Olivová farba a jej použitie v interiéri - výhodné kombinácie

Keď navrhujete svoj domov, majiteľ často chce prekvapiť, aby vytvoril útulnú atmosféru s nezvyčajnou farbou. Ktorý vám umožní vždy čerstvo vnímať známu atmosféru a zároveň - prekvapiť hostí štýlom. Jednou z takýchto možností je olivová farba v interiéri, ktorá je sama o sebe harmonickou zliatinou troch odtieňov. Úspešná kombinácia vedúcej zelene, podfarbenej žltej a matnej šedej symbolizuje vzájomné porozumenie. Psychologické vlastnosti olív sú dobre preskúmané a schválené väčšinou dizajnérov. Ale zároveň existuje niekoľko dôležitých nuansy, bez ktorých by nebolo potrebné začať zdobenie domu. Ďalej o nich povieme podrobnejšie.

Objavte olivovú farbu

Názov farby nie je náhodne spojený s druhmi olivovníkov. Ušľachtilé odtiene jeho ovocia sú cenené po celom svete a ich prítomnosť v interiéri zapĺňa atmosféru s určitou náladou. Vzhľadom k tomu, farba odkazuje na tóny rastlín, jeho svetlé odtiene môžu priniesť smäd po živote, radosť do domova. Temní hovoria o zrelosti majiteľa, jeho skúsenosti a múdrosti. Je to zelený odtieň, ktorý dáva ľuďom pocit pokoja, dôvery. Preto nie je prekvapujúce, že ľudia vo veku, ktorí už dosiahli, ak nie všetko, potom veľa, obrátia sa na jeho používanie častejšie. Niektorí konzervativisti prinášajú asociácie s klasikou, takže sa v tomto štýle úspešne používajú.

Je dôležité cielene aplikovať aristokratickú farbu, kombinovať ju s inými prírodnými odtieňmi. Pretože celková atmosféra miestnosti bude závisieť od harmónie interakcie s partnerskými farbami. Pri výbere váhy je potrebné začať s menovaním miestnosti. V závislosti na tom, kde plánujete zmeniť dekor - v detskej izbe alebo spálni - gradient sa bude líšiť: od žltozelenej v kombinácii s farbou oblohy, až po sivozelenú - s vyblednutými listami. Voľba sa vykonáva výhradne individuálne, ale pred dokončením práce stojí za to preskúmať najoptimálnejšie kombinácie farieb, ako aj vypočuť si názory profesionálnych dizajnérov.

Jemné osvetlenie v olivovom interiéri

Ak nie sú žiadne skúsenosti s komplexnými farbami, dôrazne sa odporúča vyhľadať pomoc odborníkov. Olivu je pomerne ťažké navrhnúť, pretože existujú určité nuansy. Napríklad dekorácia interiéru s tmavou olivovou farbou zahŕňa použitie niektorých trikov. Osvetľovacie zariadenia sú vybrané na princípe bieleho svetla, pretože žltý odtieň môže situáciu zhoršiť.

Varovanie! Tam by malo byť veľa zdrojov osvetlenia, bodkovaný alebo zonálny je vítaný.

Niekoľko nástenných svietnikov, veľký luster pod stropom a iné osvetľovacie zariadenia vyrovnávajú prirodzené tieňovanie. Dizajnéri si dobre uvedomujú, že oliva je schopná absorbovať svetlo, a preto sa odporúča ako partner používať iba svetlé odtiene. Použitie bielej je univerzálna možnosť v akejkoľvek forme, či už sú to biele vzory na tapetu alebo snehovo biele textílie. Biely dodáva sviežosť dekorom, ktorý mu nedovoľuje zaťažiť osobu.

Vlastnosti výberu nábytku

Pred nákupom nábytku, musíte sa rozhodnúť pre správnu kombináciu olivového dekoru a vybraného headsetu.

  • Konzervatívna monumentálnosť sa dá ľahko dosiahnuť pomocou tmavých kusov nábytku, ktoré môžu poskytnúť potrebný kontrast s olivovými stenami. Priaznivci tejto interakcie sú odborníci na striktnú klasiku a štýl art deco;
  • Sviežosť, mladosť a slávnostné vzrušenie zahŕňa použitie svetlého nábytku. Zároveň neexistujú žiadne obmedzenia pri výbere štýlu. Takýto set je vhodný na použitie v malých miestnostiach, kde potrebujete vizuálne rozšíriť priestor;
  • Zaujímavou možnosťou je aj svetlozelený olivový nábytok. Neprítomnosť akéhokoľvek kontrastu s okolitým interiérom prispieva k pohodliu a efektivite osoby. Upokojujúce vlastnosti sa úspešne používajú v kuchyni, kde agresívne prostredie vyžaduje určitú rovnováhu pre psychiku.

