Dizajn pôvodného tŕňa neobvyklého tvaru z dielne za bor

Neobyčajný altánok sa objavil na letnej chate v Moskovskej oblasti kvôli odvážnej predstavivosti dizajnérov v dielni za bor. Štrukturálne sa podobá plochej špirále, ktorá je napoly zakopaná v zemi a navonok sa podobá na hrebene morských vĺn a svetelných línií jácht a dokonca aj plachiet naplnených vetrom.

Cievky špirály sú skrútené okolo dvoch samostatných zón: mangalna, na varenie na otvorenom ohni a stolovanie na priateľské stretnutia v príjemnej spoločnosti.

Celá stavba je zostavená zo 14 plochých fragmentov - tvoria špirálovú „vlnu“. Ani jeden fragment sa neopakuje, všetky sú jedinečné. Neutrálne farebné odtiene a prirodzený teplý tón smrekovca pomáhajú pôvodnému altánu zapadnúť do okolitého priestoru bez narušenia harmónie a zároveň najvýhodnejšie ukazujú jeho nezvyčajnú architektúru.

Základom altánku je betónová podložka, položená na výstuž. Časť výstuže je vyvedená a je upevňovacím prvkom stavebnej konštrukcie.

Svetlé drevo a prírodný tmavohnedý tmavý tón podlahy sú nádherne harmonicky kombinované so svetlým zeleným trávnikom, ktorý je položený okolo novej štruktúry. Skutočnosť, že pre každú zo zón v neobvyklom tŕni je oddelená samostatná špirálová cievka, ich od seba oddelí a zjednotí do jedného kompozičného celku.

Veľký stôl vyrobený z prírodného popola sa môže pohybovať od seba, aby sa zväčšila jeho plocha. Stôl aj stoličky sú zakúpené v IKEA.

Osvetlenie v oboch zónach sa tiež líši: v časti, kde sa nachádza ohnisko, na strope konštrukcie sú kruhové stropné svietidlá zoradené v jednej línii, čo dáva rovnomerné svetlo a umožňuje vám pohodlne variť aj v tme.

V jedálenskej časti pôvodného altánku sa k stolu dostávajú dve zavesenia pôvodného tvaru - polguľa odrezaná pod uhlom. Sú kovové, lakované na vrchole s neutrálnou bielou farbou a vo vnútri - v žiarivo oranžovej farbe. Radostná jasná farba vytvára dobrú náladu a prispôsobuje sa pozitívnej nálade.

Gril je kombinovaný do jednej jednotky s umývadlom a úložným priestorom na palivové drevo. Pracovná plocha bloku je obložená matnou dlažbou. Umývadlo - z umelého kameňa. Základ, na ktorom je stolová doska upevnená, je ozdobený ozdobnými tehálami a natretý tmavou farbou - to vytvára dynamický kontrast odtieňov. Na ochranu drevených stien nezvyčajného altánku proti vniknutiu tuku bola zosilnená špeciálna oceľová clona.

Unikátna architektonická stavba zvonku bola osvetlená smerovým svetlom, čím sa nasmeroval reflektor. Odhaľuje komplexné línie a tvary a umožňuje plne demonštrovať originalitu konštrukcie.

Dynamika vlny sa tu prejavuje v plnom rozsahu - zdá sa, že štruktúra sa pohybuje pozdĺž zeleného trávnika, ako snehobiela loď na modrom mori. Posilňuje pocit dynamiky, ktorý sa vyskytuje pri pohľade na pôvodný altánok, a podlahy: vlna, ako keby rezala šedú dlaždicu, pohybujúc sa v kuchynskom priestore na palubu paluby.

Zanechajte Svoj Komentár