Country WC to urobiť sami

Jednou z hlavných budov na chate je WC. Bez výstavby nie je možné si predstaviť plnohodnotnú, pohodlnú existenciu. Štruktúra určená na správu prirodzených potrieb, najčastejšie je stánok inštalovaný nad žumpou.

Majitelia chát, prímestských pozemkov začnú usporiadať územie s výstavbou skrine. Ak sa môžete pôvodne bez domu, garáže, potom nemôžete robiť bez tohto objektu. Stavať latrína nie je ťažké ani pre začiatočníka v stavebníctve. Správne vykonaná pouličná latrína však nebude obsahovať cudzie pachy, nie je v nej žiadny návrh, nie je horšia ako podobné priestory nachádzajúce sa v budovách, napojené na spoločný kanalizačný systém.

Voľba miesta: ceny ubytovania v Dacha

Umiestnenie vonkajšej toalety hrá dôležitú úlohu. Jeho definícia sa riadi mnohými faktormi. Ak vo vidieckom dome nie sú viac ako dvaja ľudia, môžete si urobiť so šatníkom, šatníkom. Pre plnohodnotnú rodinu, navštevujúcu letnú chatu cez víkend, žijúc tam sezónne, sa človek nemôže dostať bez žumpy. Pri výstavbe takýchto budov by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

 1. SNiP 30-02-97. Článok 6.8: latríny by mali byť umiestnené najmenej 12 m od obytnej budovy, pivnice. Vzdialenosť od studne by mala presiahnuť 8 m. V tomto prípade sa tieto normy zohľadňujú pri objektoch nachádzajúcich sa na priľahlom mieste.
 2. SanPiN 42-128-4690-88. Dokument obsahuje požiadavky na konštrukciu žumpy. Jeho dno sa nachádza nad hladinou podzemnej vody, hĺbka by nemala prekročiť 3 m, steny studne sú položené z tehál, blokov alebo usadené betónovými krúžkami. Baňa má dno, vodotesné, napríklad vo forme vrstvy omietky. Pozemná časť budovy je z tehál, dreva, plynu, penového bloku.
 3. SP 42.13330.2011. V článku 7.1 je stanovené, že pri absencii centralizovaného systému kanalizácie je vzdialenosť od prístavu k susednému súkromnému domu a zdroju vody najmenej 12 ma 25 m.

Pri výbere miesta je potrebné brať do úvahy veternú ružicu, aby sa zabránilo prítomnosti nepríjemných pachov v budúcnosti. Ak sa územie nachádza pod svahom, je potrebné umiestniť budovu v najnižšom bode, pričom studňa by mala byť umiestnená na svahu nad ním. Pri konštrukcii toalety so žumpou je tiež potrebné zvážiť prítomnosť príslušenstva pre stroj na ashenizátor.

    

Druhy a vlastnosti toaliet

S výstavbou WC začína vývoj dachy. V závislosti na využívaní územia, v prípade letnej chaty na strávenie víkendov v teplej sezóne, stačí vybudovať jednoduchú stavbu z šrotu. Pri trvalom pobyte by mal dlhodobý pobyt zabezpečiť existenciu kapitálovej štruktúry.

    

V prímestských oblastiach sú inštalované rôzne typy skríň. Hlavný rozdiel spočíva v spôsobe likvidácie odpadu. Podľa tohto kritéria možno všetky zariadenia rozdeliť do troch hlavných skupín: t

 • Kanalizácie. Odstraňovanie odpadových vôd prebieha prostredníctvom miestnej alebo hlavnej kanalizácie. Tento typ sa vyznačuje použitím bežného splachovacieho WC;
 • Spracovanie. Oddelené na kompostovanie a spaľovanie. K likvidácii odpadu dochádza prirodzene, keď biologické procesy produkujú prírodné chemické prvky a zlúčeniny používané na napájanie rastlín;
 • Úspor. Patrí medzi ne prášky, vôle, chemické, baliace, mraziace, s žumpy. Po naplnení priestoru alebo nádrže sa vyčistí, odpad sa presunie do kompostov, čistiacich zariadení na spracovanie výkalov do kompostu.

Tiež podľa spôsobu usporiadania môžu byť všetky toalety rozdelené do dvoch hlavných skupín, a to: budovy s a bez žumpy. Schopnosť vykopať banský odpad závisí od typu pôdy, výšky podzemnej vody, prítomnosti prirodzených trhlín. Pozrime sa podrobnejšie na druhy dachas.

    

S žumpou

Pri výbere dizajnu je potrebné vziať do úvahy množstvo faktorov. Hĺbka jamy by nemala prekročiť 3 m, pričom vzdialenosť od dna k najvyššiemu bodu vypúšťania podzemnej vody by mala byť väčšia ako 1 m. Objem priehlbiny sa vypočíta v závislosti od počtu obyvateľov a času ich pobytu na pozemku. V priemere stačí 0,5 m³ na osobu.

    

Tvar jamy závisí od materiálu použitého na steny. Ak inštalujete betónové krúžky - je okrúhly. Viac často používané štvorcové možnosti. Steny sú postavené z tehál, blokov, buta, dreva. Na zabezpečenie hydroizolácie je pred pokládkou zhotovená špeciálna hlinená zámka do hrúbky 30 cm, na dne a na stranách dolu je umiestnená vrstva ílu. Na tieto účely sa tiež používa omietka alebo bitúmen aplikovaný na vnútorné tehlové, drevené povrchy.

    

Pri napĺňaní jamy viac ako 70% sa čistí vozidlom ashenizator. Preto pri zostavovaní plánu výstavby na nádvorí je potrebné uvažovať o spôsoboch vstupu. Na odstránenie zápachu je toaleta vybavená vetraním, zvyčajne sa na to používa potrubie s priemerom väčším ako 10 cm. Podľa spôsobu umiestnenia vane sa dajú rozlíšiť dva hlavné typy konštrukcií: t

 • Štandardná možnosť - baňa sa nachádza priamo pod domom;
 • Vôľa - ryhovanie v boku. S takouto konštrukciou môže byť toaleta umiestnená buď v samostatnej vykurovanej budove alebo priamo v dome a odpad môže byť odstránený pomocou šikmých rúrok. Pred vstupom do miestnosti sa šatník zvyčajne usadzuje v predsieni. Ide o kapitálovú štruktúru, ktorá nie je vhodná ako dočasná štruktúra. Takáto stavba si bude vyžadovať veľké investície, odporúča sa s neustálym využívaním bytového domu.


    

Žiadna jímka

Takéto toalety sú postavené oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Ich konštrukcia je dom, v ktorom je pod WC sedadlom inštalovaný špeciálny utesnený kontajner, vedro na zber odpadu. Existuje niekoľko druhov takýchto štruktúr, ktoré sa líšia len spôsobom spracovania odpadových vôd a neutralizačného zápachu. Medzi nimi sú:

 • Prášková komora. Vedľa WC sedla (push) vo vnútri toalety je inštalovaná ďalšia kapacita, naplnená rašelinou, popolom, suchou zeminou, pilinami, listami, rôznymi zmesami uvedených zložiek. Po zvládaní sa fekálny odpad práškuje (práškuje) s práškovými látkami.

Každá návšteva je nevyhnutne doplnená poprášením. Základným rozdielom medzi potrebou sucha je, že po naplnení nádrže sa jej obsah položí na kompost, kde sa prirodzene zmení na hnojivo.

