Morská zelená

Ako nádherné ponoriť sa do mora a zabudnúť na zmätok a otupenosť mestského života. Ale čo robiť, ak dovolenka nie je čoskoro a vy ste predurčení stráviť leto v dusnej kancelárii? Nezúfajte. Vytvorte si vlastné "podvodné kráľovstvo" a vychutnajte si pokoj a pohodu doma. Predstavivosť je taká priestranná ako more, potrebuje len malú pomoc. Naplňte svoj interiér farbou vĺn, aby sa vrátili domov, aspoň na chvíľu, aby ste sa odpojili od márneho sveta.

Vlastnosti a psychológia farieb

Výber palety, musíte si uvedomiť silu farby. S ním môžete naplniť priestor energiou alebo sa ponoriť do melanchólie, urobiť miestnosť vzdušnou a citlivou alebo ju premeniť na ospalé kráľovstvo. Farba morskej vlny v interiéri sľubuje minúty obnovenia odpočinku pred novým štartom. Hue podporuje relaxáciu, zmierňuje stres a únavu, umožňuje vám vychutnať si pokoj. Nie je schopný excitovať, ani sa ponoriť do pasívnej ospalosti. Je zbožňovaný milovníkmi cestovania, ktorí dokonca ani doma nie sú pripravení vzdať sa sviežosti mora. Farba morskej vlny je stálym „obyvateľom“ stredomorských interiérov a je spojená s jasnou a jasnou oblohou, morom, tropickými stromami a šťavnatým čerstvým ovocím. Nechajte kus mora do vášho interiéru a zabudnete na únavu a blues.


    

Aké sú odtiene

Paleta farieb je mnohostranná. Predstavuje mnoho odtieňov. Všetci sa narodili zo zmesi modrej a prírodnej zelene. Tyrkysová, morská zelená, pávová modrá, Tichomorie, farba cyperského vánku, hĺbka mora, lapis, modrá pagoda - jednoducho neexistuje žiadny počet variantov zelenej vody. Transparentné a nasýtené, nazelenalé alebo tmavo modré, tieto tóny poskytujú nesmierny priestor pre kreativitu.
Výber určitých odtieňov závisí od vkusu a preferencií obyvateľov domu. Pre niektorých je more spojené so statickým modrým stehom. Pre iné je to priebežný vlnový pohyb a penový sprej. Preto má farba morskej vlny svoje vlastné. Niektorí ľudia majú radi jazernú modrú, niektorí ľudia ako tyrkysová alebo hlboký Atlantik.

    

Stylistické smery pre farbu

Farba morskej vlny je univerzálna. Nájde si hodné miesto v každom interiéri. V niektorých môže pôsobiť ako ušľachtilé pozadie, iní obkľúčia zdržanlivé, pokojné akcenty. Bude nádherne zdobiť nielen morské a stredomorské dekorácie, ale aj akékoľvek iné riešenia - od tradičných až po ultramoderné. Hlboká a príjemná farba môže byť použitá vo výzdobe, nábytku, doplnkoch. On dodá šľachtu klasickému štýlu alebo Art Deco, tieňovanie luxusných zlatých odtieňov a bielych štukových prvkov. Pop art alebo podkrovie odmeňte veľkolepý dekor alebo svetlý dizajnový nábytok. Provence zdobí nenápadné elegantné akcenty. V high-tech zvýrazní lesk kovu a lesk skla. V orientálnych interiéroch pomôže obmedziť nepokoj farieb.


    

Kombinácia s inými farbami

Modrozelený odtieň je veľmi rád neutrálnych "susedov". Vyzerá to výhodné na šedej, bielej, béžovej pozadí. Farba nie je čistá a preto sa rovnako dobre kombinuje s teplými a studenými odtieňmi. Najobľúbenejšie kombinácie aqua farieb sú:

  • s bielou - modrozelená je nádherne odhalená, keď sa vydáva s jasnou belosťou. V pamäti sa okamžite objaví obrázok - snehovo biela podšívka, ktorá sa vlieva na tyrkysových vlnách;
  • so žltým je prvým združením modré more a horúci piesok. Čo by mohlo byť prirodzenejšie a ekologickejšie ako táto kombinácia?
  • so sivým - pokojným zložením, ktoré prispieva k odpočinku a relaxácii;
  • s čiernou - dávkoval použitie čiernej nezatvrdí interiéru, ale pridá nejaké hravosť na farbu morskej vlny;
  • s koralom - jasná harmónia, ktorá opäť posiela predstavivosť do hlbín mora;
  • s oranžovou - nasýtiť miestnosť emóciami, dať jas a originalitu.


    

Kombinácie s podobnými tónmi - zelená, modrá, modrá zaplnia miestnosť pokojom a hĺbkou. Kontrastné kombinácie - s jasnými slnečnými odtieňmi, naopak pôsobia ako energetický nápoj. Ich intenzita môže byť neutralizovaná pridaním svetlých neutrálnych farieb.

Vplyv osvetlenia na farbu

Tienidlo morskej vlny má schopnosť absorbovať svetlo. Je schopný obrátiť miestnosť na severnej strane do tmavého a nepohodlného obydlia, ktoré chce opustiť čo najskôr, aby sa zbavil depresívnych myšlienok. Súčasne môže chladiť miestnosť, ktorá je osvetlená slnkom a priviesť k nej sviežosť a chlad. Odtieň mora môže skresliť umelé svetlo, takže by ste ho mali kontaktovať v miestnostiach s veľkými oknami na dobre osvetlenej strane. Ochranné zábrany proti slnečnému žiareniu - zatemňovacie závesy a žalúzie v takýchto interiéroch sa najlepšie nepoužívajú. Nahraďte ich priehľadným tylom a miestnosť je plná vzduchu a slobody.
Umelé osvetlenie by sa malo zvoliť veľmi opatrne, aby sa krásny smaragdovo modrý interiér nezmenil na zemito modré alebo nazelenalé nedorozumenie. Najlepšie je používať biele svetlo z halogénových žiaroviek. To nezmení skutočný odtieň dekorácie. Ale keďže tieto zdroje nie sú v žiadnom prípade ekonomické, je lepšie ich opustiť v prospech LED svietidiel. Sú to variácie teplých, chladných a neutrálnych odtieňov.


    

Ak chcete, môžete nájsť zariadenia, v ktorých môžete pomocou ovládacieho panela zmeniť charakter osvetlenia - na diaľku. Červená, modrá, tyrkysová a zelená môžu byť zahrnuté do "klipu" navrhovaných odtieňov.


    

Návrh izby

Pri správnom používaní farby morskej vlny sa ozdobí interiér každej miestnosti v dome. Je len potrebné vybrať správne farby-spoločníci, určiť dávkovanie a umiestnenie tohto malebného odtieňa.

Obývacia izba

Veľké okná spoločenskej miestnosti prenajali dostatočné množstvo svetla. Preto by ste sa nemali báť, že sa hala zmení na pochmúrnu pivničnú miestnosť. Odtiene azúrová môže byť bezpečne použitý v dizajne stien, vo výzdobe nábytku a doplnkov. Luxusná modrozelená tapeta s čokoládovým vzorom, doplnená béžovou základňou, dodá interiéru luxus. Kombinácia snehobielej povrchovej úpravy s náplasťami z tyrkysového nábytku vás naplní sviežosťou. Prírodné prírodné prvky dodajú prírodné drevo. Tienidlo mora vyzerá skvele v doplnkoch a textíliách. Obyčajná modrozelená alebo neutrálna, zdobená ultramarínovými ozdobnými vankúšmi, kobercami, závesmi vytvárajú pokojnú optimistickú atmosféru. Ako prízvuk môžete použiť tapetu s 3D obrazom veľkolepej tmavej tyrkysovej kvetiny. Modrozelená tapeta alebo farba môže byť vynikajúcim nástrojom na zónovanie priestorov do funkčných oblastí. Napríklad môžu vytvoriť priestor pre domácu kanceláriu alebo stenu s improvizovanou šatňou.

    

Doplnky citrónovej, limetkovej alebo oranžovej farby pomôžu, aby bola miestnosť ešte viac veselá.

spálne

V spálni, modré more vyzerá skvele v textíliách. Tyrkysové záclony a prikrývky na pozadí neutrálneho alebo čokoládového nábytku budú jasnou výzdobou dizajnu. Vo výzdobe stien sa farba morskej vlny lepšie využíva fragmentárne - ako dekorácia steny nad hlavou postele alebo v dekoratívnych výklenkoch. Môžete usporiadať časť steny, pridelené pre TV a uzavrieť ho do bieleho rámu lišty. Na strope je ultramarín vhodný ako centrálny prvok orámovaný bielou zavesenou konštrukciou. Na modrozelenom pozadí bude luster s bielymi matnými odtieňmi vyzerať obzvlášť konvexne a elegantne. Strop sám proti svojmu pozadiu sa odnesie, ponáhľa sa.


    

kuchyne

Odtiene azúrovej v kuchyni je možné "ohriať" pomocou prírodného dreva. Dvere, podlaha, stropné trámy vo farbách svetlého dreva zaplnia modrozelenú miestnosť rustikálnym komfortom a teplom. Temné prvky dodajú interiéru šľachtu a krutosť. V moderných kuchyniach sú high-tech alebo minimalistické štýly zafarbené neutrálnymi odtieňmi modrej. Napríklad snehobiela doska alebo béžová zástera v kombinácii s tyrkysovou fasádou. Je možné osviežiť interiér, ak je povrch náhlavnej súpravy kombinovaný - s bielym vrchom alebo s viacfarebnými dverami s efektným zvlneným tvarom. Na podlahe sú vhodné svetlé lesklé dlaždice alebo šachové usporiadanie modrozelených a snehobielych prvkov. Pre každú zónu by sa malo zabezpečiť primerané osvetlenie. Svetlo sa bude aktívne absorbovať a je tu riziko, že v súmraku sa kuchyňa zmení na pochmúrny a nepohodlný šatník. Lesklé povrchy fasád, stropných, podlahových a stenových obkladačiek a svetlých transparentných závesov pomôžu maximálne chrániť svetlo pred „nenasytným“ ultramarínom.


    

Tmavo tyrkysové interiéry dokážu úplne odradiť vašu chuť k jedlu, preto by mali byť doplnené chutnými malinovými, limetkovými alebo oranžovými doplnkami.

kúpeľňa

Farba morskej vlny v kúpeľni - možnosť tradičného dizajnu. Svoje pozadie, snehobiely fajáns a chrómované inštalatérske práce sú obzvlášť elegantné a dokonca slávnostné. Výberom ultramarínových farebných stien sa postarajte o kvalitné osvetlenie. Veľké zrkadlo s LED osvetlením pozdĺž kontúry bude dobre slúžiť a pomôže vyriešiť problém vyplnenia priestoru svetlom. Azúrové odtiene môžu byť použité ako akcentový dekor alebo doplnky. Potom nevznikne problém absorpcie svetla. Svetlý záves s tyrkysovými kvetmi a chlpatý tón mat bude vyzerať skvele na svetlom pozadí. Môžete kombinovať svetlé a tmavé farby s rozložením dlaždíc. Napríklad zvýraznite modrú zónu pozdĺž zavesenej toalety, umývadla alebo vane. Dlážka alebo strop kúpeľne môže byť usporiadaný do modro-šedo-zelenej farby. Takáto technika zvýši priestor, vytvorí efekt bezedných morských hlbín alebo nedosiahnuteľného nebeského oblúka. Vyzerá luxusne na podlahe s morským dnom zapusteným do sklenenej niky alebo samonivelačným náterom s 3D obrazom mora. Na riedenie hlbokých farieb môže byť povrchová úprava doplnená mozaikou, ktorá obsahuje všetky odtiene farieb.


    

škôlka

V dievčenskej izbe by sa mala starostlivo používať farba mora. Na výzdobu stien sa hodia len tie najjemnejšie bielené tóny. Tienidlo bude vyzerať skvele v dekoroch, textíliách alebo výplňových prvkoch nábytku. Tmavo tyrkysové záclony a vankúše, lemované zlatým lemom, toaletný stolík zdobený patinou, fotorámčeky a stojanová lampa urobia svetlé izby zároveň elegantnými a originálnymi. Priehľadný záves nad posteľou a tylu môže byť držaný v rovnakej farbe, ale vyberte najjasnejšie odtiene.
V chlapcovej izbe môže byť "morská vlna" na mieste. Zvlášť ak si vyberiete námorné motívy, anglický alebo americký štýl. Modro-zelené police, deky, vankúše, vrece na fazuľu dokonale zapadnú do kabíny skúseného námorníka a štýlového tínedžera. Morské vlny môžu strievať priamo na stenu, zdobené nástennou maľbou, prehozom, vankúšmi a záclonami s vlnitou potlačou. Ultramarínový tienidlo, stôl, skrine dodajú miestnosti mužskosť a odvahu. Hlavnou vecou, ​​ktorej sa chlapci obávajú, sú dievčenské odtiene. Preto v interiéri s hlbokými, trochu drsnými a tmavými stenami sa budúci človek bude cítiť oveľa pohodlnejšie ako v jemnom tyrkysovom prostredí. Je možné zriediť morskú vlnu v chlapcovej izbe pomocou rovnako aktívnych farieb - terakoty, červenej, žltej, zelenej, čokoládovej. Pre uvoľnenejšiu atmosféru môžete použiť neutrálne odtiene - biela, béžová, sivá, farba prírodného dreva.


    

Chodba / chodba

Ak si vyberiete tieň, aby ste ozdobili steny chodby, musíte zvážiť nasledujúce body:

  • veľkosť miestnosti - modrozelené steny „ukradnú“ z malej chodby leví podiel priestoru. Situáciu môžete vyriešiť pomocou bieleho nábytku, zrkadiel a dobrého osvetlenia;
  • či je miestnosť kombinovaná s izbou alebo oddelená stenami - maľba otvorenej chodby s morskou zelenou farbou ju vizuálne oddelí od miestnosti, prenesie ju do samostatného priestoru. Uzavretý priestor je lepšie usporiadať vo svetlých odtieňoch;
  • počet osvetľovacích zariadení - jasnejšie svetlo, tým viac slobody pri používaní tmavých tónov.


    

Tmavé steny sú dobré ako pozadie pre svetelné doplnky - fotorámčeky, držiaky kľúčov, nástenné svietniky. Dávajú interiéru elegantný a luxusný vzhľad. Na chodbe sú celkom vhodné podlahové dlaždice v aqua. Dobre sa kombinuje so svetlomodrou, béžovou alebo sivou stenou. K nej by mala vyzdvihnúť neutrálny koberec a ľahký drevený nábytok.

Textil, dekor a doplnky v aqua

Hlboké tmavo tyrkysové dotyky dokonale zapadnú do každého neutrálneho interiéru. V tomto prípade môže byť priestor pozadia ozdobený svetlými aj tmavými farbami. Zamatové alebo žakárové záclony modro-zelenej farby, nadýchané koberce, vázy vyzerajú luxusne. Vankúše na čalúnený nábytok a postele, prikrývky, posteľné prikrývky nastavujú hlboké zdržanlivé akcenty. Koberce a kývanie, vyzývajúce k ponoreniu do ich nepreniknuteľnej hĺbky. Neobvyklou výzdobou spálne alebo chodby môže byť taška alebo topánky farby námorníctva, ako keby náhodou zabudli v rohu. Jedáleň alebo kuchyňa budú oživené riadmi, obrúskami, sviečkami v tyrkysových odtieňoch. Vo varnej zóne budú vyzerať skvelé uteráky a cvočky v rovnakých odtieňoch. Tmavo tyrkysové rolety poskytujú účinnú ochranu pred slnkom a zaujímavý dizajn dotyk. Obývacia izba bude zdobená modrozelenými figúrkami, lampami, pletenými obláčkami, geometrickými stoličkami a priehľadnými plastovými táckami.


    

záver

Chcete sa nikdy rozlúčiť s morom? Potom si osobnú "lagúnu" a ponorte sa do zvodných vĺn, kedykoľvek prekročíte prah svojho domova.

Zanechajte Svoj Komentár