Ako skryť batérie a vykurovacie rúrky: 15 nenápadných maskovacích riešení

Spustenie opráv vo vašom byte alebo dome, v určitej fáze, vzniká otázka, ako skryť batérie. V skutočnosti to môže byť vykonané ručne, a nie utrácať ďalšie finančné prostriedky na staviteľov.

Čo je potrebné zvážiť pri maskovaní batérie

Než začnete zamaskovať, musíte poznať niekoľko dôležitých nuancií:

 • Prvá vec, ktorú musíte pochopiť, že akýmkoľvek spôsobom bude strata tepla.
 • Konvekčné prúdy vzduchu by nemali byť chránené ničím, len takým spôsobom bude možné udržiavať rovnomerné ohrievanie miestnosti a okná sa nebudú prelínať.
 • Pri rôznych núdzových situáciách stojí za to vopred predvídať voľný prístup k závitovým spojom a chladiču - to môže byť okno alebo odnímateľný dizajn, napríklad dvere so závesmi.
 • Pri opravách v dobrom prístupe musia zostať kohútik, tepelná hlava a ďalšie prvky vykurovacieho systému.

Najlepšie spôsoby, ako krásne skryť radiátory

Existuje niekoľko spôsobov, ako skryť batérie, v tejto časti považujeme tie najobľúbenejšie a najúčinnejšie.

Sklopná obrazovka

Dnes je najpraktickejšia a najobľúbenejšia metóda, najčastejšie je tento dizajn vytvorený z kovu a má svoje výhody:

 • jednoduchá inštalácia;
 • výmena tepla zostáva rovnaká;
 • môžu byť vyrobené so zaoblenými rohmi, čo znižuje riziko zranenia.

Sklenené sitá

Sklo zo skla bude zaujímavým a štýlovým riešením, najmä pre tých, ktorí si vyberajú minimalizmus alebo moderný štýl v interiéri. Na sklo je možné aplikovať tlač fotografií alebo rôzne vzory, ale táto metóda nie je rozpočtová možnosť. Montáž sa vykonáva na držiaku skrutky, ale do steny musíte vyvŕtať otvory. Vykurovacie teleso však bude štýlovo chránené. Táto možnosť sa zmestí do každého interiéru.

Obrazoviek, boxy

Obrazovky boxy - to je skvelá voľba pre zdobenie radiátorov.

 • Pomôže úplne skryť batériu.
 • Box môže byť predmetom interiéru.
 • Erany ľahko nainštalovať, len sa o ne postarať.
 • Chráňte pred popáleninami alebo inými zraneniami.

Fotografia zobrazuje pôvodnú drevenú krabicu zelenej farby v interiéri škôlky.

Záclony na podlahu

Nezabudnite na najpopulárnejší spôsob, ako skryť batérie - stačí ich zavesiť na nepriehľadné alebo priesvitné záclony. Pomocou tejto metódy v priebehu času, vy sami zabudnete, že za záclony sú rúry a radiátor. Hlavnou vecou je vybrať závesy, ktoré budú vyzerať harmonicky a neukazujú so všetkými vašimi názormi, že za nimi je niečo.

Maľovanie vo farbe stien

Ako skryť radiátor na stenu, ak sú iné návrhy "zakázané". Jeden spôsob, ako maľovať rovnakú farbu ako stena.

Drevený rám

Strom bude vytvárať útulnosť a teplo v byte, a zamaskovanie batérie bude elegantné a krásne. Táto možnosť je určená pre tých, ktorí vybavia svoj domov v ekologickom štýle s použitím prírodných materiálov. Takéto spôsoby, ako skryť batérie môžu byť použité ako stojan pre domáce dekor.

Na fotografii obyčajné drevené tyče štýlovo skryjú batériu v kuchyni.

Vstavaný nábytok

Ďalším bežným spôsobom, ako zatvoriť radiátor, je nábytok na mieru alebo vstavaný nábytok (police, skrine, skladacie stoly a sedadlá).

Skryť radiátor s nábytkom

Usporiadajte nábytok, napríklad stoličku alebo stôl, aby zakrývala batériu. Liatinová batéria nie je pre mnohých atraktívna, ale nábytok ju môže skryť.

Nahraďte ho dizajnérskym modelom

Pre tých, ktorí nechcú vymyslieť niečo, boli vyvinuté jedinečné dizajnérske spôsoby, ako skryť batérie, ktoré už spočiatku majú krásny vzhľad a jednoducho ich nechcú skrývať.

Pôvodné nápady

Existuje mnoho kreatívnych nápadov, ktoré môžu zmeniť batérie na dekoratívny prvok:

 • Kované výrobky

 • Skryť chladič handričkou

 • Maliarske a dekupážne batérie

Na fotografii s pomocou krásnej maľby sa batéria zlúčila so stenou.

Skryť s sadrokartónu

Samostatne by som chcel hovoriť o tom, ako môžete skryť batérie s sadrokartónu. Ihneď je potrebné poznamenať, že materiál má svoje nevýhody, ale konštrukcia sadrokartónu je stále veľmi populárna v opravách.

 • Materiál je šetrný k životnému prostrediu, pričom nie je vystavený horeniu.
 • Existuje niekoľko druhov tohto materiálu na trhu.
 • Táto verzia maskovania je rozpočet a inštalácia môže byť vykonaná rôznymi spôsobmi, čo je pre vás výhodné.
 • Tiež, to je sadrokartón, ktorý umožní prenajímateľovi vymyslieť akýkoľvek dizajn, ktorý pomôže nielen zavrieť rúry a batérie, ale aj aby ďalšie dekoratívne prvky.

Nevýhodou je, že sadrokartónové dosky sa obávajú vonkajšieho vystavenia, s neopatrnými činmi, je pomerne ľahké prepichnúť alebo prepichnúť. A ak dôjde k poruche alebo úniku, potom sa musí celý povrch znovu zmeniť, ale tento materiál je lacný.

DIY inštalácia sadrokartónu

Aby bolo možné batériu zatvoriť, je potrebné ju zmerať a potom kúpiť kovové profily a ďalší tovar.

 • Aké materiály sú potrebné: sadrokartón 12 mm, kovové profily 27x28 a 60x27, skrutky na sadrokartón a kov, hmoždinky-klince 6x40 vo veľkosti, konštrukcia serpyanka, perforované rohy.
 • Náradie: skrutkovač, perforátor, kovové nožnice, kancelársky nôž, konštrukčné zošívačky, ceruzky, zvinovacie metre, stavebná úroveň.

Pozor, pre výstavbu potrubia sádrokartónu je dôležitá požiadavka: je potrebné, aby okenný parapet presahoval radiátor aspoň 3 cm.

Pracovný poriadok:

 1. Inštalácia rámu. Profil by mal byť namontovaný na troch priľahlých stranách: podlaha, stena, parapet. Kovový profil 27x28 pritlačte rukou k základni, okamžite vyvŕtajte otvor pomocou perforátora v profile av stene. Pomocou skrutkovača zaskrutkujte hmoždinky do otvoru. V spodnej časti parapetu je na skrutky namontovaný profil 27x28, dĺžka skrutiek by nemala byť väčšia ako hrúbka parapetu. Ďalej si môžete dať prepojky z kovového profilu 60x27.

 2. Vyberte veľkosť mriežky. Tento otvor musí byť o niečo menší ako veľkosť mriežky. Môžete sa zamerať na tri odporúčané veľkosti: 60x120, 60x90 alebo 60x60.
 3. Inštalácia sadrokartónu. Sadrokartónové dosky je možné rezať kancelárskym nožom. Pripevnite skrutkovačom.

 4. Montážne rohy. Musia byť upevnené v rohoch stavebnou zošívačkou alebo pripevnené k omietke. Na všetkých švoch sadrokartónového boxu by ste mali dať serpyanka a prikryť ju omietkou. Pred začatím natierania alebo lepenia tapiet musí byť sádrokartónová škatuľa prepichnutá, brúsny papier a mastnota základným náterom.

Maskovanie vykurovacích potrubí

Nezáleží na tom, či sa jedná o byt alebo dom, spálňu alebo kuchyňu, rád by som mal všade dobrú opravu. Ihneď sú otázky: ako krásne skryť vykurovacie rúrky a ako to možno urobiť s minimálnymi nákladmi a maximálnou účinnosťou? Súčasne musí byť metóda maskovania naozaj neviditeľná a nepostrehnuteľná, zapadajúca do miestnosti.

Potrubie môže byť skryté vo vnútri steny a môžete ho tiež zavrieť na podlahu. Nezabudnite, že starý vykurovací systém by sa nemal skrývať takým spôsobom, táto možnosť je možná po úplnej aktualizácii všetkých prvkov.

Rámček v krabici

Najlepšie sa to robí v dreve, plastoch alebo sadrokartónu. Neumiestňujte vykurovacie rúrky blízko, medzi krabicou a potrubím musí byť najmenej 3 cm.

Skryť za dekor

Zdobiace rúry s rôznymi možnosťami, napr. Ale pamätajte, že týmto spôsobom je prenos tepla znížený. Mnohí majitelia zdobia potrubia s kvetmi, možno to urobiť pomocou bambusu s listami. Tu by mala fungovať len fantázia, dokonca aj staré potrubie môže vyzerať úplne inak.

Maľovanie farby stien

Najjednoduchšou a najpraktickejšou metódou je natieranie batérií alebo stúpačiek vo farbe stien, zatiaľ čo tvorba tepla sa nezníži.

Fotografia v interiéri kuchynského potrubia maľovala farbu modrých stien.

Skryte pod podlahovým soklom

Dobrým vynálezom bol podlahový sokel, v ktorom môžete ľahko skryť batérie, ktoré sú umiestnené vodorovne a nízko k podlahe.

Fotografie v interiéri izieb

kuchyne

V kuchyni je ideálny priestor, v ktorom všetky spôsoby, ako skryť batérie sa stane praktickým a pohodlným. Ak je miestnosť malá, potom môžete skryť batériu pomocou krásnej stolnej dosky alebo vytvoriť skladací stôl, ktorý, keď príde príležitosť, sa rozvinie.

Kovovo-plastové stavebné zariadenia ponúkajú veľký výber krásnych veľkých parapetných okien, ktoré napodobňujú kameň, drevo a iné materiály. Moderný parapet sa nezlomí pod váhou, nebojí sa vonkajších faktorov, je ľahké sa oň postarať, otrite ho, nebojí sa škrabancov a tak ďalej. Týmto spôsobom je možné skryť akýkoľvek typ batérie, vrátane liatiny.

Na fotografii sa na maskovanie radiátorov používajú drevené boxy.

Obývacia izba

Ak je radiátor vo výklenku, potom široký okenný parapet pomôže vytvoriť pracovný priestor.

Na navrhnutom drevenom boxe môžete umiestniť suveníry, vázy alebo kvety do kvetináčov. Tiež blízko nevzhľadné batérie v obývacej izbe môžu byť hrubé záclony.

Na fotografii je moderná obývacia izba. S cieľom skryť radiátory namontované drevené konštrukcie, ktorá tiež slúži ako miesto pre odpočinok, skladovanie a dekor.

Spálňa a deti

V interiéri spálne a detskej izby sa batérie môžu používať ako ďalšie miesto na odpočinok, stolík na ozdobné predmety alebo pracovisko.

kúpeľňa

Na zakrytie rúrok v kúpeľni môžete použiť žalúziové dvere, plastové mriežky alebo skrinku s otváracími dverami.

Vykurovacie batérie je možné skryť pomocou drevených, sklenených alebo plastových obrazoviek.

Na fotografii sú radiátory v kúpeľni skryté pomocou drevenej krabice.

Vstupná hala

Pre radiátory v chodbách sa hodia sklenené zásteny alebo drevené boxy. V malej miestnosti by mala byť batéria uzavretá len z hľadiska praktickosti. Môže ísť o skriňu na uskladnenie obuvi, alebo batéria sa stane malým konferenčným stolíkom, kde budú zložené kľúče a iné potrebné predmety.

Príklady v rôznych štýloch interiéru

Moderný štýl

Pre moderný štýl alebo high-tech štýl a minimalizmus, všetky materiály z dreva, skla (sklenené panely) alebo kovu bude vyhovovať.

Klasický štýl

Odporúča sa používať prírodné materiály, je lepšie zvoliť si drevenú mriežku.

Provence

Strom tiež miluje štýly ako Provence, Country, Chalet a Ecostyle.

škandinávsky

Drevené mriežky v jasných farbách budú vhodné pre pohľad do škandinávskeho štýlu.

podkrovie

V štýle loftu, staré batérie a potrubia často nezatvárajú, sú ponechané na zobrazenie alebo zmenené pre zaujímavé možnosti dizajnu.

Fotogaléria

Nižšie sú uvedené príklady maskovania batérií v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár