Ako urobiť kuchynský dizajn v klasickom štýle - 25 interiérov

V živote každého majiteľa domu raz príde chvíľa únavy z moderných kričajúcich zvonov a píšťaliek, neónových farieb, lesklých povrchov. Ľudská duša sa unavuje zo šialených človekom vytvorených rýchlostí, žiada stabilitu, spoľahlivosť a ... ušľachtilú eleganciu. To je miesto, kde dobré staré klasiky prísť na záchranu.
Dizajn kuchyne v klasickom štýle nezačína nábytkom, nie technológiou. Začína dôkladnosťou - výzdobou stien, stropom, podlahou, oknami, dverami - to je to, čo by sa malo riešiť v prvom rade pri navrhovaní takéhoto interiéru. Zmeškanie týchto dôležitých bodov spočiatku, neskôr bude ťažké niečo zmeniť. Žiadna luxusná sada prírodného dreva nebude klasickým interiérom s laminátovou podlahou alebo lesklým strešným stropom.

Kde začať?

Odhadnite veľkosť miestnosti určenej na konečnú úpravu. Dizajn v tomto štýle spočiatku zahŕňa veľkú miestnosť, vysoké stropy. Ideálna táto možnosť pre vidiecky dom a apartmán s výškou stropu 270 - 280 cm a viac.

Zvláštnosťou klasického dizajnu je redukcia, zúženie priestoru vďaka masívnosti prvkov nábytku a dekoru. V malých miestnostiach je lepšie používať samostatné prvky tohto štýlu a nie imitovať štýl ako celok.

Paul

Podlaha v izbách s takýmto interiérom bola vždy vyrobená z prírodných materiálov - prírodného mramoru alebo kameňa. Teraz lacnejšie, z estetického a ekologického hľadiska, nie menej atraktívne, materiály - dlažba keramická dlažba, porcelán, slinok sú k dispozícii. Je možné použiť drevené podlahy, optimálne - parkety.
Pri výbere dlažby ako podlahovej krytiny je potrebné vziať do úvahy, že je studená, pri navrhovaní interiéru s takou podlahou je nevyhnutné zahrnúť do odhadu inštaláciu vykurovanej podlahy - vody alebo elektrickej.

steny

Steny zdobené v tomto štýle "dýchajú". Žiadny plast a vinyl! Len náplasti a nátery na vodnej báze. S dostatočnými finančnými prostriedkami je žiaduce dokončiť časť stien s ušľachtilou benátskou omietkou alebo zaujímavou textúrou. Tapeta by nemala byť použitá, ale ak naozaj chcete, môžete vložiť len jednu stenu s nimi, a iní len maľovať v tóne. Výhodný bude fototapetový papier s obrazmi talianskych vidieckych motívov alebo reprodukciou obrazov umelcov - klasikov. Je široko rozšírené použitie panelov s ich obmedzením okolo okrajov dekoratívnych polovičných stĺpikov alebo pilastrov.

strop

Dobre vyrovnaný, úhľadne maľovaný strop bude vynikajúcou základňou pre dekorácie - široké stropné lišty (môžete hrať s rôznymi tvarmi, vzormi a objemmi) trámy, lišty. Ľahké trvanlivé polyuretánové výrobky - dobrá alternatíva k frivolnej pene a ťažkej omietke. Estety dávajú prednosť sadre. Tento štýl, so všetkými jeho prísnosť a zdržanlivosť, umožňuje "dekorácie" stropu, pokiaľ ide o dosť fantázie.

Pri výrobe kuchynských stropov v klasickom štýle by sa mali vyvarovať moderné kruhové reflektory. Ich použitie "zjednodušuje" dizajn miestnosti, robí to "pristál", "byt".

windows

Najlepšou možnosťou sú drevené rámy s oknami s dvojitým zasklením, ale ak sú namontované plastové rámy, je ľahké ich doplniť o rozloženie v podobe častých okien. Vnútorné časti rámu je lepšie objednať s dokončením "pod stromom." Okenné svahy musia byť omietnuté, maľované, a parapety, aby sa drevené, v melódiu so zvyškom drevených povrchov. Zaujímavou možnosťou je úprava parapetov s mozaikou alebo porcelánovým kameninom, napodobňujúca drevený povrch.

dvere

Krásna klasická kuchyňa nepotrebuje dvere. Oblúkové otvory, ktoré ho spájajú s obývacou izbou alebo chodbou, dodajú celému interiéru ešte väčšiu kultivovanosť. Ak sú potrebné dvere, je lepšie zvoliť drevené dvere so sklom alebo vitráž v hornej časti s obdĺžnikovým usporiadaním viazaní.

Doska a kuchynská zástera

Ako a z čoho sa tieto potrebné prvky kuchynského interiéru budú robiť, je potrebné premýšľať vo fáze návrhu. Klasický interiér "vyžaduje" prírodné materiály.
Na dosku - prírodný alebo umelý kameň. Ekonomickejšia možnosť - môžete použiť strom. Na zakrytie drevenej dosky sa používa olej, ktorý chráni povrch pred vlhkosťou a zároveň dobre vyrovnáva škrabance a praskliny.

Umývadlo by malo byť väčšie, než je obvyklé - hlbšie, širšie, aby nevyzeralo ako „cínová nádrž“ na pozadí ušľachtilého interiéru, najlepšie z umelého kameňa.

Pre kuchynskú zásteru v železiarstve si môžete vybrať tú správnu dlaždicu. Na čom záleží, nie je ani kvalita dlaždíc ako spôsob kladenia. So zaujímavou inštaláciou (uhlopriečkou, viacfarebnou) bude aj jednoduchá dlažba vyzerať výhodne. Mozaika je použiteľná pre klasiku, ako aj rôzne panely na tému „kuchyňa“ a „jedlo“.

Odsávač pár

V kuchyni je obzvlášť dôležitý interiér. V prítomnosti zložité dekor, drahé dokončovacie materiály, je dôležité organizovať dobré vetranie tak, že menej sadzí, tuku zostáva v miestnosti, usadil sa na stenách, stropoch, záclony.


Starostlivo premyslený dizajn kapoty - dekoratívny výfukový portál premení kuchyňu, dodá jej dotyk (nie, nie dotyk, ale celý akord) luxusného pravého klasicizmu. Portál tvorí akýsi výklenok nad doskou. Kryt je vsadený do výklenku priamo nad sporákom a je vybavený osvetlením. Vonkajší panel portálu je zdobený v celkovom štýle miestnosti.

Klasicizmus nie je povrchný, nie je v detailoch a maličkostiach, je v základnej mocnej príprave, preto do atmosféry miestnosti prináša pocit stability a mieru. Tieto pocity nikdy nedostanete, ak sa pokúsite napodobniť klasický štýl s povrchnými detailmi.

Rozsah farieb

Ale teraz môžete byť zmätený výberom farieb, kuchyne, spotrebičov, osvetlenia, textilu.
Neutrálne prírodné farby a odtiene - spoločníci klasiky. Najčastejšie zvolené béžové, mliečne, populárne svetlo hnedé a tmavé tóny.
Je potrebné preukázať originalitu, napríklad kombináciou svetlých nábytkových súprav bielych, krémových, mliečnych odtieňov s jasnými alebo tmavými stenami.


Predstavte si tmavé čerešňové steny a krémovú súpravu s patinou a pozlátenou a mramorovou podlahou. Alebo nábytok svetlých béžových tónov (napr. Bielený dub) s bronzovými rukoväťami, ľahká "brutalita" šedých stien a slinku ... Všetka táto krása, doplnená o krištáľový luster s príveskami, nenechá nikoho ľahostajného k hosťom a pre domácnosť sa kuchyňa stane obľúbeným miestom house.

Nábytok. Výber stromu

Ekonomická možnosť je imitácia dreva, ale mala by to byť dobrá imitácia, na pozadí elegantnej podlahy, ušľachtilosť dekorácie na stene, zlá imitácia bude „rozdávať“ a „rozmazávať“ starostlivo nakreslený dokonalý obraz.


V klasickom kuchynskom interiéri by malo byť veľa skríň, masívny, priestranný, s vyrezávanými fasádami v dolnej časti, so sklom a vitrážami v hornej časti. Rukoväte skrine sú kovové, rukoväte s povrchovou úpravou smaltu sú veľmi krásne.

Prírodné tmavé drevo v kuchynskom nábytku

Ak máte v úmysle jedálenský stôl, potom si musíte vybrať jeho okrúhly alebo oválny tvar. Vo veľkej kuchyni v centre, ostrov vyzerá skvele s skrine, alebo dokonca extra umývadlo. "Ostrov" je veľmi vhodný s dodatočným pracovným povrchom, skladovacími systémami. Dokonale nahradí tabuľku pre "kuchynské stretnutia".

Domáce spotrebiče

Najlepšia možnosť je zabudovaná, skrytá za čela skrine, aby sa nezničil štýl miestnosti; Odporúča sa zvoliť sporák a rúru tak, aby neboli „stratené“ v masívnom nábytku, optimálne - štýlovo zodpovedajúce celej miestnosti.
Osvetlenie. Povinne veľký luster na strope, je skvelé, ak na stenu jeden alebo dva svietniky z rovnakej kolekcie. Pod stropom sa aplikuje podsvietenie a nad pracovnou plochou pozdĺž stien, osvetľovacie telesá na vonkajšej strane sú neviditeľné. Ak je luster umiestnený nad "ostrovom" alebo stolom, môžete ho zavesiť nižšie.

textilné

Klasika naznačuje bohaté portréty s lambrequins, objemné závesy, ľahký tyl. Ak kuchyňa nie je v kombinácii s jedálňou, potom môžete použiť záclony jednoduchšie, ale prítomnosť jedálenský stôl vyžaduje pozorovať tradíciu. Jedálenský stôl je obyčajne položený obrusom. Nebojte sa, že sa dostane veľmi špinavé a budete musieť umývať často. Moderné práčky a prášky s tým robia vynikajúcu prácu.

Niekoľko dôležitých maličkostí vedúcich k dokonalosti:

  • Vyberte si luster a rímsy pre záclony tak, aby boli navzájom kombinované. Napríklad luster z bronzu a bronzové rímsy;
  • umývadlová batéria by mala zodpovedať celkovému štýlu kuchyne, vodovodnému kohútku na pitnú vodu;
  • Nemali by ste preťažovať klasickú kuchyňu s rôznymi maličkosťami a riadom, je lepšie čistiť všetko v skriniach;
  • vyzdvihnúť porcelán a poháre riadu, samozrejme, trochu drahšie, ale štýl stojí za to.

Keď ste navrhli kuchyňu v klasickom štýle, nikdy ju nechcete nahradiť žiadnym iným. Prítomnosť zostane s nami navždy ...

Zanechajte Svoj Komentár