný štýl;
 6. Môže sa použiť pri navrhovaní akýchkoľvek priestorov;
 7. Nevyvoláva únavu. Dáva pocit pohodlia a tepla.

    

Pri práci s horčicou je potrebné zohľadniť niektoré jej vlastnosti. Nejedná sa o jednoduchú farbu a existujú určité pravidlá na jej používanie:

 1. Existuje veľmi obmedzený zoznam farieb, s ktorými môže pôsobiť ako spoločník;
 2. S červenou, tmavozelenou a niektorými ďalšími farbami nie je úplne kombinovaná;
 3. Potrebuje priestrannú izbu a svetlo, v malej miestnosti sa stane tmavou, ponurou a dusnou.


    

V interiéri obývacej izby

Ak používate horčicu vyváženú, berúc do úvahy funkčné zaťaženie miestnosti, jej svetlo, môžete dosiahnuť jedinečné výsledky. Obývacia izba horčica farba môže dať aristokratický a dokonca aj vintage vzhľad. Miestnosť v rovnakom čase bude veľmi pohodlná.

Aj keď táto farba a nezvyčajné v interiéri, ale kvôli jeho teplo, to môže byť považované za klasiku. Ak obývacia izba chce stáť v elegantnom štýle, potom je to najlepšie nájsť. Nábytok z dreva je navyše povinným prvkom klasických trendov, je dokonale kombinovaný s horčicou a vytvára harmóniu farieb.

Horčica steny v obývacej izbe vyžadujú pozornú pozornosť na textil v miestnosti a čalúnenie čalúneného nábytku (pohovky, kreslá), ktorý je často jeho centrom. Napríklad v prípade stien z horčicovej farby by ste nikdy nemali zdvíhať rovnaký nábytok, pretože to bude vyzerať smiešne. Pamätať si na dodržanie rovnováhy, je možné maľovať iba jednu stenu v miestnosti horčičnou farbou. Ak chcete poraziť tieň odvážnejšie, môžete sa pokúsiť hrať s kontrastmi. Na tento účel môžete umiestniť rafinované čierne príslušenstvo na hlavné pozadie.

Ak obývacia izba je pohovka s horčicovou farbou, potom je sebestačná a nevyžaduje dodatočnú dekoráciu s textilom. Môžete vyvážiť harmóniu takejto pohovky s neutrálnym pozadím miestnosti pridaním záclon do interiéru rovnakej farby. Vytvorenie interiéru s neutrálnym pozadím a nábytkom z horčicovej farby pomôže pri výbere nábytku viac žltej farby. Vynikajúci s nábytkom z horčicovej farby v kombinácii svetla alebo svetlej drevenej podlahy.


    

V spálni

Horčica sa najčastejšie používa buď na dekoráciu stien, alebo na vytváranie veľkých vnútorných akcentov, napríklad pomocou pohoviek alebo záclon. Najúspešnejšie duety sú získané s klasickými svetlými odtieňmi teplých tónov. Biela, čokoládová, béžová farba bude vynikajúcim farebným partnerom v spálni.

    

V spálni možno použiť horčicovú farbu ako záclony, prikrývky, prikrývky a samozrejme tapetu. Je skvelá v spálni s bledozelenými bielizňami. Takáto miestnosť naladí zdravý spánok.

Vyberte si spálňový nábytok ťažšie. To bude vyžadovať tmavšie steny a odtiene iných objektov v miestnosti. Horčica je obklopená ľahšími tónmi a zdá sa, že je na mieste, a ak sa okolité tóny ukážu byť studené, stratia všetky svoje výhody. V tmavých izbách izby budú vyzerať dobre horčicovo farebné detaily - záclony, maľby, vázy. Miestnosť potom okamžite vyzerá viac obývateľná a útulná.


    

V kuchyni

V kuchyni, farba vytvorí príjemnú domácu atmosféru. Okrem toho zlepšuje chuť do jedla, pretože je to teplý odtieň. Ak je kuchyňa malá, potom horčica v nej by nemala byť taká veľká, aby nezakrývala miestnosť. Vo svetlej kuchyni stačí predstaviť prvky tohto odtieňa - kuchynská zástera a žalúzie, ktoré v kombinácii s ľahkou drevenou podlahou a pracovným stolom urobia nádherný súbor. Ak je kuchyňa orientovaná na juh a osvetlenie umožňuje, môžete do interiéru pridať ďalší prvok - horčicovo zafarbenú stenu. V tomto prípade sa budete musieť pokúsiť vybrať si farbu harmonického spoločníka.

Ak sa okrem horčice, chcete zaviesť ďalší tón do interiéru: napríklad musíte použiť horčica fasády a žltej kože, potom, aby nedošlo k preťaženiu miestnosti s kvetmi, mal by byť zriedený s bielym pozadím. No, opäť si pripomíname, že svetlé farby sú častejšie používané v interiéri veľkých kuchýň. V horčicovej kuchyni bude vyzerať dobrá kuchynská súprava wenge, ktorá môže byť doplnená o béžové a olivové kvety.

    

Na chodbe

Voľba horčice pre návrh chodby je bodovým bodom. Len vo vzácnych domoch je chodba priestranná a má okná. V obrovskom množstve moderných bytov je chodba miniatúrna a tmavá. Horčica bude ďalej zaťažovať a zatieniť túto miestnosť. Samozrejme, môžete nájsť bohatý žltý odtieň - potom sa naň vzťahujú pravidlá pre umiestnenie žltej farby do interiéru.

Poznámky interiéru a chic budú zavedené do vnútra chodby ušľachtilej horčice. Hnedý odtieň v ňom urobí situáciu viac štýlovou a dodá jej slušnosť. Takýto interiér môže byť doplnený lešteným nábytkom a kovovými prvkami (napríklad mriežkou na topánky) v striebre.

    

V kúpeľni

Intenzívne odtiene horčice sa stanú jasným akcentom v tradičnom bielom kúpeli. Takéto farebné prevedenie nasiakne miestnosť útulnosťou, teplom, radostnou a veselou náladou. Textílie, záclony vo vani, doplnky svetlých horčicových farieb sa stanú jasným zameraním na svetlé pozadie stien.

Zaujímavá možnosť - všetky horčicové steny. Takéto rozhodnutie má určité čaro, najmä v kombinácii s bielym sanitárnym tovarom. Tento odtieň je dobre kombinovaný s akvamarínovým príslušenstvom. Kompletný interiér s modrozelenými uterákmi a šálkami na zubné kefky a vychutnajte si prirodzenú africkú farbu.

    

nábytok

Spektakulárna horčica - farba je zložitá a vyžaduje si zvláštne myslenie. Zvláštnosťou tejto farby je aktivita, ktorá sa otvára, keď je obklopená teplými tónmi. Aby mohol horčicový nábytok vyzerať harmonicky s pozadím a okolím, malo by sa dodržiavať veľmi jednoduché pravidlo: iné odtiene v miestnosti by mali byť trochu tmavšie. Ak chcete vytvoriť veľkolepú farbu sedieť sivohnedá, béžová a tmavo modrá. Ak ste práve položili stoličku do bieleho horčicovo zafarbeného interiéru, vzduch sa naplní slnkom. Horčičná stolička s fialovým kobercom bude vyzerať ešte zaujímavejšie.


    

textilné

Neexistuje jednoduchšia možnosť aktualizácie interiéru, ako je zmena textilu. Čo je textil v obývacej izbe - je čalúnený nábytok - stoličky a pohovky, záclony; v spálni - prehoz, čalúnenie, vankúše, záclony; v kuchyni - záclony a kuchynské utierky. Textilné hry hrajú veľkú úlohu pri vytváraní vnútornej nálady.

Ak je miestnosť už opravená a existuje určitá základná farba pozadia, úloha ďalšej farby padá na čalúnenie. Textílie horčičnej farby môžu byť zdobené vzorom alebo ornamentom vo farbe kontrastného alebo rovnakého tónu, ale iného odtieňa. Ktorý vzor si vybrať je vecou štýlu: existuje určité pravidlo - čím modernejší interiér, tým stručnejší a štylizovaný ornament. Podiel klasiky zostane tradičným monogramom.

Ak je potrebné, aby horčica-farebné záclony musia byť zviazané s inou farebnou pohovkou - môžete použiť dlho-známy techniku: šiť vankúše pod tieňom záclony alebo pohovky, ale so vzorom horčicovej farby. Moderné výrobcovia vyvíjajú kolekcie, ktoré vám umožňujú vybrať si najlepšiu kombináciu textilu pre miestnosti. V jednej línii nájdete závesy a čalúnené látky, ľahší jemný tyl. S týmto prístupom je jednoduchšie transformovať svoj domov.

    

Kombinácie s inými farbami

Zložitosť práce s horčicou závisí od hĺbky tónu. Čím tmavší tón, tým ťažšie je pre neho vybrať si optimálneho spoločníka. Môžete zadať nasledujúce tóny, ktoré budú vyzerať dobre s horčicou:

 • béžová, krémová;
 • modrá, modrá, tyrkysová, zelená;
 • čierna a biela;
 • žltá a hnedá;
 • šedá;
 • oranžová, bordová, fialová.

Aké odtiene možno spomenúť:

 1. Ak chcete vytvoriť teplý útulný interiér, mali by ste použiť horčicu, béžovú a ich odtiene. Ide o optimálnu kombináciu pre spálne umiestnené na severnej strane.
 2. Čierna a biela bude vždy dobre fungovať s horčicou. Čierna pomôže vybudovať absolútne proporcie, umožní zónu miestnosti, zavedie určitú prísnosť. Biely osvieži interiér a dodá mu trochu viac priestoru.
 3. Dokonale horčica má kontakt so svojimi spoločníkmi - žltá a hnedá. Žltá dodáva do interiéru viac dynamiky a energie a hnedá dodáva inteligenciu a štýl. Žlté pozadie tapety možno prilepiť v každej miestnosti, kde budú na mieste, ale hnedá bude vyzerať dobre len v priestranných izbách.
 4. Kombinácia horčice a zelenej sú považované za módne. Toto sú letné páry tónov, pridávajúc pozitívne emócie, motívy ľahkosti a sviežosti.
 5. Kombinácia so sivou umožňuje vytvoriť interiér modernej hi-tech. Vo väčšine prípadov bude tento interiér obyčajnou tapetou a kovovým nábytkom.
 6. Intenzívne farby - fialová, oranžová, bordová doplnia horčicu a prinesú prvky chuti a štýlu. Často sa takéto kombinácie používajú vo verejných priestoroch.


    

záver

Horčica je ideálnym riešením pre kreatívnych experimentátorov, ktorí uprednostňujú dobre známe klasiky a vyberajú si časom overené možnosti dekorácie. Takáto farba nebude nikdy dotieravá, dodá do domu potrebný jas a teplo.

    

Zanechajte Svoj Komentár