 • Rašelinové WC. V skutočnosti je to druh práškovej skrine. Jediný rozdiel je, že ako suchý hygroskopický materiál sa používa iba mletá rašelina.
 • S kompostom. Takéto konštrukcie sa vyznačujú tým, že spracovanie odpadu na hnojivo sa nevyskytuje v kompostovej komore, ale v časti stavby toalety. Kapacita zberu odpadu je oveľa väčšia ako predchádzajúce možnosti. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi samostatnými zariadeniami, ktoré oddeľujú výkaly od kvapaliny.


    

WC so septikom

Najdrahšie a časovo náročné. V skutočnosti je to druh žumpy, ale viac rafinovaný. Vďaka svojej tesnosti sa inštaluje kdekoľvek v krajine, bez ohľadu na hĺbku podzemnej vody. Použitie septiku umožňuje umiestniť obyčajnú toaletu do krajiny a používať ju po celý rok. Obľúbené možnosti umiestnenia toaliet sú:

 • Shambaugh. Je vyrobený z betónových krúžkov. Rozširuje jednoduchosť inštalačných prác, ktoré mnohí pod právomocou vykonávať vlastnými rukami. Nevýhody tohto dizajnu zahŕňajú výskyt nepríjemných pachov, rýchle naplnenie nádrže, čo vedie k častým volaniam assenizatorky auta;
 • Úspor. Rovnaký vypúšťací otvor. Je to izolovaná plastová nádrž s nízkou hmotnosťou. Rýchlo sa plní, vyžaduje pravidelné čistenie;
 • Non-volatile. Čistia odpadové vody v dvoch etapách. V prvej etape sa odtoky čistia až do 75%, potom sa vypustia do zeme. Obsahujú filtračné systémy. Naplňte pomaly;
 • Sebestačný. Práca z elektriny. Najúčinnejšie čistenie odpadových vôd, čo umožňuje použitie kvapalín re-pre zavlažovanie. Najnákladnejší model. Používajú sa hlavne v krajinách, kde žijú celoročne.


    

Stavba drevenej toalety to robíte sami

Primitívne, na prvý pohľad, dizajn WC možno pripísať povinným zariadeniam na dacha. Bez integrovanej zóny pohodlia na úplné využitie pôdy je veľmi ťažké. Najprv vytvorte osobný projekt WC. Je nepravdepodobné, že by bolo možné urobiť skutočnú domácu kúpeľňu s drevenými rukami, ale je celkom možné zabezpečiť minimálny komfort pracovného procesu a rekreáciu v prírode.

    
    
    
    
    

Typ konštrukcie

Ak máte podrobný nákres s aplikáciou všetkých veľkostí, vykonajte konštrukciu, ktorá zlyhá. Dodržiavanie plánu zvýši pravdepodobnosť pozitívneho výsledku, a to aj v neprítomnosti stolárskych zručností. Správne tvarovaný dizajn dokonale zapadne do celkového dizajnu lokality a zvýši úroveň pohodlia.

    

Napriek podobnej funkčnosti existuje mnoho typov drevených domov pre vonkajšie toalety. Hlavným rozdielom je spôsob konštrukcie. Voľba typu konštrukcie závisí od osobných preferencií majiteľov dachy, množstva použitého materiálu - o rozmeroch WC. Drevené toalety na dávkovanie možno rozdeliť podľa tvaru stavby do nasledovných typov:

 • Birdhouse. Jednoduchý model dediny má jednopodlažnú strechu, ktorá znižuje náklady na jej náklady, ale zároveň ju robí roztrasenou a fúkanou vetrom. Vhodné pre letnú možnosť. Na strechu môžete umiestniť sud s vodou;
 • Hut. Jeden z komplexných typov návrhov. Na výrobu veľkého množstva dreva sa vyžaduje orezávanie. Vďaka fasetovému tvaru sa teplo udržiava za každého počasia, dokonca aj v zime. Rôzne varianty dizajnu pre záhradu umožňujú zadať model v akejkoľvek oblasti dizajnu;
 • Shalash. Má sedlovú strechu, jednoduchú architektonickú formu. Robustná konštrukcia má vysokú odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Stavba bude trvať minimálne materiálov, ak najprv urobíte správnu montážnu schému;
 • Dom. Najpohodlnejšia, teplá možnosť. Typ konštrukcie umožňuje najneobvyklejšie konštrukčné riešenia. Trvanlivý rám je postavený na malom pozemku s minimom stavebných materiálov. Môže byť jedno-, dvojité;
 • WC so sprchovacím kútom. Kombinovaný vidiecky dom je doplnený letnou sprchou. Tento typ stavby je z finančného hľadiska rentabilný, čo výrazne šetrí priestor. Izby majú spoločnú stenu a strechu.


    

Cesspool Device

Usporiadanie žumpy začína prípravou jamy. Veľkosť by mala byť o 30 cm vyššia ako plánovaný užitočný objem vane. Aby sa uľahčil proces dokončovania, musí mať jamu štvorcový obdĺžnikový tvar.

Spodok žumpy pevne stlačil, nalial hlinu. Takáto vrstva zabráni vniknutiu odpadových vôd do pôdy. Potom urobia pieskový vankúš, voľne potlačí kúsky tehly a prikryjú ho spevnenou sieťou viazaných tyčí. Dno jamy je stmelené zmesou sutiny a betónu. Pre kvalitné vytvrdzovanie dostatočne 2 týždne.

Steny záchodovej jamy je možné položiť pomocou tehál, vystužiť kabínkami alebo živicou impregnovanými doskami. Materiál by nemal prejsť vlhkosťou, preto sa uchýli k ďalším metódam hydroizolácie - omietky, povrchovej úpravy vodotesnou impregnáciou, odolný voči agresívnym médiám. Technológie náročné na pracovnú silu, ktoré vyžadujú vystuženie jamy, je možné postupne vymeniť za betónové krúžky, PVC nádrže.

Základňa a rámová zostava

Po usporiadaní pohonu prejdite na montáž základne a rámovej zostavy. Ak sa plány na použitie WC v zime, musí byť základ naleje pod úroveň mrazu. Aby drevo neprišlo do styku s betónom, je oddelené pokládkou strešnej krytiny.

Na vopred označenom povrchu vytvorte otvory, vložte podperné stĺpiky. Pre drevený rám je lepšie použiť drevo, vopred namontované, špeciálne palety. Na vnútornej strane je vystužená rovnátka, šály. Na základe typu stolice sú pozdĺžne tyče pribité v určitej výške, ktorá bude slúžiť ako jej základ.

Je lepšie zostaviť rám a namontovať ho na základňu pomocou hmoždiniek alebo skrutiek. Pre pevnosť môžete použiť kovové rohy. Zadné a predné steny v hornej časti dočasných drevených dosiek na zachovanie rovnakej vzdialenosti.

Inštalácia kostry a dverí

Na vnútorné obklady použite obloženie alebo akékoľvek vhodné drevo. Podlaha je obložená tvrdými drevenými doskami, vychádzajúc z bočnej steny. Takže počas prevádzky, keď sa zmršťovanie v spojoch neobjavilo praskliny, použite hotové hmoždinky alebo predrezané štrbiny.

Bočné steny sú opláštené podľa podobného princípu. Najprv starostlivo označte dosky pomocou rohu a zvinovací meter, vyrežte obrobok a priskrutkujte ho k rámu. Zadná stena je prišitá dlhými panelmi, bočné steny sú krátke.

Dvere sa inštalujú veľmi nedávno. Na tento účel budete musieť znovu zmerať dvere, aby ste mohli vypočítať konečné parametre a zabezpečiť, aby boli dvere pevne stlačené. Predbežné údaje schémy sa môžu zmeniť. Drevené konštrukcie často visia na pántoch. Ich počet a umiestnenie závisí od hmotnosti dverí, dizajnu. Svietidlo môže byť západka, západka, kovový háčik, veterník.

strecha

Inštalácia strechy na malú chatu kúpeľňa je hračka. Na základe osobných preferencií a prírodných podmienok regiónu môžete využiť plochý, štíhly štít. Keďže oblasť je malá, použitie oneskorenia je nepovinné. Neexistujú prakticky žiadne obmedzenia pri výbere materiálov, ale je lepšie neodsťahovať sa od jednotného architektonického súboru lokality.

