Make-up zrkadlo s žiarovkami

Make-up zrkadlá s žiarovkami pôvodne objavil v divadlách, kabaretoch. Boli použité na vytvorenie make-upu pre hercov, tanečníkov, čo je dôležitou súčasťou scénického obrazu. Úlohu osvetlenia je ťažké preceňovať. Pomáha odstraňovať tiene z tváre, vidieť najmenšie poškodenia kože. To vám umožní čo najefektívnejšie zmeniť vzhľad umelca, aby bol starší alebo mladší, zdravý alebo bolestivý.

Teraz tento kus nábytku možno nájsť nielen v kanceláriách profesionálnych vizážistov, ale aj v interiéri mnohých súkromných domov. Zrkadlá so svietidlami v šatni, kúpeľňa, spálňa. Ženy ich používajú na vysoko kvalitný make-up, muži - dokonca aj na holenie brady, jej topiary.

Vlastnosti použitia zrkadiel na make-up so svetlom

Prototypom pre vytváranie líšt s líštami boli kozmetické modely so svietnikmi, ktoré sa objavili dávno pred vynálezom elektriny. Rovnako ako jeho predchodcovia, aj dizajn moderných výrobkov je pomerne jednoduchý. Skladajú sa zo zrkadlového plátna, orámovaného rámom, na ktorom sú umiestnené žiarovky. Tiež existujú možnosti bez rámovania a lampy dopadajú priamo do zrkadlového povrchu. Ich hlavnou črtou je prítomnosť osvetlenia.

Tieto položky používajú vizážisti, kaderníci, vizážisti. Dlho sa etablovali v obydliach obyčajných ľudí, ktorí neustále sledujú svoj vzhľad, chcú vyzerať dobre a elegantne. Dobré osvetlenie umožňuje ženám vidieť všetky nedokonalosti pleti, nezávisle robiť profesionálny make-up, vykonávať rôzne kozmetické procedúry zamerané na odstránenie vrások, vakov pod očami, omladenie.

Okrem praktických funkcií sa zrkadlo so žiarovkami vyznačuje vysokými estetickými vlastnosťami. Tento prvok dekorácie bude vrcholom každého interiéru. Pri výbere najvhodnejšieho modelu sa v prvom rade berie do úvahy jeho účel. Profesionálni stylisti budú potrebovať veľké plátna s dokonale rovným povrchom bez akýchkoľvek chýb. Pre domáce použitie, môžete si vyzdvihnúť všetky veľkosti vzorov, v závislosti na mieste ich inštalácie.

Výhody a nevýhody

Kozmetické zrkadlo, orámované po obvode svietidiel vyžarujúcich rovnomerné svetlo, vám umožní presne posúdiť vytvorený obraz, vidieť všetky nepresnosti aplikovaného make-upu. Rozhodovanie o kúpe produktu, urobiť ho sami, mali by ste pochopiť jeho hlavné vlastnosti, zvážiť jeho pozitívne aspekty. Medzi výhody používania tejto položky patria:

 • dlhá životnosť zrkadlového povrchu;
 • LED žiarovky zriedka vyhoria, v prípade potreby ich môžete vymeniť;
 • objekt možno použiť ako dodatočné osvetlenie pre konkrétnu oblasť v miestnosti;
 • slúži ako originálny dekoratívny prvok v interiéri miestnosti;
 • existuje široká škála zrkadiel, líšiacich sa tvarom, farbou, rozmermi;
 • niektoré modely vizuálne zväčšujú priestor;
 • vďaka jednoduchému zariadeniu môže byť dizajn vyrobený nezávisle doma;
 • umožňuje pozrieť sa na tvár, identifikovať nedokonalosti pokožky, pohodlne vykonávať hygienické postupy, napríklad čistiť zuby, umývať, oholiť;
 • To je skvelý darček pre každú ženu alebo muža.

Medzi minusy patria:

 • vysoké náklady;
 • nízke výkonnostné charakteristiky rozpočtových možností;
 • hľadanie vhodného modelu bude ťažké, výrobky sa nepredávajú vo všetkých predajniach;
 • dodatočná spotreba energie.

Druhy zrkadiel

K dispozícii je široká škála osvetlených zrkadlových tkanín. Líšia sa medzi sebou v rôznych parametroch. Ak chcete nájsť optimálny model, musíte pochopiť existujúce typy. Všetky produkty je možné rozdeliť podľa nasledujúcich kritérií:

 1. Tvar: okrúhly a oválny; štvorcové a obdĺžnikové.
 2. Spôsob umiestnenia: stena; stojace podlahy; desktop; zabudovaný do nábytku.
 3. Veľkosť a parametre zobrazovanej osoby: plná dĺžka; k pásu, keď stojí; sedenie v páse.
 4. Materiál použitý na výrobu rámu: drevo; kov; plast.
 5. Druh žiaroviek: žiarovky, žiarivka, LED.
 6. Suroviny použité na vytvorenie reflexnej vrstvy: hliník, striebro.


Podľa veľkosti

Pri nákupe alebo vlastnej výrobe zrkadiel so svetlom pre domáce použitie musíte rozhodnúť o jeho veľkosti. Tento parameter závisí od viacerých faktorov. Najprv by ste mali zvážiť miesto jej inštalácie:

 • Na chodbe. Odborníci odporúčajú inštalovať jedno veľké zrkadlo v tejto miestnosti. To umožňuje osobe vidieť seba v plnom raste, plne zhodnotiť ich vzhľad. Môžete použiť podlahu, stenu, namontovanú na stojanový model. Osvetlenie z bodových svetiel tu tiež zohráva úlohu dodatočného osvetlenia miestnosti.
 • V kúpeľni. Objekt sa zvyčajne nachádza priamo nad umývadlom. Obdĺžnikové modely by mali byť zvolené podľa šírky zodpovedajúcej umývadlu alebo mierne menšie. Pre okrúhle možnosti neexistujú žiadne takéto obmedzenia. Výška sa určuje individuálne.
 • V spálni. Pre spálňu hodí šatňa stôl. Môže to byť uhlové alebo stenové. Výška stola je v priemere 75 cm, ale pri výbere je potrebné zamerať sa na rast ženy. Šírka - 40-45 cm Povrch zrkadla by mal byť umiestnený v strede očí v sede.

Doma bude stačiť plátno s rozmermi 40x60 cm na samonapúšťanie vysoko kvalitného make-upu, ktorého majster na vytvorenie profesionálneho make-upu bude potrebovať výrobok s minimálnymi parametrami 60x100 cm

Vo forme

Hlavný rozdiel medzi make-up zrkadlami je ich tvar. Najbežnejšie sú obdĺžnikové a štvorcové výrobky, zriedka okrúhle a oválne. Prvé dva modely sú najpraktickejšie. Pri výbere konkrétnej možnosti musíte vziať do úvahy osobné preferencie, ako aj štýlový dizajn miestnosti:

 • Obdĺžnikové a štvorcové. Odlišujte najviac reflexnú plochu. Nasadiť do akéhokoľvek dizajnu. Nechajte vizuálne zväčšiť miestnosť, aby bola primeraná. Dizajny vo forme obdĺžnika môžu byť zavesené v horizontálnej alebo vertikálnej polohe.
 • Okrúhly a oválny. Zaberajú menej miesta. Najčastejšie sú inštalované v kúpeľni alebo nad kozmetickým stolom. Sú veľmi populárne v mnohých moderných štýloch.
 • Modely s neštandardnými parametrami vo forme srdiečok, trojuholníkov sa v praxi nepoužívajú, s výnimkou možností s podsvietením LED. Slúži len ako dekorácia, neumožňuje dostatočne osvetliť tvár.


 

Spôsob umiestnenia a typu svietidiel

Hlavnou výhodou make-up zrkadla je prítomnosť svetla. Poskytujú ho LED, fluorescenčné žiarovky. Poslednú možnosť používajú profesionálni umelci. Pre tieto zariadenia je však veľmi ťažké nastaviť intenzitu svetla, pretože ich spektrum sa veľmi líši. Sú tiež veľmi horúce, takže vyžadujú rozsiahle miestnosti s vysokými stropmi a dobrou ventiláciou.

Z použitia žiariviek rýchlo unavené oči, bolesti hlavy vyskytujú. Môžu byť použité hlavne v domácnosti, kde sa zrkadlo používa pomerne zriedka. Dobré osvetlenie poskytuje LED žiarovky. Spotrebujú minimálne množstvo elektriny, trvanlivé, prakticky nevyžarujú teplo. To je najlepšia voľba, je najviac v dopyte.

Osvetlenie je možné umiestniť tromi rôznymi spôsobmi vzhľadom na zrkadlové plátno. Prvé dve metódy predpokladajú svoje umiestnenie na samotnom výrobku. Optimálne miesto na inštaláciu svietidla je konštrukcia rámu. Tiež svetelné zdroje môžu byť namontované priamo do zrkadlového povrchu. Takéto položky možno ľahko presunúť na nové miesto. Menej racionálna metóda je možnosť montáže žiaroviek samostatne na stenu okolo zrkadla.

Existujú modely s LED pásmi. Nie sú veľmi populárne, pretože neumožňujú robiť kvalitný make-up. Hlavnou nevýhodou týchto zariadení je, že svietia len dopredu, nevytvárajú čelné osvetlenie odrazeného svetla.

Inštaláciou

Ďalšou dôležitou vlastnosťou zrkadiel so žiarovkami je spôsob ich montáže. Je tu podlaha, stena, stôl, možnosti, vstavaný nábytok. Každý druh má svoje vlastné charakteristiky. Napríklad veľký produkt nainštalovaný na podlahe umožňuje osobe pozrieť sa na seba v plnom raste, urobiť vysoko kvalitný make-up, vybrať správny šatník.

Stenové konštrukcie zaberajú minimálny priestor, môžu byť umiestnené v akejkoľvek oblasti areálu. Sú pevne pripevnené na stenu. Na rozdiel od podlahových modelov sú menej citlivé na rôzne druhy poškodenia. Aj tieto modely sa vyznačujú pohyblivosťou, dajú sa ľahko presunúť na iné miesto. Najčastejšie sú takéto stavby inštalované v kúpeľniach, na chodbách.

Stolné zariadenia sú najvhodnejšie zariadenia určené pre kozmetické procedúry, ktoré vytvárajú make-up. Samostatne si môžete vybrať hotový toaletný stôl. V závislosti od spôsobu montáže zrkadlovej tkaniny sa rozlišujú nasledujúce typy: toaletný stolík, mreža, so sklopným zrkadlom, s upevnením na stolovú dosku. Môže byť umiestnený v spálni alebo šatni.

Štýl rozhodnutia

Okrem hlavnej funkcie je zrkadlo aj prvkom dekoru. Pri výbere výrobku je potrebné brať do úvahy smer interiéru interiéru miestnosti, v ktorej bude inštalovaný. Model musí byť plne v súlade s existujúcim dizajnom, nie je v rozpore s ním. Položka musí byť kombinovaná s inými položkami inštalovanými v miestnosti. Zvážte niekoľko populárnych štýlov:

 • Classic. Bude vhodné pozrieť sa na veľké modely v masívnom ráme z prírodného dreva. Je žiaduce, aby rám bol ozdobený rezbami, pozlátením.
 • Minimalizmus. Pre tento štýl sú vhodné výrobky bez rámu so žiarovkami umiestnenými po obvode zrkadlového povrchu. Tiež vhodné obdĺžnikové plátna bez zbytočných dekoratívnych prvkov.
 • Loft. Pre tento smer môžete použiť veľké podlahové konštrukcie. Rámovanie môže byť vyrobené z hrubo opracovaného dreva, kovu.
 • High-tech Tu môžete použiť obdĺžnikové, štvorcové, okrúhle zrkadlá. Rám by mal byť malý alebo chýba.
 • Provence. Je potrebné zvoliť návrh správneho geometrického tvaru. Rám môže mať vzory, maľované vo svetlých farbách.


Bezpečnostné rady a tipy na výrobu

Pri práci s podsvieteným zrkadlom by ste mali neustále pamätať na to, že ide o elektrické zariadenie, ktoré vyžaduje zodpovedajúci prístup. V prípade zanedbania môže dôjsť k požiaru. Pri práci s ním by sa mali dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Vyžaduje sa obmedzenie prístupu k téme pre malé deti;
 • pri použití továrenských modelov je potrebné dodržiavať bezpečnostné predpisy uvedené v návode na obsluhu;
 • mali by pravidelne kontrolovať izoláciu vodičov;
 • nie je dovolené mať množstvo horľavých látok, najmä v blízkosti výrobkov so žiarovkami;
 • pri odchode z domu musí byť spotrebič úplne odpojený od siete;
 • keď sa produkt zapáli, je bez napätia a potom sa uhasí oheň.

Pri samočinnej výrobe dizajnu by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá:

 • je lepšie používať LED lampy pre prácu, prakticky sa nezohrievajú, spotrebujú minimálne množstvo energie;
 • elektroinštalácia musí mať dobrú izoláciu, ak dôjde k poruche niektorého z prípravkov, je potrebné skontrolovať ich integritu;
 • pri výrobe elektroinštalácie je potrebné dbať na prítomnosť poistiek, jeden je inštalovaný na vstupe na hornej strane, druhý na výstupe transformátora;
 • holé vodiče sa nesmú navzájom dotýkať;
 • počet svetelných zdrojov môže byť odlišný, je zvolený samostatne;
 • Pri inštalácii zrkadla je potrebné zabezpečiť pohodlnú vzdialenosť medzi ním a užívateľom.

Pokyny pre nezávislú výrobu zrkadiel s lampami

Keď musia byť výrobky vlastnej výroby trpezlivé, urobte kresbu. Diagram by mal uvádzať všetky základné prvky konštrukcie a ich presné rozmery. Mali by byť poskytnuté všetky podrobnosti. Ak chcete rozhodnúť o rozmeroch zrkadlového plátna, jeho orámovaní, vybrať vhodné suroviny na vytvorenie rámu. Najlepšie je použiť drevo, ale aby sa ušetrila preglejka, drevotriesková doska alebo laminovaná drevotriesková doska.

Je potrebné vopred určiť typ svietidiel, ich počet, zvážiť schému zapojenia. Potom môžete začať nákup potrebných materiálov pre prácu, prípravu nástrojov. Ako vizuálnu pomôcku zvážte malú inštrukciu, v ktorej sú všetky činnosti popísané krok za krokom. Bude to užitočné pre mnohých. Dôsledne pozorovať všetky činy, dokonca aj nováčik môže postaviť objekt vlastnými rukami.

Požadované materiály a nástroje

Pre prácu potrebujeme nasledujúce materiály:

 • zrkadlové plátno požadovanej veľkosti (60x40 cm);
 • doska 100x20 mm;
 • drevená lišta 40x20 mm;
 • Hardboard alebo preglejka;
 • samorezné skrutky;
 • lepidlo na drevo;
 • Vodná farba;
 • Káble pre spájanie lámp;
 • konektor s káblom na pripojenie k sieti;
 • 10 uzáverov a rovnaký počet LED svietidiel.

nástroje:

 • mlynček na odstraňovanie dreveného povrchu;
 • vŕtačka s tryskami;
 • skrutkovač;
 • level;
 • Meracie prístroje, ceruzky;
 • kefka, valček na aplikáciu farbiacich zmesí.

Krok 1: Vytvorte rám

 1. Brúsime drevený bar.
 2. Podľa parametrov zvolenej tkaniny zhotovíme rám. Vnútorná veľkosť rámu by mala byť o niečo menšia ako rozmery zrkadla, vonkajšia sa počíta s prihliadnutím na šírku dosky. Napríklad pre plátno s rozmermi 60 x 40 cm a hrúbkou tyče 10 cm by mala byť vnútorná veľkosť rámu 59x39 cm, vonkajšia - 79x59 cm.
 3. Vykonajte správny výpočet, vystrihnite detaily rámu pod uhlom 45 stupňov. Aby nedošlo k zámene s rohmi, odborníci odporúčajú použitie shell.
 4. Bočné časti kombinujeme, skontrolujeme stavbu pre rovnomernosť.
 5. Spojte s lepidlom na lepenie koncov. Pre spoľahlivosť zvnútra upevňujeme ploché rohy rámu.
 6. Po montáži rámu preň zostavíme krabicu, ktorá je umiestnená na zadnej strane.
 7. Na tento účel vyrežte prírezy z pásov 40x20 mm, zlepte ich dohromady, spevnite ich skrutkami, pripevnite k rámu.

Krok 2: Príprava otvorov pre lampy

 1. Otvory v ráme musia byť na každej strane v rovnakej vzdialenosti.
 2. Vrátime sa od konca rámu v každom smere o 20 cm. Na ráme zrkadla 60x40 cm bude 10 ks.
 3. Vŕtacie otvory so špeciálnymi tryskami, ktorých priemer zodpovedá priemeru zásobníka, vyvŕtajú otvory. V dlhých úsekoch budú tri, v skratke dva.

Krok 3: Dekoratívne spracovanie rámov

 1. V prípade potreby ozdobte rám kučeravým rezom. Na to je na ňom urobená jednoduchá kresba, vystrihnutá pomocou skladačky.
 2. Spracujeme drevo špeciálnymi antiseptickými impregnáciami, ktoré zabezpečujú jeho ochranu pred hnilobou, tvorbou plesní a plesní. Pre predmety inštalované v miestnostiach s vysokou vlhkosťou môžete použiť vodu odpudzujúce prostriedky.
 3. Maľujeme produkt vo zvolenej farbe.
 4. Lakujeme.

Krok 4: Montáž kazety a sieťovanie

 1. Po výbere vhodnej strany v skrinke vyvŕtame otvor pre kábel s vypínačom.
 2. Vezmite kazety s dvoma krúžkami, nainštalujte a upevnite ich do pripravených otvorov.
 3. Dostaneme drôt vnútri krabice s malým okrajom.
 4. Pripojte ho k prvej základni.
 5. Rozrežte PVA kábel na dĺžky 25-30 cm, okraje vyčistíme.
 6. Neustále pripájame všetky kazety do jedného reťazca, počnúc bodom vstupu do kruhu.
 7. Priskrutkujte lampu, pripojte napájanie, skontrolujte, či je prevedený výkon.
 8. Ak všetko funguje dobre, nainštalujte zrkadlo, upevnite ho na tekuté klince. Okrem toho môžete skóre niekoľko malých cvoky, ktoré neumožnia čepeľ vypadnúť.
 9. Za krabicou upevnite list z preglejky.
 10. Hotový výrobok inštalujeme na miesto, ktoré sme si vybrali.

Na čo sa zamerať pri kúpe hotového zrkadla s lampami

Pri výbere hotového výrobku by ste mali zvážiť niekoľko dôležitých bodov. Spočiatku je potrebné venovať pozornosť jeho tvaru a estetickému pôsobeniu. Veľké plátno vám umožní vizuálne zväčšiť priestor, aby ste sa mohli cítiť v plnom raste. Zakúpený model musí plne vyhovovať interiéru miestnosti, v ktorej bude inštalovaný, dopĺňať a zdôrazňovať existujúci štýl. Tiež stojí za zváženie nasledujúcich kritérií:

 • Miesto budúcej inštalácie. Typ konštrukcie závisí od toho: podlaha, stena, stôl.
 • Kvalita. Зеркальное полотно и обрамление должно соответствовать всем стандартам, не иметь дефектов. Лучше брать изделия от проверенных производителей, например, икеа.
 • Безопасность. Veľmi dôležitý bod - spoľahlivosť elektrických rozvodov. Pri výbere položky do kúpeľne by ste sa mali uistiť, že ste chránení pred vlhkosťou.
 • Podsvietenie. Veľmi často výrobcovia poskytujú možnosť kúpiť dizajn bez žiaroviek. Osvetľovacie prvky sa musia zakúpiť samostatne. Výhodnejšie je dať LED lampy.
 • Náklady. Nemali by ste šetriť na kvalite výrobku. Luxusné modely budú trvať viac ako desať rokov.
 • Druh krytia. Odrazivosť zrkadiel potiahnutých striebrom je omnoho vyššia ako pri látkach potiahnutých hliníkom.


záver

Zrkadlo so žiarovkami je skôr požadovaným kusom nábytku. To vám umožní vykonávať vysoko kvalitný make-up. Je to skvelý darček pre každú ženu. Doma môžete robiť jednoduché návrhy vlastnými rukami. To výrazne ušetrí nákup hotového modelu.

Pozrite si video: Changing indicator light from side mirror Skoda Octavia 2, audio: English (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár