Kresby na stenách v interiéri +75 fotografií

Ozdobte interiér, urobte ho jedinečným, môžete použiť umelecké maľovanie na stenách. Uskutočňuje sa tak exkluzívna výzdoba miestnosti, ktorá vytvára krásnu, útulnú a jedinečnú atmosféru. Technik kreslenie obrázkov na stenách alebo stropoch veľa. Pre túto prácu môžete pozvať umelca alebo maľovať povrch sami. Našťastie existuje veľa materiálov a pomôcok k dispozícii na predaj, ktoré sa používajú pre umelecké maľovanie na stenách. Preto na vytvorenie interiéru bude vyžadovať len túžbu, malú predstavivosť a tvorivé schopnosti.

Príprava povrchu

Na vyrovnanie steny s omietkou je voliteľné. K tomu je jednoduchšie a pohodlnejšie používať listy sadrokartónu. Môžu byť namontované na povrch pomocou malty alebo na ráme z kovových profilov. Po tom, je potrebné dať na sadrokartón prvý, potom dokončovacie vrstva tmelu po ňom. Potom sa povrch otiera do dokonale hladkého stavu a naplní základným náterom. Na konci aplikovanej farby pozadia pre budúcnosť obrázku, po ktorom môžete začať maľovať.

Povrch budúcej umeleckej výzdoby by mal byť čo najhladší a hladký.

Hlavné typy a spôsoby aplikácie

Pre tvorivý proces bude vyžadovať interiérové ​​farby, akryl alebo na báze vody, môžete použiť kvaš. Na kreslenie náčrtkov a značiek je potrebná jednoduchá ceruzka. V niektorých prípadoch sa na maľovanie používa šablóna.

Najbežnejšie spôsoby kreslenia obrázku:

 • kreslenie farieb;
 • kreslenie náčrtu ceruzkou;
 • na šmýkadle;
 • vytvorenie obrazu pomocou tieňa;
 • technika na kreslenie obrazoviek;
 • vytváranie reliéfnych obrázkov.

Snáď len skúsení umelci, s dobre vyvinutým priestorovým myslením, môžu okamžite preniesť kresbu na stenu pomocou farby. Ak nemáte dostatok skúseností, je lepšie obrázok vopred aplikovať ceruzkou a potom použiť farbu. Pomocou zariadenia na premietanie diapozitívov môžete na stene zobraziť ľubovoľný obrázok, nakresliť jeho obrysy a maľovať farbami. Veľmi unikátna technika tvorby malieb na tiene. Pod určitým osvetlením padnú na stenu tiene objektov, môže to byť čipka, váza, ľudská postava, tu môžete experimentovať a nájsť najnečakanejšie riešenia. Tieň je zakrúžkovaný ceruzkou a potom vyplnený vybranými odtieňmi. Pohodlné a jednoduché použitie vo výkresových šablónach. Môžu byť zakúpené v obchode alebo si sami. Reliéfne obrazy sa vytvárajú pomocou zmesí sadry.

DIY kresby

Tvorba vlastnej umeleckej maľby v interiéri nie je tak zložitá. Samozrejme by sme nemali očakávať, že takéto kresby v interiéri sa stanú majstrovskými dielami výtvarného umenia. Ale vytvoriť si vlastné jedinečné zloženie, ktoré účinne zmení miestnosť a bude pozoruhodnou výzdobou domu, samozrejme to bude. S pomocou diaprojektora je jednoduché zobraziť obraz akejkoľvek zložitosti, presne sledovať jeho obrysy a potom maľovať kresbou s výkonom akéhokoľvek amatérskeho používateľa. A dokonca aj deti môžu používať šablóny. A ak máte dobré tvorivé schopnosti a dobrú predstavivosť, potom s náležitou starostlivosťou a starostlivosťou dosiahnete len impozantný výsledok.

Na začiatku stojí za to rozhodovať o výbere obrazu a jeho umiestnení. Odporúča sa vybrať stenu pred oknom, ktorá je dobre osvetlená. Ak na zvolenom mieste nie je dostatok svetla, musíte nad ním vykonať dodatočné osvetlenie, napríklad na inštaláciu LED svetiel. Ak chcete vytvoriť umelecké kompozície, musíte si kúpiť farby, tri štetce rôznych veľkostí a môžete začať vytvárať.

Pre začiatočníkov odporúčame použiť na kreslenie maximálne tri farby.

Aj z troch farieb je možné vytvoriť mnoho odtieňov. Preto, neponáhľajte sa zásobiť s farbami všetkých prvkov dúhy, je lepšie, že obraz je harmonický a nie alyapy. Pomocou jednej čiernej farby môžete vytvoriť neuveriteľne veľkolepú abstrakciu alebo čiernobielu kompozíciu v štýle čiernobielej fotografie. Po prvé, ak je to potrebné, aplikuje sa pozadie, malo by sa to urobiť na mierne vlhkej stene. Potom sa nakreslí náčrt, ktorý sa následne natrie farbami. Na konci maľby úhľadne otvorený transparentný lak. Takže obraz bude trvanlivejší a trvanlivejší.

Výber zloženia pozemku alebo ornamentu

Pred výberom požadovaného obrázku by sme mali mať na pamäti, že realistické krajiny a portréty nie je možné v žiadnom prípade vykonávať, pre takúto komplexnú viacstupňovú prácu je lepšie pozvať umelca. No, a vytvoriť originálny efektívny dizajn, ozdobiť miestnosť ornamentami alebo vzormi pomocou šablóny, mnohí to môžu urobiť.

Umelecká kompozícia by mala byť skombinovaná s dizajnérskym štýlom interiéru a zodpovedať charakteru miestnosti.

Treba mať na pamäti, že kresby a vzory môžu výrazne zmeniť priestor miestnosti. Čím vyššia a priestrannejšia izba, tým viac priestoru môžete použiť na maľovanie. V miestnostiach s nízkymi stropmi umožní zvislá kresba a ozdoby vizuálne zdvíhať steny. Nie je nutné maľovať stenu úplne, môžete krásne ozdobiť rohu miestnosti, zdobia vchody, okenné otvory alebo priečky so vzormi. Ak sa nemôžete rozhodnúť pre výber kresby, pozrite sa na rôzne diela, táto lekcia vás určite inšpiruje a umožní vám požičať si nápady, ktoré sa vám páčia.

Stencil Maľba

Táto jednoduchá a pohodlná technika kreslenia vám umožní vytvoriť krásny obraz a cítiť sa ako skutočný umelec. Na predaj existuje veľa šablón rôznych veľkostí a hrúbok. Rozsah vám umožňuje vybrať prvky vynikajúcich vzorov a detailov na vytvorenie kompozície. Najpohodlnejší spôsob práce so samolepiacimi vzormi. Sú ľahko upevniteľné, dobre priliehajú k stene, čo vám umožňuje získať elegantný vzor.

Mimochodom, ak si želáte, je ľahké vytvoriť originálnu šablónu vlastnými rukami. K tomu potrebujete kartónový alebo plastový priečinok na papiere, na ktorý sa má umiestniť obrázok a vystrihnúť pomocou kancelárskeho noža. Farba sa aplikuje na šablónu pripevnenú k povrchu pomocou špongie alebo valčeka. Po vyschnutí sa vzor odstráni a na jeho mieste zostane kresba, ktorá sa v prípade potreby môže opraviť tenkou kefou. Taktiež je vhodné pracovať s dekoratívnymi valčekmi s vyčnievajúcimi vzormi, ktoré sú natlačené na stenu pomocou farby.

    

3D obrazy

Na vykonanie tejto práce sa používajú sadrové zmesi, kovové, gumové špachtle. Omietkové riešenie sa aplikuje na umiestnenú skicu v tých oblastiach, kde je potrebné pridať objem. Proces sa podobá práci sochára, vyžaduje osobitnú starostlivosť a trpezlivosť. Roztok sa musí pripraviť v malých dávkach, pretože rýchlo tuhne a stane sa pevnou. Po uschnutí sypkej hmoty je možné ju ďalej ozdobiť farbami. Vo väčšine prípadov tieto obrázky vyzerajú kompletne a bez pridania farby.

    

Je oveľa jednoduchšie vytvárať objemové výkresy pomocou hrubých šablón. Aby ste to mohli urobiť, musíte pevne pripevniť šablónu na stenu a vyplniť jej dutiny roztokom špachtľou. Musíte počkať, kým je malta suchá, potom môžete odstrániť šablónu. Výsledné volumetrické prvky sa v prípade potreby jemne zregenerujú a ozdobia sa farbami.

Maľovanie na dekoratívnej omietke

Textúrovaná, textúrovaná omietka môže byť skvelým základom pre tvorbu umeleckej kompozície. Takáto základňa vám umožní získať veľmi zaujímavé vizuálne efekty a rôzne textúry. Niektoré diela na dekoratívnej omietke pripomínajú staré fresky alebo fascinujúce reliéfne maľby. So správnou kombináciou typu povrchu a zvoleného vzoru môžete získať neobvykle malebný obraz, ktorý ohromí svojím realizmom. Maľovanie na dekoratívnej omietke je skutočným umením, ktoré vyžaduje znalosti technológie, skúseností a ruky majstra. S touto prácou sa môžu vyrovnať len profesionálni umelci. Ale aj obyčajný jednoduchý graf, vytvorený vlastnými rukami na textúrnom povrchu, bude vyzerať obzvlášť zaujímavo.


    

Umelecká maľba v obývacej izbe

V obývacej izbe bude vyzerať skvelá prírodná, mestská a morská krajina. Pre túto miestnosť stojí za to vyzdvihnúť neutrálne obrazy, aby sa vytvorila útulná a uvoľnená atmosféra. Maľovanie, výzdoba a osvetlenie v miestnosti by mali byť v súlade s ostatnými.


    

V spálni

V tejto miestnosti je dôležité organizovať pokojnú atmosféru, ktorá prispieva k odpočinku. Pre umeleckú kompozíciu sa preto odporúča zvoliť jemné pastelové odtiene. Samotná kresba môže predstavovať jasnú zatiahnutú oblohu, jemné vetvy sakury, šeříky, motýle alebo vtáky z raja. Niektoré odvážlivci zdobia spálňu s pikantné nahé obrazy. Hlavnou vecou je držať sa v mäkkých a teplých farbách.


    

V kuchyni

Neodporúča sa umiestniť prvky nástennej maľby blízko dosky, pretože odchádzajúce teplo môže pokaziť umelecké dielo. Rôzne zátišie, vetvy stromov s ovocím, napríklad olivy, jablká, hrozno, citrón, sú vhodné do kuchyne. Izba môže byť zdobená škandinávskymi vzormi alebo etnickými ornamentami.


    

V kúpeľni

Kvôli vysokej vlhkosti v miestnosti by mali byť použité vodotesné farby, akrylátové farby sú veľmi vhodné. Pre maľovanie v kúpeľni sa dokonale hodí tému týkajúce sa vody. Napríklad, krajiny morského dna, rímske termíny, fontány, vodopády, perly vo veľkých mušlí a tak ďalej.


    

V detskej izbe

Pre mladšie deti, môžete vykresliť báječné krajiny s legrační a obľúbené postavy. V dizajne detskej izby musíte použiť teplé farby, ktoré budú príjemné pre vizuálne vnímanie omrvinky. Dospievajúci budú milovať trendy anime, farebné komiksy, športy alebo hudobné témy. Pred výberom obrázku bude užitočné konzultovať s dieťaťom, ktoré bude hovoriť o ich preferenciách, fantáziách a môže poskytnúť zaujímavý nápad pre budúcu dekoratívnu maľbu v detskej izbe.


    

Na chodbe

Bezprostredne prekročenie prahu domu, hostia vstúpiť do chodby, na základe toho hostitelia vytvoriť prvý dojem. Preto by sa mala venovať náležitá pozornosť návrhu koridoru. Umelecká maľba na stenách alebo stropoch chodby by mala byť vykonaná v najvyššej možnej kvalite. Na to je najlepšie pozvať umelca, ktorý bude schopný prezentovať svoju izbu v najlepšom svetle s jeho prácou. Ak si chcete izbu zariadiť sami, odporúčame si vybrať jednoduché kresby v prevedení.


    

Nástenné maľby v interiéri inštitúcií

Umelecká maľba interiéru sa často stáva charakteristickým znakom prestížnej inštitúcie, ktorá účinne zdôrazňuje individualitu.

Takáto komplikovaná a nákladná dekorácia sa používa v rôznych miestnostiach:

 1. zariadenia starostlivosti o deti;
 2. bary, kaviarne, reštaurácie;
 3. obchody;
 4. nočné a športové kluby;
 5. kancelárie a osobné skrine.

    

Vo väčšine prípadov majú detské inštitúcie skromný rozpočet na zdobenie priestorov. V tomto prípade umelci vykonávajú grafy, kompozície a štylizované kresby, ktoré nevyžadujú komplikovanú techniku ​​na vytvorenie maľby za nižšiu cenu.

Každý bar má špecifickú tému, jazz, šport, krajinu, ktorú sa majster snaží zdôrazniť dekoratívnou maľbou. Na výzdobu kaviarní, jedální, optických ilúzií a svetlých moderných kresieb, ktoré vytvárajú efekt opačnej perspektívy, sú populárne. Zatiaľ čo pre nástenné maľby drahých reštaurácií, často používajú mäkké, tlmené tóny na vytvorenie príjemnej a uvoľnenej atmosféry.

V obchodoch, butikoch, kozmetických salónoch, dekoratívnych maľbách sa zdôrazňuje značka podniku, oblasť jeho pôsobenia, priťahuje návštevníkov a robí z neho výnimočné miesta. V športových kluboch farebný dizajn priamo súvisí s motiváciou k telesným aktivitám. Nočné kluby sú určené hlavne pre mladých ľudí, čo je to, čo vedie umelcov pri výbere motívov na nástenné dekorácie. V takýchto inštitúciách pre maľovanie sa často používajú svetelné farby, optické ilúzie a kresby, chameleóny. Klasické a minimalistické návrhy sú vhodné pre kancelárie a súkromné ​​kancelárie.

    

Pre každú inštitúciu je veľmi dôležité zdôrazniť jej jedinečnosť, aby vynikla medzi inými podobnými miestami. V tomto prípade je najúčinnejšou možnosťou na vytvorenie exkluzívnej atmosféry zdobenie interiéru umeleckou maľbou.

Zanechajte Svoj Komentár