Olivové textílie

Nie je potrebné maľovať všetky povrchy pevnou metódou, aby boli v interiéri olivové tóny. Stačí sa zamerať na tak dôležitú zložku dizajnu ako textílie. Záclony danej farby budú vyzerať veľmi teplo, pretože spektrum osvetlenia sa bude líšiť v závislosti od dennej doby. To je vhodné najmä vtedy, ak je okno otočené na juh. Mäkké svetlo, ktoré bude opona prepúšťať, vám umožní plne sa uvoľniť, aby ste sa mohli ponoriť do práce s novými silami.

Varovanie! Olivové plachty v okennom otvore dokonale eliminujú prebytočné svetlo.

Dobrou voľbou pre použitie olivovej farby v interiéri môže byť veľký kryt alebo deka na pohovku. Svietidlá boli tiež použité pre lampy, čo je vo filmoch celkom bežné. Ich schopnosť rozptýliť sa zázračne disponuje intímnym prostredím.

Aké sú kombinované odtiene

Pri vytváraní farebných kombinácií existujú pomerne jednoduché pravidlá. Uvádzame príklad najobľúbenejších destinácií.

Kombinácia s bielou farbou. Kúzelná harmónia je možná s bledými olivovými tónmi. Obe farby budú klásť dôraz na vzájomné výhody, ak sú zmiešané v rovnakom pomere. Stačí použiť je víťazný kód zdôrazniť dekor. Aby sme ukázali úspešnú vzorku palety, môžeme uviesť nasledujúci príklad. Dizajnéri kombinujú olivové steny s miernym gradientom s bielou lesklou podlahou. V tomto prípade môžu profesionáli vytvoriť elegantnú vložku červených tónov. S jeho použitím je potrebné byť veľmi úzkostlivý, pretože červená je v podstate opakom zelenej. Tento biely a olivový dekor bude skvele vyzerať v každej miestnosti doma.

S hnedou. Napriek tomu, že sa kuchári snažia vyhnúť takej kombinácii farieb, skúsení dizajnéri poznajú tajomstvo ich úspešnej harmónie. Jedným z týchto odtieňov je dôraz na osvetlenie, ktoré by malo byť veľmi veľa. Koniec koncov, on a druhý aktívne absorbujú svetlo. Ďalším pomocníkom môže byť lesklý povrch jednej alebo druhej roviny, ako aj biele vložky na odrážanie svetla. Nasledujúca schéma palety môže slúžiť ako farebný príklad: sada hnedého nábytku je ozdobená bielymi textilnými vankúšmi a všeobecný tón je nastavený olivovými stenami. Kombinácia olivového sfarbenia v interiéri s hnedou farbou sa odporúča, ak je miestnosť orientovaná na juh. Prístup k svetlu vytvára úžasný efekt, keď sa snehobielé doplnky začnú hrať s príjemnými odrazmi. Bude zvedavé vyzerať ako oranžové príslušenstvo, kontrastujúce s tmavými čokoládovými odtieňmi.

S béžovou. Je mäkšia a harmonickejšia s olivami. Nachádza sa na povrchu stropu, rôzne doplnky. Ušľachtilá káva s mliekom je hodná alternatíva k bohatej hnedej. Avšak, nemôžete dovoliť prevahu béžovej nad hlavnou farbou. Na tento účel je neutralizovaný rôznymi svetelnými zdrojmi. Napríklad žiarovky budú vyzerať krásne pod napínacím stropným krytom. Je potrebné naplno využiť výhody denného svetla, pretože žltnutie umelého svetla môže zničiť všetko. Jemná karamelová paleta potrebuje plynulé prechody.

S gradientom zelenej farby. Je to obľúbená kombinácia prívržencov zdravého životného štýlu. Nazýva sa ekologicky šetrný a často zdobia súkromný dom. Olivová zelená je silne spojená s hodnotným olivovým olejom z talianskych polí. Ale tu je potrebné pripomenúť, že je potrebné použiť zelené na odmerané - ako dekoratívne vložky. Nemalo by slúžiť ako pozadie.

Žltá. Použitie mrkvy, horúceho oranžového alebo svetlého tehlového odtieňa kladie veľký dôraz na pokojnú olivovú farbu v obývacej izbe. Takáto situácia bude vždy sprevádzaná pocitom jasného sviatku a neukončeného života. Je to jednoducho nemožné si na to zvyknúť.

Ak chce majiteľ domu vyniknúť a zdať sa originálny, potom môže použiť modrú farbu. Morská vlna so svojou vôňou tyrkysovej a zelenej farby prinesie radosť všetkým domácnostiam. Zvlášť atraktívne dekor bude vyzerať na záclony.

Použitie olivy v závislosti od účelu miestnosti

V kuchyni

Veľmi obľúbenou možnosťou dizajnu je použitie olivy v kuchyni, pretože to nie je farba. To je dôležité v podmienkach vysokej vlhkosti a vystavenia rôznym plynom. Bežnou kombináciou je hnedá paleta so zatienenými vložkami. Ak je ich dosť, potom sa pokojná atmosféra môže ľahko stať energickou. Tento štýl je od dnešného dňa veľmi módny. Ak je kuchyňa pomerne skromná, odporúča sa použiť svetlé roztoky. Napríklad, s olivovými stenami bude vyzerať dobre béžový nábytok nastaviť. Alebo naopak - kombinovať svetlošedé steny s olivovým nábytkom. Zároveň budú veľmi úspešné vložky z oranžových textílií, fuchsijských doplnkov alebo mrkvových pokrmov. Takéto škvrny dávajú pokojnej atmosfére potrebné nadšenie.

V obývacej izbe

Klasická obývacia izba môže ľahko zaradiť olivy do svojich štandardných farebných možností. Súčasne sú tu určité vlastnosti: stlmená gama je zachovaná, nie je tam žiadna svetlá povrchová úprava a kontrasty. Nemali by byť žiadne krikľavé tóny, pretože elegancia klasiky netoleruje drzosť. To však neznamená, že miestnosť by mala byť tmavá a bez chuti. Naopak, objemová štruktúra tapety, vzorovaná farba pečeného mlieka, doplnky mäkkej bielej farby sú vítané. Všetko by malo hrať ako tím a neodvádzať pozornosť od všeobecnej atmosféry. Estetická strana klasickej obývačky je na prvom mieste.

V spálni

V interiéri tejto miestnosti by sa malo tiež vyhnúť jasným farebným akcentom, pretože spálňa je určená na relaxačnú dovolenku. Možno ho doplniť iba olivovým dekorom, malými doplnkami horčičných odtieňov. Zvyšok je použitý svetlý olivový gama bez jasných zábleskov. Bude zaujímavé pozrieť sa na vložku mlieka. V noci sa pozerá ako aj pohár teplého mlieka. Nezvyčajné nastavenie môže rozriediť tienidlo podlahovej lampy tehlovej farby alebo vlnený orientálny koberec.

V kúpeľni

Olivová škála sa používa na zdobenie kúpeľní veľmi zriedka. Ale to je len kvôli neskúsenosti začiatočníkov, ktorí nemôžu robiť so správnym osvetlením. Je potrebné vyhnúť sa kontrastom, pretože môžu vizuálne znížiť objem miestnosti. Najzaujímavejšou možnosťou je dekor, kde sú inštalované klampiarske alebo nábytkové súpravy v olivovej farbe. Pozadie môže byť akýkoľvek teplý tón, ktorý je kombinovaný s olivami.

V detskej izbe

Použitie olivových farieb v interiéri škôlky spôsobuje určitú kontroverziu. Paleta šedozelenej je považovaná za dospelú, ktorá nie je spojená s veselými deťmi. Vznešené, pevné pozadie sa jednoducho nezmestí do hier a mladých rokov. Avšak tí, ktorí hovoria, tak zabudnúť na žlté, jeden z komponentov farieb. Posilnenie jej efektu vyplní priestor mladosťou a túžbou po živote. A niektoré vytrvalosť voči deťom nikdy neublíži. Okrem toho nie je potrebné úplne natierať steny. Dosť poskytnúť olivové doplnky.

Na chodbe

A tu nikto nepochybuje o relevantnosti príslušnej farby. Hlavná vec je nezabudnúť, že vstupná hala nie je vždy bohatá na svetlo, čo znamená, že vedie ľahší tón. Je vítané použitie benátskej omietky olivovej farby. Jeho lesk v kontakte so svetlom sa bude zdať mramorový a steny budú mať slušný vzhľad. Podlahu je možné vyrobiť aj v olivových farbách. Táto farba dobre skryje nečistoty, čo šetrí majiteľovi, aby musel behať vždy s handrou.

záver

Použitie olivovej farby v interiéri domu môže byť veľmi úspešným riešením. Treba však pripomenúť, že kvôli svojim charakteristickým vlastnostiam existujú určité nuansy. Bude to trvať veľa osvetlenia, takže byt nevyzerá trochu ponuré.

Zanechajte Svoj Komentár