Spálňa dizajn vo svetle zelenej farbe

Spálňa je zaujímavým a netradičným riešením, ktoré sa na prvý pohľad môže zdať kontroverzné. Psychológovia sa však domnievajú, že táto farba, ako žiadna iná, má priaznivý vplyv na psychiku a dokáže vytvoriť relaxačnú, útulnú atmosféru.

Je to prirodzená farba, ktorá umožňuje očiam odpočinúť si a podporuje prechod od bdelosti k spánku, čo je problém pre mnoho ľudí, pretože vo veľkom meste je veľmi ťažké naozaj relaxovať.

Spálňa vo vápennej farbe ponúka dostatok príležitostí na experimenty v dizajne. Vápno sa dobre kombinuje s bielou, hnedou, béžovou, šedou, modrou. Ak chcete, aby bol interiér ľahší, môžete použiť mierne „bielené“ odtiene. Hlavnou vecou je vybrať tú správnu kombináciu s vápnom.

Zvyčajne sa odporúča použiť najviac tri základné farby alebo veľmi odlišné odtiene v dizajne svetlozelenej spálne. Tým sa predchádza zbytočnému jasu, čím sa interiér stáva harmonickejším, vyváženejším a pokojnejším. Zároveň sú povolené akcentačné prvky jasnejších tónov.

Na to, aby vápenná spálňa vyzerala elegantne, je potrebné zvoliť jeden základný odtieň a vybrať pre ňu dve farby, ktoré spolu s farbou pozadia vytvoria farebnú schému miestnosti. Vápno - celkom aktívny tón, preto si ho ako hlavný vyberiete, nemali by ste dopĺňať interiér inými odtieňmi rovnakej farby. Je lepšie zastaviť výber na hnedé, béžové, biele tóny.

Spálňa vo svetle zelenej farbe (ak sa používa ako hlavná) je dobre doplnená nábytkom z ľahkého dreva v prípade, že je zvolená svetlozelená farba. Tmavý alebo čierny nábytok vytvorí príliš veľa kontrastu a atmosféru napätia.

Ak je pre steny zvolený pastelový odtieň, nábytok môže byť tmavší. V prípade, že na pozadí bude fungovať iná farba (napríklad béžová alebo sivá), môže sa vápno stať dodatočnou farbou a použiť ju v textíliách, doplnkoch a dokonca aj v nábytku.

V dizajne zelenej spálne môžete použiť rámy na obrazy tejto farby, ako aj rôzne dekoratívne prvky: vázy, figúrky, plagáty. Zelené závesy vyzerajú skvele: ráno vytvoria pocit, že ste sa zobudili v lese. Živé rastliny v kvetináčoch alebo na stenách harmonicky dopĺňajú interiér.

Zanechajte Svoj Komentár