Na zastrešenie drevenej toalety môžete použiť prírodné aj umelé materiály. Asfalt, drevo dopĺňajú príjemnú mikroklímu. Toto je najekonomickejšia možnosť. Bridlica, polymérny izoplast, dekoratívna dlažba - trvanlivá, odolná voči zrážaniu, môže byť ozdobená podobnými štruktúrami. Nechajte ich najrôznejšie sfarbenie. Kovová strecha sa ľahko montuje. Ľahké oceľové plechy, vlnitá lepenka, kovová dlažba majú najväčšiu životnosť.

komunikácia

Mnoho ľudí spája vonkajšiu toaletu s nedostatkom hygieny a nepríjemným zápachom. Touto komunikáciou môžete maximalizovať toaletu v priestore. Pre najlepšie výsledky bude kabína a jímka vybavená kapotou. To môže byť prirodzené, práca z ťahu tokov, zmena tlaku a nútená - na čistenie vzduchu pomocou ventilátorov. Ruky môžu byť vyrobené z plastových rúrok rôznych priemerov.

Ak chcete osvetliť toaletu, ktorá je ďaleko od hlavnej budovy, nie je potrebné ťahať metre elektrických vodičov, inštalovať spínače a skryť vedenia. Je možné použiť lampy na batérie zo slnka. Samotné zariadenie je zavesené na háku, namontovanom na podlahe a modul je vyvedený na ulicu, umiestnenú na mieste s maximálnym prirodzeným osvetlením.

Priestranná vonkajšia kúpeľňa môže byť vybavená cisternou a umývadlom na umývanie. V tomto prípade je kanalizácia pripojená aj k žumpy. Kanalizačný systém môžete zorganizovať pomocou PVC rúrok.

Vlastnosti konštrukcie tehál

Stavba takéhoto materiálu nie je hrozné žiadne katastrofy počasia. Tehla WC nepotrebuje ďalšie vonkajšie ošetrenie, zriedka opravené. Základňa a strecha takejto budovy by tiež mali byť vyrobené z pevných materiálov. Základ sa vyleje betónom, na náter sa použije bridlica a plechy.

Náklady na výstavbu teplého domu budú oveľa vyššie ako drevené modely. Ich hlavný rozdiel spočíva v technológii muriva. Vetranie je vyrobené z jednoduchej plastovej rúrky. Na vnútornú izoláciu pomocou minerálnej vlny, sadrokartónu.

    

Výhody inštalácie suchých skriniek

Hlavnou výhodou takejto toalety je možnosť použitia bez pripojenia k kanalizačnému systému, ktorý bude inštalovaný kdekoľvek v areáli. К основным достоинствам моделей относятся следующие факторы:

 • Cenovo dostupné náklady;
 • Простота монтажа, обслуживания;
 • Отсутствие неприятного запаха, насекомых;
 • Гигиеничность;
 • Ergonómia.


    

záver

Zagorodny si obliekajú, letná chata nebude bez takejto dôležitej budovy ako šatník. Spočiatku môžete postaviť dočasnú stavbu zo šrotových materiálov a následne vytvoriť veľké WC. V závislosti od frekvencie užívania budovy je zvolený jej dizajn. V tomto prípade môže byť surovina pre stavby, taká, ktorá zostala z hlavnej stavby a osobitne získaná, použitá ako stavebný materiál.

Pozrite si video: O TOMTO BUDEM ROZPRÁVAŤ VNÚČATÁM!!! (Október 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár